Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

poruka: 33
|
čitano: 16.743
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti".
7 godina
protjeran
offline
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

Moze li netko od dezurnih FS fanova objasniti car ove i slicnih igara. Potrosis hrpu vremena da naucis kako uopce upravljati avionom, i onda ga vozis par sati u real time i nista se ne dogadja? Sto propustam? Kako da i ja uzivam u detaljima ove igre bez ikakvih opijata?

Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

Da li je to uopće igra ili simulator kojim učiš vozit avion?

Svemir.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k

hmmm a koji je smisao igre u kojoj je tvoj avatar ala Arnold Šrafnciger, sumanuto pucaš na sve što se miče, a stvarnom životu si pichkizza koja se drži maminih skuta ?

 

usput, FS je legalan način održavanja sati naleta u SADu (bar nekad bio s obzirom da 10-ak godina nije izdavana novija inačica, do sad)....

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k
Stric_Jura kaže...

hmmm a koji je smisao igre u kojoj je tvoj avatar ala Arnold Šrafnciger, sumanuto pucaš na sve što se miče, a stvarnom životu si pichkizza koja se drži maminih skuta ?

 

usput, FS je legalan način održavanja sati naleta u SADu (bar nekad bio s obzirom da 10-ak godina nije izdavana novija inačica, do sad)....

 Nisi popio tablete Jura? Inace igram tetris.

12 godina
offline
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k
O_O_O kaže...

Moze li netko od dezurnih FS fanova objasniti car ove i slicnih igara. Potrosis hrpu vremena da naucis kako uopce upravljati avionom, i onda ga vozis par sati u real time i nista se ne dogadja? Sto propustam? Kako da i ja uzivam u detaljima ove igre bez ikakvih opijata?

 Ljudima je avijacija sama po sebi zanimljiva pa uzivaju u tome. Svatko je drugaciji i ima neke stvari koje ga zanimaju i voli trositi svoje vrijeme na to i bez nekog pretjeranog razloga.

 

Primjerice, jucer sam u DCS-u u C-101 ucio IFR navigaciju. Dobio sam zadatak da poletim s jednog aerodroma i dignem se u oblak. Kad sam bio u oblaku, vise nisam smio izaci iz njega dok mi kolega nije rekao. Letis u oblaku, nista ne vidis oko sebe i nemas nikakvih orijentira osim instrumenata ispred sebe. I sada se treba snaci s instrumentima i samo uz pomoc njih odnavigirati do aerodroma, uci u holding pattern i pratiti ga te na kraju odraditi prilaz na pistu.

U igri sam cijelo vrijeme, ali sam se bome posteno oznojio tokom leta sve dok nisam sletio. A tek kad VR ude u racunicu... skroz druga stvar.

 

Takoder, uvijek si mozes sloziti neke scenarije da budu zanimljivi.

14 godina
offline
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k

nije išlo tebe per se, ali koji je smisao igre u kojoj slažeš standardizirane kutije? vježbaš za Amazonova skladištara ?

 

tabletice ni bonbončići mi ne trebaju...

Ju je je? Je ju je!
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k
O_O_O kaže...

Moze li netko od dezurnih FS fanova objasniti car ove i slicnih igara. Potrosis hrpu vremena da naucis kako uopce upravljati avionom, i onda ga vozis par sati u real time i nista se ne dogadja? Sto propustam? Kako da i ja uzivam u detaljima ove igre bez ikakvih opijata?

 

A koji bi te odgovor zadovoljio? Ako nije za tebe nije za tebe.

 

 

Osobno bih bio presretan da mogu virtualno letjeti oko cijele hrvatske obale, od dubrovnika do prekrasne Istre, vidjeti poluotok, naše otoke, letjeti prema Italiji, kad se spusti noć vidjeti svjetla Rima, zapičiti od Rima do Pariza i iz daljine gledati Eiffelov toranj, uhvatiti olujno nevrijeme dok prilazim Londonu, a onda fino zapičiti na nekakvo karipsko otočje i sletjeti u more. I sve kroz nekoliko sati. A ovo je samo nemoguće minijaturni djelić svih dostupnih krajolika jer "igra" (simulator) koristi stvarnu topografiju BING mapa, generira okoliš i gradove preko tih podataka te u principu imaš čitavu zemaljsku kuglu za obići (barem mislim). I sad zamisli to sve prikazivati na pravom hardveru i 75 inchnom televizoru ... uffffff 😍

16 godina
moderator
online
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

Igra je vrlo "zen" i u ovoj verziji (kao i u ranijima) može se podesiti težina za početnike i odabrati avion koji je jednostavan za letenje sam po sebi i letuckati bez previše poznavanja materije.

Osobno su mi najdraža sletanja i što pravilnije poštovanje procedura odlaska (SID) i dolaska na aerodrom (STAR). Ima neki gušt u tome kad pročitaš s plejta na kojoj visini na fiksu tom i tom od aerodroma moraš biti prije nego kreneš u kurs taj i taj za fiks ili VOR taj i taj (ili zračni put, ili radijal ili što već) i kad vidiš da si točno pogodio i brzinu, i brzinu penjanja i kut i sve to neovisno o težini aviona i vremenu i tako.

 

Ili kad sletiš tako da se ni po čemu ne osjeti da si dodirnuo pistu i to taman na onom mjestu gdje si htio...

 

Plus šta sve izgleda abnormalno stvarno, a ta perspektiva odozgo i osjećaj letenja i propadanja ionako ima nekakav relaksirajući utjecaj na nas.

 

Svatko u toj igri može naći nešto za sebe. Ovo što je gore netko napisao, ja sam također u DCS-u često s MiG-om 21 letio samo da bih koristio RSBN navigaciju i slijetanje po intrumentima u instrumentalnim uvjetima, bez ikakve pucnjave i borbe.

Bilo mi je izazovno to što on ima posve analogni kokpit i iz toga stvoriti u glavi 3D sliku sebe u prostoru u odnosu na teren i aerodrom.

 

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 18:52 (Drago).
 
9 0 hvala 0
13 godina
online
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

Jedna stranka me zamolila da instaliram novi fs. Igru sam uzeo preko ms store-a i nadobudno pomislio da će to biti pis of kejk, ali nema boga da instalacija/download krene kako treba od jutra. Za sad pripisujem installeru, a sutra ću se malo više bacit u istraživanje problema

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k

Ista stvar - update nikako da se završi.

 

This space for rent!
12 godina
offline
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k
O_O_O kaže...

Moze li netko od dezurnih FS fanova objasniti car ove i slicnih igara. Potrosis hrpu vremena da naucis kako uopce upravljati avionom, i onda ga vozis par sati u real time i nista se ne dogadja? Sto propustam? Kako da i ja uzivam u detaljima ove igre bez ikakvih opijata?

 FS ima bezbroj čari, meni je bio 'fetiš' navigacija, od planiranja do realizacije. 😃

Već dugo nisam igrao FS, ali sad ozbiljno razmišljam da krenem opet, tim više što je nova 'kanta', a i od optike me dijeli 13 dana. 😃

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 16:46 (Yuda).
15 godina
offline
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

S cime igrate ?

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

I kad jos svemu tome pridodas VATSIM i VR... Uf... :-D

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

Zanimljivo, decki iz hoodluma vec "sletili"...   mora da je netko posebno lud za ovim.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

Eto dokaza da Microsoft još uvijek ima benzina u spremniku i može kad zatreba napraviti vrhunski i kompleksan proizvod. 
Zanima me samo, hoće li u ovako detaljan simulator unijeti kakvu zaštitu da opet potencijalno ne treniraju teroriste?
A glede legalnih profi korisnika, postoji li mogućnost da recimo naši piloti dobiju opremljene simulatora i u slobodno vrijeme jeftino treniraju gašenje vatre virtualnim kopijama kanadera, ili 
rade nalete ovim našim migovima i potencijalnim avionima koje bi možda hrvatska mogla kupiti, poput raffalea i f16?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 17:03 (overhaul).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

pričekat ću ipak da Drago načini "punu" recenziju. u međudobu, molio bih da mi netko pojasni (pod "hardverski zahtjevi") koji q su integrirana tipkovnica (ok, to je recimo u laptopu) i, posebno, integriran miš. integriran? miš?? u što?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k
Ajar kaže...

pričekat ću ipak da Drago načini "punu" recenziju. u međudobu, molio bih da mi netko pojasni (pod "hardverski zahtjevi") koji q su integrirana tipkovnica (ok, to je recimo u laptopu) i, posebno, integriran miš. integriran? miš?? u što?! 

 Vjerojatno se misli na standardiziran, integriran u driverima Windowsa. Oni to malo drugačije oslovljavaju s obzirom da je WIndouz njihov proizvod pa si valjda od milja imaju nazivje za periferiju koja je predisntaliranih generičkih drivera. Vidiš da su valjda jedini pod OS stavili i preporučen i minimalan samo i jedino Win 10 v 18362
nema mrdanja na nekakve stare windoze. No iznenađujuća mi je s obzirom na izgled okolica kokpita i dupe pogleda relativno skromna grafička gtx 770 / rx 570. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
moderator
online
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k

Nemam ni jedno ni drugo "integrirano" - omg!

This space for rent!
12 godina
offline
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

Jel ono F2P Spin-off Microsoft Flight free to play? 

I na što to sliči? Jel upotrebljivo?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

Jest uspjeli instalirati? Vidim da se puno ljudi žali. Ima li smisla pokušavati ili da pričekam koji dan s aktivacijom Xbox accounta? :-)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k
lovac82 kaže...

Zanimljivo, decki iz hoodluma vec "sletili"...   mora da je netko posebno lud za ovim.

 Nešto sumnjam da će to raditi kako treba budući da je većina sadržaja na serverima (2 petabyte-a).

16 godina
moderator
online
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k

Od jutros pokušavam (s tim da sam kad sam se vratio s posla drndao po instalaciji višekratno) i sada iz desetog-dvanaestog pokušaja čini se da instalacija ipak prolazi, da ne ureknem...

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 18:52 (Drago).
14 godina
offline
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

ide instalacija, čini mi se dosta sporo. Imam 120Mbit link, ali baš ne koristim steam i slične servise (nisam igrač) pa možda nisam naviknut da to toliko traje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k

Sve isto i kod mene. Ova pozadinska glazba je za izbezumit.

 

 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k

Sve prošlo od prve... pokrenuo instalaciju oko 18h, traje dosta i download i raspakiravanje. Pogledao ligu prvaka, kad sam se vratio oko 23 bilo je spremno tako da ne znam kada je završio... Provezao probni krug, krenuo od Zemunika prema Krku, nisam primijetio bugove. Nije mi još stigao joystick pa je malo bezveze na tipkovnici. 

 

15 godina
offline
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k
overhaul kaže...
..Vidiš da su valjda jedini pod OS stavili i preporučen i minimalan samo i jedino Win 10 v 18362

nema mrdanja na nekakve stare windoze...

 .. to je diskretno requirements za dx12-wddm 2.0 (vs dx90c-sm2.0 tj wddm 1.0 koji je do 2018te bio AERO dio, tj od 18te nadalje imaš iste-druge drivere za mbo-chipset-vga.. mada su to sve ''isti'' win 10, a naravno, zato jer xp-w7-.. nikad neće dobiti nadogradnju na dx11-12.. + praktičti je za sve nove igre-app koje tako korsite resurse vga-gpu..ram postao zahtijev x64bit verzija pa ni 32bitni win više nije opcija u grafičkim stvarima (jer dx je tad ograničen na max 1.7gb vrama iznad čega se ruši.. dok novije vga imaju 2-4-više..).

-očekivano, za 'rez' je ms izabrao 1903-build tj uvjek su aktualne tri verzije, + ciklusi od 6mj. + podjsetnik na prošlogodišnje probleme s vga dok se driveri nisu popeglali, eto upravo to je taj fičer-razlika-razlog tj gašenje/onemogućavanje supprota ili umjetna nekompatibilnost sa starijim winver. Time juzer nema mogućnost izbora nego ili-ili tj win10 je jedini, ostali su mrtvi mada je soft vječan-nepoderiv i može teoretski raditi vječno (ali nema što raditi tj nema igre-preduvijeta-drivera..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

Igra izgleda fenomenalno i jedva čekam da ju zaigram. Zadnji puta sam FS igrao prije desetak godina i ulupao sam sate i sate. 

 

Vidim da igra ima problema sa instalacijom i updateom, ali vjerujem da će se to uskoro riješiti. 

 

Tkogod voli avijaciju ova igra je must have. Jebote, pa igra ima moj lokalni aerodrom na koji tjedno sleti jedna Cessna. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, kriti

Jučer kupio igru, i dok se skidala (oko 5 sati) izvukao iz kuta špajze prašnjavu kutiju sa Logitech Force 3D Pro. Nakon skidanja, pokrenem igru, i pri konfiguraciji mi javi da joystick nije podržan, pa da moram sam kreirati profil :(
Pitanje za vas sa podržanim joysticima - da li vam je igra kod konfiguracije sama mapirala komande na joystick i botune? Ja probao napraviti custom profil, ali avion se skroz čudno ponaša u letu, trese se, naginje...
Igra izgleda fantastično, performanse su odlične, poletjeti sa Zemunika pa obilaziti okolne otoke je odličan doživljaj...

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k

Također koristim nepodržan joystick. Tipke i nisam mapirao, samo 4 osi, a niti hat nisam skužio kako bih podesio. 

Probaj povećati dead zone.

Možda je vrijeme da se prebacimo na postojeću Flight Simulator 2020 temu u podforumu igre. 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Konačno dostupan Microsoft Flight Simulator, k

Radi odlično, normalno skida sa servera...

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 21:21 (Alien 1971).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice