Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili LCD

poruka: 25
|
čitano: 12.401
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili LCD ".
14 godina
offline
Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili LCD

Na Kindle-u je moguće konvertirati PDF u Kindle format pomoću Kindle mail konvertera:

 

https://www.amazon.com/gp/sendtokindle/email

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili LCD

koristim amazon kindle paperwhite od početka ove godine i imam samo riječi hvale, odlična stvar, i kako je navedeno u tekstu calibre program se koristi za sva moguća konvertiranja, vrlo brzo i jednostavno. Tek sam tada počeo korisiti e-čitač, tako da ne znam nešto posebno puno o tome, tipa jel ima boljih ili isplativijih, samo mogu reći da mi je ovaj super. Kupila mi ga sestra u Škotskoj kad je bila na dočeku nove godine, za oko 110 funti (kindle + zaštitna maska), nije mi žao ni kune

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili LCD

Koristim Kindle Paperwhite (10gen) i iskustvo čitanja je mnogo bolje nego na tabletima. Malo je iritantno što ima preslab procesor, pa neke akcije izvodi sporo, mada glavnu misiju listanja stranica izvodi zadovoljavajuće. Misliim da je isti procesor ugrađen u nekoliko generacija Amazon čitača tako da tu ne prave nikakav napredak. Glavni nedostatak sa softverske strane je što ne može izračunati broj "virtualnih" stranica nego samo prikazuje lokaciju u dokumentu, što čitatelju ne predstavlja baš koristan podatak. Većina Android aplikacija za čitanje e-knjiga prikazuje na kojoj se stranici nalazite i ako promijenite veličinu fonta ili margine, ponovno proračuna i prikaže novi broj stranica.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili
Ali postoji opcija da ti prikaže koliko još minuta, ovisno o načinu/brzini čitanja, imaš do kraja poglavlja/knjige.
11 godina
offline
Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili LCD

Amazonov Kindle i Kobo već odavno nisu jedini igrači na polju e-ink čitača. Postoje već puno napredniji proizvođači kao što su Onyx, Dasung, Hisense, Likebook...

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili LCD

Amazon Kindle Paperwhite koji imam je super. Steta sto nema podrsku za CBZ/CBR format,

pa da se i stripovi mogu s njim citati - vecina stripova koje imam su ionako crno-bijeli.

U boji mi je samo Spiderman. Na zalost, dosta prastarih stripova koji su iz ExYu, su u

PDF formatu, a to je na bilo kojem eBook citacu necitljivo.

 

Kobo je tu fleksibilniji, jer Kobo Nia 8GB cita CBR/CBZ i jos hrpu drugih formata:

https://geizhals.at/kobo-nia-8gb-n306-ku-bk-k-ep-a2342981.html

 

A PocketBook nisam jos isprobao, no vjerujem da je to danas sve jako slicno.

Touch Lux 5 InkBlack cita i PDF format, pa moze posluziti i za PDF datoteke, makar cisto sumnjam

da je simpaticno na malom displayu - vjerojatno se cijelo vrijeme mora zumirati i scrollati po PDF stranici:

https://geizhals.at/pocketbook-touch-lux-5-inkblack-pb628-p-ww-a2376594.html

 

Alternative za PDF i stripove su obicni tableti, no ko njih baterija traje mnogo krace,

a i nisu bas za citanje na suncu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili

To ti ovisi od knjige do knjige. Ja imam Kindle Paperwhite 2018 edition i na većini knjiga ima i broj stranice (uz lokaciju, time remaining in chapter, time remaining in book), ali pretpostavljam da se referira na neki paper edition jer moras prebaciti stranicu par puta (ovisno o velicini fonta) da bi se "stvarni" broj stranice promijenio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 11:53 (icek_picek).
14 godina
offline
Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili LCD

Postoji li neki pošteni e-reader a da ne moraš dati za njega ruku i nogu? (minimalno 8", bar 256 nijansi, 300dpi, koji nije spor i ima mogućnost upisivanja bilješki dok čitaš)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili LCD

eo, upravo došoh iz knjižare, gđe pazarih 3 mehaničke knjige. koji će mi q elektronički čitač, kad znam čitati? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili
Od 8 inch pa dalje su dosta skupi.
9 godina
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili
spajder kaže...
Ali postoji opcija da ti prikaže koliko još minuta, ovisno o načinu/brzini čitanja, imaš do kraja poglavlja/knjige.

 

ali to zna biti svakako, problem je što on računa to vrijeme odmah na početku knjige, a ti na početku okrećeš stranice brzo jer ne čitaš prvih nekoliko stranica, također ako ima neki uvod o piscu na početku samo preletim, tako da nije realna brzina. Ne znam jel ima opcija poslije uključiti da mi mjeri vrijeme, kad baš čitam sve redom, nisam to probao. U svakom slučaju najkorisnija mi je informacija koliko imam još vremena do kraja poglavlja i na koliko sam posto knjige. Čak mi i ne znači puno koja sam stranica, iako bi bilo neloše da kindle uvijek kalkulira pa da zna na kojoj si stranici

6 godina
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili

sto se tiče vremena do kraja poglavlja/knjige, mislim da on to ažurira svako tolko, bar sam ja primijetio da je tako kad recimo ostavim upaljen kindle na jednoj stranici, pa onda ispada da mi treba nakon pola sata jos XY minuta do kraja poglavlja, a zapravo ga pročitam za X.

15 godina
offline
Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili LCD

Stari Kindle DX 9.7" jos uvijek rade odlicno, Amazon ih podrzava, i stripovi u PDF-u su vrlo citljivi. Uostalom, svi A4 PDF se daju fino citati na DX-u. Ja imam dva, jedan za rezervu, i uglavnom ga koristim za tehnicku literaturu koja mi uglavnom dodje u obliku A4 PDF-a. Mali Kobo Touch je super za beletristiku, ne kosta nista na eBayu i odlicno radi.

DX je malo teze naci, ali ga se da jos naci po second hand mjestima (zidanim i online) i za malu lovu.

 

Ovi svi novi e-ink readeri ili ih je vrlo tesko naci za kupiti, ili kostaju onda po 400-500 eura. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili
Ajar kaže...

eo, upravo došoh iz knjižare, gđe pazarih 3 mehaničke knjige. koji će mi q elektronički čitač, kad znam čitati? 

 Kad pazariš još 12, probaj ih sve ponesti na put... 

***** Maxxy *****
15 godina
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili
Maxxy kaže...
Ajar kaže...

eo, upravo došoh iz knjižare, gđe pazarih 3 mehaničke knjige. koji će mi q elektronički čitač, kad znam čitati? 

 Kad pazariš još 12, probaj ih sve ponesti na put... 

 na kakakv put? davno prije, dok sam još putovao, sve je bilo pretrpano poslom i nije bilo vremena. na nekakvom g.o. nisam bio 20 godina, valjda. a i tad bih ponio dvije-tri. u bolnicu su mi donesli po knjigu dnevno. jedino je pri selidbi bilo malo čupavo ali nekako smo to zbavili. nikakve frke. ako odem u zatvor (opstipaciju), dostavljat će mi ih već netko.  jedino više ne posuđujem: jednom sam svoju (!) knjigu, posuđenu tko zna kome i kad, kupio u antikvarijatu (ima moj štambilj na par mjesta unutra). nije bila skupa (iako je dvaput plaćena).

 

usput: imam brdo knjiga (mahom ZF, primjerice čitav serijal expanse ili dark tower) u pdf-u na disku ali ne mogu to čitati s ekrana da ga jebeš. kupit ću sve te knjige kad-tad.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:50 (Ajar).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili
jozef kaže...

Postoji li neki pošteni e-reader a da ne moraš dati za njega ruku i nogu? (minimalno 8", bar 256 nijansi, 300dpi, koji nije spor i ima mogućnost upisivanja bilješki dok čitaš)

 

Jel moze i 7.8" i 300dpi?

 

Tolino Epos - 179€:

https://geizhals.at/tolino-epos-a1708703.html

 

PocketBook InkPad 3 - 192€:

https://geizhals.at/pocketbook-inkpad-3-pb740-e-ww-a2108035.html

 

InkPad je bolje opremljen i mrvicu skuplji, dok je Epos vodo-otporan i vrti neku vrstu androida, mozda se mogu sideloadati neke aplikacije,

da bi omogucio citanje vise formata.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili

@Ajar

 

Pa zato i postoje eink čitači da ih čitamo kao papirne knjige a ne na LCD ekranima koji nisu najbolje rješenje za dugotrajno čitanje vani na Suncu ili u prostoriji sa puno osvjetljenih  lampi.

 

Naravno, mnogi noviji eink čitači kao i LCD tableti mogu nam čitati pdf ili epub/mobi knjige na glas, prepoznavanjem teksta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 18:06 (markog).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili
jozef kaže...

Postoji li neki pošteni e-reader a da ne moraš dati za njega ruku i nogu? (minimalno 8", bar 256 nijansi, 300dpi, koji nije spor i ima mogućnost upisivanja bilješki dok čitaš)

 Postoji ih dosta, noviji su od 250 eura na više, al može se naletit na dobar polovni.

 

Naravno nisu brzi kao tableti al su dosta brži nego oni eink čitači od prije 3-4 godine.

 

Ja imam 7.8" Kobo Aura One star dvije-tri godine i zadovoljan sam kako čita pdf knjige i stripove (koristim Koreader app koji treba naknadno  instalirati)

 

Doduše nema olovku kao npr. Onyx Boox Nova 

 

Kobo Aura One KOReader PDF Review

 

 

 

Na ovom foumu mou se nać sve informacije u vezi novih i starijih uređaja, instalacije programa i sl.

https://www.mobileread.com/forums/

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 18:22 (markog).
3 godine
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili
Pomoć molim.
Kako prebaciti knjige s pca u epub formatu na kobo citac.
Preko calista uspijem locirati knjigu, ona je podjeljena na vise fileova, i kad kliknem send to uređaj, prebaci samo par stranica s hijeroglifima... Dakle, nesto radim krivo. Doduse, jezik je hr originala koji posusavam prebacit
Tn
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili

Najbolje ti je instalirati Kobo for Pc i preko njega sve odraditi.

Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili

Ja inače koristim Calibre za sva pretvaranja i uređivanja, no koristim Kindle. Aplikacija radi i za Kobo.

The planet broke before the Guard did!
10 godina
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Ja inače koristim Calibre za sva pretvaranja i uređivanja, no koristim Kindle. Aplikacija radi i za Kobo.

 Naravno, zaboravio sam calibre skroz. Možda i najbolja aplikacija ovog tipa.

3 godine
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili
A ako kupim knjigu s domacih stranica, mogu li nju ptebaciti? S obzirom kad je skine da nije u nekom od formata koje cita vec su meta fileovi.
Tn
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili LCD

planiram zeni kupiti kindle za citanje, koji je neki best buy model trenutno? cekam BF da ga uzmem pa ce cijene biti valjda malo bolje. 

 

da li uzeti bolje bez reklama?

 

i jel ima neka alternativa kindleu da je bolje za kupiti.

 

Di najbolje skidati literaturu, jel ima dosta naa HRV da se moze skinuti. totalno sam van toga pa da ne kupim i da stoji jer nema literature.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji e-reader kupiti - elektronička tinta ili
dennocro kaže...

planiram zeni kupiti kindle za citanje, koji je neki best buy model trenutno? cekam BF da ga uzmem pa ce cijene biti valjda malo bolje. 

 

da li uzeti bolje bez reklama?

 

i jel ima neka alternativa kindleu da je bolje za kupiti.

 

Di najbolje skidati literaturu, jel ima dosta naa HRV da se moze skinuti. totalno sam van toga pa da ne kupim i da stoji jer nema literature.

 Paperwhite zadnju verziju. Alternative postoje Kobo, Onyx Boox, Pocketbook, ali nisam koristio osobno (planiram uskoro) pa ne mogu preporučiti. Cijenom mislim da je Amazon i dalje najpovoljniji. Vjerojatno će biti i na popustu za Black Friday/Cyber Monday.

 

Ako baš mora biti na HRV onda se nećeš usrećiti (za razliku od ENG gdje je Amazon store bog i batina). Legalno sigurno nećeš naći sve što te zanima. A manje legalno ima dosta toga, samo treba znati gdje tražiti.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice