Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

poruka: 311
|
čitano: 465.353
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?".
15 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Trebao bih preporuku perilice rublja np 7-8 kg, ali mi je najbitinije da se može podešavat razina vode i da može prat na 90 stupnjeva jer vidim da ove novije nemaju pranje na 90 samo do 60 stupnjeva. Da li ima neka koja uzima puno vode.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Pozdrav, trebao bi pomoć oko spajanja perilice na odvod, tj htio bi na taj odvod dodati i sušilicu.. dal' je to moguće il' mora imati posebni odvod?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč

Moraš imati odvod sa dva ulaza i nepovratnim "ventilima" (ili kak se to već zove za odvode).

Vjerovatno ima za kupiti kombinirani odvod za perilicu i sušilicu, samo kaj moraš onda izvaditi iz zida postojeći.

Jedino ako postoji neki koji se spaja na postojeći, ali to ne bi funkcioniralo ako oba aparata rade u isto vrijeme (zato kaj je odvod premalog promjera), tak da sumnjam da to uopće proizvode.

 

Edit: ipak postoji https://www.sifon-slivnik.hr/product/hl2-dvostruki-prikljucak-za-perilice-s-osiguracem-povratnog-toka/

 

https://www.kingtrade.hr/geberit-sifon-za-perilicu-dvostruki-152767111/4556/product/

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 10:08 (fer-de-lance).
5 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč

Vidio sam i ja kasnije da je onda nedostatak to što može samo jedno radit, a kod mene se često istovremeno pere i suši.. hvala na pomoći!

15 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Pozdrav,kakve su midea perilice,ima li neko iskustva sa njima ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Ja samo bosch uzimam... čisto radi servisa (shvatit će oni koji nisu u Zg)... aktivirao se aquastop na perilici rublja, poslao mail u bosch odmah me zvali nazad iz centrale, a za sat vremena me serviser zove da dogovorimo kad mi je zgodno da dođe... sve odradili pod garancijom (2+3... u ove +3 bio kvar). Prije imao svašta od gorenja, whirpoola, liebherra, faber napa (još u kvaru bikoz nitko ne zna), siemensa (mada moram priznati da mi je suđerica crkla poslije 12+godina... tako da RIP... odradila je)... tako da gledaj di imaš dobar servis i po tome biraj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 19:07 (miki_the_pirat).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Kupio sam electrolux sa 2+3 god. garancije,registriram proizvod i dobijem meil,da imam 2 god. garancije.

U čemu je tu kvaka ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč

Link? Ne vidim nigdje da electrolux daje 2+3... možda ne gledam na dobrom mjestu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2023 20:54 (miki_the_pirat).
15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Gorenje W7203 kupljena krajem 2015.te godine od 7kg, i dalje radi.
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč

U određenim promotivnim periodima možete ostvariti 5 godina garancije (2 godine redovne + 3 godine dodatne garancije) uz online prijavu. Za više informacija odaberite željenu kategoriju.

Trenutno je akcija na usisavače (određene): Ukoliko ste kupili određeni Electrolux usisavač u periodu od 01.02.2022. do 31.12.2022., možete ostvariti 5 godina garancije na proizvod uz online prijavu kupnje. Registraciju treba izvršiti najkasnije do 31.01.2023.

Pretpostavka je majka svih zajeba - uvijek bilo.

15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč

U trgovini mi rekli da je 2+3....

5 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
zzz kaže...

U trgovini mi rekli da je 2+3....

 Na takve odgovore ja trazim na licu mjesta da oni to odrade a ne poslije nismo mi to rekli.... 

 

15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Posmatrač kaže...
zzz kaže...

U trgovini mi rekli da je 2+3....

 Na takve odgovore ja trazim na licu mjesta da oni to odrade a ne poslije nismo mi to rekli.... 

 

 Kontaktirao sam trgovinu,kažu mi ,do sada je bilo 2+3,tražili su kopiju računa i slike onih naljepnica na mašini,te da če mi se javiti za 6 dana.

Pa javim kasnije,kako sam prošao.

9 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Pozdrav,

Nije to loša ideja kupovati po kriteriju kvalitetnog servisa.

Znači Bosch ima kvalitetan servis? Koja njihova perilica bi bila dobra, 8-9kg, da je što tiša kod centrifuge.

Koji još brendovi se mogu pohvaliti dobrim servisom? Te koja perilica bi bila još dobar odabir, a da ima 5 godina garancije? Recimo LG trenutačno ima takvu akciju, jeli njihova koja valja? Budžet je 400-600€.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Gorenje, servisera imaš svugdje i nisu loše perilice
15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Posmatrač kaže...
zzz kaže...

U trgovini mi rekli da je 2+3....

 Na takve odgovore ja trazim na licu mjesta da oni to odrade a ne poslije nismo mi to rekli.... 

 

 Sredili su mi 2+3 godine garancije.

11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč

jelincav

 

Ne znam za servisne mreže, ali ako želiš najtiše na tržištu, bolje od Whirlpool-ove ZEN serije vjerojatno ne ide. Na ekupi trenutno imaju Diners popuste za određene perilice pa je tamo cijena Whirlpool W7X s tim popustom i još nekim dodatnim kada ubaciš u košaricu oko 615 €. U Elipsu za  oko 565 € ima W6X za koju mi se čini da je razlika samo u tome što nema mogućnost automatskog doziranja deterdženta (provjeri specifikacije). Uz registraciju, Whirlpool daje 20 godina jamstva na motor, a inače je 2+3, no dodatno jamstvo je od Partuma. U užoj obitelji su uzeli onu stariju generaciju ZEN serije FSCR90425 i evo 2,5 godine bez problema i dosta je tiša tijekom centrifuge od Samsung-ove WW80J5446 koju mi imamo kod kuće. Uzeli smo ju 06.2019., a od onda je jedino bio problem s ladicom, tj. u garanciji je mijenjana distribucijska ploča (ili kako se već to zove) u ladici jer je zbog naslaga kamenca punila dio s omekšivačem kada nije trebala. Sada nam se opet počelo to događati (cca. svake 2 god.).

 

Ako bi se htio okušati s Haier-om, s Dinersom ima od 10 kg za 630 € ili 8 kg za 513 €. Oni daju 2+5 godina navodno punog jamstva od strane proizvođača, tj. Candy-Hoover grupe čiji je vlasnik Haier.

9 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Samo mi nije jasno garancija na motor od 20 godina. Gdje piše taj info?

 

Edit: Evo dobio, hvala.

Izgleda ok.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2023 21:21 (jelincav).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
mp3david kaže...
Gorenje W7203 kupljena krajem 2015.te godine od 7kg, i dalje radi.

Da i dalje vrjedi isti savjet, kupiti jeftinu ili "što jednostavniju modernu vešmašinu" sa što dužom garancijom.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/koju-perilicu-kupili-nekome-preporucili/270721.aspx?page=7&jumpto=6344986&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/koju-perilicu-kupili-nekome-preporuili/270721.aspx?page=1&jumpto=5980644&sort=asc&view=flat

jelincav kaže...

Samo mi nije jasno garancija na motor od 20 godina. Gdje piše taj info?

 

Edit: Evo dobio, hvala.

Izgleda ok.

Marketinška budalaština, pa 90% današnjih vešmašina(normalni kučni kupci)neče izgurat niti deset godina radnog staža.Kad iscuri garancija na sve osim motora, naghrabusili si ko žuti mačak.

 

Možda to vrjedi za nekakve poslovne biznis aražmane vešmašima.Kako bilo da bilo to nema smisla, iako fino zvuči barem na papiru.Ukratko, nakon dvadeset godina fučkaš sve i garanciju.Ludi svijet i još luđe garancije, a ljudima ili ovcama to se nekak čini sasvim normalno fučkaj ga sad.

 

iPhone, platiš 1000eura dobiš dvije godine garancije

 

Lidl pumpa za bicikl(70kn) ili Kaufland bendirani brijači aparat(200kn), tri godine garancije da nije zezancija nego realnost

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2023 22:34 (rambox).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Bok, odustali od Whirlpool.

Nešto nam se sviđa Samsung. Kakve su one? Recimo ovaj model: https://www.nabava.net/perilice-rublja/samsung-ww80ta046te-le-perilica-rublja-8-kg-cijena-600x850x550-124573451
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Šta znače te zadnje oznake na samsung perilicama:

 

WW90TA046AE/LE

 

ww90ta046te/le

 

znači sve isto samo zadnje je Ae/le i Te/le , što je taj A ili T?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2023 21:43 (jelincav).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Evo odgovor. Ako je te-le onda su bijela vrata, ako je ae-le onda su crna vrata i crni gumb.

 

Uglavnom mi uzeli https://mobilmedia.hr/perilica-rublja-samsung-ww80ta046te-le-proizvod-5887/?search_q=ww80ta

 

Znači Samsung ww80ta046te-le za 290€.

Ima 5 godina garancije i to takve da dolazi majstor u kuću i ako je ne uspije popraviti odvozi je o svom trošku.

Jeftinije ne može, a sad kakva je, vidjeti ćemo.

Poz

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč

Jeste zadovoljni perilicom?

9 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Danas stigla i montirana. Sutra se pere prvi put. Za sad je sve ispalo ok. Od strane otvaranja vrata, znači na lijevo, do poprilično jednostavne upotrebe, ali to treba živjeti jedno vrijeme da se vidi koliko je to baš jednostavno.

 

Postala nedostupna na Tehnomagu, bila baš dobra cijena.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Mama oprala prvu mašinu i snimila 800 okretaja centrifugu, kaže da super radi. Onda krenula oprat bijelo i stavila centrifugu na 1400. Rekla je, ostat ću u kući da snimim i 1400 okretaja kako izgleda. Program je bio oko 3h i popodne gleda tv, malo se igra na mobitel i odjednom počne pištat neka muzika iz perilice. Perilica javlja da je gotova. Znači stara nije ni čula da je centrifuga bila.

Eto, prvi dojmovi dobri.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Miele kupljena 20.11.2008., težina 99 kg, na vratima je bio certifikat da je mašina projektirana za radni vijek od 25 godina. U ovih 14 i pol godina (skoro) bila su dva kvara: grijač koji je otišao jer se nije periodički čistio od kamenca i amortizeri koji su ''potrošna roba'' otišli nakon 13 godina. Kada sam ju kupovao tražio sam nešto drugo, jeftinije i boljeg dizajna, ali su me prodavači brzo uvjerili da su svi drugi uređaji vrlo slične kvalitete i da je Miele drugi svemir. Mala demonstracija: stroj težak 100 kg podignuli su za otvorena vrata.

Kod svake perilice koja koristi tvrdu vodu treba se periodički čistiti grijač posebnim sredstvom.

Servis je vrlo kvalitetan i dolazi stručnjak koji koristi dijagnostički PC, a ne budala sa instrumentom od 20 kn i otkrhnutim šrafcigerom koja pogađa što bi mogao biti kvar i svu krivicu nastoji natovariti kupcu. To sam imao sa samostojećom bijelom tehnikom jednog poznatog proizvođača, sad ga ne bih ''reklamirao'', ali nije jeftina marka.

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
cgsi kaže...

Miele kupljena 20.11.2008., težina 99 kg, na vratima je bio certifikat da je mašina projektirana za radni vijek od 25 godina. U ovih 14 i pol godina (skoro) bila su dva kvara: grijač koji je otišao jer se nije periodički čistio od kamenca i amortizeri koji su ''potrošna roba'' otišli nakon 13 godina. 

 

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2023 22:11 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Staroj kupio Samsung perlicu tam negdje 2007-08 kad su prve Samsungove došle u HR, stara veli da nikad bolju perilicu do ove nije imala. Prije toga stalno Gorenje i te ostale tradicionalne Yugoslavenske marke. Prije godinu dana izgorio je grijač (to je ujedno i prvi kvar), stavio joj zamjenski za 70 kn i pere dalje. Mašina je do danas oprala sve i svašta jer smo u to vrijeme živjeli svi zajedno. Ono što sam okusio je da su originalni rezervni dijelovi dosta skupi jer originalni grijač (keramički) košta 500 kn. Zato je valjda i trajao tolike godine. Sve u svemu Samsung mašina je top, ne znam jel to još vrijedi za ove danas.

 

Doma imam Electrolux perilicu/sušilicu i radi evo 2 godine bez greške.

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Ovaj @cgsi ili ti "mali grizli" gura taj Miele da je čudo. Na drugom forumu mu je svaka druga Miele. Pošto baš ne može svaka bit Miele, tu i tamo ubaci Bosch. Jebate 900€ perilica, moji nisu htjeli dati toliko pa da je kada od titana. Imamo perilicu za 290€, mogli bi kupiti 3 takve i da izdrže samo 5 godina koliko i garancija, već smo na 15 godina.

Jebate Miele da te jebo.

A dobri stari Trigger, uvijek pun mudrosti.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2023 6:24 (jelincav).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice