Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

poruka: 88
|
čitano: 18.553
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?".
15 godina
neaktivan
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

Bilo koji avion kojeg ce i maticna drzava koristiti narednih 30 godina, sto dalje od slijepih ulica.
Prelazak na bilo koji avion 4. generacije je kvantni skok za HRZ.

U slucaju vise kandidata koji zadovoljavaju ovaj uvjet, odabrati onu ponudu koja nudi bolje gospodarske/znanstvene/politicke beneficije. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

u popisu fale dva x mikojan-gurjevič 21. da vrli "branitelji" nisu u poetskom "rvat zauzeto" zanosu na zagrebačkom aerodromu uništili svu dokumentaciju (pa i servisnu) za njih*, trajali bi nam do stoljeća dvadesetsedmoga. a propos ponuđenih - ni jedan. mudri ne sade tikve s vragom. 

 

*fascinantno je kako je to zataškano i nitko ni "trc". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 9:12 (Ajar).
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

Niste stavili opciju NITI jedan 😒 jer u potrebi bilo kakve ugroze niti jedan nam nece pomoci, prije ce nam pomoci dobro zdravstvo i gospodarstvo. Druga stvar da je kupnja aviona kompenzacija za neki drugi proizvod koji ce se napraviti kod nas

 
17 4 hvala 0
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

A jebote našli ste pitati pravu publiku koje borbene avijone treba RH za kurčenje i dobivanje glasova obranu teritorija od zlih Srba.

 

Jab' da se uzme Mig 29, jer ga voli Mima Šiš.

Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

 

 

 

 

To Each His Own.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Kupnja borbenih aviona je zapravo plaćanje reketa i nema podloge u stvarnoj potrebi nego u dogovoru moćnika koji proizvode takve avione. Na svu sreću živimo u demokraciji pa možemo izabrati kome ćemo taj reket platiti, odnosno bar se mora stvoriti takav privid. Jedino pozitivno sto bi moglo biti je ukidanje viza za SAD u sklopu paketa
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Nedostaje opcija "None of the above."

Emocije na stranu, svi ti avioni su za ovu državu nepriuštivi. Ono što si mi jedino možemo priuštiti je nekakav zapadni pandan MIGa-21, neki laki borbeni avion (LWF) koji bi bio dovoljan za air policing, a višestruko jeftiniji i kod nabave i za održavanje.

Višenamjenski borbeni avion i njegovo održavanje su za nas nedostižni, to se indirektno vidi i po pristiglim ponudama gdje se mahom nude rabljeni avioni (Rafale i F16 Barak) ili tehnološki stariji modeli koji se više ne prozivode (Gripen C/D).
Moj PC  
10 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Mi nemamo ni za lijekove!
 
26 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats

Neznam šta se treba desiti da bi vrh shvatio i priznao da smo defacto "treći svijet" i počeo razmišljati shodno tome....

Kaj god kupili je nevažno sa vojnog stajališta jer je rat vrlo skup i dugotrajno i intenzivno ratovanje si mogu priuštiti samo jaka gospodarstva ... Čime bi mi to mogli parirati ako nas napadne iole jača vojna sila ??? A za nadmudrivanje sa okolnim državama nam ne trebaju avioni jer isti efekt se može postići sa daleko jeftinijim tehnologijama...

Nažalost, svaka jača novčana transakcija ove države ide kroz ruke osoba kojima je prva i zadnja misao: " a di sam ja tu, rođo ?" Nakraju će kupiti ono za kaj dobe najveću proviziju, a fućka im se za cijenu jer neplaćaju iz svog džepa.

Ako im uspije uvesti sve kaj misle, onda bu ovakav stav uskoro kažnjiv jer bu proglasili govorom mržnje i terorizmom sve kaj im ne ide uz dlaku i čime ih se kritizira...
 
13 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats

RH nema novaca za nista a najmanje za avione koje onda treba odrzavat, tankat i najbitnije imat pilota.

Vec dvadest godina nemamo aviona i nikom nist. Sad odjednom kad je drzava prakticki u bankrotu idemo uzet kredit te zaduzit retardiran narod te njihovu djecu.

Jedna prigodna.

15 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

F16 nekako isproban u borbama i nekako mi najbolje izgleda ali...

Šta nije Gripen ili ti Jas 39 najjeftinije sveukupno? Mislim za održavanje i to?

 

Fancuz najskuplji, a nama je dovoljan i ovaj najjeftiniji. Glavno da nije Mig21, a da je moderan.

Moj PC  
0 3 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
A dug veledrogerijama? Ma jebeš lijekove... Bolesne ćemo liječiti borbenim avionima.
 
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

Živimo u 2020. godini, koji k. ce nam borbeni avion. jedina borba je ona koju moramo dobiti sami sa sobom :)

 
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

Najbolji bi bio MiG 29 ili Suhoj SU 27, ali kad je naša vlast podrepak trojnog NATO-pakta...

Moj PC  
3 4 hvala 0
10 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

Ako je bilo 10 milijardi za beskorisni Uljanik gdje se kao spasilo parsto radnih mjesta koja i dalje niš ne radi onda ima i za avione i ljekove. Ne sekirajte se.

Moj PC  
7 1 hvala 1
14 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

joj dajte nemojte... ruski avioni NE MOGU biti dokle god smo članica NATO-a - drugi par opanak je kako smo postali članica NATO-a i predali neke osnovne elemente samostalnosti... bez referenduma recimo, čak smo onaj patetični EU referendum održali...

 

i naravno uz ponuđene odgovore treba bit dodano na izbor:

 

5. K. Koreja -T-50 - jer ionako nam je važan za air-policing (1.55 Macha), a s 3.5 t borbene nosivosti je skok u odnosu na 21-ce..

 

6. ništa majmuni nepodojeni, odite se liječiti..

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A jebote našli ste pitati pravu publiku koje borbene avijone treba RH za kurčenje i dobivanje glasova obranu teritorija od zlih Srba.

 

Jab' da se uzme Mig 29, jer ga voli Mima Šiš.

 Ne znam odakle ti to da će se upotrijebiti za "zle" Srbe, ja mislim da je to do 2050 najmanje vjerojatna opcija jer sa Srbima unatoč prošlosti imamo najmanje otvorenih teritorijlnih sporova. Znam da je to bila šprdnja, ali mislim da većina ljudi u vrhu zna da je ta opcija najmanje vjerojatna - izuzimam tu Škorine "desničare" tipa Hasanbegovića i ekipe koji bi ratovali sa Srbima do posljednjeg Hrvata (i Srbina).

9 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Sto ce nama borbeni avion?
Dignu kredit i kupe avion i onda idu braniti amere u iraku i siriji, a mi to sve plaćamo. Koga briga sto nemamo ljekova za narod, vaznije je branit amere i ulizivat se Trumpu.
Moj PC  
3 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Jack Sparrow kaže...

F16 nekako isproban u borbama i nekako mi najbolje izgleda ali...

Šta nije Gripen ili ti Jas 39 najjeftinije sveukupno? Mislim za održavanje i to?

 

Fancuz najskuplji, a nama je dovoljan i ovaj najjeftiniji. Glavno da nije Mig21, a da je moderan.

 nisi čitao prije

 

Gripen nije novi, sklopit ce ga od svojeg viška sa novim dijelovima da bude ko novi. Inače ta verziaj C/D koju nam žele uvaliti se napušta. Samo nekoliko zemalja ga koristi i nemamo garanciju da će nas u idućih 20-30 godina opskrbljivati sa dijelovima za njega. I zato vrlo lako Gripen može postati najskuplji avion jer budemo ubrzo morali kupovati drugi. 

 

 

8 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

To je više politička nego tehnička odluka

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

Neki koji ima opciju zaprašivanja komaraca

 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

su-57

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

 

najjeftiniji, a da leti ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

A zasto nismo mogli razvit svoj avion.

Ako je Jugoslavija mogla u ono doba krenut u suradnju s Francuzima da napravi manji Rafale, zasto ne bi mogli mi nastavit (ako treba, zajedno s jos kojom drzavom iz regije).

Svjedno nam visoko obrazovana radna snaga odlazi vani radit na istim poslovima.

Bio bi win-win, smanji se nezaposlenost, oporavi se industrija, a avion bi se mogao i dalje prodavat.

 
4 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats

proizvodnja je za debile...

 

prave nacije se bave fizičkim uslugama, turizmom, prostitucijom...

 

kaj će ti više od znanja: cvaj bir, tu koka-kolas....

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

Realno i bez okolišanja, nama treba odlična obrana "letečeg zraka". Recimo S-400 kojeg ne smijemo kupit, domet radarske detekcije 600km, ili pucači domet 400km.Kupimo jedan bataljunček, 300-400milja dolara za deset lansera+prateča oprema i recimo 50raketlina sasvim dosta.

 

Ali ne to smijemo kupit, da to kupimo vjrojatno bi nas izbacili iz Eunije fučkaj ga sad.Dakle eto ti u kakvom smo elitnom društvu, dakle nije nam dozvoljena kupnja čisto primarnog obrambenog oružja.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/ostalo/sto-se-dogada-nasim-drustvom/37246.aspx?page=1712&jumpto=4840212&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvatsku?

Bilo koji, samo da praši komarce i gasi vatru. Sve drugo je samo plus.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
rambox kaže...

Realno i bez okolišanja, nama treba odlična obrana "letečeg zraka". Recimo S-400 kojeg ne smijemo kupit, domet radarske detekcije 600km, ili pucači domet 400km.Kupimo jedan bataljunček, 300-400milja dolara za deset lansera+prateča oprema i recimo 50raketlina sasvim dosta.

 

 

To ti je malo, imali bi problema sa saveznicima do bola, uz to nam treba zrakoplovstvo, o cijeni da ne govorimo.

Nama treba nešto skromniji PZO uz zrakoplovstvo.

15 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Gripen, naravno.
Kad nema Švabe, Švedo je Švedo.

Američki puno troše, a neš ić zaozbiljno kupovat Renola/Rafala ka glavni auto.
Moj PC  
0 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji borbeni avion je najbolji izbor za Hrvats
Old Iggy kaže...
 

 

To ti je malo, imali bi problema sa saveznicima do bola, uz to nam treba zrakoplovstvo, o cijeni da ne govorimo.

Nama treba nešto skromniji PZO uz zrakoplovstvo.

 Hm skromniji, a jel smijemo kupit Pantsir SM nije skupo 15milja dolara po komadu pa eto.Ali jok niti to ne smijemo kupit, ili kak se ono kaže postupi po naređenju sa Zapada.

AMD,........is that Epyc or what?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice