Koji powerbank izabrati za projektor?

poruka: 5
|
čitano: 4.384
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koji powerbank izabrati za projektor?".
Koji powerbank izabrati za projektor?

Što je s ovakvim power bancima?

 

https://www.ebay.com/itm/RavPower-Portable-20100mAh-Charger-with-AC-Plug-USB-Power-Bank-External-Battery/233180708092?epid=28031026671&hash=item364aa73cfc:g:tYEAAOSwf0dcm84q

 

 

Imaju priključak za utičnicu (utičnicu za priključak), po meni bilo koji projektor/laptop/bilo što bi se moglo puniti bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 16:12 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji powerbank izabrati za projektor?

Obrati pažnju na napon izlaza - napon izlaza (Output) je samo 5 V. Znači, nema podršku za standard Power Delivery, te bi sporo punio projektor iz pitanja (tj. ne bi odgovarao tome projektoru), a laptop ili nešto drugo što traži više do 5 V ne može puniti (nisam proučavao koliko traže laptopi koji koriste PD - većina laptopa inače traži oko 19 V, rijetki 12 V; 5 V im nije dovoljno jer bi onda trebali dizati napon kako bi punili svoju bateriju).

 

EDIT: krivo sam skužio što pitaš. USB izlaz je neodgovarajući za punjenje uređaja koji traže više od 5 V, no, da, može se iskoristiti izlaz od 220 V, čime ovaj powerbank zahvaljujući ugrađenom inverteru u osnovi postaje strujna utičnica napona 220 V, iz koje se može izvući 65 W snage, no ako je cilj puniti uređaje koji se mogu napajati iz USB-C s podrškom za Power Delivery, bolje bi bilo odabrati powerbank koji ima upravo to - USB-C izlaz koji podržava standard Power Delivery, potrebne snage.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 21:01 (mbaksa).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji powerbank izabrati za projektor?

Linkani powerbank ima i izlaz 220 V, tako da bi projektor iz pitanja mogao puniti s njegovim punjačem.

 

Problem je jedino što dupla konverzija znači i manju efikasnost, što znači da će efektivni kapacitet powerbanka niži.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
moderator
offline
Re: Koji powerbank izabrati za projektor?
MrBlc kaže...

Linkani powerbank ima i izlaz 220 V, tako da bi projektor iz pitanja mogao puniti s njegovim punjačem.

 

Problem je jedino što dupla konverzija znači i manju efikasnost, što znači da će efektivni kapacitet powerbanka niži.

Istina. Brzopleto sam proletio kroz kolegino pitanje i nisam registrirao utičnicu s izmjeničnom strujom niti da kolega pita za nju.

 

Da, s obzirom da ima izlaz od 220 V (znači, ima integriran inverter), u njega se može uštekati bilo kakav uređaj koji ne prelazi snagu powerbanka od 65 W. I da, to znači manju efikasnost pa time i efektivni kapacitet, stoga bi to trebalo izbjegavati, ali ako nema druge opcije...

12 godina
offline
Koji powerbank izabrati za projektor?

Ovaj lenovo powerbank daje 45W

 

 

https://www.mall.hr/prijenosni-punjaci/lenovo-prijenosna-baterija-usb-c-laptop-power-bank

 

Mozes li dobiti jeftnije, ne znam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 14:07 (agramTango).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice