Koji vam je FPS najbolji?

poruka: 88
|
čitano: 24.206
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koji vam je FPS najbolji?".
16 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Tko misli ponovno/prvi put odigrati F.E.A.R., imate HD texture mod (skoro 4gb download).

Red Faction nemojte ni probati na modernim računalima/widescreen rezama bez Pure Faction moda.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
3 0 hvala 3
8 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Pa meni je najbolji fps 60.

Ni raniji nastavci nisu losi, ali 60 fps je najbolji.....

Sala, fali tu dosta igara, tko igra od prvog izaslog do danas, tesko ce izabrati samo jedan, jer je svaki novi donio nesto novo i bio najbolji....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji vam je FPS najbolji?

dao sam skoro 10 godina zivota u original unreal t i igrao ga definitivno previše :)

po meni najbolji mp fps ikada, dugo sam tražio neku novu igru za igrat ali nisam uspio naći bilo šta da bi me toliko zainteresiralo.

igrao sam i klanski i counter strike 1.6 i wolfenstein enemy territory i svaka od tih igri je odlična na svoj način, ali UT je bio klasa za sebe.

 

nazalost mislim da su ga cheateri uništili a nastavak mi niti jedan nije sjeo

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

MP: BBC2, Quake 3, CS 1.6

SP: Half Life, Doom 3, Stalker CoP

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Ne znam jel netko vec spomenuo, al mi je u dobrom sjecanju ostao prvi Prey.

I tako mi je zao sto nisu nastavili fransizu jer je dosta tog ostalo nedoreceno.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

A gdje je Duke Nukem???

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Lovac kaže...

Bez nekog redoslijeda, evo što bih svim ljubiteljima žanra preporučio izravno iz glave:

Red Faction (prvi)
- atmosfera Marsa/Total Recall feel, kratka ali jako raznolikih nivoa, super oružja, boss fightovi, vozila i hej, koja igra završava onesposobljavanjem bombe? I da, obavezno više puta jer igra je puna tajnih prostorija (da li sam spomenuo uništavanje u prvoj verziji Geo-Mod enginea?)

Half-Life - temelji dobrog level dizajna za manje više sve story-driven FPS-e koji su izašli tamo cca 2000. pa do prije nekih 10 godina kad su uglavnom prevladali reciklirani materijali u vidu CoD-ova 

No One Lives Forever 2 (btw. općenitno ne mogu vjerovati kakvi klasici su Vam promakli, a tipa BioShock koji je tehnički više immersive sim bude tu) - dobar humor, raznoliki nivoi, različiti pristupi rješavanju većine objectivea, super napisano, humor, gadgeti, vibra "stari 007 film parodija" i humor

Far Cry - jaw-dropper svog vremena; tropski polu-otvoreni otok, važnost stealtha/dobra atmosfera, relativno težak (pogotovo kad se usporedi s današnjim - "čučni dušo na 5 sekundi da ozdraviš mi ti")

F.E.A.R. - sinergija A.I. programming i level design tima - dan danas nisam vidio umjetnu (ne)inteligenciju koja se tako kreće kroz zatvorene prostore, naravno tu je i dark atmosfera - ni jedan nastavak više ni blizu budući da je jedinica rađena primarno za PC

MoH: Frontline - evo jedan PS2 - only. Allied Assault, ispoliran i poboljšan. Ako zanemarimo fikciju Wolfenstein igara, najbolji WW2 FPS do dana današnjeg

Return To Castle Wolfenstein - vidi gore, ali na PC-u + SF oružja + horror elementi/okultizam

Alien VS Predator 2 - marinac - jedan od najboljih horror FPS doživljaja; alien - genijalan assassin od probijanja nečijeg prsnog koša i ranjivosti do ventilacija i rješavanja marinaca jednim udarcem; predator - vidi alien ali uz stealth i ranged napade. Obavezno za ljubitelje univerzuma

Killing Floor - Left 4 Dead, ali manje arkadno, teže, bez nišana i s puno, puno jačim enemyima. Rezultat je bio manja popularnost, ali oni koji su igrali obje duže vrijeme znaju

UT (original) - miš-ruka-oko/mozak; čisti skill, bez gradnje zidova, bez kozmetike; point&click prije tvog neprijatelja

SWAT 4 - najbolji, neoprostivo težak timski FPS/simulator specijalaca (ne ovih što su svaki dan na TV-u) s nekim stvarno zanimljivim slučajevima. Nikad neću zaboravit kuću serijskog ubojice...

XIII - samo molim, ne ovaj bugovit remaster; strip, intrigantna i jako napeta priča do samog kraja. Jako unikatna igra.

Singularity - počinje kao neki F.E.A.R./horror FPS, završava kao nabrijani Quake-like shooter. Atmosferičan i stalno evoluira gameplayem, a često ispod radara

Titanfall 2 - rijetka biljka, novi FPS sa stvarno dobrom SP kampanjom. Lijep, dinamičan i brz ili polu-stealth. I da, mechovi/roboti/titani. Gameplay na nogama i s titanom paše kao gin i tonic kako se fino mixaju kroz igru, baš jedan pravi "gem"

 Jako dobar popis, fali samo Duke Nukem. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 20:39 (rjakopec).
15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Lovac kaže...

 ni jedan nastavak više ni blizu budući da je jedinica rađena primarno za PC

 Kakve to ima veze?

5 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Tesko je bas odluciti koji je najbolji. Meni je pak ostao u sjecanju doom sa prijateljem i spajanje preko serijskog porta uradi sam kablom . Eh, to su bila vremena. Da se vratiti, odmah bi skinuo i silne godine sa ledja

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Ima TF2 a nema Overwatch??? No Overwatch no vote... Jedini FPS koji igram svaki dan od izlaska.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Blood je bio odlican.

 

 

Takodjer i Outlaws:

 

 

A sad najbolji, to bi trebalo po desetljecima birati, po generacijama,

ne mogu se bas svi FPS-i usporediti medjusobno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?

Originalni Far Cry to smo igrali non stop, masakar. Najbolje je bilo kad smo nasli neku mapu na brodu usred mora. Usli u srednju prostoriju u brodu i samo macetas ljude dok ulaze unutra dok te ne ubije granatom netko i zauzme mjesto, kaos.

 

I ona defaultna mapa za MP s tornjem je dobra, to je bila koljacina :D.

 

Nasli smo mapu kao nekakvi atol i otocici okolo s par tornjeva, ak si na tornju sa sniperom i nema nikoga svi plivaju prema tebi pa se pazi, ali ak okrenes ledja od drugog tornja onda te od tam netko skine odmah.

Linux, Arch Linux.
15 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Prvi Far Cry je iskreno malo previse overhyped...... prakticki vise manje prvenstveno "graphics showcase", cool za prvi put ali sve ostalo nije bas najbolje izvedeno i sada kada pogledam unatrag, nije bas nista posebno cemu bih se rado vratio (ne vidim neki veliki replay-value), dok ima dosta igara iz 80/90-ih (svi zanrovi) koje i dan danas mogu odigrati kao da ih igram prvi put. Crysis (orginalni, ne ovaj bezvezni remake gdje su downgrade-ali 70% sadrzaja) je vec daleko vise od samog "showcase-a" ali svejedno mi nije na top listi jer za biti na top listi, igra mora imati "ono nesto" (kao npr. sto kazu za "ljubav" koju ne mozes opisati na brz i jednostavan nacin).

 

Od onih koji su mi se posebno uvukli pod kozu su Return to Castle Wolfenstein, prvi Bioshock 1, Far Cry 3 (FC2 sam volio s tehnicke strane), SWAT 4, System Shock 2, Fear, Bad Company 2, jedan od Star treka (elite force 2 ako se ne varam).

 

BTW od "sidescrollerskih" pucacina (oke nije fps) koje moram istaknuti, jedna od najboljih igara (uz to "underrated"): Lawnmower Man za SNES koji ima i co-op, cak i "3D sekvence" (za PC je smece nevideno) i jos jedna koja nije ono sto biste ocekivali, ma ni blizu..... a to je Pac Man 2: The New Adventures za SNES koja zapravo tehnicki i jest iz prvog lica i "pucacina" (heh) ali bas  SNES verzija jer Genesis je tehnicki osjetno losija.  Smatram da su kreatori ove dvije igre teski genijalci (od dizajnera do ove s tehnicke strane)..... s obzirom na to vrijeme i kakav hardver su imali u opticaju.

 

BTW2 -  a ova druga ima i toliko "fora" koje neki ni dan danas nisu otkrili (vidjevsi  po netu)

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 2:43 (lovac82).
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Ako izuzmemo CS u globalu kao više taktičku igru, COD 4 pa par mjesta prazno. Promod na PC-u plejka i xbox isto grmili. 

Od CODa 4 više ništa nije bilo isto. FPS su eksplodirali u popularnosti upravo zbog te igre.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Pošto zadnjih par godina ponovo igram stare dragulje i u meni se ponovo rodila ljubav za FPS-om da pridonesem popisu. Mislio sam da je nestala, da sam "odrastao", ali nije u tome bila stvar, već jednostvano FPS žanr je otišao u smjeru koji meni ne leži. Svaka čast izuzecima kao što su Doom 2016, Doom Eternal i trenutno najboljoj firmi na FPS scene Bethesdi. Također moding scena za stare igre je vrhunska.

Za one koje vole se igrati s izgledom igara, Reshade je odličan program.

Pa da krenem redom:

Doom

Doom 2

Quake - obavezno odigrati Arcane Dimensions mod.

Duke Nukem 3D 

Blood 1997

Quake 2 - obavezno odigrati XP mod. Reshade video: 

Outlaws - Vrhunski LucasArtsov Western

Star Wars Dark forces 2: Jedi knjight

Unreal - obavezno instalirati Evolution mod. 

No One lives forever

Return to Castle Wolfenstein

Star Trek: Elite Force prvi, drugi je jako loš.

XIII - igra sa najgorim checkpoint sistemom u povijesti FPS igara. Reshade video:

No one lives forever 2 - Reshade video: 

Star Wars Jedi Outcast

Tron 2.0

Doom 3 - ako se želi više akcije i moćnija oružja instalirati Perfected DOOM. Pod novog igrom staviti kvačicu na Custom maps jer nove mape koje su dodane poslije Guardiana su užasne. Pogotovo Babilonska kula. Video 

Half Life 2

Painkiller

F.E.A.R. + Extraction Point - Odlično završena priča. Ostale DLC-i i igre name smisla igrati. Ovo dvoje savršeno završava priču.video: 

Prey

Quake 4

Crysis

Bioshock

Hard reset

Borderlands

Deus Ex Human revolution

Metro 2033 - Reshade video: 

Dishonored - Reshade video: 

Borderlands 2

Bioshock Infinity + DLC - najbolji DLC u povijesti FPS igara. Reshade video: 

Doom 2016

Doom Eternal

Metro Exodus

Slayers Testament mod - Vrhubski FPS mod - spoj Quake-a 1996 i Doom-a Eternala

Quake 1.5 mod - Quake 1 s modernom grafikom i proširenom kampanjom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Ovo preraslo iz pitanja "Koji vam je najbolji FPS?"

U

Tko zna više FPS igri? Ili brojanka FPSova haha

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Samo DOOM. I DOOM 2.
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Poslje Half-Lifea je sve samo copy paste, i to lošečekamo Diablo II uskrsnuce mozda ponovno dobim zelju za igranjem

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 10:30 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Operation Flashpoint Cold War Crisis

Neponovljiv osjećaj realnog ratovanja još davne 2001.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 11:14 (user2206).
 
1 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Koji vam je FPS najbolji?

 

Daikatanu vidim niste stavili 

 

 

P.S.

ako možete pozvati Damira Đ Rukavinu da napravi slijedeću anketu vezanu uz najbolji RTS, to bi bilo sjajno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 19:08 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Čitatelj kaže...

Blood je bio odlican.

 

 

Takodjer i Outlaws:

 

 

A sad najbolji, to bi trebalo po desetljecima birati, po generacijama,

ne mogu se bas svi FPS-i usporediti medjusobno.

 lajk za outlaws! to se igralo na još na Win95!

15 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Jedan novi FPS, bit će free to play.

 

Malo je hardcore i realističan, mislim da bi i Soldier977 volio ovo :D

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 9:40 (Jack Sparrow).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
lovac82 kaže...

Prvi Far Cry je iskreno malo previse overhyped...... prakticki vise manje prvenstveno "graphics showcase", cool za prvi put ali sve ostalo nije bas najbolje izvedeno i sada kada pogledam unatrag, nije bas nista posebno cemu bih se rado vratio (ne vidim neki veliki replay-value), dok ima dosta igara iz 80/90-ih (svi zanrovi) koje i dan danas mogu odigrati kao da ih igram prvi put. Crysis (orginalni, ne ovaj bezvezni remake gdje su downgrade-ali 70% sadrzaja) je vec daleko vise od samog "showcase-a" ali svejedno mi nije na top listi jer za biti na top listi, igra mora imati "ono nesto" (kao npr. sto kazu za "ljubav" koju ne mozes opisati na brz i jednostavan nacin).

 

Od onih koji su mi se posebno uvukli pod kozu su Return to Castle Wolfenstein, prvi Bioshock 1, Far Cry 3 (FC2 sam volio s tehnicke strane), SWAT 4, System Shock 2, Fear, Bad Company 2, jedan od Star treka (elite force 2 ako se ne varam).

 

BTW od "sidescrollerskih" pucacina (oke nije fps) koje moram istaknuti, jedna od najboljih igara (uz to "underrated"): Lawnmower Man za SNES koji ima i co-op, cak i "3D sekvence" (za PC je smece nevideno) i jos jedna koja nije ono sto biste ocekivali, ma ni blizu..... a to je Pac Man 2: The New Adventures za SNES koja zapravo tehnicki i jest iz prvog lica i "pucacina" (heh) ali bas  SNES verzija jer Genesis je tehnicki osjetno losija.  Smatram da su kreatori ove dvije igre teski genijalci (od dizajnera do ove s tehnicke strane)..... s obzirom na to vrijeme i kakav hardver su imali u opticaju.

 

BTW2 -  a ova druga ima i toliko "fora" koje neki ni dan danas nisu otkrili (vidjevsi  po netu)

 Apsolutno se ne slažem s ovim. To je, osim vrhunske grafike, prvi FPS koji je objedinio slobodu kretanja, vožnju, taktički pristup/stealth, usavršio aiming (tj. unesavršio ga tako da kad pucaš rafal ne ide svaki metak u x). U ono vrijeme bilo je to ko da si u jednu igru stavio Half Life, Project IGI, Syphoon Filter... igra je bila veliki game changer!

15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
BlueMax kaže...

 Apsolutno se ne slažem s ovim. To je, osim vrhunske grafike, prvi FPS koji je objedinio slobodu kretanja, vožnju, taktički pristup/stealth, usavršio aiming (tj. unesavršio ga tako da kad pucaš rafal ne ide svaki metak u x). U ono vrijeme bilo je to ko da si u jednu igru stavio Half Life, Project IGI, Syphoon Filter... igra je bila veliki game changer!

 Niti je prvi FPS koji je to napravio, niti je išta usavršio ali je igra imala dobru grafiku i sve je dobro radilo. Half life 2 je izašao iste godine i bio je dosta bolja igra. Isto je imala sve što si naveo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 10:38 (Jack Sparrow).
14 godina
online
Re: Koji vam je FPS najbolji?

Samo malo...

 

kolega je rekao daje FC bio prvi ti veliš HL2 je izašao iste godine - samo 8 mj. kasnije...

 

dakle ipak jest bio FC prvi, također FCovi otvoreni tropski tereni s rastlinjem  su "far cry" naspram otvorenih kvazi-industrijskih terena u HL2....

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?

HL2 je bio ipak malo linearniji no i to je isto jedna od boljih igara ikad (uvođenje fizike). Da nisam kupio AMD 3500+ i GT 6800 zbog Far Cry, kupio bi ih zbog HL2. Definitivno bolja igra ali Far Cry je već odradio onaj "wow!" efekt.

15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Stric_Jura kaže...

Samo malo...

 

kolega je rekao daje FC bio prvi ti veliš HL2 je izašao iste godine - samo 8 mj. kasnije...

 

dakle ipak jest bio FC prvi, također FCovi otvoreni tropski tereni s rastlinjem  su "far cry" naspram otvorenih kvazi-industrijskih terena u HL2....

 Pa nisam napisao da je HL2 bio prvi, nego u smilsu da je igra iste godine već potuka FarCry i to možemo reći po svemu. 8 mjeseci razlike je malo i znači da su igre rađene u paralelno.

 

Kad smo kod prvih šta nije Deus tamo 2000 ima te mehanike? Battlefield 1942 je 2002 ima sandbox slobodu, metci nisu letjeli gdje ciljaš i sl? Mislim bezveze je govoriti da je prvi u onome ili ovome.

 

Razlika je bila što su izabrali dobar setting pa je grafika dodatno došla do izražaja radi prekrasnih sunčanih tropskih otoka.

BlueMax kaže...

HL2 je bio ipak malo linearniji no i to je isto jedna od boljih igara ikad (uvođenje fizike). Da nisam kupio AMD 3500+ i GT 6800 zbog Far Cry, kupio bi ih zbog HL2. Definitivno bolja igra ali Far Cry je već odradio onaj "wow!" efekt.

 Istina HL2 čak i za današnja vremena izgleda dobro, a fizika je bila daleko ispred svog vremena. Baš radi te fizike ju bez beda možeš igrati sada i izgleda će dobro.

 

Far Cry je tada ima taj wow. Jer su pogodili sa tim tropskim otocima, pa je sve izgledalo ko bombon. Ali nebi baš rekao da je bila prva u tolko toga, neka mega revolucija osim grafike i osvjetljenja naravno.

To što ga nema na popisu. Eh sad mogla je igra biti, ali kažem već iste godine ju je druga igra prešla.

4 godine
offline
Koji vam je FPS najbolji?

 CoD 2, MoH pacific assault, FC2, STALKER CoP, Metro 2033 i Crysis 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 11:35 (NoDe31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Underrated shooter Wolfenstein iz 2009. Zanimljiv spin off na okultizam i paralelne dimenzije, a i solidan gameplay. Svakih par godina ga ponovno odigram, kao i Medal of Honor: Airborne 

Od over the top shootera, Duke Nukem i svi nastavci i modovi općenito i da ne zaboravim Postal 2 s ekspanzijama i modovima koji je ipak više od igre 

 

Inače sam mazohist po velikombroju igara pa sam u Hour of Victory i Turning Point: Fall of Liberty uživao. Jest da su ih kritike posrale i igre imaju svojih povećih problema, ali imaju neku čar 

 

Sve te igre odigram svakih par godina ponovno i uvijek mi izmame onaj dječački osmjeh na lice

 

P.S. Sjeća li se netko Boiling Point: Road to Hell?

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 12:22 (Brki1994).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Brki1994 kaže...

Underrated shooter Wolfenstein iz 2009. Zanimljiv spin off na okultizam i paralelne dimenzije, a i solidan gameplay. Svakih par godina ga ponovno odigram, kao i Medal of Honor: Airborne 

Od over the top shootera, Duke Nukem i svi nastavci i modovi općenito i da ne zaboravim Postal 2 s ekspanzijama i modovima koji je ipak više od igre 

 

Inače sam mazohist po velikombroju igara pa sam u Hour of Victory i Turning Point: Fall of Liberty uživao. Jest da su ih kritike posrale i igre imaju svojih povećih problema, ali imaju neku čar 

 

Sve te igre odigram svakih par godina ponovno i uvijek mi izmame onaj dječački osmjeh na lice

 

P.S. Sjeća li se netko Boiling Point: Road to Hell?

 Bold - probaj "Legendary"

Zeleno - o da :D Open world immersive sim, nešto između DeusEx-a i Far Cry-a 3. Na kraju bugovita katastrofa i još se sjećam jedne stavke nekog patcha kao "crosbow više ne može uništiti cijelu policijsku stanicu s jednom strelicom". Ali definitivno je imala "nešto" u tom moru bugova i B produkciji. Spomenuti Far Cry 3 je dosta mehanika posudio iz Boiling Pointa.

EDIT: E da, slično Wolfyu iz 2009. (koji mi je zapravo bio dobar, ali su mi ga ubili 'hubovi' između misija) ako voliš trashy štih, probaj Ubersoldier serijal

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 14:26 (Lovac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice