Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

poruka: 88
|
čitano: 18.567
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?".
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Pokušavaju,pokušavamo i mi a znamo da Ameri dobivaju i guraju nas u bankrot.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
ivanzu kaže...
Google prikazuje reklame po onome sto si gledao, nista tu nije ciljano.

 Ok, to shvaćam, ali zašto reklamirati borbeni avion? Čak i kad bih ga želio nekako nabaviti, kao fizička osoba (a bome ni kao pravna) to nikako ne mogu.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
I dalje, pored sjebanog zdravstva, školstva i općenito komplet države, vi i dalje o jebenim avionom....
Nije ni čudo što nam je takvo...
 
1 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Nije ciljano Gripenu 1000 glasova, nikom nit 1 jučer malo duže vrimena?
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Avionu slomit ću ti krila piva Bora. Sjebano je sve, a pare se troše ionako. Ima se za sve,vlast ima ali politika je zajebana stvar.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

U međuvremenu dok se biraju aviončeki, eto traže se donacije dakle imamo para na bacanje.

 

https://www.24sata.hr/news/vlada-trazi-donacije-za-borbu-protiv-korone-novac-oprema-724158

 

Realno neče bit ništa od kupovine, nema para i ubuduče u proračunu ne treba očekivat višak love to sigurno.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 22:19 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Moraju tražiti,skupi su Američki avioni i korona. Korona je bolest kao i sve ostale,samo će nju dobro naplatit.
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

kad me se već pita i ako ih već kupujemo glasao bih za najljepše, najjeftinije, najbolje i neka budu zeleni sa smeđim i sivkastim tufnicama ili plavi, sva sreća što anketa traje do 31.10.2020. tako da ću moći dobro razmisliti prije nego upišem svoje mišljenje marice koja se u avione razumije ko u krivi  a koje je čini mi se pretežito i kod ostalih forumaša, svaka ćas iznimkama koje nažalost ne znam prepoznati, naravno pohvale autoru teme koji se potrudio u čak nekoliko navrata

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 23:53 (nemrem_stara_mi_sere).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Dex.pwn kaže...
I dalje, pored sjebanog zdravstva, školstva i općenito komplet države, vi i dalje o jebenim avionom....
Nije ni čudo što nam je takvo...

Dakle, ti se čudiš komentarima na članak koji su vezani na tematiku članka. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
4x4 kaže...
O,ho,ho Saab-ovi plaćenici su zadnja 2 h uspjeli napumpat situaciju u korist gripena. Netko se potrudio.

 Nebih rekao da su placenici vec oni zbog kojih treba i ici u nabavku novih aviona, zlu ikada ne trebali.

Iznenadio sam se koliko je ova tema vise pracena u nasem susjedstvu nego kod onih koji ce ih platiti. :)

 

Nije mi samo jasno zasto se smije vise nego jednom glasati s istog IP-a.

I inace, 1 milijarda dolara/eura, nije to veliki novac ljudovi, za jednu cak i polu funkcionalnu drzavu.

-Da dode ''samo'' do ozbiljne prijetnje a ne sukoba, mi cemo samo to jedno ljeto na turizmu izgubiti x10 tu svotu.

 

Ne treba tu odvazavati kruske i jabuke, zdravstvo vs obrana, ustede u obrani nece biti potrosene u zdravstvu ili obratno, samo ce se jos opustenije voditi financijska politika ako se ne potrosi.

Potrosen novac nije novac koji moze otici na neefikasno vodenje drzavne aparature, vec nesto i ostane iza toga.

Malo tko je otisao u krizu jer je nesto ozbiljnije kupio vec sto nema nekakvu dugorocnu (2+mandata) politiku, pa sve otislo na ''birtiju''.

 

''Dok nisam kupio kucu/auto/obitelj, sve sam trosio na birtiju. Ne znam sto mi je vise ili manje (ili uopce) trebalo od toga troje, ali birtija je samo kratkorocno usrecenje, koje vodi u zatvoren krug''.

4 godine
protjeran
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

Koji ce nam qurac avioni, helihopteri itd? Vidis da nasi ne znaju ni letiti, samo padaju kao kamikaze. Veliko nase zrakoplovstvo!

 

Bolje da stave mitraljeze na onim malim avioncicima kako se ono zovu krila oluje.. nego da letaju i bezveze trose gorivo...

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 2:51 (SuperHeroj).
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats

Kakav je to način izražavanja?

Naši dečki znaju letjeti, padaju letjelice uključujući potpuno nove i u najmoćnijim vojskama svijeta.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Gripen kolo vodi,da je bar bolji od Mig 29!
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Poznato je da Francuzi simpatiziraju Srbe i moglo bi se dogodit, mada malo vjerojartno, da im Francuzi pošalju mali šalabahter u vezi isporučenih Rafala Hrvatskoj. Sve si dobro rekao ali ovo te zakopalo..dakle kako možeš napisati ovakvu glupost? Francuska je ozbiljna država i ovakve maštarije nemaju podlogu u stvarnosti. Zaista nemaju..uozbilji se
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Poda da nema ništa od toga ne bi biti raspisali natječaj.. Dakle ovo što pišeš ne bi napisao ni osnovnoškolac.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Crologistic kaže...
Poda da nema ništa od toga ne bi biti raspisali natječaj.. Dakle ovo što pišeš ne bi napisao ni osnovnoškolac.

 Odakle ti ta ideja? Pa to nebi bilo apsolutno ništa čudno...znaš li već od kad se kupuju avioni kod nas? I koliko je faza prošlo i išlo ispočetka...

Pa nije ovo ni prvi ni drugi put, a ja vjerujem ni zadnji put, za ovaj isti kontignet aviona.

15 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
miki1981 kaže...

 Odakle ti ta ideja? Pa to nebi bilo apsolutno ništa čudno...znaš li već od kad se kupuju avioni kod nas? I koliko je faza prošlo i išlo ispočetka...

Pa nije ovo ni prvi ni drugi put, a ja vjerujem ni zadnji put, za ovaj isti kontignet aviona.

 

I meni se tako čini... Nabava prve eskadrile trebala je biti realizirana tamo negdje početkom 2000-ih, a ukupno su bile planirane 3 eskadrile. Ponašamo se kao beskućnik koji bez prebijene kinte u džepu iz dosade hoda po auto salonima pa gleda i važe odgovara li mu više BMW petica, e-klasa ili Audi A6, bez stvarne namjere (i mogućnosti) da išta od toga kupi. 

 

Ova tematika se već dugi niz godina svako malo reciklira zato što to izuzetno odgovara vlastodršcima, novinari imaju o čemu pisati, analitičari analiziraju, javnost se zabavlja i skreće se fokus javnosti s krucijalnih tema oko korupcije i gospodarskog kriminala u zemlji. 

16 godina
online
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

Nego, kojim novcima taj "najbolji za Hrvatsku" misle kupiti? Jer koliko mi je poznato, novci prediđeni za avione sad odlaze šrvo na testove za covid, dio se pokrilo sad troškove dugova veledrogerijama, a potom sad odlaze na vrlo skupa cjepiva za koja nitko ne pita cijenu. 
Da ja ovako vodim financije kao hrvatska, pa u crnu zemlju bih propao od stida i dugova. Bio bih na starom kruhu i kišnici da se izvučem iz ovakvih dubioza, a nebih vodio polemike sa susjedima "koje je osobno vozilo najbolji izbor za moju obitelj" ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Crologistic kaže...
Poznato je da Francuzi simpatiziraju Srbe i moglo bi se dogodit, mada malo vjerojartno, da im Francuzi pošalju mali šalabahter u vezi isporučenih Rafala Hrvatskoj. Sve si dobro rekao ali ovo te zakopalo..dakle kako možeš napisati ovakvu glupost? Francuska je ozbiljna država i ovakve maštarije nemaju podlogu u stvarnosti. Zaista nemaju..uozbilji se

 

Aha, a ako kupimo Gripene, Carl Bildt ima kill-switch na natkasliću.

 

nkdz kaže...
Nabava prve eskadrile trebala je biti realizirana tamo negdje početkom 2000-ih, a ukupno su bile planirane 3 eskadrile.

 

Uvijek je u pitanju bila nabava jedne eskadrile koja bi se koristila najmanje 30 godina.

 

nkdz kaže...
Ponašamo se kao beskućnik koji bez prebijene kinte u džepu iz dosade hoda po auto salonima pa gleda i važe odgovara li mu više BMW petica, e-klasa ili Audi A6, bez stvarne namjere (i mogućnosti) da išta od toga kupi. 

 

Ova tematika se već dugi niz godina svako malo reciklira zato što to izuzetno odgovara vlastodršcima, novinari imaju o čemu pisati, analitičari analiziraju, javnost se zabavlja i skreće se fokus javnosti s krucijalnih tema oko korupcije i gospodarskog kriminala u zemlji. 

 

Odličan opis.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
nkdz kaže...
miki1981 kaže...

 Odakle ti ta ideja? Pa to nebi bilo apsolutno ništa čudno...znaš li već od kad se kupuju avioni kod nas? I koliko je faza prošlo i išlo ispočetka...

Pa nije ovo ni prvi ni drugi put, a ja vjerujem ni zadnji put, za ovaj isti kontignet aviona.

 

I meni se tako čini... Nabava prve eskadrile trebala je biti realizirana tamo negdje početkom 2000-ih, a ukupno su bile planirane 3 eskadrile. Ponašamo se kao beskućnik koji bez prebijene kinte u džepu iz dosade hoda po auto salonima pa gleda i važe odgovara li mu više BMW petica, e-klasa ili Audi A6, bez stvarne namjere (i mogućnosti) da išta od toga kupi. 

 

Ova tematika se već dugi niz godina svako malo reciklira zato što to izuzetno odgovara vlastodršcima, novinari imaju o čemu pisati, analitičari analiziraju, javnost se zabavlja i skreće se fokus javnosti s krucijalnih tema oko korupcije i gospodarskog kriminala u zemlji. 

 Ma samo jedna je u pitanju, ali se više puta nabavlja 

Ali sve ostalo je spot on!

15 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Monachus monachus kaže...

 

Uvijek je u pitanju bila nabava jedne eskadrile koja bi se koristila najmanje 30 godina.

 

 

miki1981 kaže...

 Ma samo jedna je u pitanju, ali se više puta nabavlja 

Ali sve ostalo je spot on!

 

Ne gospodo, govorim o prvom planu strategije modernizacije HRZ iz 1996-1997 u kojem su se predviđale dvije eskadrile (oko 20-ak letjelica) MiG-a 21 s učinjenim refitom na BIS-D/UM-D i nabava jedne eskadrile rabljenih F-16 A/B ili JAS-39 Gripen A/B tijekom 2000-2010. Naravno sve je to ubrzo palo u vodu kako nije bilo love ni za pošteni refit MiG-ova, a kamoli nabavu nekih drugih modernijh aviona. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
nkdz kaže...
 

Ne gospodo, govorim o prvom planu strategije modernizacije HRZ iz 1996-1997 u kojem su se predviđale dvije eskadrile (oko 20-ak letjelica) MiG-a 21 s učinjenim refitom na BIS-D/UM-D i nabava jedne eskadrile rabljenih F-16 A/B ili JAS-39 Gripen A/B tijekom 2000-2010. Naravno sve je to ubrzo palo u vodu kako nije bilo love ni za pošteni refit MiG-ova, a kamoli nabavu nekih drugih modernijh aviona. 

 Aha, za ovo nisam ni znao...od kad sam ja prvi put popratio išta oko nabavke aviona govorilo se o toj jednoj samo. Za ovo prije pojma nisam imao.

15 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
miki1981 kaže...

 Aha, za ovo nisam ni znao...od kad sam ja prvi put popratio išta oko nabavke aviona govorilo se o toj jednoj samo. Za ovo prije pojma nisam imao.

Taj dokument iz 1996-1997 kojeg je, ako se ne varam potpisao tadašnji zapovjednik HRZ Josip Čuletić, može se pronaći negdje na internetu, ja sam na njega naišao na jednoj od forum.hr tema o stanju u HRZ. Dvije eskadrile trebale su biti smještene u Zagrebu, a jedna u Zemuniku. Planom je bila predviđena i nabava većeg broja novih ruskih vojnih helikoptera. Kako se država na kraju '90-ih i početkom 2000-ih rapidno krenula zaduživati, na kraju od svega toga kupljeno je samo 20-ak Pilatusa PC-9 koji su kupljeni za  potrebe obuke pilota. Od nabave novijih borbenih aviona se u više navrata odustalo i odlučeno je kako će se ići na refit MiG-ova (prvi refit učinjen 2003. i drugi učinjen 2013/2014.).  

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
nkdz kaže...

 

Ne gospodo, govorim o prvom planu strategije modernizacije HRZ iz 1996-1997 u kojem su se predviđale dvije eskadrile (oko 20-ak letjelica) MiG-a 21 s učinjenim refitom na BIS-D/UM-D i nabava jedne eskadrile rabljenih F-16 A/B ili JAS-39 Gripen A/B tijekom 2000-2010. Naravno sve je to ubrzo palo u vodu kako nije bilo love ni za pošteni refit MiG-ova, a kamoli nabavu nekih drugih modernijh aviona. 

 

nkdz kaže...

Taj dokument iz 1996-1997 kojeg je, ako se ne varam potpisao tadašnji zapovjednik HRZ Josip Čuletić, može se pronaći negdje na internetu, ja sam na njega naišao na jednoj od forum.hr tema o stanju u HRZ. Dvije eskadrile trebale su biti smještene u Zagrebu, a jedna u Zemuniku. Planom je bila predviđena i nabava većeg broja novih ruskih vojnih helikoptera. Kako se država na kraju '90-ih i početkom 2000-ih rapidno krenula zaduživati, na kraju od svega toga kupljeno je samo 20-ak Pilatusa PC-9 koji su kupljeni za  potrebe obuke pilota. Od nabave novijih borbenih aviona se u više navrata odustalo i odlučeno je kako će se ići na refit MiG-ova (prvi refit učinjen 2003. i drugi učinjen 2013/2014.).  

 

 

Moze neki izvor za ovo?

15 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Monachus monachus kaže...
nkdz kaže...

 

Ne gospodo, govorim o prvom planu strategije modernizacije HRZ iz 1996-1997 u kojem su se predviđale dvije eskadrile (oko 20-ak letjelica) MiG-a 21 s učinjenim refitom na BIS-D/UM-D i nabava jedne eskadrile rabljenih F-16 A/B ili JAS-39 Gripen A/B tijekom 2000-2010. Naravno sve je to ubrzo palo u vodu kako nije bilo love ni za pošteni refit MiG-ova, a kamoli nabavu nekih drugih modernijh aviona. 

 

nkdz kaže...

Taj dokument iz 1996-1997 kojeg je, ako se ne varam potpisao tadašnji zapovjednik HRZ Josip Čuletić, može se pronaći negdje na internetu, ja sam na njega naišao na jednoj od forum.hr tema o stanju u HRZ. Dvije eskadrile trebale su biti smještene u Zagrebu, a jedna u Zemuniku. Planom je bila predviđena i nabava većeg broja novih ruskih vojnih helikoptera. Kako se država na kraju '90-ih i početkom 2000-ih rapidno krenula zaduživati, na kraju od svega toga kupljeno je samo 20-ak Pilatusa PC-9 koji su kupljeni za  potrebe obuke pilota. Od nabave novijih borbenih aviona se u više navrata odustalo i odlučeno je kako će se ići na refit MiG-ova (prvi refit učinjen 2003. i drugi učinjen 2013/2014.).  

 

 

Moze neki izvor za ovo?

 Pronašao. https://www.facebook.com/VojniAnaliticarJanIvanjek/posts/3826455387379218

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats

 

Hvala, međutim ovo nije službena nabava, samo kako piše, prijedlog koncepcije.

3 godine
protjeran
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

F16 block 70. Najskuplji i najbolji.

Za sobom povlači inženjere, pilote, mehaničare, vojnu snagu.

Dijelom iznajmljivati i pokrivati i šire od Hrvatske.

Iako smo mali ne trebamo zaostajati. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

Zagreb je nezakrpan, Banija još manje, cjepiva nema...

 

ujutro se umiti hladnom vodom, doći sebi...pa pol kruha i parizera i napraviti si sendvič...

 

i naći posao, pa onda kad se zarade penezi, kupovati...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice