Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

poruka: 28
|
čitano: 13.560
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal".
10 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Sviđa mi se anketa, no kad vidim u nekim trgovinama da bežični miš zovu Wi-Fi mišem napravim facepalm i nasmijem se, možda se bolje prodaje, možda njima u markentingu sve ista stvar ili znaju da WiFi zvuči bolje nezainteresiranom narodu.

Sad kad vidim na Bug-u dođe mi da plačem... jedino ako ne postoji neka 802.11 specifikacija za wireless miševe da ne znam za nju .

 

cQKGUgOfD8U
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji miš koristite pri radu ili igranju na rač

Joj kako smo osjetljivi  - pa pojednostavljeno, kao što se i u cjenicima zna pisati, bez detaljiziranja...

 

Ali evo da bude sve "savršeno", dodan je ipak detaljniji opis o kakvom se povezivanju radi (bez GHz i tipa USB sučelja, nadam se da toliku preciznost ipak ne očekuješ).

...
8 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Zanimljivo, no kako odgovoriti na kategoriju "kojeg tipa je vas mis.....".....

 

Sto znaci "jeftiniji" ili "skuplji" gamerski, koji je to kriterij koji odlucuje da je mis skuplji gamerski, ili pak jeftiniji uredski?

 

Dali je moj mis od 400kn jeftiniji ili skuplji gamerski, ovisi iskljucivo o osobnom poimanju i stavu o 400kn, nekome je to skupo, nekome je takav mis "jeftikaner".....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji miš koristite pri radu ili igranju na rač
Damir22 kaže...

Zanimljivo, no kako odgovoriti na kategoriju "kojeg tipa je vas mis.....".....

 

Sto znaci "jeftiniji" ili "skuplji" gamerski, koji je to kriterij koji odlucuje da je mis skuplji gamerski, ili pak jeftiniji uredski?

 

Dali je moj mis od 400kn jeftiniji ili skuplji gamerski, ovisi iskljucivo o osobnom poimanju i stavu o 400kn, nekome je to skupo, nekome je takav mis "jeftikaner".....

 

 

 Pa kako cijene gamerskih miševa idu i preko 1.300 kn (to je kriterij, a ne osobna primanja), moglo bi se reći u takvoj gruboj podjeli na dvije skupine da tvoj spada među jeftinije.

 

Uredskima je plafon nešto niže, recimo da bi granica bila negdje na 350-400 kn za proglasiti ih jeftinijim/skupljim.

 

Budemo drugi put složili anketu s fokusom samo na cijenu, sada nas je više zanimalo koliko se uopće primarno korisnika odlučuje za "namjenske" (gamerske) miševe, pa tako i nije toliko bitno (u ovom slučaju) hoće li netko svoj miš proglasiti jeftinijim ili skupljim.

...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 14:30 (Miro).
16 godina
offline
Re: Koji miš koristite pri radu ili igranju na rač
Inace koristim dva misa; prastari Logitech G700s za posao od kuce (home office) jer mi kod CAD aplikacija odgovara tezi mis bez zice (ergonomija ja dodatni plus), a za igranje koristim Razer Naga Pro jer mi u velikoj vecini slucajeva dobro dodju dodatne tipke na misu.
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Trenutno:
Za rad - Logitech G602 - old school kvaliteta bočnih gripova, ergonomski gotovo savršen, a za bateriju zaboravite kad ste ju zadnji put stavili + puno programibilnih tipki

Za gaming/sve ostalo - Razer Deathadder V2 PRO - ne volim ih radi kontrole kvalitete, no eto ovaj nakon godine dana mint. Može se spojiti žicom (onaj novi ultra mekani kabao/kabel/grammar error), wireless drži par dana, a ima i bluetooth pa je svestran, no primarno radi oblika. Logitech osim G602 više nema što mi paše, da barem naprave G502, ali da je par mm veći u sve 3 osi

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Kod mene je miš obavezan (95+% vremena), ali koristim dva, jedan kod kuće i drugi koji nosim u rancu (dakle, pretežno za posao). U anketi sam dao odgovore za kućnog, a ovde ću napisati za oba.

 

Kućni mi je CM Xornet II, dakle, definitivno spada u jeftinije gejmerske, 6 godina star, žični, ne menja mi se (zgodan oblik, nemam zamerki na senzor, lagan, navikao sam na brzinu, nema problema u radu, niti bilo kakvog značajnog wear&teara).

Poslovni mi je Logitech MX Anywhere 2s, dakle sve suprotno: (po skali koju je dao Miro) skuplji uredski, bežični (koristim BT), mislim da je jošuvek mlađi od jedne godine. Zgodan je jer je malen, senzor je vrlo korektan, sviđa mi se što mu nije neophodan dongle i što pamti do tri uređaja sa kojima se povezivao (koristim ga za poslovni laptop i tablet), a nervira me što nema normalan srednji klik na točkiću (ovo su ispravili na Trojci).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Logitech, no u zadnjih 5+g kvaliteta im je drasticno opala! plastika je koda  je reciklirana s Jakuševca, prekidaci krepavaju ko na traci! Razor Basilisk je jedno 20g ispred po kvaliteti i trajnosti naspram, cijele 3xx/4xx/5xx serije!

Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Za posao koristim Logitech MX Master 3, dok za igranje imam G502 uz desktop i G602 uz gaming laptop.

Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Doma koristim prastari Logitech bezicni mis za kojeg sam se morao potruditi i 20 minuta traziti po netu koji je model jer sam to odavno zaboravio.

 

Dakle, model je LX5 sa onim trokutastim receiverom koji se spaja na USB port.

Star je 13-14 godina, stotinjak puta mi je pao, popucali su mu drzaci poklopca (ali poklopac stoji sve dok se mis ne okrene naopacke) i toliko je izlizan na mjestima gdje stoje prsti da izgleda bas jadno ali radi, radi i radi savrseno te jednostavno nemam potrebe za novijim.

 

Napaja se sa dvije baterije i traju 6-9 mjeseci a ukoliko se koriste punjive onda do 6 mjeseci.

Radi na ama bas svakoj podlozi kakva god bila.

 

Platio sam ga 2008-2009. negdje oko 270kn i to je jedna od racunalnih komponenti koje su se visestruko isplatile.

 

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji miš koristite pri radu ili igranju na rač
Logitech MX Master. Jednostavno i kratko. Koštao je preko 1000 kuna. Vrijedi svake lipe.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji miš koristite pri radu ili igranju na rač
Ima Sharkoon Fireglider godinama, strašan mis. Zamjenio ga sa G402 kojem je middleclick prestao raditi nakon godinu dana, sad imam jeftini msi jer je kvaliteta proizvoda drastično opala, pa mi je bolje da crkne mis od 50 kuna nego od 500.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 19:30 (Vule).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Logitech G903, najbolji mis kojeg sam imao ili probao.

Switchevi su, naravo, krepali ali se lako daju zamjeniti i nije potrebno nista lemiti... i to jest mana, za mis od 150+ e :D

 

Uz njega imam i Razer Viper, dobar mis ali mu je mana sto se kotacic ne moze slobodno okretati po potrebi. Laksi je od Logitecha a i baterija dulje traje pa je nekako prikladniji za laptop.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Do prije koji mjesec koristio Steelseries Kinzu, kupljen negdje 2010. I dalje bi se koristio da u SD-u nije bila 50% akcija na Diners, i tada nabavio SS Prime+

 

Nisam ni znao da je to tolko daleko doguralo jer je miš ugodniji, lakši, brži, s hrpom opcija, a osjećaj opto-magnetskih prekidača je vrhunski iako je mrvu glasniji. 

 

Uz miša koristim i Logi K400r, kombo tipkovnicu s trackpadom, za trenutke kad se sjednem pred telku. Dec ol

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

White Shark Cyrus, mišonja koji je plaćen "moćnih" 69 Kn.

Za moje potrebe i više nego dovoljan, i tak ne igram uopće pucačine a za RPGames je itekako dobar.

Prošla me je davno volja za skupom periferijom, a nemam baš nešto ni novaca da bih si kupio nešto bolje/skuplje.

Kad me ovaj izda (a koristim ga evo već 7 mjeseci i sasvim dobro radi), kupim opet nekog mišonju za 100-ak Kn i to je to ;)

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 20:32 (fromcelltohell).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Logi G502

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Kod mene samo bežično, a žicu sam odavno izbacio ipak to za multimedijske potrebe nema nikakvog smisla.

 

Čak i za povremene gejmere, za to je dobar i bolji ili precizniji bežični miš.Trenutno klikam na ovo dole, za 80kn super i još usput malo navijam za Dinamo.

 

https://canyon.eu/product/cns-cmsw14/

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji miš koristite pri radu ili igranju na rač

A čuj, trudio sam se ne ispasti prepotentan i bezobrazan, malo jesam ali tako je to uvijek s kritikovanjem drugih, pogotovo random ljudi na forumu. Samo sam te zaigrano bocnuo jer bih ovakve stvari očekivao od nekih random novinskih portala i članaka na društvenim mrežama, ali očigledno se to sada mora očekivati i od glavnog nacionalnog tech portala kad sam zaslužio ovakav kontra"napad".

 

Kupovao sam BUG časopise na kioscima tiska, odrastao sam na njima. Žao mi je vidjeti kako se standardi ponekad gube. Priznaj grešku, nauči nešto novo, a mene od*ebi i nastavi dalje, nemoj odmah preći u mod defenzive i pljuvanja po kritici, nego shvati zašto je čitaocu zasmetalo to što si "nesavršeno" napisao: zato jer mu je stalo do toga što čita.

 

Da ti je jasno što čini Wi-Fi Wi-Fijem i kroz koliku povijest je Wi-Fi prošao, pa i bežična komunikacija sama po sebi.. možda ti ne bi bilo svejedno kao ni meni miješati te pojmove. Ne kažem, možda picajzliram, možda nikome više nije stalo, možda su svi kojima je stalo odavno otišli odavde... ali pusti i mene da komentiram, makar japrokomentiram nešto na godišnjoj bazi :).

cQKGUgOfD8U
5 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

g502 za igranje pc ili laptop. Na laptopu koji mi sluzi za casual stvari tu je Microsoft IntelliMouse Optical 1.1. Niti se ne sjecam kada sam ga kupio. Mozda jos u proslom stoljecu .Jos je kao prvog dana osim sto su mu nozice osle...

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 23:52 (SamoPitam3).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji miš koristite pri radu ili igranju na rač
dax-lax kaže...

Do prije koji mjesec koristio Steelseries Kinzu, kupljen negdje 2010. I dalje bi se koristio da u SD-u nije bila 50% akcija na Diners, i tada nabavio SS Prime+

 

Nisam ni znao da je to tolko daleko doguralo jer je miš ugodniji, lakši, brži, s hrpom opcija, a osjećaj opto-magnetskih prekidača je vrhunski iako je mrvu glasniji. 

 

Uz miša koristim i Logi K400r, kombo tipkovnicu s trackpadom, za trenutke kad se sjednem pred telku. Dec ol

 

 

 Jel prodajes kinzu? :)

Ako da, sibni please sliku, dvije, thx

13 godina
offline
Re: Koji miš koristite pri radu ili igranju na rač
Ma ne, nije na prodaju. Što zbog starosti, što zbog sentimenta, backupa... Odličan je to mali miš.
12 godina
offline
Re: Koji miš koristite pri radu ili igranju na rač
dax-lax kaže...
Ma ne, nije na prodaju. Što zbog starosti, što zbog sentimenta, backupa... Odličan je to mali miš.

 A znam, imam kinzu v2 pro, 2 komada. Zadnju godinu sam imao barem 20+ miseva na probu i nije to to

13 godina
offline
Re: Koji miš koristite pri radu ili igranju na rač
bender_007 kaže...
dax-lax kaže...
Ma ne, nije na prodaju. Što zbog starosti, što zbog sentimenta, backupa... Odličan je to mali miš.

 A znam, imam kinzu v2 pro, 2 komada. Zadnju godinu sam imao barem 20+ miseva na probu i nije to to

 Probaj bilo koji ss prime ili još bolje Sensei Ten. Sensei bi trebal bit jako jako sličan kinzetu, možda mrvu veći. Ženska mi ima ss Rival 600 i taj miš je preoštih linija da bi ga bilo ugodno koristit naspram Primea+ i Kinzua: Jednostavno je "kruto" dizajniran.

14 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Pri igranju na računal koristim touchpad.

IT me iznevjeri
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Magic Mouse

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

Ergo je spremljen i na oglasniku...

ali MX Vertical i K860 auuuuff, su u punom pogonu

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji miš koristite pri radu ili igranju na rač
ludimata kaže...

Ergo je spremljen i na oglasniku...

ali MX Vertical i K860 auuuuff, su u punom pogonu

 Si zadovoljan sa vertikalnim mišom? Mene svako toliko zna zabolit zglob na desnoj ruci...

Rvat katolik!
15 godina
offline
Koji miš koristite pri radu ili igranju na računal

tnakir 

 

Vertical koristim pune 2 godine, prezadovoljan sa svime, posebno sa baterijom i težinom.

 

Lonely Boy 

Tipkovnica je super, 4 mjeseca je u pogonu, pad se još nije zaprljao/zamastio/ izgubio na mekoći.

 

trackball miš je na prodaju jer imam problema sa stiskanje 3 tipke istovremeno- a to je česta potreba

 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice