Koji vam je FPS najbolji?

poruka: 88
|
čitano: 24.060
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koji vam je FPS najbolji?".
13 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Pa di je Far Cry..... I Crysis?

Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Didnt make the cut ✂️
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Iznenadi me uvijek team fortress ne znam zasto ali njega uvijek mogu igrat... Osim kad ima botova...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Quake 3 Arena
 
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Uhh bilo ih je: ghost recon 2, rainbow six vegas 2, cod2, cod4,

delta force: black hawk down, time splitters 2, black, quake 2, 

quake 3, crysis....

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Um, BF3 i BF4? 

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Duke nukem 3d?

 
8 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Pa di je Battlefield??
It s just cornflakes...
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

soldier of fortune

 
7 0 hvala 2
16 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Bez nekog redoslijeda, evo što bih svim ljubiteljima žanra preporučio izravno iz glave:

Red Faction (prvi)
- atmosfera Marsa/Total Recall feel, kratka ali jako raznolikih nivoa, super oružja, boss fightovi, vozila i hej, koja igra završava onesposobljavanjem bombe? I da, obavezno više puta jer igra je puna tajnih prostorija (da li sam spomenuo uništavanje u prvoj verziji Geo-Mod enginea?)

Half-Life - temelji dobrog level dizajna za manje više sve story-driven FPS-e koji su izašli tamo cca 2000. pa do prije nekih 10 godina kad su uglavnom prevladali reciklirani materijali u vidu CoD-ova 

No One Lives Forever 2 (btw. općenitno ne mogu vjerovati kakvi klasici su Vam promakli, a tipa BioShock koji je tehnički više immersive sim bude tu) - dobar humor, raznoliki nivoi, različiti pristupi rješavanju većine objectivea, super napisano, humor, gadgeti, vibra "stari 007 film parodija" i humor

Far Cry - jaw-dropper svog vremena; tropski polu-otvoreni otok, važnost stealtha/dobra atmosfera, relativno težak (pogotovo kad se usporedi s današnjim - "čučni dušo na 5 sekundi da ozdraviš mi ti")

F.E.A.R. - sinergija A.I. programming i level design tima - dan danas nisam vidio umjetnu (ne)inteligenciju koja se tako kreće kroz zatvorene prostore, naravno tu je i dark atmosfera - ni jedan nastavak više ni blizu budući da je jedinica rađena primarno za PC

MoH: Frontline - evo jedan PS2 - only. Allied Assault, ispoliran i poboljšan. Ako zanemarimo fikciju Wolfenstein igara, najbolji WW2 FPS do dana današnjeg

Return To Castle Wolfenstein - vidi gore, ali na PC-u + SF oružja + horror elementi/okultizam

Alien VS Predator 2 - marinac - jedan od najboljih horror FPS doživljaja; alien - genijalan assassin od probijanja nečijeg prsnog koša i ranjivosti do ventilacija i rješavanja marinaca jednim udarcem; predator - vidi alien ali uz stealth i ranged napade. Obavezno za ljubitelje univerzuma

Killing Floor - Left 4 Dead, ali manje arkadno, teže, bez nišana i s puno, puno jačim enemyima. Rezultat je bio manja popularnost, ali oni koji su igrali obje duže vrijeme znaju

UT (original) - miš-ruka-oko/mozak; čisti skill, bez gradnje zidova, bez kozmetike; point&click prije tvog neprijatelja

SWAT 4 - najbolji, neoprostivo težak timski FPS/simulator specijalaca (ne ovih što su svaki dan na TV-u) s nekim stvarno zanimljivim slučajevima. Nikad neću zaboravit kuću serijskog ubojice...

XIII - samo molim, ne ovaj bugovit remaster; strip, intrigantna i jako napeta priča do samog kraja. Jako unikatna igra.

Singularity - počinje kao neki F.E.A.R./horror FPS, završava kao nabrijani Quake-like shooter. Atmosferičan i stalno evoluira gameplayem, a često ispod radara

Titanfall 2 - rijetka biljka, novi FPS sa stvarno dobrom SP kampanjom. Lijep, dinamičan i brz ili polu-stealth. I da, mechovi/roboti/titani. Gameplay na nogama i s titanom paše kao gin i tonic kako se fino mixaju kroz igru, baš jedan pravi "gem"

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
28 0 hvala 9
8 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Niste stavili Halo na anketu. Također jedan od najpoznatijih FPS-a. Pa nisam ni glasovao.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Blood
1998
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Mislim da Far Cry 1 zaslužuje tu biti kao i Crysis 1

 

Po meni najbolji FPS ikada su Half Life 1 i 2

U novije vrijeme Metro Exodus 

Doom je klasika revolucija jedino u to vrijeme nisam imao dovoljno jak komp da ga igram. Imao sam 286 ali eto radio je na njemu Wolfenstein 3d :)

 

be Cool
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Ma ima tu previše dobrih igara ali krenimo kronološki što sam igrao po godinama Half Life 1,System Shock 2,Deus Ex,No One Live Forever 2 rijetka igra za koju mnogi nisu ni čuli,Far Cry 1,F.E.A.R,Crysis 1,Stalker cop,metro...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Qudek kaže...
Pa di je Battlefield??

  Imaš BC2. Zagovarao sam ih ja još, pa i sve, čak i nestandardni BF2142, ali su me drugi nadglasali... 

...
12 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
stari Quake Live
battlenet: SUGARfree#21113
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Jeli se itko sjeca Black sa ps2? 

Ili moh underground Sa ps1?

I osobno uvik se sjetim ovog levela

nekako atmosfera glazba sve je tu...

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 11:40 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Far Cry 3

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Koji vam je FPS najbolji?

Je li itko igrao Red Orchestra? 

...
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji vam je FPS najbolji?

One patke na starom nintendu

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Lovac kaže...

Bez nekog redoslijeda, evo što bih svim ljubiteljima žanra preporučio izravno iz glave:

Red Faction (prvi)
- atmosfera Marsa/Total Recall feel, kratka ali jako raznolikih nivoa, super oružja, boss fightovi, vozila i hej, koja igra završava onesposobljavanjem bombe? I da, obavezno više puta jer igra je puna tajnih prostorija (da li sam spomenuo uništavanje u prvoj verziji Geo-Mod enginea?)

Half-Life - temelji dobrog level dizajna za manje više sve story-driven FPS-e koji su izašli tamo cca 2000. pa do prije nekih 10 godina kad su uglavnom prevladali reciklirani materijali u vidu CoD-ova 

No One Lives Forever 2 (btw. općenitno ne mogu vjerovati kakvi klasici su Vam promakli, a tipa BioShock koji je tehnički više immersive sim bude tu) - dobar humor, raznoliki nivoi, različiti pristupi rješavanju većine objectivea, super napisano, humor, gadgeti, vibra "stari 007 film parodija" i humor

Far Cry - jaw-dropper svog vremena; tropski polu-otvoreni otok, važnost stealtha/dobra atmosfera, relativno težak (pogotovo kad se usporedi s današnjim - "čučni dušo na 5 sekundi da ozdraviš mi ti")

F.E.A.R. - sinergija A.I. programming i level design tima - dan danas nisam vidio umjetnu (ne)inteligenciju koja se tako kreće kroz zatvorene prostore, naravno tu je i dark atmosfera - ni jedan nastavak više ni blizu budući da je jedinica rađena primarno za PC

MoH: Frontline - evo jedan PS2 - only. Allied Assault, ispoliran i poboljšan. Ako zanemarimo fikciju Wolfenstein igara, najbolji WW2 FPS do dana današnjeg

Return To Castle Wolfenstein - vidi gore, ali na PC-u + SF oružja + horror elementi/okultizam

Alien VS Predator 2 - marinac - jedan od najboljih horror FPS doživljaja; alien - genijalan assassin od probijanja nečijeg prsnog koša i ranjivosti do ventilacija i rješavanja marinaca jednim udarcem; predator - vidi alien ali uz stealth i ranged napade. Obavezno za ljubitelje univerzuma

Killing Floor - Left 4 Dead, ali manje arkadno, teže, bez nišana i s puno, puno jačim enemyima. Rezultat je bio manja popularnost, ali oni koji su igrali obje duže vrijeme znaju

UT (original) - miš-ruka-oko/mozak; čisti skill, bez gradnje zidova, bez kozmetike; point&click prije tvog neprijatelja

SWAT 4 - najbolji, neoprostivo težak timski FPS/simulator specijalaca (ne ovih što su svaki dan na TV-u) s nekim stvarno zanimljivim slučajevima. Nikad neću zaboravit kuću serijskog ubojice...

XIII - samo molim, ne ovaj bugovit remaster; strip, intrigantna i jako napeta priča do samog kraja. Jako unikatna igra.

Singularity - počinje kao neki F.E.A.R./horror FPS, završava kao nabrijani Quake-like shooter. Atmosferičan i stalno evoluira gameplayem, a često ispod radara

Titanfall 2 - rijetka biljka, novi FPS sa stvarno dobrom SP kampanjom. Lijep, dinamičan i brz ili polu-stealth. I da, mechovi/roboti/titani. Gameplay na nogama i s titanom paše kao gin i tonic kako se fino mixaju kroz igru, baš jedan pravi "gem"

 A lijepo ja sebi govorim nemoj klikat na komentare, nemoj klikat na komentare jer navest ce netko neki klasik koji ces morati ponovo zaigrati i nisam morao dugo citati 

 

 

Dragi kolega hvala na nekim napomenama, ima naslova koje nikada nisam ni zaigrao (ako bude vremena def cu pokusati) ali sada prvo moram ženki uplatiti kakvo putovanje na neku planinu, spa i ostale zajebancije jer cu prvo da udjem u ulogu J.B. Blaskowicz-a i tamanim Paranormal SS, nakon toga valja preci sve tri kampanje i sa marincem i predatorom i alienom (kako je ta igra bila mocna u to vrijeme), pokusati ostati prisabran od Alminih ukazanja i zavrsiti sa Jack Carverom  

 

Kad se samo sjetim doba internet klubova, preko mreze se pokrene UT, pa ni sam ne znas kad ti prije prodje vrijeme. 

 

 

Ja bih ovdje dodao Doom 3, odlicna grafika za to vrijeme i kampanja mi je bila poprilicno zanimljiva i dobro uradjena. Jedna anegdota iz tog vremena, picim ja Doom 3 na kompu, naravno noc je vec, presisao sam ponoc, sluske su na usima da ne budim ukucane, mrak u sobi, atmosfera nabrijana do jaja, sjecam se da tada u igri nisi mogao imati bateriju i pusku istovremeno vec si morao mijenjati, a tamnih scena skoro uvijek, oni zombiji samo iskoce na tebe i idem ja tako kroz one hodnike kad mene nesto uhvati za rame. Em sam ja vrisnuo od straha, em sam ja grcevito pritisnuo lijevi klik misa, ispraznio citav sanzer na oruzju u prazno da bih onda skontao da mi se sestra probudila, pokusala dozvati ali nisam je cuo od sluska i onda me naravno uhvatila za rame 

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Fali America's Army (2.85 zadnja dobra verzija) najbolji taktički FPS. U svoje vrijeme iznimno popularan, a do danas nenadjebiv!
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

BFBC2 po meni najbolja igr(ic)a ikada i po single i po multiju (Atacamu mi nikad ništa nije nadmašilo).

Što se tiče samo kampanje Crysis 2 je odličan. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 12:49 (nicky.sl).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Neflix kaže...
Quake 3 Arena

 Q3DM6 i UDRIIIIII! :D

15 godina
offline
Re: Koji vam je FPS najbolji?
Miro kaže...

Je li itko igrao Red Orchestra? 

 Jedinicu nisam, ali jesam dvojku i oba Rising Storma. Sveukupno imam oko 600 sati u njima.

 

Odlične igre, niti su simulacije, a niti arkada. Baš onako taman haha

 

Zver kaže...

Pa di je Far Cry..... I Crysis?

 U kategoriji Benchmark 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 18:27 (Jack Sparrow).
15 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

ne zato jer bi ikoga zanimalo, nego da sebe i možda još nekoga podsjetim (a neke još uvijek gnjavim igrajuć povremeno*, jer ih čuvam na vanjskom hdd-u), ako je zaboravio/la (redoslijed nebitan, osim kako kad). neki i nisu strogo i samo iz pogleda igrača ali su solo protiv "vascelog sveta" i izaleđni:

 

half life/opposing force/blue shift/hl 1 i 2 + minerva, bioshock 1/2, halo 1/2/3/4 (posebno 2), dishonored 1/2/3, marathon 1/2 (mac prije dvadesetak godina), metro(i) svi, sniper elite 2/3/4, alien isolation, alien vs. predator (sva tri načina), wolfensteini (zadnji, s pubertetskim kćerima, je unešto blentav ali ajde), tomb raiderice, redneck rampage, hexen, blood, quake, outlasti, portal 1/2, unreal, CODovi, battlefieldi (posebno V), prey 1, sniper ghost warrior contracts, darkness, thief (novi), spyro 1/2, dead space 1/2, star wars jedi outcast i jedi academy ... ima toga. od mrežnih jedino team fortress 2 (posebno mapa "hydro").

 

zapravo, malo u ukupnom broju toga što se "stavilo na tržište" ali 90% svega je ionako smeće. igri me privuče "ozračje" s uronjavanjem. odbije me kad se igra tutne tek toliko, "jer se mora" pa se načini ophrlje, puna bugof. mrzim i "međuscene", koje požderu igru i "otvorene svjetove" (far cry, crysis), gdje nigđe konca pa bauljaš bez veze. ne volim ni samo napucavanje koje je samo sebi svrha (tipa serious sam ili painkiller) ili vožnje koječega tek toliko da se nekamo stigne (mafia). osobito štujem brza učitavanja (halo - prvak svijeta) i mogućnost spremanja prema nahođenu (bez "probnih točaka"). kvaliteta grafike mi nije bitna, ako je uradak nadasve idejovit i igriv te obuzmljivo zgrabiv i nakrcan sadržajem. dosta tih fps-a su zapravo rpg (usput).

 

koliko je to samo sati nepovratno nestalo ... uf.  ipak, moraš malo ostati dijete i igrati se, jer bi život inače ostao promašeno-besmislen. 

 

šteta što anketa nije omogućjela nekoliko odgvora, za neodlučive te odvagujuće s predomišljanjem. 

 

*if istovremeno = istodobno, then povremeno = podobno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 13:52 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Fali Battlefield 3, kao jedan od najboljih FPS-ova zadnjih 10-15 godina.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

CS 1.6, Return To Castle Wolfenstein, Serious Sam The First Encounter, Delta Force 1

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Kad se sjetim quake 3 arena.. vrijeme 56k modema, kasnije taman dolazio isdn.. tko je to imao bio je u prednosti za 20ak posto.. 

 

jos se sjecam servera ht.hinet.7znamenkasti brojevi ht.hinet... moralo se rucno upisivati ime servera.. rucno su se upisivali i komande oko settingsa.. to su bila vremena.. stisnes tab i otvori se halfscreen s tekstualnim unosom.. altgr+crtl3 i otvori se mom za biranjem boje imena..

 

a chatalo se preko mIRCa, sjajna vremena.. 

 

ja i ekipa igrali smo talijansku clanbase ligu, capture the flag mode, unatoc tome sto smo igrali na 56k a talijani neki vec imali i adsl, uspjeli smo biti konkurentni, to je bila preteča esporta, i ako se ne varam, prva oficijalna liga online igre, bila je i web stranica i organizacija i sve..

 

zagreb je bio pun igraonica, bilo je dobro kada bi otisao u igrao nicu na drugi kraj grada, i tamo se upoznas s ekipom i skuzite da se znate preko hinet servera..

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji vam je FPS najbolji?

Prva pucačina koju sm zaigrao Red Faction, i do danas najbolje sječanje, jer je prva, zatim orginalni prvi Crysis kojeg i danas imam instaliranog na kompu. Jer koji got komp da se složi uvijek isto pitanje: Jel može Vrtiti Crysis

My SSD Rocks
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice