Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?

poruka: 97
|
čitano: 31.062
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?".
3 godine
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
Nadam se da ovo neće zaživjeti u nekoj širokoj primjeni. Jer pored svih ljudi na ovoj planeti, treba li nam još ljudi?
 
0 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi

Ako ovo zaživi onda će brak kao institucija totalno da propadne. Svijet ionako ide u promociju destrukcije i nemorala, promoviraju se lgbt dok se konvencionalne obitelji ismijavaju i sve više smatraju zaostalima. Uskoro će mama i mama uzgajati sebi djecu, ili tata i tata, svejedno, a najmanje će biti obitelji mame i tate

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2023 19:48 (simontemp).
9 godina
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
Aldo kaže...
Cansee kaže...
Aldo kaže...

"drugima bi to predstavljalo nenadoknadiv gubitak onoga što je osnova njihovog identiteta" - bez brige, kroz forsiranje woke ideologija užurbano se radi na istiskivanju tog elementa identiteta. Kroz nekoliko generacija, ne samo da će taj postupak "rađanja" biti normalan i uobičajen, već se dam kladiti da će u potpunosti stari "nazadni" načini biti zabranjeni pod bezbroj objašnjenja zašto, a tadašnje ovčice će to objeručke s oduševljenjem prihvatiti. Nije da čovjek mora biti nešto previše vidovit da prepozna kud to sve ide...

 

ajde molim te objasni nama glupanima gdje to sve ide

 Nije na meni da ti otvaram oči ako ne vidiš, no mislim da ćeš i ti progledati jednom...

 

kao što sam i očekivao, jadna i bijedna izlika za apsolutno i potpuno neznanje

6 godina
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
Aldo kaže...
Cansee kaže...
Aldo kaže...

"drugima bi to predstavljalo nenadoknadiv gubitak onoga što je osnova njihovog identiteta" - bez brige, kroz forsiranje woke ideologija užurbano se radi na istiskivanju tog elementa identiteta. Kroz nekoliko generacija, ne samo da će taj postupak "rađanja" biti normalan i uobičajen, već se dam kladiti da će u potpunosti stari "nazadni" načini biti zabranjeni pod bezbroj objašnjenja zašto, a tadašnje ovčice će to objeručke s oduševljenjem prihvatiti. Nije da čovjek mora biti nešto previše vidovit da prepozna kud to sve ide...

 

ajde molim te objasni nama glupanima gdje to sve ide

 Nije na meni da ti otvaram oči ako ne vidiš, no mislim da ćeš i ti progledati jednom...

Nije na tebi da otvaraš oči, a filozofiraš o tome.. 

15 godina
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
@Ajar

"kad bi klinci i muf bili toliko važni, ne bi bili samo specijalizacija (ginekologija/pedijatrija) nakon redovnog studija već zaseban fakultet, kao stomatologija"

Ovo mi je popravilo cijeli idući tjedan; šaljem van foruma specijalistima i (ne)ljubiteljima djece
If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
simontemp kaže...

Ako ovo zaživi onda će brak kao institucija totalno da propadne. Svijet ionako ide u promociju destrukcije i nemorala, promoviraju se lgbt dok se konvencionalne obitelji ismijavaju i sve više smatraju zaostalima. Uskoro će mama i mama uzgajati sebi djecu, ili tata i tata, svejedno, a najmanje će biti obitelji mame i tate

 Tko padne pod tu woke ideologiju nestat ce iz genetskog bazena, djecu ce imati i nastaviti vrstu oni koji su ostali 'nazadni i zaostali'. Tko se zadnji smije...

16 godina
neaktivan
offline
Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?

odakle crpite taj materijal?

kako uspijevate hranit taj svoj čudovišni koncept zasnovan na tezi "sad ili nikad", u kojem se neke minorne, marginalne, nebitne društvene skupine, prezentiraju kao opasnost..ama baš za sve što postoji danas?

evo ja nisam doživio da mene i obitelj netko ismijava.  gdje to vi susrećete "opasnost" i diskriminaciju svih tih nesretnih minornih pokreta/skupina ili kako ih nazvati?

sve nešto imaginarno zbubano u čudovišnoj magli, gdje upravitelj Zemlje, kao siva eminencija kroji sudbinu nama strejt obiteljašima... dim cigarete poviše fotelje, dok taj sotonista smišlja nove podvale za netflix i dizni sadržaj, izmišlja co2 i još 300 budalaština?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
18 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
torrente kaže...

odakle crpite taj materijal?

kako uspijevate hranit taj svoj čudovišni koncept zasnovan na tezi "sad ili nikad", u kojem se neke minorne, marginalne, nebitne društvene skupine, prezentiraju kao opasnost..ama baš za sve što postoji danas?

evo ja nisam doživio da mene i obitelj netko ismijava.  gdje to vi susrećete "opasnost" i diskriminaciju svih tih nesretnih minornih pokreta/skupina ili kako ih nazvati?

sve nešto imaginarno zbubano u čudovišnoj magli, gdje upravitelj Zemlje, kao siva eminencija kroji sudbinu nama strejt obiteljašima... dim cigarete poviše fotelje, dok taj sotonista smišlja nove podvale za netflix i dizni sadržaj, izmišlja co2 i još 300 budalaština?

 

to su ljudi koji imaju previše vremena u životu i još više mašte, pa ne znaju o čemu razmišljati nego o tome kako će ih netko porobiti, uništiti, satrati

 

ja stvarno nisam nikad bio zloban, ali majke mi baš bi volio da neki ovdje dožive šta je to kad ti se stvarno pregaze slobode. Da se vrate jedno 40 godina u prošlost pa ti jebena milicija uđe u kuću u sred noći i izvuče te iz kreveta, ili neki KGB ili još nešto ranije Gestapo. 

 

Žive kao bubrezi u loju, sve im je dopušteno, mogu živjeti kako god žele, mogu ići gdje hoće, ali samo pronalaze neke "ONE" koji će ih ugnjetavati. 

14 godina
offline
Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?

Vojko je to sve fino opjevao 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?

apsolutno odličan primjer. nisu doživjeli što znači naređenje da se gubica/labrnja drži zatvorenom.

ja recimo ne bi svoju privatnost podastirao njima...ali znam što je znači biti bez slobode i zlostavljan.

91/92 zarobljen i prebijen.

no nebitno...sam sam alergičan kada netko spomene broj 91.

 

pitam odakle taj silni apetit, da danas, kao stanovnik kontinenta koji nema fizičke granične prijelaze... mahnito slijediš mesaju koji sa megafonom juriša na hrt.

ti kažeš besposličari i višak vremena... možda kladioničari i navijači unutar čopora...ovo je fenomen koji obuhvaća i one koji idu na nekakav posao.

 

gdje su te prijetnje i neka me prosvijetle.. pederi, transrodni, dizni pedofili..evo čekam treću godinu da proradi modernin ugrušak,pa još nije... kako me do sada nije uhvatila histerija od tih prijetnji?

ili odvratna droljasta isprostituirana riječ Agenda...to kad čujem, pozelenim.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
12 0 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
Bil ti nekome "crtao"? Za džabe? Ne bi.
16 godina
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
Cansee kaže...
 nisam nikad bio zloban, ali majke mi baš bi volio da neki ovdje dožive šta je to kad ti se stvarno pregaze slobode. Da se vrate jedno 40 godina u prošlost pa ti jebena milicija uđe u kuću u sred noći i izvuče te iz kreveta, ili neki KGB ili još nešto ranije Gestapo.

 znači ti bi ukinuo slobodu govora jer ti ne odgovara ako netko strahuje od povratka lošijih, mračnijih vremena? Budućnost ne donosi samo idilu, pogotovo ne ako je kreiraju ljudi. Što se tiče "jebene milicije"... otkud ti išta znaš o meni? Zašto si toliko siguran da nisam ja ili netko drugi na ovom forumu bili nepravedno ugnjetavani i maltretirani? - Možda nam je to i stvorilo jedan oprezan i nepovjerljiv stav...  Uostalom, gdje si bio protekle 3 godine? Jesi spavao zimski san? Ne paše ti povratak sloboda? Igrao bi se i dalje malog fašiste?

16 godina
offline
Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?

Vidim da neki ljudi ne razumiju da svim državama nedostaje ljudi koji su bitni. A koji su to bitni ljudi ? Oni koji su mladi i radni.  Neki smatraju da je primjerice Kina za 10 godina gotova. Kada se demografska piramida preokrene i imate široku liniju staraca, a mladost u dvadesetima sve rjeđa onda imate sušu radnika, a kada nema radnika, nema niti ekonomije.

 
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?

medicina i cjepiva su krivac dugovječnosti i prenapučenosti od 8 milijardi.

jedina nada ostaje u africi, zadnjoj oazi iz koje možda dođe lakše prenosiva ebola.

tamo je puno te mladosti +20 koja uspijeva održat taj ekosustav egzotičnih prehladica.

 

okrene li se ekonomska piramida, možda tubaš Tim otvori pogon za iphone 79Pro u Kongu.

 

za to vrijeme će naše influenserice čekat bebača da im stigne amazon primeom.

 

Jesam li položio prijemni ispit?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
gnautix kaže...
 Zgrozen sam manjkom hobija, interesa, ukusom, pasivnoscu i intertnoscu (pogotovo nove) generacije. Teska bezidejnost, ne radi se nista, 25-26 godina igraju se igrice, pije, pusi, ceka se petak da se ode vani, ako se nesto i radi to su smijesni poslici.Obitelj ni u planu, studira se do 30e, doduse i ne isplati se ne bit student.  

 Kad tvoj mozak samo to vidi. Ing strojarstva, 3 godine doduše, ali dobro. 25 godina mi je, radim 4 smjene u velikoj firmi, više tisuća zaposlenih ljudi. Ima mladih dečki i cura po strojevima, od 18 pa do 30, a starije da niti ne spominjemo jer oni nisu tema rasprave. Crno boldano, za rad u 4 smjene, 2 ujutro, dva popodne, 2 noć i 2 slobodan "zaradim" u prosjeku 1100 eura plaće. To mi nije dovoljno za ništa osim hrane, goriva, stanarine i režija. Nešto sitno ostane što ode na nepredviđene troškove, registraciju, nešto odjeće i birtiju. To nije život, gledam malo nešto drugo jer je ovo jako mala plaća za jako precizne stvari koje radim i koje mene osobno jako, jako, jako JAKO je*u u mozak. Nosim posao doma svaki dan, sanjam ga i imam velike psihičke probleme. To je veliki psihički problem jer se ne znam isključit. A toliko malo "zaradim". Zašto nedam odmah otkaz? "GO TO" crno boldano i pročitaj si moje troškove koje nitko neće platit. 
Žuto boldano, opet "go to" crno boldano i pročitaj si opet što sam napisao. Generaliziraš i projiciraš. Smiješni poslić? To možda jer se ti družiš sa podobnima i imaš neke veze, s kim si takav si. Ja nikad nisam bio, a niti ljudi sa kojima se družim, u poziciji da dođemo do smiješnog poslića. Moji roditelji nisu mogli platit moj fakultet, štoviše nisu mi ponudili hranu svaki dan. Bilo je kruha, mlijeka, krumpira... Ali kad gledam danas kad sam sebi kupujem razno razne stvari i jedem zbilja raznoliko, od žitarica, zobenih, raznog voća i povrća svaki dan, domaći tvrdo kuhani sir jednom mjesečno kupim i to jedem na salatu sa rajčicom... Uglavnom ništa posebno, slažeš se? E, to nisam imao jer zeleno boldano, NIKADA!!! sebi neću dozvolit da sirotinja rađa sirotinju. Ja sam teška sirotinja, kako u glavi, tako i materijalno. Što ja mogu ponudit svom potomku? Kruh, mlijeko i krumpir? Daj se saberi i brini svoje brige.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
Zvuči kao da pričaš o strojevima za tokarenje, a ne ljudima. Ako ti narod propada, onda učiniš nešto da poboljšaš životnu situaciju pa će se ljudi krenut više bambusat bez kabanice.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
A opet je nekako pogodio bit s tim. Možda je pretjerao, ali da je pogodio, je
16 godina
neaktivan
offline
Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?

pokazatelj koliko je bijedna baš TA plaća od 1100€.

velebno je zvaničnici uzdižu, premda je medijalna 850.

čovjek da jede mjesečno 8kg Lidl parizera i ostalo špara, za 10 godina bi mogao platit 2mj trudnoće u amazonovoj rađaoni iz Dockovog članka.

Pod uvjetom da nema auto na baterije.

Btw podrška čovjeku. Dobar i iskren post.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
6 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?

Pročitao sam tekst i ne znam..

 

Zgražam se od same pomisli na ovo jer po meni postoji ta neka granica gdje bi trebali prestati "eksprerimentirati" sa stvarima koje se tiču nas kao ljudskih bića. Svi mi imamo osnovne ljudske potrebe koje treba zadovoljiti od samog začetka, dakle ne od rođenja nego od začetka. Trenutno živimo u izopačenom svijetu gdje se ljudske vrijednosti dobrano klimaju i ne samo da su neke krucijalne stvari nedovoljno riješene tijekom naših života (da ne skrećem s teme), ali sada bi dodatno komplicirali stvari sa ovakvim nakaradnim idejama?

 

Kakvo bi to dijete uopće ispalo? Kako bi utjecalo na njegov daljnji razvoj kroz djetinjstvo itd. Da itko od nas može, jel bi pristao biti pokusni kunić da vidi kakav bi ispao nakon ovog procesa? Ja bih poslao u mp3 svakog kome padne na pamet ovakve stvari raditi.

 

Dijete se povezuje sa majkom tokom trudnoće, trudnoća ima svrhu i da je zamišljeno da se rađamo bilo kako drugačije, ne bi se rađali ovako kako se rađamo.

 

Dijete uz pomoć umjetne oplodnje je u trbuhu, ima povezanost sa majkom, razvija se poput normalnog ljudskog bića i to je jedna stvar koja je sasvim normalna. (zašto spominjem, zato jer to nije "prirodna" trudnoća), a sasvim je normalno rađati djecu na ovakav način jer nije zakinuta niti majka, niti dijete, te se sve događa po nekakvom humanom i normalnom procesu.

 

A gledanje i čekanje kako nekakva odvratna sprava odgaja dijete izvan majčine utrobe mi se čini nakaradno, nehumano i bolesno, te bih najradije zatvorio i zapalio taj laboratorij (ne pozivam ikoga da to napravi), te ne bih dozvolio da ikome više pada na pamet ovakve stvari raditi niti se boriti da zažive bilo kada u ljudskoj budućnosti.

 

 

 

Ali što ja znam, ja nisam Amerikanac.

Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
cvaja997 kaže...
gnautix kaže...
 Zgrozen sam manjkom hobija, interesa, ukusom, pasivnoscu i intertnoscu (pogotovo nove) generacije. Teska bezidejnost, ne radi se nista, 25-26 godina igraju se igrice, pije, pusi, ceka se petak da se ode vani, ako se nesto i radi to su smijesni poslici.Obitelj ni u planu, studira se do 30e, doduse i ne isplati se ne bit student.  

 Kad tvoj mozak samo to vidi. Ing strojarstva, 3 godine doduše, ali dobro. 25 godina mi je, radim 4 smjene u velikoj firmi, više tisuća zaposlenih ljudi. Ima mladih dečki i cura po strojevima, od 18 pa do 30, a starije da niti ne spominjemo jer oni nisu tema rasprave. Crno boldano, za rad u 4 smjene, 2 ujutro, dva popodne, 2 noć i 2 slobodan "zaradim" u prosjeku 1100 eura plaće. To mi nije dovoljno za ništa osim hrane, goriva, stanarine i režija. Nešto sitno ostane što ode na nepredviđene troškove, registraciju, nešto odjeće i birtiju. To nije život, gledam malo nešto drugo jer je ovo jako mala plaća za jako precizne stvari koje radim i koje mene osobno jako, jako, jako JAKO je*u u mozak. Nosim posao doma svaki dan, sanjam ga i imam velike psihičke probleme. To je veliki psihički problem jer se ne znam isključit. A toliko malo "zaradim". Zašto nedam odmah otkaz? "GO TO" crno boldano i pročitaj si moje troškove koje nitko neće platit. 
Žuto boldano, opet "go to" crno boldano i pročitaj si opet što sam napisao. Generaliziraš i projiciraš. Smiješni poslić? To možda jer se ti družiš sa podobnima i imaš neke veze, s kim si takav si. Ja nikad nisam bio, a niti ljudi sa kojima se družim, u poziciji da dođemo do smiješnog poslića. Moji roditelji nisu mogli platit moj fakultet, štoviše nisu mi ponudili hranu svaki dan. Bilo je kruha, mlijeka, krumpira... Ali kad gledam danas kad sam sebi kupujem razno razne stvari i jedem zbilja raznoliko, od žitarica, zobenih, raznog voća i povrća svaki dan, domaći tvrdo kuhani sir jednom mjesečno kupim i to jedem na salatu sa rajčicom... Uglavnom ništa posebno, slažeš se? E, to nisam imao jer zeleno boldano, NIKADA!!! sebi neću dozvolit da sirotinja rađa sirotinju. Ja sam teška sirotinja, kako u glavi, tako i materijalno. Što ja mogu ponudit svom potomku? Kruh, mlijeko i krumpir? Daj se saberi i brini svoje brige.

 Ne razumijem kako si se toliko pronasao u mojem komentaru? Pa ti si totalna suprotnost od ovog o cemu pricam. Radisan si, trudis se, pokusavas sebi i ljudima oko sebe uljepsati zivot. Ja te podrzavam i zelim ti svu srecu. Bio je komentar oko stanja u drustvu, kao sto napisah, mladi nam studiraju do 30e dijelom jer im se ne da raditi, ali i dijelom zbog stanja na trzistu - eto nabrojao si psihicke probleme, pocetnicke place nakon vecina fakulteta ne prelaze 800 eura + psihicki problemi. Vise im se isplati raditi preko studentskog gdje imaju kakva takva prava.

 

Problem je slozen. O svojoj situaciji necu puno, ali sam 'uspio' protiv svih pravila, mozda zato djelujem malo agresivno - ja sam uspio ergo zasto i drugi ne? Ali oko sebe vidim premalo primjera kao ti koji se trude uspjeti, a vise primjera odustajanja unaprijed. Los i anegdotski uzorak? Mozda. 

 

EDIT: Smijesni poslici su oni na kojima si lako zamjenjiv - blagajnik, konobar, skladistar, vecina ljudi oko mene radi ta tri posla. Zapnu tamo godinama i ne napreduju ni u kom smjeru - kasno se sjete neceg drugog, a ne zanima ih nista i nemaju nikakve vjestine ni znanja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2023 0:07 (gnautix).
16 godina
neaktivan
offline
Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?

imam dojavu da bugova agenda sprema serijal članaka o potrebi uvođenja eutanazije.

uvodni članak će napisat kemičar u kući..

"kako bezbolno uspavati sodom bikarbonom baku u pelenama, da oslobodite sobu za bebača sa amazon-bejbija"

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
9 0 hvala 1
16 godina
offline
Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?

"No, vjerojatnije je da bismo vidjeli kako prevaga odlazi na drugu stranu: sada još uvijek živimo u zajednicama u kojima se žene suočavaju s posrednim ili izravnim pritiscima za ispunjenjem tradicionalnih društvenih normi i očekivanja, među kojima je obveza rađanja djece vjerojatno najistaknutiji primjer. Spolne razlike u ekonomskoj uspješnosti između žena i muškaraca postaju još i veće kada se „u računicu“ uvrsti trudnoća, porođaj i majčinstvo. Sintetičke maternice mogle bi sa ženskih pleća skinuti teret trudnoće i rađanja, što bi moglo u značajnoj mjeri umanjiti tu neravnopravnost."

 

Bog i evolucija jednako će konstatirati da smo sišli s pameti!


Mene eto sad najviše muči obveza pišanja...a pogotovo ako je po noći.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
Dijete treba ljubav, čuti majčin glas, otkucaje srca i ljuljanje kretanja dok je još u utrobi.
Mrzitelji žena ne mogu ni njeno ime izgovoriti, pa izmišljaju "osobe s maternicom" ili "osobe bez k.... a", boje se reći "žena" žele je ubiti iz društva iz sporta iz svega. Jer zapravo mrze čovjeka, sve ljude. Bez žene nema djece, novih ljudi, uništenje društva i čovječanstva.
Svi ljudi svijeta stanu na područje veličine teksasa, hrane je više nego dovoljno samo nije raspoređena, baca se skoro pola.
Bill Gates, liječnik, pardon, ulagač u cjepiva, sam je rekao da mu je jedan od ciljeva smanjiti broj ljudi i veli da će tome pridonijeti cjepiva. Kupuje zemljišta, izvore hrane, valjda će i time pridonijeti smanjenju broja ljudi.
Napad na obitelj, ženu, spolnost, razoriti ono od kuda čovjek postaje, to je cilj.
Guglajte "what is a woman" pa ćete vidjeti kako se sveučilišni profesor sapleo na trivijalnom pitanju. I na kraju žena autora mu odgovori sa samo dvije riječi, točno i potpuno. Vrijedi pogledati.
Idi i radi nešto korisno!
 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
Najbolja svjetska plivačica:
Idi i radi nešto korisno!
 
4 1 hvala 2
2 godine
online
Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?

Keeesoo, idi u k**** 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
 
2 0 hvala 0
2 godine
online
Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?

Članak je ok.

Zašto bi žene nosile dijete 9 mj. ako može lakše ?!

Vjerojatno će uvijek postojati nekakve moralne osude "klečavaca", no znanost ide nezaustavljivo naprijed, pa i izvanmaternična trudnoća, kojom se znanstvenici već dugo bave.

 

Potencijalni "uzgoj" nemilosrdnih psihopata, krvoločnih vojnika će biti moguć, no to je i sad izvedivo, i to s djecom rođenom u majčinoj utrobi...

 

Psihološko kemijskim manipulacijama možete i danas od janjeta stvoriti vuka.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2023 6:12 (Zaporožac).
 
0 4 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
I od vuka janje, ali nikad janjetinu :)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
Ok, sad ozbiljno.....

Clanak je kvalitetan, no izuzetno vjesto manipulira citateljem, te podilazi/konfrontira sve tri (toliko sam ih ja primjetio) skupine koje se propinju na zadnje noge zbog napisanog.

Pa balansira izmedju neke crne buducnosti, kvazi matrix utopije, pa se malo bavi moralno-filozofskim pitanjima, onda ide u neutralnost, pa opet malo u krug.

Jer, tako se skupljaju lajkovi, odrzava rasprava, no, nije to nesto nuzno za zamjeriti.

Medjutim, o najbitnijoj stvari, te nekoj prednosti, toga se jedva dotice.

Netko tko je u medicini sigurno bolje zna ono cega su laici u narodu dobrano svjesni - sve vise je zenskih bolesti, sve vise izuzetno mladih zena sve ranije oboljeva od cuda bolesti, od kojih neke (vecina, u kontekstu ovog clanka), ako se i "izlijece" u kontekstu da zena ostane ziva, najcesce za posljedicu ima "neupotrebljivu maternicu" ( da se tako nekorektno izrazim).

Dalje, razne bolesti, genski poremecaji, razna stanja - opet nesto o cemu struka daleko bolje zna.

No, toga se ne doticu, povlaci se paralela s umjetnom oplodnjom, koja je rjesila dio ove problematike, umjetna maternica bi mogao/trebao biti samo slijedeci korak - novi, moderniji pristup rjesavanju problema, i omogucavanje potomstva tamo gdje to klasicnim nacinom nije moguce. A to se spomene u dvije rijeci.

Tako da je slozen clanak, nebi rasprava trajala dvije-tri stranice, bilo bi vecini manje zanimljivo citati nego o nekoj kvazi matrix buducnosti, ljudima u tubama, posjedovateljima maternice.....

Znaci kao i vecina medicinskog napretka, sve se moze zloupotrijebiti, no isto tako kao i vecina, interesantna je samo pogodjenoj skupini ljudi, zdravi ljudi ce i dalje to raditi doggy style :)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi
Uvoziti će ih ko i sada - iz zemalja koje nemaju problema s natalitetom.
10 godina
offline
Koliko smo blizu izvanmaterničnom uzgoju ljudi?

 

Nisam znao za ovo. Super članak. Tehnologija, znanost, znanje su tu da nam omoguće bolji i kvalitetniji život.

'Ko neće, ne mora sudjelovati. Al' nemoj drugima govoriti kaj da rade. 

 

Tko se nije cijepio, nije morao. Al' neki su nažalost slušali svoje "pametne", pa su prerano otišli ili su jedva izvukli živu glavu.

 

Vrlo mi je drago, kada čujem da AI/ML pomaže ljudima raznih struka u njihovome radu. Ta, ML je pomogao da se brže razviju cijepiva kontra C-19

 

Na primjer: primanje krvi, transfuzija. Ak' ne želiš to primiti, ne moraš. Tak' i ovo. Spasilo bi djecu, koja se prerano dođu na ovaj svijet.

Uvijek nekom nešto smeta. Tako je bilo i sa presađivanjem organa, organima iz životinjskog uzgoja, itd.

 

Samo progres znanosti. Otvorenost, poštovanje različitosti, racionalnost, tolerancije. A, ne mržnja, strahovi, tuđi kompleksi, mantre vašeg šamana, itd....

Manje dilera zagrobnog života, više znanstvenika, stručnjaka raznih struka.

 

Više vrijedi jedan doktor medicine, nego milijardu šamana, vjerskih poglavica, baba vračara, .....

dzg
Moj PC  
1 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice