Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitoru po

poruka: 20
|
čitano: 9.425
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitoru po".
16 godina
offline
Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitoru po

To ni nije mrtvi piksel, to je prašina u panelu.

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitor
tiki kaže...

To ni nije mrtvi piksel, to je prašina u panelu.

 A baš sam gledao kak je moguće da mrtvi (pod) pikseli imaju nepravilni oblik :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitor
Imam 32" tv Sony kdl 706b iz 2014 god 6 godina ga koristim, jos nisam vidio bad pixela za nepovjerovati.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitoru po

Čudi me da u današnje vrijeme, kada je tehnologija izrade LCD-a toliko napredovala, uopće toleriraju mrtve ili zaglavljene pixele. Po mom, tolerancija bi trebala biti 0 za greške u pixelima.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitor
dreadmoore kaže...
Imam 32" tv Sony kdl 706b iz 2014 god 6 godina ga koristim, jos nisam vidio bad pixela za nepovjerovati.

 A zašto bi to bilo za nepovjerovati? Imam kod kuće trenutno ako sam dobro nabrojao 8 LCD ekrana... na poslu mi ih prošlo par stotina kroz godine i desetljeća :) i samo jedan monitor ima jedan piksel kojem se zaglavio jedan zeleni podpixel da stalno svijetli... svi ostali nemaju nikakvih problema... A ima svačega, oćeš Samsung 17" monitore od prije 15-ak godina, pa od prije 10-12 godina Samsung tanki klijenti sa 17" i 19" monitorima pa hrpica 19" Lenova starih 10-12 godina, pa Lenovo laptopi, pa Končarovi AiO kompovi koji imaju nekih 12 godina pa zadnjuih par godina AOC monitori... Kod kuće oćeš Samsung, LG, Lenovo, Vivax, Elit i svi 100% ispravni tako da, hm :)

 

I onda se neko čudi to mu Sony nema bad pixela :) ili misliš da je SONY toliko loš?

12 godina
offline
Re: Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitor
učo kaže...

Čudi me da u današnje vrijeme, kada je tehnologija izrade LCD-a toliko napredovala, uopće toleriraju mrtve ili zaglavljene pixele. Po mom, tolerancija bi trebala biti 0 za greške u pixelima.

 Tako će biti sve dok je odluka na proizvođaću. Naravno da će staviti veći broj da se pokriju i nemaju troškove povrata i zamjene robe.

E, da neka nadzorna agencija počinje odlučivati o tome, onda bi korisnici došli na svoje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 14:15 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitoru po

Izgleda da je najbolje onda kupovati monitore/ekrane direkt u trgovini i odmah pregledati stanje ili još bolje preko weba gdje kod kuće detaljno sve pregledaš i istestiraš i onda ako ima vratiš u roku 14 dana pa neka se zezaju sa svojim nesavršenostima. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitor
Ne mislim da je los ali ne kazem da je dobar, samo post iznad tebe to govori, a da ne ponavljam s obzirom kako danas tehnologija ide naprijed.Nisam uopce imao predstavu da ce toliko izdrzat, mislio sam da ce biti do isteka garancije i onda pocinje lagane zajebancije.A eto izgleda da nije tako vise sam iznenadjen.
15 godina
offline
Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitoru po

Ja bih tu upaljačem ili nečim prigodnim "ubio" još pokoji, i odmah ispunio uslove za reklamaciju :)

morrisoN
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitoru po

Oko Nove 2003 god je moj brat sebi kupio LCD Monitor Sony SDM S71, mislim medu prvima i cirka 850 eura kostalo (preracunato)

na pocetku su uoceni mrtvi pikseli, njih 4-5 na rezi 1280x1024, Nije reklamirao. Nestali su mrtvi pikseli nakon 2-3 gidune i danas mi stoji na vrhu ormara. Radi i nema mrtvih piksela. (koristim taj Sony radi popravka PC da ne koristim svoj isto vremesni HP LP2065) Znam koliko smeta i jadno osjecate, ali zazmirite i necete primjetiti pa s vremenom ce i proraditi ti mrtvi piksel.

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitoru po

Ja imam na svom 32" AOC-u cirka oko 5 mrtvih pixela. Ful su crni, od prvog dana. Ne podlježu reklamaciji, a nije mi se dalo vračati proizvod jer mi jako treba monitor. 

 

Tu bi rekao kolko para tolko muzike. Prije sam imao skuplje Dell-ove i toga nije bilo.

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitoru po

Važna napomena na temu... AOC te Philips monitori imaju istog proizvođača panela. Monitori tih proizvođača a pogotovo oni malo slabije kvalitete, dolaze u zemlje poput ove balkanske zabiti - loši, neprovjereni i neispravni. Znate kao to ide u Hrvatistanu - tko jebe potrošače ako se ne pobrinu sami za sebe. Zato smo i postali smetlište za lošu informatičku robu. Prije godinu i po, pokušao sam uzeti 32" 1440p AOC-ov monitor u svjetu medija, kad sam monitor iz dućana dovezao kući, pronašao pri uključivanju hrpetinu mrtvih piksela, premda na prvu je izgledalo kao da ih ima 5. U stvarnosti ih je bilo i više. S obzirom da se bavim profesionalno kamerom i monitorima te grafičkim dizajnom, obradom videa i 3d grafikom, monitor sam odmah vratio u dućan. Odustao sam od kupnje istog jer je kakti navodno bio zadnji iz serije (laž, ali ajde). Vratio taj monitor uzeo novac iz dućana i otišao dalje... Sljedeći dućan HG Spot, Philipsov zakrivljeni također 32" monitor. Došao doma... Mrtvi piksel točno na sredini ekrana, ovoga puta u bjelom izdanju. Vratio monitor, opet ista priča kao -  zadnji u seriji. Taj isti monitor u sljedećem dučanu na moje inzistiranje upalili preda mnom da provjerim ekran, potpuno isto sranje od mrtvih bijelih piksela, i to ne na jednom nego na dva koja su otvorili preda mnom. Odustao na kraju od 32", uzeo sam 4k 27" monitor koji i nije najsavršeniji na svijetu ali je ipak barem načelno ispravan. Samo by the way, sva 4 neispravna monitora bili su 32" 1440p sa IPS matricom. Ja mogu razumjeti da ti se sranje sa kupnjom može desiti jednom, možda ako nemaš sreće čak i dva puta ali 4 identične greške na 4 matrice tj panela ISTOG proizvođača te tri zakrivljena Philips monitora sa potpuno istim sranjem od greške govori mnogo ne samo o izvozu u hrvatsku nego i o hr. dućanima u kojima će ti uvalit govno, pa ako prođe - prođe. S obzirom kakvu sam buku napravio u svjetu medija onaj prvi AOC kojeg sam kupio stavili su u prodaju ponovo ali kao poluispravan proizvod za oko 40ak posto manju cijenu od one koju sam ja platio. Poanta i zaključak - Ne vjeruj ni isusu u ovoj državi jer će te zajebat za pare sasvim sigurno. Otvori, provjeri ekran i onda kupi, i inzistiraj na provjeri... Jer će vas velika većina pokušati uvjeriti te da se ne smije, ne može ili neku sličnu drugu GLUPOST I LAŽ. Rijetko kome od nas potrošača će se dati zajebavati sa sudovima i tužbama, pa su iz tog razloga svima i odrješene ruke da rade šta hoće mimo svih pravila i tržišnih zakona u ovoj zabiti od zemlje. Na žalost...

Glih_x HD
 
7 0 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitor

Ako je stvarno bio kraj serije, nije isključeno ni da se radi o monitorima koje je netko već vraćao...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitor
Glih_x kaže...

Važna napomena na temu... AOC te Philips monitori imaju istog proizvođača panela. Monitori tih proizvođača a pogotovo oni malo slabije kvalitete, dolaze u zemlje poput ove balkanske zabiti - loši, neprovjereni i neispravni. Znate kao to ide u Hrvatistanu - tko jebe potrošače ako se ne pobrinu sami za sebe. Zato smo i postali smetlište za lošu informatičku robu. Prije godinu i po, pokušao sam uzeti 32" 1440p AOC-ov monitor u svjetu medija, kad sam monitor iz dućana dovezao kući, pronašao pri uključivanju hrpetinu mrtvih piksela, premda na prvu je izgledalo kao da ih ima 5. U stvarnosti ih je bilo i više. S obzirom da se bavim profesionalno kamerom i monitorima te grafičkim dizajnom, obradom videa i 3d grafikom, monitor sam odmah vratio u dućan. Odustao sam od kupnje istog jer je kakti navodno bio zadnji iz serije (laž, ali ajde). Vratio taj monitor uzeo novac iz dućana i otišao dalje... Sljedeći dućan HG Spot, Philipsov zakrivljeni također 32" monitor. Došao doma... Mrtvi piksel točno na sredini ekrana, ovoga puta u bjelom izdanju. Vratio monitor, opet ista priča kao -  zadnji u seriji. Taj isti monitor u sljedećem dučanu na moje inzistiranje upalili preda mnom da provjerim ekran, potpuno isto sranje od mrtvih bijelih piksela, i to ne na jednom nego na dva koja su otvorili preda mnom. Odustao na kraju od 32", uzeo sam 4k 27" monitor koji i nije najsavršeniji na svijetu ali je ipak barem načelno ispravan. Samo by the way, sva 4 neispravna monitora bili su 32" 1440p sa IPS matricom. Ja mogu razumjeti da ti se sranje sa kupnjom može desiti jednom, možda ako nemaš sreće čak i dva puta ali 4 identične greške na 4 matrice tj panela ISTOG proizvođača te tri zakrivljena Philips monitora sa potpuno istim sranjem od greške govori mnogo ne samo o izvozu u hrvatsku nego i o hr. dućanima u kojima će ti uvalit govno, pa ako prođe - prođe. S obzirom kakvu sam buku napravio u svjetu medija onaj prvi AOC kojeg sam kupio stavili su u prodaju ponovo ali kao poluispravan proizvod za oko 40ak posto manju cijenu od one koju sam ja platio. Poanta i zaključak - Ne vjeruj ni isusu u ovoj državi jer će te zajebat za pare sasvim sigurno. Otvori, provjeri ekran i onda kupi, i inzistiraj na provjeri... Jer će vas velika većina pokušati uvjeriti te da se ne smije, ne može ili neku sličnu drugu GLUPOST I LAŽ. Rijetko kome od nas potrošača će se dati zajebavati sa sudovima i tužbama, pa su iz tog razloga svima i odrješene ruke da rade šta hoće mimo svih pravila i tržišnih zakona u ovoj zabiti od zemlje. Na žalost...

 Monitori i televizori se kupuju online, isprobaš i ak ti se ne sviđa vratiš im bez pitanja i razgovora a oni tebi pare na račun. Sve po zakonu.

14 godina
offline
Re: Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitor
Ja sam to davno ukzivao i imao dokaze, na to da za drzave bivse juge uvezenu robu dobiju vecinom falicnu, odnosno losije kvalitete od zapadnih zemalja.A eto ti si to isto dokazao, ja sam imao problem sa grafickom karticom, gdje je bila razlika u temperaturi.Jedna je bila kupljena u njemačkoj, druga u bosni radilo se o amd gigabyte windforce x3 r9 270x.Radile su obe u crossfire, uglavnom sto sam ja primijetio. Ona u njemačkoj sto je kupljena bila ona kao primarna ili sekundarna, uvjek je imala nize temperature, od ove sto je kupljena na nasem trzistu.
10 godina
offline
Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitoru po

Bolje se raspitajte i za ostale proizvođače u vezi dopuštenog broja mrtvih i zaglavljenih pixela, da znamo što kupujemo, jasno, ako nam želite pomoći ..

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitor
Meni su u mediamarktu zamijenili Predator Helios 300 17" sa dva mrtva zelena pixela - konstantno upaljeni. Prvo sam ih pitao pokriva li garancija to pa su mi rekli da mora bit 3 ili vise ali nakon sto sam donio laptop da ima pokazem kako to izgleda; jedan u samoj sredini ekrana a drugi 3-4 cm iznad sredine slozili su se da to nije bas lijepo i zamijenili laptop. Od kupnje do zamjene je proslo oko mjesec dana a pojavili su se nakon 3 tjedna i to u razmaku od minute i pol. Inace je ta serija Helios 300 17" (60Hz panel) poznata po katastrofalnim ekranima (bleed, mrtvi pikseli, pola ekrana mrtvo)...
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitor

forumaš, Istina možeš kupit to online - ali, što se vraćanja neispravnih sranja tiče, ako kupiš monitor sa neispravnom matricom, i to 4 puta, koji moraš slati nazad sa našim dostavnim službama, to će sve skupa trajati mjesecima. U tome je problem. Vrijeme koje ćeš izgubiti na zajebanciju sa time iscrpit će te toliko, da rekao bih izgubit ćeš volju za internet kupovinama. Ja volim stvari naručivati stvari online nemam problema sa time nikakvog, ali ovako nešto bi trajalo mjesecima. Meni je na vraćanja stvari u dučan nakon kupovine dok nisam nakraju rješio stvar trebalo oko 1 mjesec. Šta misliš koliko bi trajalo vračanje online naruđbi sa sličnim tj istim problemima? Više ili manje?  

Glih_x HD
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 23:07 (Glih_x).
11 godina
offline
Re: Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitor

MrBlc Ok za prva dva, ali druga dva u istom dučanu izvađena iz kutije preda mnom? Koja je šansa za takvo nešto? Ujedno to su bila ukupno 3 ista modela Philips monitora sa mrtvim bijelim pikselima na različitim mjestima na ekranu. Teško da je svaki bio zadnji iz serije... XD

Glih_x HD
13 godina
offline
Re: Koliko mrtvih piksela je dozvoljeno na monitor
Hmmm, s obzirom da se bavis videom itd. cudno mi je da nisi znao da je Philips vec duze vrijeme kinez, tj. otkupljeni brandname. Kao i u televizorima.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice