Koji vam je FPS najbolji?

poruka: 88
|
čitano: 24.050
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koji vam je FPS najbolji?".
7 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Nastavak za Boiling Point se zvao Xenus 2 i bio je okej. Nije vrhunska produkcija, ali igrivo i zabavno. To je tip igre koji kupiš u marketu za 50 kuna i izguštiraš se 

 

UberSoldier sam igrao (točnije oba nastavka) i solidni su. Prvi je okej i ima dobru ideju i koncept, ali mi se čini da su htjeli sve ubaciti unutra pa su se nakraju i oni zbrkali što su točno htjeli.

 

Naveo bih još Necrovision i njegovu ekspanziju. Riječ je o horrorcu smještenom tijekom Prvog svjetskog rata. Rail shoter gdje kao vojnik tamaniš demone, kosture i svu žgadiju. Produkcijski sasvim okej.

 

Još jedan shooter koji je actually bio dobra ideja je Darkest of Days. Premisa je bila gdje si bio vremenski policajac iz prošlosti kojeg regrutira neka "Portal like" AI inteligencija pa si tako bio u razdoblju američkog građanskog rata, erupcije Vezuva u doba Rimljana, Drugog svjetskog rata (u koncentracijskom logoru) i tako dalje. Zanimljiv naslov koji je imao neke wow momente (moderna jurišna puška protiv rimljana sa štitovima i kopljima  ili borba u kukuruzu u Američkom građanskom ratu gdje ti se puška puni barme 10 sekundi pa ti je svako zrno bitno), ali nije zaživjela dalje od toga.

 

P.S. Zaboravih skoro na Codemned: Criminal Origins, ta me je igra pošteno usrala kao klinca tamo 2005 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 15:12 (Brki1994).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

A Hexen i Heretic ?

 

isto su vukli na okultno, mračni ugođaj...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Brki1994 kaže...

Nastavak za Boiling Point se zvao Xenus 2 i bio je okej. Nije vrhunska produkcija, ali igrivo i zabavno. To je tip igre koji kupiš u marketu za 50 kuna i izguštiraš se 

 

UberSoldier sam igrao (točnije oba nastavka) i solidni su. Prvi je okej i ima dobru ideju i koncept, ali mi se čini da su htjeli sve ubaciti unutra pa su se nakraju i oni zbrkali što su točno htjeli.

 

Naveo bih još Necrovision i njegovu ekspanziju. Riječ je o horrorcu smještenom tijekom Prvog svjetskog rata. Rail shoter gdje kao vojnik tamaniš demone, kosture i svu žgadiju. Produkcijski sasvim okej.

 

Još jedan shooter koji je actually bio dobra ideja je Darkest of Days. Premisa je bila gdje si bio vremenski policajac iz prošlosti kojeg regrutira neka "Portal like" AI inteligencija pa si tako bio u razdoblju američkog građanskog rata, erupcije Vezuva u doba Rimljana, Drugog svjetskog rata (u koncentracijskom logoru) i tako dalje. Zanimljiv naslov koji je imao neke wow momente (moderna jurišna puška protiv rimljana sa štitovima i kopljima  ili borba u kukuruzu u Američkom građanskom ratu gdje ti se puška puni barme 10 sekundi pa ti je svako zrno bitno), ali nije zaživjela dalje od toga.

 

P.S. Zaboravih skoro na Codemned: Criminal Origins, ta me je igra pošteno usrala kao klinca tamo 2005 

 Igrao sve spomenuto. Za Darkest of Days mi je najviše žao jer ideja je bila vrh, ajmo reći ozbiljna verzija Time Splitters serijala, ali produkcija, ajme majko :D


Sjetio si me, TimeShift. Nije extra, ali ima pomalo Half Life 2 štih uz manipulaciju vremenom. Kad odigraš, skini trainer da beskonačno možeš tipa pauzirati vrijeme i zabavi se osjećajem ko da si nikad spomenuti član Avengersa

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
15 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Medal of Honor prvi

Unreal Tournament

Call of Duty 2

F.E.A.R.

Quake 4 (dobra prica i Stroggification)

Call of Duty 4

Crysis 1

Doom (2016)

Doom Eternal

 

 

Što se tiče samog gušta, vjv. ova dva nova Dooma. There is nothing like it.

Fortune favours the bold.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 20:15 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Hyperion kaže...

 

Call of Duty 2

Call of Duty 4

 

 

Uf kad se sjetim COD2 u "njegovo vrijeme" i COD4 (ali samo promod), jedina dva COD-a koja sam s guštom igrao i vraćao se puno puta da ih opet igram, svi ostali COD-ovi su mi bili meh jer su mi dosadili nakon par desetaka sati igranja nakon čega prvo odu u zaborav i onda uninstall.

7 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?

Xfire i privatni serveri pa za ući u klan moraš imati 200 sati 

 

Good old times.

 

Cod2 mi je posljednji skill based cod bez perkova, killstreakova i attachementa. Zgrabiš kar98 ili Lee Enfield i ide roštiljarka po mapi 

 

Sjećam se da je shotgun bio na mnogim serverima limitrian na jednog igrača po timu pa su oni s brzim kompovima bili u prednosti jer im se brzo učitalo 

I want to believe
11 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?

CoD4 promod je isto bio skill based cod bez perkova i attachmenta, gole puske, jedan sniper po timu i peri deri :)

7 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?

I to da 

 

Nikad se ta vremena više neće vratiti. Zlatna era gaminga je nažalost davno završila.

I want to believe
12 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Već je kolega spomenuo Đuku. Ja ću dodati Strife i ovo :

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Shadow Warrior.

 

You're the half the man you used to be.

Kawabunga.

Who wants some Wang?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Jack Sparrow kaže...

Jedan novi FPS, bit će free to play.

 

Malo je hardcore i realističan, mislim da bi i Soldier977 volio ovo :D

 

Još jedna zanimljiva stvar za koju nemam vremena 

 

A trenutno najbolji FPS mi je Insurgency: Sandstorm

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 21:34 (Soldier977).
4 godine
protjeran
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Igrao sam vecinu, u dobrom sjecanju su mi (da li se Duck Hunt broji u FPS :D) Wolfenstein 3D, Doom, Quake, Unreal, Battlefield, COD, Counter-Strike, Half-Life, Far Cry, naslo bi se tu jos toga, netko je spomenuo i America’s Army... I od svih, nekako mi je COD2 najdrazi...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Lovac kaže...
Brki1994 kaže...

Underrated shooter Wolfenstein iz 2009. Zanimljiv spin off na okultizam i paralelne dimenzije, a i solidan gameplay. Svakih par godina ga ponovno odigram, kao i Medal of Honor: Airborne 

Od over the top shootera, Duke Nukem i svi nastavci i modovi općenito i da ne zaboravim Postal 2 s ekspanzijama i modovima koji je ipak više od igre 

 

Inače sam mazohist po velikombroju igara pa sam u Hour of Victory i Turning Point: Fall of Liberty uživao. Jest da su ih kritike posrale i igre imaju svojih povećih problema, ali imaju neku čar 

 

Sve te igre odigram svakih par godina ponovno i uvijek mi izmame onaj dječački osmjeh na lice

 

P.S. Sjeća li se netko Boiling Point: Road to Hell?

 Bold - probaj "Legendary"

Zeleno - o da :D Open world immersive sim, nešto između DeusEx-a i Far Cry-a 3. Na kraju bugovita katastrofa i još se sjećam jedne stavke nekog patcha kao "crosbow više ne može uništiti cijelu policijsku stanicu s jednom strelicom". Ali definitivno je imala "nešto" u tom moru bugova i B produkciji. Spomenuti Far Cry 3 je dosta mehanika posudio iz Boiling Pointa.

EDIT: E da, slično Wolfyu iz 2009. (koji mi je zapravo bio dobar, ali su mi ga ubili 'hubovi' između misija) ako voliš trashy štih, probaj Ubersoldier serijal

 

7 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Jack Sparrow kaže...
Lovac kaže...
Brki1994 kaže...

Underrated shooter Wolfenstein iz 2009. Zanimljiv spin off na okultizam i paralelne dimenzije, a i solidan gameplay. Svakih par godina ga ponovno odigram, kao i Medal of Honor: Airborne 

Od over the top shootera, Duke Nukem i svi nastavci i modovi općenito i da ne zaboravim Postal 2 s ekspanzijama i modovima koji je ipak više od igre 

 

Inače sam mazohist po velikombroju igara pa sam u Hour of Victory i Turning Point: Fall of Liberty uživao. Jest da su ih kritike posrale i igre imaju svojih povećih problema, ali imaju neku čar 

 

Sve te igre odigram svakih par godina ponovno i uvijek mi izmame onaj dječački osmjeh na lice

 

P.S. Sjeća li se netko Boiling Point: Road to Hell?

 Bold - probaj "Legendary"

Zeleno - o da :D Open world immersive sim, nešto između DeusEx-a i Far Cry-a 3. Na kraju bugovita katastrofa i još se sjećam jedne stavke nekog patcha kao "crosbow više ne može uništiti cijelu policijsku stanicu s jednom strelicom". Ali definitivno je imala "nešto" u tom moru bugova i B produkciji. Spomenuti Far Cry 3 je dosta mehanika posudio iz Boiling Pointa.

EDIT: E da, slično Wolfyu iz 2009. (koji mi je zapravo bio dobar, ali su mi ga ubili 'hubovi' između misija) ako voliš trashy štih, probaj Ubersoldier serijal

 

 

Najače mi je kada se odeš ispovijedati pa Bin Ladeni napadnu crkvu, a ono svećanici grabe m16 i sačmarice i deri 

A tek kada u Apocalypse Weekend možeš bacati mačetu kao bumerang pa padaju glavu i udovi 

 

Ova igra je unikatno remek djelo te je poput crnog vina, što je starija, to je bolja 

I want to believe
15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Brki1994 kaže...
Jack Sparrow kaže...
Lovac kaže...
Brki1994 kaže...

Underrated shooter Wolfenstein iz 2009. Zanimljiv spin off na okultizam i paralelne dimenzije, a i solidan gameplay. Svakih par godina ga ponovno odigram, kao i Medal of Honor: Airborne 

Od over the top shootera, Duke Nukem i svi nastavci i modovi općenito i da ne zaboravim Postal 2 s ekspanzijama i modovima koji je ipak više od igre 

 

Inače sam mazohist po velikombroju igara pa sam u Hour of Victory i Turning Point: Fall of Liberty uživao. Jest da su ih kritike posrale i igre imaju svojih povećih problema, ali imaju neku čar 

 

Sve te igre odigram svakih par godina ponovno i uvijek mi izmame onaj dječački osmjeh na lice

 

P.S. Sjeća li se netko Boiling Point: Road to Hell?

 Bold - probaj "Legendary"

Zeleno - o da :D Open world immersive sim, nešto između DeusEx-a i Far Cry-a 3. Na kraju bugovita katastrofa i još se sjećam jedne stavke nekog patcha kao "crosbow više ne može uništiti cijelu policijsku stanicu s jednom strelicom". Ali definitivno je imala "nešto" u tom moru bugova i B produkciji. Spomenuti Far Cry 3 je dosta mehanika posudio iz Boiling Pointa.

EDIT: E da, slično Wolfyu iz 2009. (koji mi je zapravo bio dobar, ali su mi ga ubili 'hubovi' između misija) ako voliš trashy štih, probaj Ubersoldier serijal

 

 

Najače mi je kada se odeš ispovijedati pa Bin Ladeni napadnu crkvu, a ono svećanici grabe m16 i sačmarice i deri 

A tek kada u Apocalypse Weekend možeš bacati mačetu kao bumerang pa padaju glavu i udovi 

 

Ova igra je unikatno remek djelo te je poput crnog vina, što je starija, to je bolja 

 originalnosti u toj igri ne fali, a i za ono vrijeme čak dosta slobode je imala.

 

Jedino loading svakih par metara je bio problem.

 

Mačka kao prigušivać haha

7 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Jack Sparrow kaže...
Brki1994 kaže...
Jack Sparrow kaže...
Lovac kaže...
Brki1994 kaže...

Underrated shooter Wolfenstein iz 2009. Zanimljiv spin off na okultizam i paralelne dimenzije, a i solidan gameplay. Svakih par godina ga ponovno odigram, kao i Medal of Honor: Airborne 

Od over the top shootera, Duke Nukem i svi nastavci i modovi općenito i da ne zaboravim Postal 2 s ekspanzijama i modovima koji je ipak više od igre 

 

Inače sam mazohist po velikombroju igara pa sam u Hour of Victory i Turning Point: Fall of Liberty uživao. Jest da su ih kritike posrale i igre imaju svojih povećih problema, ali imaju neku čar 

 

Sve te igre odigram svakih par godina ponovno i uvijek mi izmame onaj dječački osmjeh na lice

 

P.S. Sjeća li se netko Boiling Point: Road to Hell?

 Bold - probaj "Legendary"

Zeleno - o da :D Open world immersive sim, nešto između DeusEx-a i Far Cry-a 3. Na kraju bugovita katastrofa i još se sjećam jedne stavke nekog patcha kao "crosbow više ne može uništiti cijelu policijsku stanicu s jednom strelicom". Ali definitivno je imala "nešto" u tom moru bugova i B produkciji. Spomenuti Far Cry 3 je dosta mehanika posudio iz Boiling Pointa.

EDIT: E da, slično Wolfyu iz 2009. (koji mi je zapravo bio dobar, ali su mi ga ubili 'hubovi' između misija) ako voliš trashy štih, probaj Ubersoldier serijal

 

 

Najače mi je kada se odeš ispovijedati pa Bin Ladeni napadnu crkvu, a ono svećanici grabe m16 i sačmarice i deri 

A tek kada u Apocalypse Weekend možeš bacati mačetu kao bumerang pa padaju glavu i udovi 

 

Ova igra je unikatno remek djelo te je poput crnog vina, što je starija, to je bolja 

 originalnosti u toj igri ne fali, a i za ono vrijeme čak dosta slobode je imala.

 

Jedino loading svakih par metara je bio problem.

 

Mačka kao prigušivać haha

 

Vrh ili one mačke koje su kao tornado i ona kravlja glava s toksinima 

 

Ali vrh je bio pišanje po zapaljenim leševima kako bi ugasio vatru, mislim, čega se nisu sjetili 

I want to believe
16 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

da ne pisem vec navedene, evo jos jedan koji se ne spominje u temi:

clive barker's undying, prva horor-like igra koju sam igrao

 

 

@Far Cry 1

vidim da se pisalo kako igra nema neki replayability..

iako je igra poprilicno linearna, segment open-worlda bar omogucava drukciji pristup misiji, zaobilazenju prepreka/ljudi, jedino je manjak quick save-a frustrirajuc.

inace ta 2004. je bila brutalna, izasli su far cry 1, doom 3 i half life 2, sve klasik do klasika

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 15:03 (nixass).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Soldier977 kaže...
Jack Sparrow kaže...

Jedan novi FPS, bit će free to play.

 

Malo je hardcore i realističan, mislim da bi i Soldier977 volio ovo :D

 

Još jedna zanimljiva stvar za koju nemam vremena 

 

A trenutno najbolji FPS mi je Insurgency: Sandstorm

 LOL, ja tek sad skužio da je ovo komentar članka 

 

A gdje je BF u anketi???

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Miro kaže...

Je li itko igrao Red Orchestra? 

Meni lično Unreal Tournamen...

Nego koji je Bug bio kada je naslov nešto bio "pekar, ljekar i apotekar".. skupi te ih na isto mjesto i napravit će najbolju ekipu koju je UT vidio.

Inače dalje naravno Half Life 2 jedini koji se uz Unreal 2 davao filmsku atmosferu.

15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Brki1994 kaže...

 

 

Vrh ili one mačke koje su kao tornado i ona kravlja glava s toksinima 

 

Ali vrh je bio pišanje po zapaljenim leševima kako bi ugasio vatru, mislim, čega se nisu sjetili 

 mogao si se i sebi u usta popišati, i ako si zapaljen pogasiti se svojom pišalinom. Samo uperiš u zrak i da vidiš haha

Soldier977 kaže...

 LOL, ja tek sad skužio da je ovo komentar članka 

 

A gdje je BF u anketi???

 BFBC2 predstavlja kao cijeli serijal

16 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Brki1994 kaže...
Jack Sparrow kaže...
Brki1994 kaže...
Jack Sparrow kaže...
Lovac kaže...
Brki1994 kaže...

Underrated shooter Wolfenstein iz 2009. Zanimljiv spin off na okultizam i paralelne dimenzije, a i solidan gameplay. Svakih par godina ga ponovno odigram, kao i Medal of Honor: Airborne 

Od over the top shootera, Duke Nukem i svi nastavci i modovi općenito i da ne zaboravim Postal 2 s ekspanzijama i modovima koji je ipak više od igre 

 

Inače sam mazohist po velikombroju igara pa sam u Hour of Victory i Turning Point: Fall of Liberty uživao. Jest da su ih kritike posrale i igre imaju svojih povećih problema, ali imaju neku čar 

 

Sve te igre odigram svakih par godina ponovno i uvijek mi izmame onaj dječački osmjeh na lice

 

P.S. Sjeća li se netko Boiling Point: Road to Hell?

 Bold - probaj "Legendary"

Zeleno - o da :D Open world immersive sim, nešto između DeusEx-a i Far Cry-a 3. Na kraju bugovita katastrofa i još se sjećam jedne stavke nekog patcha kao "crosbow više ne može uništiti cijelu policijsku stanicu s jednom strelicom". Ali definitivno je imala "nešto" u tom moru bugova i B produkciji. Spomenuti Far Cry 3 je dosta mehanika posudio iz Boiling Pointa.

EDIT: E da, slično Wolfyu iz 2009. (koji mi je zapravo bio dobar, ali su mi ga ubili 'hubovi' između misija) ako voliš trashy štih, probaj Ubersoldier serijal

 

 

Najače mi je kada se odeš ispovijedati pa Bin Ladeni napadnu crkvu, a ono svećanici grabe m16 i sačmarice i deri 

A tek kada u Apocalypse Weekend možeš bacati mačetu kao bumerang pa padaju glavu i udovi 

 

Ova igra je unikatno remek djelo te je poput crnog vina, što je starija, to je bolja 

 originalnosti u toj igri ne fali, a i za ono vrijeme čak dosta slobode je imala.

 

Jedino loading svakih par metara je bio problem.

 

Mačka kao prigušivać haha

 

Vrh ili one mačke koje su kao tornado i ona kravlja glava s toksinima 

 

Ali vrh je bio pišanje po zapaljenim leševima kako bi ugasio vatru, mislim, čega se nisu sjetili 

 Ima negdje na sredini mape se pojavljuje kao onaj neki pijanac lik, njega mozes lakse zalit onim benzinom (mislim da moze i sa ostalim likovima ali malo teze), onda ga nabijes nogom i dok on trci ti trcis za njim i gadjas ga sibicama  

 

Fakat su imali unikatnih ideja za pricu i misije, dobro ste me podsjetili na ovo cudo.

Trenutno se prelazi Return to Castle Wolfenstein 

14 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

samo malo, onda imamo i Redneck Rampage...

 

hush puppy !!!!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Sjetio sam se i King Konga (iako je polu fps, polu third person).

 

Možda će se neki od vas sjetiti pucačine Mortyr s kraja 90tih koja je bila lošija kopija Wolfensteina (iako je grafički bila impresivna). Dio igre odvijao se u 40tih u Njemačkoj za rijeme rata, a ostatak u budućnosti gdje su njemci dobili rat, pa se priča vrtila oko nekog klimatskog oružja. Bila je još dvojka koje se sjećam jer je jedna misija bila unišitit most u Jugi i pomoći partizanima 

 

Sjećam se FPS-a, Ethnic Cleansing kojeg su stvorile američke organiazciju za bijelu nadmoć. Imate jedan level za odigrati i možete ju skinuti. Ono je za plakati, koliko je stereotipno i loše 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 14:00 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Stric_Jura kaže...

samo malo, onda imamo i Redneck Rampage...

 

hush puppy !!!!

 taj Redneck me podsjetio na Outlaws iz 1997 haha

15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Brki1994 kaže...

Sjetio sam se i King Konga (iako je polu fps, polu third person).

 

Možda će se neki od vas sjetiti pucačine Mortyr s kraja 90tih koja je bila lošija kopija Wolfensteina (iako je grafički bila impresivna). Dio igre odvijao se u 40tih u Njemačkoj za rijeme rata, a ostatak u budućnosti gdje su njemci dobili rat, pa se priča vrtila oko nekog klimatskog oružja. Bila je još dvojka koje se sjećam jer je jedna misija bila unišitit most u Jugi i pomoći partizanima 

 

Sjećam se FPS-a, Ethnic Cleansing kojeg su stvorile američke organiazciju za bijelu nadmoć. Imate jedan level za odigrati i možete ju skinuti. Ono je za plakati, koliko je stereotipno i loše 

 Hvala na informaciji za Mortyr. Nisam je nikad odigrao. Po videima na Youtubu izgleda zanimljivo. Stavio sam je na listu :)

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?

Odigraj prvo dvojku, koja je zapravo dobra igra, a i trenutno ju mozes igrati besplatno:

https://www.myabandonware.com/game/mortyr-ii-ck6

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

nakon kaj se proba vr, pogotovo alyx, ništa na flatscreenu više nije first person.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Čitatelj kaže...

Odigraj prvo dvojku, koja je zapravo dobra igra, a i trenutno ju mozes igrati besplatno:

https://www.myabandonware.com/game/mortyr-ii-ck6

 

 

 Super, hvala. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice