Koliko vam je stara kanta?

poruka: 30
|
čitano: 4.503
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko vam je stara kanta?".
15 godina
offline
Koliko vam je stara kanta?

oba moja kompa imaju nadimak "nosferatu", s time da je jedan i "ajgor", od kilometara/milja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko vam je stara kanta?
U principu svako malo nesto mijenjam i nadogradjujem. A potpuna obnova je prosjecno svakih sest godina.

A laptop mi je iz 2007. and still going strong.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je stara kanta?

Nisam kupio cijeli novi komp od 2008.

Athlon 64 x2 6400+, 4GB DDR2-800 i Gainward 8800GT 1GB...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Koliko vam je stara kanta?

Tjedan dana - MBP16, ali sluzbeni. "Kantu" nemam zadnjih 12 godina od kada sam se preporodio s laptopima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koliko vam je stara kanta?

Treći mjesec.. :)

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koliko vam je stara kanta?

PC ima 8-9 godina. Laptop je iz vremena dok je XP imao SP2!

16 godina
offline
Koliko vam je stara kanta?

Najteze je skontati koje mi je glavno racunalo 

 
9 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koliko vam je stara kanta?

Ništa se - osim količine prašine - nije promijenilo od 2007.

ukrućena goropadnica
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Koliko vam je stara kanta?

Ko blato sa Isusovih sandala.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je stara kanta?

2009 godine složena i od tad nije dirnuta, sve original.

ne znam nista, ali ću naučiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko vam je stara kanta?
Zadnja nadogradnja je memorijom prije tri godine. Jos se sve dobro vrti na intelu 3570.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koliko vam je stara kanta?

Monitor Philips 220E preko 10 godina (garant-dobio ga od bratove djece)

HDD 1T preko 10 godina (dobo ga od bratove djece)

Jedan 500 GB HDD  (ne zna ni on koliko je star)

Maticnjara,proc,GPU oko 5 godina

Memorija 2 godine

Napajanje 2-3 mjeseca (no name,120 KN-i već šteka)

 

Sve u svemu,dobro šljaka,osim moje Radeonke kojoj je otišao ležaj na ventu,cuje se pri cold startu...ali kada se zagrije-ŠIBAJ MIŠKO!

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koliko vam je stara kanta?

Moja je više od 5 god, jer nemrem računat izmjenu dijelova unutar konfe, kutija je 2009. il koja već, WD Blue i napajanje, SSD 2013. il kad... Ovo drugo se lako zamjeni, cpu, mbo, rami su 2017., gpu 2018. Nije mi fora kupit sve odjednom, a oću i uštedit jer ne koristim previše komp za neke zahtjevne radnje, tak da je i ovo zasad super. Mogo sam piknut i7 7700K nedavno jeftinije neg inače kak stavljaju nerealne cijene, al sam reko frendu nek on uzme, možda će mu više trebat, to bi mi bio jedini pametan upgrade nakon G4560, jer mi se ne kupuje ponovo MBO jer je ova odlična. Jest da je BN taj proc i grafa, al nema veze, može se igrat kolko tolko ok. Samo znam da slijedeći put neću štedit na procu (al neću ni pretjerivat) jer uvijek fali procesorske snage, kasnije dođu jače grafe i opet imaš problem, zato najbolje odma u startu jak proc za dugoročno rješenje.

 

EDIT: S time da je kućište teško 14.3kg, treba to bit manje...

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 9:14 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Koliko vam je stara kanta?

Od 10/2014 ali od tad sam promijenio CPU, RAM, VGA, PSU, MBO, DVD, kućište, miša... dodao 2×SSD... zapravo ostao stari HDD, monitor i tipkovnica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koliko vam je stara kanta?
Nešto godinu, nešto dvije, nešto friško kupljeno
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koliko vam je stara kanta?

Moja kanta se rodila 15.11.2007...prije dvi godine otišao 3D dio od grafe(gtx260)...tako da sam radi toga se odlučio za kupovinu PS4 pro(BF2018).

Kantu koristim samo radi lightroom i kao media-player...međutim budući namjeravam kupiti novi fotoaparat a i kod ovog starog me opet uhvatila volja(focus stacking:)...s tim da 99% kupujem novi tv ove godine,vjerojatno XF9005 a nisam baš siguran kako on vrti 4K(50Mb/s)...sve u svemu sam se odlučio za novu kantu,ustvari sam mislio uzeti laptop acer aspire 5(amd).

 

Ali dotični laptop ima manu da ima samo jedan slot za memoriju,i usput su se pojavili određeni programi za obradu fotografije koji zahtjevaju GPU na kraju se odlučih za čistokrvni PC.Sad se desilo da kupnja GPU-a neće biti radi igara nego radi fotografija.

Ryzen 5...rx570(8GB)...16GB ram...itd bit će oko 4500Kn

 

Kao monitor će se koristiti 65" XF9005 ili XG9505 

 

Zadnja tri mjeseca koristim laptop iz 2012(Dell Inspiron N5050)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 10:54 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko vam je stara kanta?

Kanta pod Moj PC 2 je stara preko 10 godina, dijelovi koje imam su iz 2007-2009 godine otprilike. Diskovi su raznih godišta jer neke čuvam iz raznih generacija.

A moj latop je negdje 2012-2013 godište, a imam ga skoro 2 godine. Uz male upgradeove (s HDD na SSD, te s weird kombinacije 6GB RAM na 8GB RAM) služi svrsi. Za development i lightweight produkciju (sitno foto manupulacije, male video korekcije i dorade) te povremeni gaming na low postavkama je dušu dao. Iduće računalo će biti složeno uskoro, a ako ne računalo idem na neki mid-range laptop zbog posla.

Sestrin laptop je jedina "nova" mašina, nema još 6 mjeseci od kupovine da joj izdrži tijekom studija, te možda i malo duže jer nije gamer te joj treba za office, net i multimediju.

https://idzan.eu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je stara kanta?

Koliko vam je stara kanta?

 

Strah me pogledat, a sramota ovdje napisati.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko vam je stara kanta?
Uskoro ću imati isto ili više RAM-a, nego što mi najstariji aktivni disk ima kapacitet.
K
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko vam je stara kanta?

Sve iz potpisa sam uzeo kroz zadnjh 5 godina, većinom je neki prosjek oko 3 godine i smatram da sam miran još minimalno dvije godine. Ne kupujem gajnc nove i high-tech komponente koje su tek izašle i uvijek gledam omjer uloženo/dobiveno iako po nekim komponentama sam išao više iskeširati da sam miran duži period. U zadnjiih godinu dana sam uzeo Asus ROG Swift PG279Q i Corsair 780T jer je ispala dobra (cjenovna) prilika i TV: Samsung UE48HU7500.

 

 

Iduće što bi išlo na upgrade je MBO i CPU (X570 chipset i Ryzen 3rd gen), tipkovnica (vjv G915) te neki gaming chair, ali ne budem više JA ulagao u PC jer većinu godine nisam doma te ga koriste otac i mlađi buraz, na njima je da dalje ulažu a sebi budem neki laptop uzeo (>=RTX2060)

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 18:30 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko vam je stara kanta?
CPU-MBO imaju 10+ godina. Ostalo je mijenjano. Core i7 920 FTW :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koliko vam je stara kanta?

10 godina. Dokupljen SSD, nešto memorije te 1 tipkovnica i 1 miš. Ima želju kupiti novu konfiguraciju, ali se ipak pitam - zašto - dok ova radi. Ovako dugo nisam nikada imao niti jedan PC.

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koliko vam je stara kanta?
Negdje oko 7-8 godina, mada sam skoro ubacio SSD Evo 850 i GeForce 1050Ti... Ove godine kupujem sve novo radi PCI-E 4.0, da vidim kako radi SSD na gigabajtnim brzinama čitanja i zapisivanja... Uz to ubacim matičnu B550 čipseta i Ryzen 5 treće generacije frekvencijom nabrijan RAM i SSD za PCI-E 4.0.... Za male pare, miran sam opet 7-8 godina...
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 23:17 (BoxRS).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko vam je stara kanta?
You know I am born to lose, and gambling is for fools, But thats the way I like it baby, I do not wanna live for ever , And do not forget the joker!
 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Koliko vam je stara kanta?

Iako već dugo nisam nadograđivao komp, kupovanje jačih komponenti mi se u praksi pokazalo da ima smisla i to na primjeru grafičke Radeon HD7870 koju sam rabljenu kupio kad je izašao Fallout 4 i eto je dan danas drži komotno igre na high ili normal u 1080p rezi

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koliko vam je stara kanta?

Nedostaje "oko 4 godine", pa da i ja nešto kliknem

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koliko vam je stara kanta?

Ne moguće odrediti - promijenjeni svi dijelovi, uključujući kućište, napajanje, diskovi...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Koliko vam je stara kanta?

Cca 2 god, unazad pola god ubacen novi ssd, monitor i hdd je star oko 3 god.

Slusalice su stare hmm hmm 4,5 god i jos uvijek rokaju audio tehnica rulzz.

Mis je isto tu negdje mozda i stariji. Kada ce biti zamjena pa ne tako brzo

ne gejmam godinama na pcu pa nemam ni potrebe za cestom promjenom kompomenti.

 

Laptopi hmm jedan je iz 2010 preostala dva obnovljena unazad par mj.

Ovo sve novije me bez beda moze sluzit sljedecih 7 god min. samo vise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko vam je stara kanta?
Ako ti je komp za igre, nećeš osjetiti razliku s novim gen4 ssd. Bolja opcija je Samsung 970 evo plus, jer mu je read access bolji.
13 godina
offline
Koliko vam je stara kanta?

sama kanta je iz cca 2000g :)  Athlon 750MHz. Nekoliko puta nakon toga nadograđivana, pred cca 3-4mj zadnji put. 

I sad zadnji put sam izvadio Floppy, nemam ga više kamo uštekati :(

 

[URL="http://goo.gl/KpG4TT"]ANKETA[/URL] o kineskim mobitelima i [URL="http://goo.gl/xLCF5F"]REZULTATI[/URL] ankete
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice