Koji prijenosnik koristite?

poruka: 68
|
čitano: 11.530
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koji prijenosnik koristite?".
11 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
absolon kaže...
Lenovo yoga 530-14ARR, ryzen 2500u, 8GB,
touch ekran i active pen. Dvije godine star, super zadovoljan, postao Katica za sve od tableta, jer se preklapa, uzimanja zabilješki,
dobra tipkovnica. Na bateriji nečujan, na struji dosta se čuje,jer radi na najjače. Težina 1,45kg dobra je za bildanje kada je u tablet modu.

 

Isti model uzeo u NJemačkoj prije dvije godine. Čim sam ga otvorio problemi: kućište mehanički oštećeno (palmrest udubljen kod tipke space), pri prvom paljenju zablokirao i zujao kao aparat za šišanje... Kasnije još par puta blokirao ali mi je isteklo dva tjedna za povrat jer je dugo putovao iz njemačke do mene. Produljio sam hvala bogu garanciju i napokon ga poslao u njemačku na servis. Da, lenovo kupljen u njmačkoj moraš slati na servis u njemačku. Sad je već mjesec dana tamo, nikakvih vijesti nema.

 

Kasnije uzeo dell vostro 5490 novi isto u DE. Došao me oko 750 eura. Laptop otvorim, kućište napuhano, pa onda zuji kad ga spojim na punjač... Vraćam na servis, ovaj puta može u zg. U servisu mijenjaju matičnu, a za kučište kažu da to tako mora biti. E reko pa ne mora, mijenjaj to, nema šanse da je to noralno jer se vidi golil okom da je napuhano i tipkovnica dodiruje ekran kad se zaklopi. Ok, pristaju i mijenjaju cijelu tipkovnicu i palmrest. Dobivam laptop nakon 2 mjeseca provedena na servisu i gle čuda, i dalje je blago izbočen na istom mjestu. Planiram ga opet poslati, tek je prošla godina dana od 4 godine kupljenog jamstva.

 

U međuvremenu kupio sam ThinkPad T480s polovni u njemačkoj. E pa to je stroj. Star dvije godine ali radi kao vurica. Nemam zamjerki nikakvih. Sve ostalo što sam imao je smeće ili roba s greškom.

15 godina
offline
Koji prijenosnik koristite?

Thinkpad X200 sa Librebootom.

 

Eno ga Debianom Bullseyem gore, jos uvijek sasvim pristojno radi.

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
Vrati mi se vjera u ljude kad vidim koliko jos Thinkpadovaca ima...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji prijenosnik koristite?

imam doma 2x HP (Probook i Elitebook), DELL (Latitude) i Thinkpad.

Sa svakim sam imao super iskustva, i uglavnom sam ih morao mijenjati radi zastarjelog hardvera a ne jer se kvare.

Trenutno koristim HP Elitebook i eventualno si moram podebljati RAM, sve ostalo radi ko po spagi, dok sam u Thinkpad sa i3 stavio SSD i dao ga starom, latop LETI.

Stari Probook mi sad sluzi kao XP-era masina za igranje (Mint + ProtonDB/PlayOnLinux)

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 15:06 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji prijenosnik koristite?

Nije ThinkPad, ali je i dalje Lenovo - točnije Legion Y540 i evo odlično me služi nešto preko godinu dana (dual boot - Linux/Win10).

Sve što sam napravio na njemu je upgrade RAM-a s 16 na 32 GB (zasad teški overkill, ali neka ga).

Vidjet ćemo koliko će "izdržati". Ovo mi je ujedno prvi daily driver laptop ikad (ne računajući poslovne), sve prije njega su bile desktop kante.

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
Umbel kaže...
Vrati mi se vjera u ljude kad vidim koliko jos Thinkpadovaca ima...

 Ipak smo na IT forumu pa nije toliko čudno

7 godina
protjeran
offline
Koji prijenosnik koristite?

Probao sam skoro sve sto je dostupno, trenutno na MSI-u.

Ne postoji savrsen uredjaj, al za MSI mogu reci da im bar u GS seriji ventovi krepavaju

masovno.

 

ASUS je tu puno bolji sa ventilatorima, krepaju i oni, ali nakon 7-8 godine, a ne nakon 7-8 mjeseci.

 

Gericom su mi bili omiljeni, jer si mogao nadograditi do ibera, od DIMM-ova do desktop CPU-a.

Al na zalost propali.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji prijenosnik koristite?

DELL G3, zasad više nego dovoljno za moje potrebe. Čak mi dobro posluži i dok putujen poslon pa igran civiliziaciju ili managera na njemu. Za posal kojin se ja bavin savršen.

Not funny dude
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
Umbel kaže...
Vrati mi se vjera u ljude kad vidim koliko jos Thinkpadovaca ima...

Meni se vrati vjera kada vidim da Lenovo nije upropastio ThinkPad brand nego ga još poboljšao.
 

nixass kaže...

* * * dok sam u Thinkpad sa i3 stavio SSD i dao ga starom, latop LETI.

Stari Probook mi sad sluzi kao XP-era masina za igranje (Mint + ProtonDB/PlayOnLinux)

Koji SSD ubacuješ i koje postave AHCI i sl.. nekada imam osječaj kada ubacim SSD kao da ništa nisam popravio. Nekad ne mogu biti pametan. 

9 godina
offline
Koji prijenosnik koristite?

Nedavno mi firma zamijenila preminuli HP Elitebook 840 sa Lenovo Thinkpad 490s + pripadajućim docking-om. Prosto nevjerojatno da 14-inčni poslovnjak od desetak tisuća kn nema pozadinsko osvjetljenje tipkovnice...  Što se tiče ostaloga OK, ekran dva koplja bolji od HP-a, minus ipak 8gb zalemljene memorije te nedostatak slot-a za drugi HDD/SSD (prebacio ga u ladicu). 

My redemption lies in your demise
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji prijenosnik koristite?

Koristim Dell XPS 9550 kojeg sam lani uzeo 3 godine starog te stavio veći SSD, a prije par dana jaču wireless karticu jer bluetooth nije baš bio pouzdan. Ja sam zadovoljan, cijeli je od metala i karbona, ekran je odličan, sve radi brzo, a nije ga ni teško u torbi nosit zbog ekrana bez rubova.

Sestra koristi HP Probook 450 skoro 5 godina bez problema do danas.

Stari ima Thinkpad X240. Po meni jedini pravi mali ultrabook, ima 2 baterije i stane bilo gdje. 

Do not feed the trolls!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji prijenosnik koristite?

hp pavilion g6 iz 2013. i3/8gb/1tb/ati radeon neki... ne da radi kao švicarski sat nego švicarci za svoje satove govore da rade kao moj pavilion.

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
T?
T490s nema osvjetljenje tipkovnice?
Od kad to?
15 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
tommmyyy kaže...

Nedavno mi firma zamijenila preminuli HP Elitebook 840 sa Lenovo Thinkpad 490s + pripadajućim docking-om. Prosto nevjerojatno da 14-inčni poslovnjak od desetak tisuća kn nema pozadinsko osvjetljenje tipkovnice...  Što se tiče ostaloga OK, ekran dva koplja bolji od HP-a, minus ipak 8gb zalemljene memorije te nedostatak slot-a za drugi HDD/SSD (prebacio ga u ladicu). 

Koliko ja vidim na stranici T490s ima: " Backlit - US English", možda HR Layot nema.

8GB RAM-a ili vidim nekog tko nema pojma ili je htio malo "sebe" počastiti "sa strane". Nemam mi nikakve logike. Kao što znam dovjicu braće koja su sebi kupili full opremljem BMW ali 316i.

Uostalom ako si spreman na rizik.. da se ta memorija lako odlemiti i zalemiti drugu. Koji tačno model je? Onako me nešto zanima.

Uređivano: Keyboard:
* Spill resistant
* Bottom-load backlight with white LED lighting (Optional)

 

Netko je izgleda iz firme, da ruka ruku mije počistio nečije skladište. Za Apple je to fičr, a za Lenovo je kao da te naprave magarcem iz Tom & Jarry Show.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 18:13 (Envy).
16 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
Envy kaže...

Koji SSD ubacuješ i koje postave AHCI i sl.. nekada imam osječaj kada ubacim SSD kao da ništa nisam popravio. Nekad ne mogu biti pametan. 

 Ubij me ako se sjećam 😅

Znam samo da nisam uzimao nikakav high end SSD jer laptop ima sata2 kontroler, pa sam stavio SanDisk SSD plus od 240gb i samo klonirao sve sa HDD-a.

Koje god da su bile AHCI postavke razlika je bila dan i noć

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
9 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
Envy kaže...

 

Koliko ja vidim na stranici T490s ima: " Backlit - US English", možda HR Layot nema.

8GB RAM-a ili vidim nekog tko nema pojma ili je htio malo "sebe" počastiti "sa strane". Nemam mi nikakve logike. Kao što znam dovjicu braće koja su sebi kupili full opremljem BMW ali 316i.

Uostalom ako si spreman na rizik.. da se ta memorija lako odlemiti i zalemiti drugu. Koji tačno model je? Onako me nešto zanima.

 

Model je 20NYS9LK00. Neki modeli imaju neki nemaju osvjetljenje, možda je do regije a možda prema nekom drugom ključu. Što se tiče RAM-a, budući da se radi o službenom laptopu za sada ništa od "preinaka", realno 8GB je dosta za moje potrebe ali frustrira što su ovakve sitnice onemogućene ili izostavljene.

 

 

 

My redemption lies in your demise
8 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
Nedostatak key backlighta mora biti ili specijalno naručen, ili kao što je gore receno - ciscenje nekog skladišta.
Jednako tako novi modeli su od aluminija, ali se mogu naruciti i plastični.
15 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
tommmyyy kaže...
Envy kaže...

 

Koliko ja vidim na stranici T490s ima: " Backlit - US English", možda HR Layot nema.

8GB RAM-a ili vidim nekog tko nema pojma ili je htio malo "sebe" počastiti "sa strane". Nemam mi nikakve logike. Kao što znam dovjicu braće koja su sebi kupili full opremljem BMW ali 316i.

Uostalom ako si spreman na rizik.. da se ta memorija lako odlemiti i zalemiti drugu. Koji tačno model je? Onako me nešto zanima.

 

Model je 20NYS9LK00. Neki modeli imaju neki nemaju osvjetljenje, možda je do regije a možda prema nekom drugom ključu. Što se tiče RAM-a, budući da se radi o službenom laptopu za sada ništa od "preinaka", realno 8GB je dosta za moje potrebe ali frustrira što su ovakve sitnice onemogućene ili izostavljene.

 

 

 

A tko će ga znati što stoji iza tog Laptopa. Google ne izbacuje ništa što se tiče tog modela. Ali ne bitno.

Mogući je scenariji 2: "Prijenos jalove snage" mi smo to u Elektrotehnici tako zvali ono što se zove neka konpezacija tipa : "ja tebi ovo, ajde ti meni jedan laptop za mog radnika, ali neki kvalitetniji". Ok ThinkPad je pojam kvalite ali "uvalit ćemo mu ovaj na zalihi koje nitko ne kupuje a stoji na izlogu", pa tako dobiješ ThinPad bez pozadinskog ovjetljenja i CPU koji podržava 2 kanalni memorijski kontroler ali sa aktivnim jednim kanalom... Kao Auto put sa dvije trake a dobro znamo kada rade 10 km auto puta pa se saobraćaj odvija jednom trakom.. ukratko uspori se.

Meni je lično drago da si ispričao ta iskutva. 

14 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
tommmyyy kaže... 

Model je 20NYS9LK00. Neki modeli imaju neki nemaju osvjetljenje, možda je do regije a možda prema nekom drugom ključu. Što se tiče RAM-a, budući da se radi o službenom laptopu za sada ništa od "preinaka", realno 8GB je dosta za moje potrebe ali frustrira što su ovakve sitnice onemogućene ili izostavljene.

 

 

 

 To ovisi od tipovnice (da li ima ikonu bijele žarulje na spacebaru ili ne). Kod starijih T4x0s i T490 se tipkovnica promijeni za minutu (lakše od diska), kod T490s treba rastaviti sve.

10 godina
offline
Koji prijenosnik koristite?

MacBook Pro 13 2017. Ove godine bi mogao M1 Pro ili M1x ili kako će biti neki noviji.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji prijenosnik koristite?

Evo ako netko treba ideju Lenovo Thinkpad T14s s Ryzen 5 pro 4650u, 400 nita displayom i 16 GB radi odlicno. Prvi put Thinkpad nakon niza Dellova (XPS - nepoderivo) i super zadovoljan. Muka za naci, doduse. Zelio sam Ryzen 7 Pro 4700u verziju ali bi trebao cekati 2 mjeseca za isporuku. Najvise me brinuo display kakav ce biti i ovaj od 400 nita je odlican. A cijeli laptop ima i dovoljno portova tako da ne moram vuci sa sobom usb-c dock kad sam po vani.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
Prvi laptop koji sam koristio je bio MacBook Pro 13 2010, pa MacBook Air 2013 i trenutno MacBook Pro 16.
Sve redom izvrsne mašine. I dan danas se koriste samo kod drugih vlasnika koji su ih naslijedili.

Kod Apple laptopa su 4 glavne prednosti zbog kojih mislim da će i mi idući laptop biti njihov :
1) MacOS
2) Unibody aluminijsko kućište koje godinama izgleda kao novo. Nema uvijanja, suvišnih ploha, oblina...
3) ogroman i iznimno precizan Touchpad, kod svih drugih laptopa koje sam probao to je bila sasvim druga kategorija
4) baterija za koju sam siguran da će izdržati cijeli dan

Moglao bi se tu dodati vrhunski zvuk, thunderbolt priključci, iznimno brzi SSDovi i odlični ekrani, a sad po novom i procesori koji kao da su par godina ispred svega ostaloga.

Naravno te sve dolazi uz adekvatnu cijenu koja bi uvijek mogla biti povoljnija. Nedostatak je i nemogućnost zamjene komponenti (RAM i SSD), ali thunderbolt 3 priključci dijelom pomažu u vidu eGPU i vanjskih SSDova
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
Igor101 kaže...

Evo ako netko treba ideju Lenovo Thinkpad T14s s Ryzen 5 pro 4650u, 400 nita displayom i 16 GB radi odlicno. Prvi put Thinkpad nakon niza Dellova (XPS - nepoderivo) i super zadovoljan. Muka za naci, doduse. Zelio sam Ryzen 7 Pro 4700u verziju ali bi trebao cekati 2 mjeseca za isporuku. Najvise me brinuo display kakav ce biti i ovaj od 400 nita je odlican. A cijeli laptop ima i dovoljno portova tako da ne moram vuci sa sobom usb-c dock kad sam po vani.

Osobno koristim HP Spectre 13" kupljen jos tamo 2015. Kod kuce koristim samo desktop, laptop mi treba samo kad idem negdje na duze, prakticki alternativa tabletu i za to je odlican. Tako da sam u glasovanju stavio HP.

Na poslu sam bas prosli tjedan dobio novi laptop kako bih mogao radit vise od kuce, i molio se da mi ne uvale 8GB, RAM mi prakticki najvise treba. Dobio Lenovo Thinkpad 14s - 4750U Pro, 32GB, 512 SSD. Da bi rijec rekao :)

Da kupujem sebi, tesko da bih uzeo 32GB i taj CPU, nadoplate na Lenovo siteu su pretjerane, no kad netko drugi placa, onda sto jace i vise, to bolje.
Jedino me iritira da su iz nekog stupidnog razloga zamijenili tipku Fn i Ctrl s lijeve strane, svaka normalna tipkovnica ima Ctrl u donjem lijevom kutu, svako malo za*erem copy/paste...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 21:25 (CyberK).
8 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
Mozes u postavkama zamjeniti fn i ctrl.
14 godina
offline
Koji prijenosnik koristite?

Lenovo Thinkpad P50 i T440s 

 

P50

i7-6820HQ

NVIDIA Quadro M2000

64GB RAM

4K IPS ekran

2x M.2 1TB + 1x 2.5'' 4TB SSD

 

Ukratko - zvijer 

 

T440s

i7-3520M

16 GB RAM

FHD IPS ekran

M.2 256GB + 2.5'' 2TB SSD

 

Više nego dovoljan za 80% toga kaj radim, a opet vrlo prijenosan i sa internom + većom vanjskom (6 cell) radi bez problema preko 8h bez punjenja.

 

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji prijenosnik koristite?

Koristim MSI GS73-8RF Stealth.

i7-8750H
16GB RAM
256 GB SSD NVMe M.2, 2TB HDD

120 Hz ekran

 

S laptopom sam jako zadovoljan (nema šanse da se ikad više vratim na ekran koji nije 120 Hz), ali laptop ima očajno napravljene šarke ekrana. Šarke su ušarafljene u plastiku i prije koji tjedan mi se drugi put dogodilo da se to potrgalo. Prvi put je zamijenjen pod garancijom, ovaj put sam lijepio epoxyjem i zasad je sve OK.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 10:35 (fright_lined_room).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji prijenosnik koristite?

Imao 3 gaming laptopa sve prodao i presao na desktop jer mi dozlagrdlo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Koji prijenosnik koristite?
Toshiba A665-11T iz 2010.godine ali slabo u zadnje vrijeme
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji prijenosnik koristite?
dejo74 kaže...
Toshiba A665-11T iz 2010.godine ali slabo u zadnje vrijeme

Neki dan sam servisirao (čistio zapravo) jednu Toshibu doduše 2. generacija i5 a ne kao kod tebe prva i7-ce. Sa 7-ce ju postavio na 10-tku.
Toshiba ima toliko svog Bloatware da je to zastrašujuće. Radi Celan instal 10-tke i SVE Update uradti, uključi Update za NON-MS proizvode: preporodit ćeš se.

6 godina
online
Re: Koji prijenosnik koristite?
da užas jedan ako nema 10 aplikacija od toshibe šta pokrenutih što u pripravnosti ;)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice