Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

poruka: 40
|
čitano: 10.258
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po".
15 godina
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

Od sada ovako u ranim jutarnjim satima tekstove mi čitaju ovo dvoje robota.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
Evo i ja pijem jutarnju kavicu i ne vjerujem da još uvijek ne rade linkovi na tekstove buga sa mobilnog foruma. Jasno da su bili blagdani, treba imat razumjevanja, ali ovo traje već danima, i traje i traje.
Debela sramota za jedan informatički portal, koji se još naziva vodećim u regiji
Moj PC  
11 0 hvala 1
11 godina
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

Što je s ovisnosti o kavi ili se radi samo o ovisnosti o kofeinu?

 

Zasto djecu u osnovom školama uče na okus kave davajući im bijelu kavu... sigurno nema kofeina no većina ce završiti na jačoj kavi... a nitko ih ne ući na Cocktu bez kofeina i šećera...

 
2 6 hvala 1
8 godina
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

Ali realnost je da kava stvara ovisnost i da nema nikakvi korisni efekt. Niti je zdravo niti štetno, skroz nepotrebno.

 

Uštedim par sto kuna i svako jutro se probudim pun energije. To da kava daje energiju je čista iluzija, više je oduzima.

Moj PC  
11 12 hvala 1
3 godine
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
win10pro kaže...

Ali realnost je da kava stvara ovisnost i da nema nikakvi korisni efekt. Niti je zdravo niti štetno, skroz nepotrebno.

 

Uštedim par sto kuna i svako jutro se probudim pun energije. To da kava daje energiju je čista iluzija, više je oduzima.

 Kao i kod svakog stimulansa, početni učinci se brzo povlače kako organizam stvara rezistenciju. Ubrzo preostaje samo ovisnost tj. kava se pije prvenstveno kako bi se izbjegli negativni simptomi koje dolaze s apstinencijom.

Ruhe im Puff
15 godina
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

Ne znam za ovisnost ali ja uzivam u kavi. Jos ako je dobro drustvo...

Moj PC  
21 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
BroccDaRock kaže...
win10pro kaže...

Ali realnost je da kava stvara ovisnost i da nema nikakvi korisni efekt. Niti je zdravo niti štetno, skroz nepotrebno.

 

Uštedim par sto kuna i svako jutro se probudim pun energije. To da kava daje energiju je čista iluzija, više je oduzima.

 Kao i kod svakog stimulansa, početni učinci se brzo povlače kako organizam stvara rezistenciju. Ubrzo preostaje samo ovisnost tj. kava se pije prvenstveno kako bi se izbjegli negativni simptomi koje dolaze s apstinencijom.

 Velika većina pučanstva kavu prvenstveno konzumira zbog okusa/užitka dobre kave, a ne zbog nekog stimulansa/ovisnosti.

2 godine
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
ivgrgic kaže...

 a nitko ih ne ući na Cocktu bez kofeina i šećera...

 Želiš reći da bi djecu u školi trebalo nuditi koktom?

Što fali kakau ili čaju od nekog voća? Zašto ne obična voda?

 

14 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
win10pro kaže...

Ali realnost je da kava stvara ovisnost i da nema nikakvi korisni efekt. Niti je zdravo niti štetno, skroz nepotrebno.

 

Uštedim par sto kuna i svako jutro se probudim pun energije. To da kava daje energiju je čista iluzija, više je oduzima.

 

pa ako me neka suhonjava veganka s kvazi-rasta frizurom zove na zdravi smoothie od chia bobica, avokada i aronije a sdruge strane neka prpošna Štefica zove na kavu i da joj nekaj pogledam...

 

riskirat ću ovisnost...

 

Kava ne stvara ovisnost, samo naviku, par puta sam prekidao ispijanje kave, nakon 4-5 dana glavobolje (zvijer među ušima traži svoju dozu) - ništa, sve normalno, i bio sam bez kave par mjeseci - ali sam radio u sjebanoj firmi s sjebanim ljudima s kojima nisam imao ni volje piti kavu...

 

zato sad: jedna ujutro s ženom, put na posao pa odmah 2. kava, 3. je iza podneva na poslu, 4. je opet doma s ženom.... a usput još jedna-dvije, nek se nađe...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

Pa nije to na razini kao heroin, ali evo sam si rekao 4-5 dana glavobolje, još dodaj i umor tjedan dana. To je razlog zbog čega se najviše pije, da se izbjegnu te 'tegobe'.

 

A ovisnost je dovoljno jaka jer ljudi u 40 godina imaju možda 2 dana bez kave... dobro je sve dok crnci rade za šaku riže da bi Vi mogli uživat. Lako skoči cijena kao i sad za elektroniku.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo

svu robu proizvode slabo plaćeni ljudi, maržu beru prekupci, a kava se najviše proizvodi u Brazilu pa Vijetnamu, tako da nisu nužno crnci proizveli kavu koju pijem...

 

a propos, koja je fora u ZG kafićima kad im veliš produženu, oni stisnu espresso standardno kratki i "produže" s kipućom vodom, ne puste da curka malo duže iz filtera...

 

takva kava se zove "crnački znoj"  nisam PC, ali takav sam po cijelom tijelu...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
online
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
notloB kaže...
ivgrgic kaže...

 a nitko ih ne ući na Cocktu bez kofeina i šećera...

 Želiš reći da bi djecu u školi trebalo nuditi koktom?

Što fali kakau ili čaju od nekog voća? Zašto ne obična voda?

 

 Da, zašto ne bazalkoholno pivo? U srednjoj več na radler mogu priječi. Na faksu več žuju ili kaj im paše.

13 godina
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

Prva kava i pet čikova 'Neprocjenjivo'.

To Each His Own.
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

U principu pijem samo i isključivo espresso uz neki priduljeni sokiću kada sam sam na nekoj terasi, prijepodne, ako se odulji uživanje na zraku, uzmem još jedan espresso. 
U kafićima možda uzmem kojih dva puta u godini Irish, eventualno nešto sličnog. 
Kod nekoga kada sam u gostima, kuhana kafica ili nesscaficu. 

Koliko "mi je" bilo što zdravoga, baš i neznam, samo znam kada naletim na "staru" vjerojatno kaficu, u roku deset minuta sam na mjestu gdje i kraljevi idu pješice mjestu bezeciran! 

Zanimljivo mi je da neki puta popijem iza 21.00 koji espresso i spavam kao beba, a neki puta popijem do 15.00 najkasnije i cijelu noć ne mogu oka sklopiti, ako nisam učinio neki veći fizički napor?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

 

 

Hm, ne pijem kavu. Nikada  i nisam. To je ljudima jutarnja dizalica, pa popodnevna potrebica, večernja ostalica da budu budni.

Dobro im i dođe uz kavicu i n ki energetski napitak.  Pa, onda zna srce jako lupati. Hm, zezni srce, uzmi duplu dozu.

 

Kafa je i socijalni koehzijski faktor. Kao i alkohol. Ne može ni ući u neke kruge ako ne piješ alkohol. 

 

Hm, stvarno neki propuštaju život....

 

dzg
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

Kava je kao i kriptovalite. Ničemu ne služe, al' čovika vesele.

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2022 16:49 (markoBT).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

Kavu pijem i ne pijem, znam je ne piti i po mjesec dana ali je i mjesecima piti svakodnevno i više puta, nikad me nije boljela glava ili sam ikad imao nekakve withdrawal simptome, imam problem s nikotinom ali to je druga priča.

U biti kava na mene ne djeluje nikako, barem tako mislim, osim što mi je fin njezin miris.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2022 17:25 (notloB).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo

Znači kavu pijemo od sredine 15 stoljeća i još nismo potpuno sigurni šteti li ili koristi, no za mRNA cjepivo nema nikakve sumnje da blagotvorno djeluje docijepljivanjem svaka 3 mjeseca?

14 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
Ne pijem kavu od kad mi se mala rodila, 11 god.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

Aldo 

Tema o kavi ,a ti lupetaš o cijepivima ma daj o****i.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 22:50 (hummer0).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

5 kava, 5 piva i 2 džointa je nekakav optimum. 

 

A sad za ozbiljno, kako se vi ljudi izserete u jutro bez kave?

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 22:55 (ansha).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
ansha kaže...

5 kava, 5 piva i 2 džointa je nekakav optimum. 

 

A sad za ozbiljno, kako se vi ljudi izserete u jutro bez kave?

 Jednom kolegi je bio dosta gutljaj 2 i odma je ujutro trčao na WC nedaj bože da je neko bio na Wc-u onda mu je bila panika.

15 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
ansha kaže...

5 kava, 5 piva i 2 džointa je nekakav optimum. 

 

A sad za ozbiljno, kako se vi ljudi izserete u jutro bez kave?

Uobričiš se kada radiš. Tačno doručkuješ i ručaš ili ručaš i večeras i onda ima redovnu stolicu u sat. 

16 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
ansha kaže...

5 kava, 5 piva i 2 džointa je nekakav optimum. 

 

A sad za ozbiljno, kako se vi ljudi izserete u jutro bez kave?

 Obično nakon jutarnjeg sastanka postane "napeto" pa moram i 2x. Kava ide na to samo ako si dan prije pojeo 300g čokoladu i pola paketa dvopeka.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
2 godine
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
PzKpfw kaže...

 

 

 Pa, onda zna srce jako lupati. Hm, zezni srce, uzmi duplu dozu.

 

Kafa je i socijalni koehzijski faktor. Kao i alkohol. Ne može ni ući u neke kruge ako ne piješ alkohol. 

 

Hm, stvarno neki propuštaju život....

 

 Je, i meni je od kave prije par godina počeo puls gruvati na 100 te sam prešao na bezkofeinsku kavu s cikorijom..

Milina...

Puno ljudi se zafrkne s lokanjem čajeva, od kojih isto puls bude povišen, dokazano.

 

Osim toga u 100g čokolade ima 43 mg kofeina što mnogi ne znaju, pa ako roknu 200 g čokolade unesu u sebe isto kofeina, koliko ima u dva i pol deci Red Bull-a.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 8:24 (Zaporožac).
12 godina
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

Ovakvi besmisleni članci su puno primjereniji žutom tisku.

Što je u ovom članku rečeno?

BAŠ NIŠTA - da kava može biti i dobra i loša za zdravlje!!!

Na kojem se to ISTRAŽIVANJU temelji ovaj članak (nadnaslov je "ISTRAŽIVANJA")? Tko i gdje ga je proveo i objavio??? NEMA PODATAKA!.

Koji su zaključci tog "istraživanja"?

Da treba biti UMJEREN u ispijanju kave!!!

Za razliku od koje to ono prehrambene namirnice koju treba konzumirati NEUMJERENO?

Ukratko - prenošenje ovakvih bezvrijednih i besmislenih članaka ostavite Gloriji i sličnim publikacijama...

Pretpostavljam da čitatelji Buga očekuju barem mrvicu suvislije tekstove...

 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

Kavu ne pijem već 2 godine jer mi je radila opake migrene i skakanje tlaka (i pulsa).

Za zamjenu sma počeo piti  crni čaj s mlijekom ili klasičan crni  

 

Uostalom, kava je jedna od onih stvari koja lijepše mirše nego što ima okus.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2022 16:01 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
Brki1994 kaže...

Kavu ne pijem već 2 godine jer mi je radila opake migrene i skakanje tlaka (i pulsa).

Za zamjenu sma počeo piti  crni čaj s mlijekom ili klasičan crni  

 

Uostalom, kava je jedna od onih stvari koja lijepše mirše nego što ima okus.

 pređi na zelene ili bijele čajeve.. 

 

Prosječna šalica (200 ml) crnog čaja sadrži 40 mg kofeina, ali može sadržavati čak 76 mg. Za usporedbu, zeleni čajevi sadrže 17–39 mg, dok bijeli čajevi daju 5–50 mg po šalici (200 ml).

7 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
Zaporožac kaže...
Brki1994 kaže...

Kavu ne pijem već 2 godine jer mi je radila opake migrene i skakanje tlaka (i pulsa).

Za zamjenu sma počeo piti  crni čaj s mlijekom ili klasičan crni  

 

Uostalom, kava je jedna od onih stvari koja lijepše mirše nego što ima okus.

 pređi na zelene ili bijele čajeve.. 

 

Prosječna šalica (200 ml) crnog čaja sadrži 40 mg kofeina, ali može sadržavati čak 76 mg. Za usporedbu, zeleni čajevi sadrže 17–39 mg, dok bijeli čajevi daju 5–50 mg po šalici (200 ml).

 

Pijem i jedne i druge, ali crni mi je guilty pleasure  + nemam migrene od njega.

I want to believe
4 godine
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

Pre-workout ampulice za energiju ujutro. 😷

 

Nego, konobarska profesija ide silaznom putanjom gledajući mene kao reprezentativni primjerak, svaki puta kada naručim produženu sa šlagom, dobijem sladoledni kup od šlaga. Čisto rasipanje...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice