Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda posipa

poruka: 16
|
čitano: 5.262
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda posipa".
3 godine
protjeran
offline
Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda posipa

Ovaj plan me podsjeća na dezinfekciju plaže izbjeljivačem u Španjolskoj. Globalno zagrijavanje je prijetnja, ali ni blizu koliko ljudska glupost

 
16 0 hvala 2
12 godina
offline
Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda posipa

Nadam se da ce ih financijski troskovi sprijeciti u ovakvoj gluposti kada vec zdravi razum ne moze.

Moj PC  
8 0 hvala 2
8 godina
offline
Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda posipa

A nije li i globalno zatopljenje posljedica ljudske gluposti? 

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda posipa

Ovakve bezumne zločince u pokušaju treba u startu osuditi za pokušaj bioterorizama i ekocida. Za kaznu ih dvije godine držati u nekoj bazi na Grenlandu kao osoblje za održavanje i više nikad neće spomenuti led u svom životu.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 17:39 (memulica).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda posipa

dobro da se nisu sjetili posoliti, popapriti i malo bosiljka te 10^36 kapi maslinova ulja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda po
danen kaže...

A nije li i globalno zatopljenje posljedica ljudske gluposti? 

 Prije će biti da je posljedica potrebe i tehnološkog napretka.

14 godina
offline
Re: Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda po
memulica kaže...

Ovakve bezumne zločince u pokušaju treba u startu osuditi za pokušaj bioterorizama i ekocida. Za kaznu ih dvije godine držati u nekoj bazi na Grenlandu kao osoblje za održavanje i više nikad neće spomenuti led u svom životu.

 Ja se slazem sa tobom 100% - ali kakva je razlika ovih i svi ovi koji zagaduju radi kojih se led i topi? Koja je razlika izmedju tih dvije strane?

6 godina
offline
Re: Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda po
Nemon kaže...

 Ja se slazem sa tobom 100% - ali kakva je razlika ovih i svi ovi koji zagaduju radi kojih se led i topi? Koja je razlika izmedju tih dvije strane?

Led se topi radi svakog stanovnika zapadnog svijeta (pod time ne ubrajam plemena koja ne koriste tehnologiju).

14 godina
offline
Re: Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda po
love2ml86 kaže...

Led se topi radi svakog stanovnika zapadnog svijeta (pod time ne ubrajam plemena koja ne koriste tehnologiju).

 zapadnog ? jesi svjestan da su najveći zagađivači na istoku ?

6 godina
offline
Re: Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda po
loky4i4 kaže...
love2ml86 kaže...

Led se topi radi svakog stanovnika zapadnog svijeta (pod time ne ubrajam plemena koja ne koriste tehnologiju).

 zapadnog ? jesi svjestan da su najveći zagađivači na istoku ?

Zapadnog u smislu tehnološki naprednog društva. Moja greška u nejasnoći.

8 godina
offline
Re: Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda po
Loky4i4:

Povijesno najveći zagađivač je SAD. Kina, nominalno prva po apsolutnoj količini emisija trenutno, ujedno je najmnogoljudnija zemlja pa su po glavi stanovnika točno u sredini svjetskog prosjeka. A uz to svjetska tvornica, cca 20% svih stvari se proizvodi tamo, uključujući uređaje preko kojih sada komuniciramo.

Drugo, oni su svjesni svog položaja i ulažu apsolutno najveće iznose u unapređenje tehnologije - solar, vjetar, željeznica, svi vidovi cestovnog transporta se elektrificiraju...
Ja rekoh
3 godine
offline
Re: Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda po
Je to ono tipa "ajmo uragane gađati termonuklearnim oružjem" :D
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda posipa

Šuplje staklene kuglice nisu štetne za morske organizme i ljude? Pa ne znam baš, mene hvata jeza pri pomisli da direktno ili indirektno konzumiram iste. Ionako sam već dovoljno nakrcan mikroplastikom, pa mikrostaklo radije ne bih.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda po
Space Cadet kaže...

Šuplje staklene kuglice nisu štetne za morske organizme i ljude? Pa ne znam baš, mene hvata jeza pri pomisli da direktno ili indirektno konzumiram iste. Ionako sam već dovoljno nakrcan mikroplastikom, pa mikrostaklo radije ne bih.

 Staklo je inertno i ne bi trebalo radit nikakvu štetu i da se proguta. 

 

Mislio sam da bi ove kuglice trebale bit nešto veće, ali sam ponovno pročitao i vidio da se radi o mikrostaklu...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 11:30 (Filox).
16 godina
online
Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda posipa

Mikrostaklo je kao i mikroplastika - samo prođe kroz organizam, pa vjerojatno nema neke velike opasnosti.

Problem je nanoplastika koja nastaje daljnjim mrvljenjem mikroplastike jer takva može proći kroz membrane ćelija pa se i integrirati u organizam.

 

Geoinženjering inače ne podržavam jer radi se o krpanju koje neće riješit problem, sigurno ne dugoročno.

Ako se ne možemo opametiti i početi rješavati uzroke problema a ne krpati jer je tako profitabilnije za pojedine korporacije i čini se bezbolnije za sve (makar to stoji samo kratkoročno) onda nas i treba istrijebiti.

Svemir.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kontroverzni plan spašavanja arktičkog leda po
Nemon kaže...

 Ja se slazem sa tobom 100% - ali kakva je razlika ovih i svi ovi koji zagaduju radi kojih se led i topi? Koja je razlika izmedju tih dvije strane?

Kakvo sad zagađenje? Pa jeste vi svi skupa zajedno normalni?  Bez CO² i efekta staklenika NEMA života na ovoj planeti, ali vam ispiraju svakodnevno mozak sa tim lažima i mozak je otišao u 'standby' mod.

 

Led se topi svake godine. Led se topi stotinama godina. Led se topi tisućama godina. Led se topi miljunima godina. Isti takva potpuno prirodni proces ide u suprotnom smjeru i nema veze sa CO², a pogotovo ne sa opsukrnim količinama koji ljudi proizvode.

 

Zapravo sad se topi led koji je nastao relativno nedavno u Holocenu tj. u neoglacijalu koji je vrhunac doživo na dnu Malog ledenog doba prije nekoliko stoljeća. Može se reć da se još nalazimo u njemu, jer nismo ni blizu temperaturama ili klimi iz Holocenskog optimuma.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice