Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim zdr

poruka: 14
|
čitano: 3.668
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim zdr".
12 godina
odjavljen
offline
Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim zdr

Pa problem je kad mladi (iako sam i sam u toj skupini) otiđu na kavu pa svi šute i budu na mobitelima, kad uživo ne znaju komunicirati kako spada itd... 

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim
Dex.pwn kaže...

Pa problem je kad mladi (iako sam i sam u toj skupini) otiđu na kavu pa svi šute i budu na mobitelima, kad uživo ne znaju komunicirati kako spada itd... 

Staromodan si .

Deckard
15 godina
offline
Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim zdr

promašili su ceo fudbal uspoređujući babe sa žabama. nikad nije ni imalo ikakve veze s mentalnim zdravljem ali s inteligencijama (posebno emocionalnom) jest. i tu rezultati jezivi. mentalno zdrav čovjek može biti glup k'o q (i shodno tome član hadezea) i obratno (mentalno insuficijentan ali genijalnog iq-a). mobitelski naraštaj su panjevi (ali zdravi panjevi).  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 9:38 (Ajar).
Moj PC  
13 1 hvala 0
14 godina
offline
Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim zdr

možemo mi bit staromodni, ali je bedasto vidjet balavurdiju kak s nasuprotnih strana stolova komentiraju Instagramuše, cajkače ili još gore mutavo sjede i tipkaju...

 

a rečenice koje si međusobno upućuju su:

 

Gle ovo..

 

Supač!..

 

Votever!

 

*********

 

ako ništa drugo, zauzimaju mjesta u bircu starim alkosima... 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim
Bug kaže...
Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim zdravljem mladih

 

Nije uopće, ma kakvi. Osim što "mladi" imaju brat bratu cirka oko odokativno upola slabije kognitivne, motoričke i socijalne sposobnosti i vještine, ali nema problema, jer buduće/sadašnje "social credit" društvo zahtijeva, promiče i proizvodi upravo takve - jedva hodajuće pretile retard-zombije koji ne znaju razlikovati činjenice od osjećaja, a želje od stvarnosti. Inače je sve okej, nema brige.

16 godina
offline
Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim zdr

Mark Zuckerberg likes this.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim zdr

Pitam se samo gdje su našli kontrolnu skupinu djece od 10-15 godina koja ne koriste tehnologiju?!

 

Što se tiče komentara na današnju djecu... da, staromodni smo (što je prirodno), ali i velikim dijelom odgovorni za to što su nam djeca takva kakva jesu. 

Učiteljica sam samo zbog slave i para. ;)
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim zdr

You're barking at the wrong tree.

Ak ti dijete sjedi u drustvu i samo se dopisuje s tim istim likovima.. nije krivo dijete. Krivi su roditelji. Dakle ista generacija koja se ovdje pravi pametna i sere.

Dali ste djetetu mobitel, tablet, PC, konzolu.. da ga usutkate, i sad ste dobili svoje.

Probajte odgajat dijete. Vidjet cete da je puno teze nego pojebat nekoga i onda se kurcit okolo kak si dostigo vrh u životu jer si "napravio" dijete.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 13:10 (Spem).
 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim zdr

Zamolio bi autora jer da nam prenese na koji način su iz reprezentativne skupine dobili podatke, kao i u prošlom članku/studiji anketom?.

 

Zaključak autora ako se ne varam temelji se na anketi reprezentativne skupine s sljedečim pitanjima; C/P

How much do you agree or disagree with the following statement?”

“On the whole, I am satisfied with myself”;

“I feel like I have a number of good qualities”;

“I am able to do things as well as most other people”;

“I am a person of value”; and

“I feel good about myself.”

Je ovo točno?

 

Pretpostavljam da je temeljito pročitao studiju uložio 35usd kako bi nama prenio neupitno točnu informaciju, s osječajem odgovornosti s obzirom da se govori o u društvu najosjetljivijoj skupini!???

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim
Spem kaže...

You're barking at the wrong tree.

Ak ti dijete sjedi u drustvu i samo se dopisuje s tim istim likovima.. nije krivo dijete. Krivi su roditelji. Dakle ista generacija koja se ovdje pravi pametna i sere.

Dali ste djetetu mobitel, tablet, PC, konzolu.. da ga usutkate, i sad ste dobili svoje.

Probajte odgajat dijete. Vidjet cete da je puno teze nego pojebat nekoga i onda se kurcit okolo kak si dostigo vrh u životu jer si "napravio" dijete.

 sve to stoji kaj si rekao, ali...

 

moja klinka ima mob, da ja vidim gdje je ona (školski izleti), i često joj moram reći da ga ponese kad idemo zajedno, a kad ide van sama, ide u igru i mob joj ne treba...

 

a to da se điđa-miđama kupuje mir, ja ga ne kupujem, jer je u mojoj kući moj red i mir...

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 14:20 (Stric_Jura).
16 godina
offline
Re: Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim
Moj klinac (4) ima tablet i koristi moj PC. 30 min posle ga opce ne zanimaju pa mi cvili da oce prckat po akumulatorskoj busilici, kljestima, kljucevima i sarafcigerima jer su uticnice pokvarene a i zid treba slozit.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim zdr

Današnji su mladi grozni. Nitko više ne zna konja potkovati, kosu nabrusiti, kravu podojiti, nitko ne zna ni kokoš zaklati, a kamo li svinju ili kravu. Nitko ne zna zaprežna kola voziti ili kosom kositi. Svi koriste one nekakve „kosilice“. Grozno nešto.

 
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim
ukay1000 kaže...
Moj klinac (4) ima tablet i koristi moj PC. 30 min posle ga opce ne zanimaju pa mi cvili da oce prckat po akumulatorskoj busilici, kljestima, kljucevima i sarafcigerima jer su uticnice pokvarene a i zid treba slozit.

moj isto te starosti nema tablet, nema mob, moj i zenin mob ne smije pipnuti, ne smije dirati pc (osim kada ga nesto zanima pa mu pokazem/objasnim, pustim da proba).. imat ce vremena za buljenje u ekrane cijeli zivot.. kao sto ja sad (zadnjih 20 godina) buljim non stop u neki od ekrana na poslu ili kod kuce..

 

kad ja procjenim da je nesto od toga korisno za njega u smislu korisnosti i/ili zabave, i da je dovoljno zrel da zna sto i zasto radi s tim, onda ce dobiti i koristiti onako kako ja kazem.

i naravno, dijete obozava drustvo i igranje s drugom djecom (koja ne bulje u neki ekran)

5 godina
offline
Re: Korištenje tehnologije nije u vezi s mentalnim
historija est magistra vitae....je potvrdila da postoje određene institucije koje opasno djeluju na,ne samo mentalno nego i ostalo zdravlje,kako kod mladih...tako i kod starih...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice