Koje cjepivo biste izabrali?

poruka: 214
|
čitano: 51.323
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koje cjepivo biste izabrali?".
3 godine
protjeran
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?

rusko cjepivo sputnik je zanimljivo po tome što koristi

2 različita adenovirusa jedno za prvo pa drugo za drugo cijepljenje kao vektore.

 

Moj izbor su dakle Pfizer ili Moderna koja su modernija cjepiva koja ne koriste infektivne materijale nego osjetljiviju glasničku rna koja brzo nestaje

Osim toga ta cjepiva su katolicima potpuno prihvatljiva u odnosu na istočna i AZ jer ne koriste ljudske stanice kod proizvodnje cjepiva. Nažalost ugroza je toliko velika da se neće imati puno izbora, pa je bitno cjepiti se.

15 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?

Netko je kritizirao što koriste ljudske viruse kojima paše ljudski domaćin pa su po tome potencijalno opasniji.

Dok, Astrazeneca koristi čimpanza adenovirus.

Ja nemam mišljenje koje je bolje. Ne znam da li to znači da bi rusko imalo više nuspojava, ali možda i višu učinkovitost? 

Mislim da sam pročitao da dva različita da ne bi druga doza bila previše potisnuta zbog nedavne infekcije.

13 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
foofajter kaže...
Samo Sputnik da budem ko Vladimir, da postanem naftaš i milijarder ❤️

aka Sputin

14 godina
offline
Koje cjepivo biste izabrali?

Referiram se na nekoliko zadnjih komentara ...

Samo se pikajte, samo naprijed, ali molim vas napišite u komentare kakav je doživljaj/ iskustvo :)

 

Hvala unaprijed

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
juice21 kaže...

Referiram se na nekoliko zadnjih komentara ...

Samo se pikajte, samo naprijed, ali molim vas napišite u komentare kakav je doživljaj/ iskustvo :)

 

Hvala unaprijed

 

16 godina
online
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Mandor kaže...

Netko je kritizirao što koriste ljudske viruse kojima paše ljudski domaćin pa su po tome potencijalno opasniji.

Dok, Astrazeneca koristi čimpanza adenovirus.

Ja nemam mišljenje koje je bolje. Ne znam da li to znači da bi rusko imalo više nuspojava, ali možda i višu učinkovitost? 

Mislim da sam pročitao da dva različita da ne bi druga doza bila previše potisnuta zbog nedavne infekcije.

Adenovirus koji "pogađa" šimpanze je izabran prvenstveno da bi se smanjio imuni odgovor na sam virus nosilac, na zbog opasnosti. Adenovirusi su "virusi prehlade", i generalno je stanovništvo bilo u kontaktu sa njima i ima određeni imunitet. To predstavlja problem za vakcine koje koriste adenovirusni vektor jer postoji značajna šansa da telo zahvaljujući postojećem imunitetu na adenovirus prepozna nosioca i uništi vakcinu, pre nego što ona stigne da deluje. Tu su Rusi i AZ izabrali dva različita pristupa: AZ je izabrala adenovirus koji prvesntveno pogađa šimpanze (u nadi da na njega nećemo imati imunitet), a Sputnjik V koristi dva različita adenovirusa (po jedan u svakoj dozi koja se daje), sa idejom da će kod najvećeg dela stanovništva barem jedna od te dve doze da se primi kako treba.

 

Procene oko efikasnosti AZ vakcine jako variraju, ali se iz podataka koje sam do sada video čini da je ruski pristup bio nešto bolji, verovatno zato što taj "šimpanzin" adenovirus i dalje jako liči na neke sojeve koji napadaju ljude i tamo gde je prisutan takav soj efikasnost značajno pada.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Ivan(4) kaže...
Mandor kaže...

Netko je kritizirao što koriste ljudske viruse kojima paše ljudski domaćin pa su po tome potencijalno opasniji.

Dok, Astrazeneca koristi čimpanza adenovirus.

Ja nemam mišljenje koje je bolje. Ne znam da li to znači da bi rusko imalo više nuspojava, ali možda i višu učinkovitost? 

Mislim da sam pročitao da dva različita da ne bi druga doza bila previše potisnuta zbog nedavne infekcije.

Adenovirus koji "pogađa" šimpanze je izabran prvenstveno da bi se smanjio imuni odgovor na sam virus nosilac, na zbog opasnosti. Adenovirusi su "virusi prehlade", i generalno je stanovništvo bilo u kontaktu sa njima i ima određeni imunitet. To predstavlja problem za vakcine koje koriste adenovirusni vektor jer postoji značajna šansa da telo zahvaljujući postojećem imunitetu na adenovirus prepozna nosioca i uništi vakcinu, pre nego što ona stigne da deluje. Tu su Rusi i AZ izabrali dva različita pristupa: AZ je izabrala adenovirus koji prvesntveno pogađa šimpanze (u nadi da na njega nećemo imati imunitet), a Sputnjik V koristi dva različita adenovirusa (po jedan u svakoj dozi koja se daje), sa idejom da će kod najvećeg dela stanovništva barem jedna od te dve doze da se primi kako treba.

 

Procene oko efikasnosti AZ vakcine jako variraju, ali se iz podataka koje sam do sada video čini da je ruski pristup bio nešto bolji, verovatno zato što taj "šimpanzin" adenovirus i dalje jako liči na neke sojeve koji napadaju ljude i tamo gde je prisutan takav soj efikasnost značajno pada.

 Dakle što je narod srodniji i bliži majmunima Astra Zenkino cijepivo slabije djeluje. Čovječe ! pa mi u Hrvatskoj ne smijemo to cijepivo koristiti niti slučajno ! čemu se cijepiti sa nečime što na nas hrvate ne djeluje nikako. 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
16 godina
offline
Koje cjepivo biste izabrali?

Ja bi izabrao Astra Zen'cu

 

https://www.reddit.com/r/croatia/comments/ly6ra9/novo_cjepivo_stiže_iz_bosne_astra_zenica/

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koje cjepivo biste izabrali?

za preboljele dosta 1 doza

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koje cjepivo biste izabrali?

Piknulo me AstraZeneca cjepivom prije sat vremena. Pričekao u ordinaciji 15 minuta nakon cijepljenja, za svaki slučaj. Doktorica mi je rekla da su očekivane nuspojave idućih dan - dva  temperatura, glavobolja, mučnina, zimica. Pripremio lupocet 500. Naredna tri dana ne smijem piti alkohol.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Punti kaže...

Piknulo me AstraZeneca cjepivom prije sat vremena. Pričekao u ordinaciji 15 minuta nakon cijepljenja, za svaki slučaj. Doktorica mi je rekla da su očekivane nuspojave idućih dan - dva  temperatura, glavobolja, mučnina, zimica. Pripremio lupocet 500. Naredna tri dana ne smijem piti alkohol.

Ako se sutra ne javiš, pretpostavljamo gdje si završio :D

 

Razumijem da se stari ljudi cijepe, jer ih domovi prisiljavaju, ali vi, slobodni i kakti pametni ljudi, idete ubrzigavat u sebe nešto neprovjereno, radi "flu like" bolesti, gdje je smrtnost izražena u promilima, to ne mogu razumjet.

 

 

14 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
juice21 kaže...
Punti kaže...

Piknulo me AstraZeneca cjepivom prije sat vremena. Pričekao u ordinaciji 15 minuta nakon cijepljenja, za svaki slučaj. Doktorica mi je rekla da su očekivane nuspojave idućih dan - dva  temperatura, glavobolja, mučnina, zimica. Pripremio lupocet 500. Naredna tri dana ne smijem piti alkohol.

Ako se sutra ne javiš, pretpostavljamo gdje si završio :D

 

Razumijem da se stari ljudi cijepe, jer ih domovi prisiljavaju, ali vi, slobodni i kakti pametni ljudi, idete ubrzigavat u sebe nešto neprovjereno, radi "flu like" bolesti, gdje je smrtnost izražena u promilima, to ne mogu razumjet.

 

 

 Da, da, rekla mi je žena da se lijepo obučem, da me ne moraju presvlačiti :)

 

Šalu na stranu, 51 godina, cijepim se redovito protiv gripe, zašto ne bih i protiv Covida?

 

Ovo me inače, podsjeća na doživljaj iz mladosti, idemo nakon aftera u neki stan i tamo nam kolega dodaje vitamine C i B6 da nas malo živne i svi se odjednom počnu zabrinuto pitati je li to sigurno, da nam ne bi šta bilo, da kome ne bi naškodilo.

Jebote, cijelu noć skačemo na bojnim otrovima (LSD, MDMA, hašiš, amfetamini, nikotin), a sad kad treba popiti nešto zdravo, svi zabrinuti, svi se paze...

14 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Punti kaže...
juice21 kaže...
Punti kaže...

Piknulo me AstraZeneca cjepivom prije sat vremena. Pričekao u ordinaciji 15 minuta nakon cijepljenja, za svaki slučaj. Doktorica mi je rekla da su očekivane nuspojave idućih dan - dva  temperatura, glavobolja, mučnina, zimica. Pripremio lupocet 500. Naredna tri dana ne smijem piti alkohol.

Ako se sutra ne javiš, pretpostavljamo gdje si završio :D

 

Razumijem da se stari ljudi cijepe, jer ih domovi prisiljavaju, ali vi, slobodni i kakti pametni ljudi, idete ubrzigavat u sebe nešto neprovjereno, radi "flu like" bolesti, gdje je smrtnost izražena u promilima, to ne mogu razumjet.

 

 

 Da, da, rekla mi je žena da se lijepo obučem, da me ne moraju presvlačiti :)

 

Šalu na stranu, 51 godina, cijepim se redovito protiv gripe, zašto ne bih i protiv Covida?

 

Ovo me inače, podsjeća na doživljaj iz mladosti, idemo nakon aftera u neki stan i tamo nam kolega dodaje vitamine C i B6 da nas malo živne i svi se odjednom počnu zabrinuto pitati je li to sigurno, da nam ne bi šta bilo, da kome ne bi naškodilo.

Jebote, cijelu noć skačemo na bojnim otrovima (LSD, MDMA, hašiš, amfetamini, nikotin), a sad kad treba popiti nešto zdravo, svi zabrinuti, svi se paze...

Ok, i koliko puta si dobio gripu nakon cijepljenja protiv gripe?

 

Zašto se ne bi cijepio protiv COVID-a? Informacija ima jako puno i ne vidim zašto bih sad trošio vrijeme tipkajući sve to, nekome tko se već cijepio i kojeg to u biti ni ne zanima.

 

Vrijeme će pokazati svoje, povjest se opet ponavlja, isto što je i bilo sa španjolsom gripom, samo što ljudi zaboravljaju.

 

Ov će se nažalost dići na jedan veći nivo i posljedice će biti puno veće nego onda, baš radi ljudi koji lete po to faking cjepivo i koji nose maske.

 

 

15 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?

Ti nemaš sreće u razmišljanju.

 

Ako se cijepiš protiv gripe, to nije jamstvo da ju nećeš dobiti. Ali je jamstvo da ćeš imati blaže posljedice od onih koje bi imao da se nisi cijepio.

A ovo ako se ne cijepi radi sebe, cijepi se radi drugih koji to ne smiju (onkološki i drugi bolesnici), djeca s raznim bolestima, da ne prenese na starije i nemoćne.

 

Ne kužim kako to nitko ne može shvatiti, što je tu teško razumijeti?

 

Što je loše u maskama? Što ćeš ostati bez yebenog vazduha? Što može biti loše ako imaš masku? Ajd mi barem to objasni, baš me zanima.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Pero Dinamit kaže...

Ti nemaš sreće u razmišljanju.

 

Ako se cijepiš protiv gripe, to nije jamstvo da ju nećeš dobiti. Ali je jamstvo da ćeš imati blaže posljedice od onih koje bi imao da se nisi cijepio.

A ovo ako se ne cijepi radi sebe, cijepi se radi drugih koji to ne smiju (onkološki i drugi bolesnici), djeca s raznim bolestima, da ne prenese na starije i nemoćne.

 

Ne kužim kako to nitko ne može shvatiti, što je tu teško razumijeti?

 

Što je loše u maskama? Što ćeš ostati bez yebenog vazduha? Što može biti loše ako imaš masku? Ajd mi barem to objasni, baš me zanima.

 Tako je.

 

Maske su odlična stvar, pogotovo nama ružnijima 

14 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
juice21 kaže...
Punti kaže...
juice21 kaže...
Punti kaže...

Piknulo me AstraZeneca cjepivom prije sat vremena. Pričekao u ordinaciji 15 minuta nakon cijepljenja, za svaki slučaj. Doktorica mi je rekla da su očekivane nuspojave idućih dan - dva  temperatura, glavobolja, mučnina, zimica. Pripremio lupocet 500. Naredna tri dana ne smijem piti alkohol.

Ako se sutra ne javiš, pretpostavljamo gdje si završio :D

 

Razumijem da se stari ljudi cijepe, jer ih domovi prisiljavaju, ali vi, slobodni i kakti pametni ljudi, idete ubrzigavat u sebe nešto neprovjereno, radi "flu like" bolesti, gdje je smrtnost izražena u promilima, to ne mogu razumjet.

 

 

 Da, da, rekla mi je žena da se lijepo obučem, da me ne moraju presvlačiti :)

 

Šalu na stranu, 51 godina, cijepim se redovito protiv gripe, zašto ne bih i protiv Covida?

 

Ovo me inače, podsjeća na doživljaj iz mladosti, idemo nakon aftera u neki stan i tamo nam kolega dodaje vitamine C i B6 da nas malo živne i svi se odjednom počnu zabrinuto pitati je li to sigurno, da nam ne bi šta bilo, da kome ne bi naškodilo.

Jebote, cijelu noć skačemo na bojnim otrovima (LSD, MDMA, hašiš, amfetamini, nikotin), a sad kad treba popiti nešto zdravo, svi zabrinuti, svi se paze...

Ok, i koliko puta si dobio gripu nakon cijepljenja protiv gripe?

 

Zašto se ne bi cijepio protiv COVID-a? Informacija ima jako puno i ne vidim zašto bih sad trošio vrijeme tipkajući sve to, nekome tko se već cijepio i kojeg to u biti ni ne zanima.

 

Vrijeme će pokazati svoje, povjest se opet ponavlja, isto što je i bilo sa španjolsom gripom, samo što ljudi zaboravljaju.

 

Ov će se nažalost dići na jedan veći nivo i posljedice će biti puno veće nego onda, baš radi ljudi koji lete po to faking cjepivo i koji nose maske.

 

 

 Otkad se cijepim protiv gripe, nikad je nisam dobio. 100% efikasnost u mom slučaju :)

14 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Pero Dinamit kaže...

Ti nemaš sreće u razmišljanju.

 

Ako se cijepiš protiv gripe, to nije jamstvo da ju nećeš dobiti. Ali je jamstvo da ćeš imati blaže posljedice od onih koje bi imao da se nisi cijepio.

A ovo ako se ne cijepi radi sebe, cijepi se radi drugih koji to ne smiju (onkološki i drugi bolesnici), djeca s raznim bolestima, da ne prenese na starije i nemoćne.

 

Ne kužim kako to nitko ne može shvatiti, što je tu teško razumijeti?

 

Što je loše u maskama? Što ćeš ostati bez yebenog vazduha? Što može biti loše ako imaš masku? Ajd mi barem to objasni, baš me zanima.

Isto to ja mogu reći za tebe, da nemaš sreće u razmišljanju.

 

radi se o jebenoj slobodi kretanja/ žvljenja, da ako ja ne želim nosit jebene maske, da se mogu kretat kud ja želim i kad ja to želim jer je to moje jebeno pravo... o tome se radi.

 

I da, smeta mi maska na licu, otežva mi disanje i odkad me prvi put radi nje zabolila glava, više je ne stavljam na lice.

 

Nisam ja taj koji nema sreće u razmišljanju.

 

Kome paše maska nek je nosi, tko se hoće pikat nek se pika, al mene ne dirajte.

 

14 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?

Joj mimozice, teška mu je maska...

14 godina
offline
Koje cjepivo biste izabrali?

Još se cijepit protiv nečeg što ni ne postoji. Samo budala može.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
juice21 kaže...

Isto to ja mogu reći za tebe, da nemaš sreće u razmišljanju.

 

radi se o jebenoj slobodi kretanja/ žvljenja, da ako ja ne želim nosit jebene maske, da se mogu kretat kud ja želim i kad ja to želim jer je to moje jebeno pravo... o tome se radi.

 

I da, smeta mi maska na licu, otežva mi disanje i odkad me prvi put radi nje zabolila glava, više je ne stavljam na lice.

 

Nisam ja taj koji nema sreće u razmišljanju.

 

Kome paše maska nek je nosi, tko se hoće pikat nek se pika, al mene ne dirajte.

 

 Bubice mala, jesi mi sada doblo? 

 

Mene je isto jednom zabolila glava od vina pa me to ne smeta da ga i dalje pijem.

 

I da, što ne voziš krivom stranom ceste? Šta tebi ima tko govoriti kako ćeš voziti, odjebi to i vozi onako kako ti znaš. Brže je sigurno.

 

 

Boli ga glava od maske sunce ti jebem, što još neću čuti. Jadni kirurzi koji operiraju po 10h pod maskom, oni sigurno kljukaju samo tablete protiv bolova.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
juice21 kaže...

 

radi se o jebenoj slobodi kretanja/ žvljenja, da ako ja ne želim nosit jebene maske, da se mogu kretat kud ja želim i kad ja to želim jer je to moje jebeno pravo... o tome se radi.

 

I da, smeta mi maska na licu, otežva mi disanje i odkad me prvi put radi nje zabolila glava, više je ne stavljam na lice.

 


 

Eh, to nije tvoje pravo.

 

Za otežavanje disanja - to se da riješiti lijekovima i tretmanima, kontaktiraj psihologa.

5 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Punti kaže...

Piknulo me AstraZeneca cjepivom prije sat vremena. Pričekao u ordinaciji 15 minuta nakon cijepljenja, za svaki slučaj. Doktorica mi je rekla da su očekivane nuspojave idućih dan - dva  temperatura, glavobolja, mučnina, zimica. Pripremio lupocet 500. Naredna tri dana ne smijem piti alkohol.

 Meni niko nije rekao za alkohol i naravno da sam drmnuo pokoju pivu . Onda sam googlao i vidio da bi taj period trebao biti daleko dulji od 3 dana, ali generalno nema nekog zajednockog stava oko toga.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 16:49 (SamoPitam3).
3 godine
protjeran
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Ne treba se uopće cijepiti, treba samo redovito pit alkohol, po potrebi i pojačat i riješena stvar.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Kakvi ljudi, takvi i komentari :*
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
juice21 kaže...

Isto to ja mogu reći za tebe, da nemaš sreće u razmišljanju.

 

radi se o jebenoj slobodi kretanja/ žvljenja, da ako ja ne želim nosit jebene maske, da se mogu kretat kud ja želim i kad ja to želim jer je to moje jebeno pravo... o tome se radi.

 

I da, smeta mi maska na licu, otežva mi disanje i odkad me prvi put radi nje zabolila glava, više je ne stavljam na lice.

 

Nisam ja taj koji nema sreće u razmišljanju.

 

Kome paše maska nek je nosi, tko se hoće pikat nek se pika, al mene ne dirajte.

 Važi. Nećeš da se vakcinišeš i niko nema pravo da te tera, nećeš da nosiš masku i niko nema pravo da te tera, nećeš da imaš ograničenja kretanja i niko nema pravo da ti ih nameće... Izvini Isuse, od Boga poslati, nismo te prepoznali, niko tebe nema pravo da dira!

 

Tvoja prava se šire dotle dok ne počnu da ugrožavaju prava drugih. Konkretno, tvoja prava da se ne vakcinišeš, ne nosiš masku i ideš kad i gde hoćeš se šire dotle dok ne počnu da ugrožavaju pravo drugih na zdravlje i život. Vidiš, drugi imaju pravo da zahtevaju od tebe da ih ne ugrožavaš svojim nemarom. To je poput ograničenja brzine u saobraćaju. Osoba koja prekorači brzinu je možda imala i dobar razlog za žurbu, ali je svejedno ugrozila druge učesnike u saobraćaju (a i sebe) i kriva je. Isto tako i osoba koja ne poštuje propisane mere prevencije u vreme epidemije. Ali ti verovatno misliš i da su ograničenja brzine za druge ljude i one koji ne znaju da voze.

 

SamoPitam3 kaže...

 Meni niko nije rekao za alkohol i naravno da sam drmnuo pokoju pivu  . Onda sam googlao i vidio da bi taj period trebao biti daleko dulji od 3 dana, ali generalno nema nekog zajednockog stava oko toga.

 Niko to nije previše ispitivao kod ovih vakcina pa nema zvanične preporuke (zapravo, mislim da su jedino Rusi zvanično rekli, i to baš 3 dana). Fora je da je alkohol imunosupresant, tako da se ne preporučuje ni posle jedne vakcine. Doduše, prema ranijim istraživanjima sa nekim drugim vakcinama, jedno piće na dan ne bi trebalo da ima značajnog uticaja (jedno veliko pivo, jedna čaša vina i jedno duplo žestoko piće bi trebalo da imaju otprilike istu količinu alkohola).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 20:53 (Ivan(4)).
15 godina
offline
Koje cjepivo biste izabrali?

Evo meni proslo mjesec dana od druge doze Pfizera.

 

Prije nekih 6 dana sam primjetio da mogu levitirat malo bolje nego nakon prve, ali razlika nije neka ~10 cm u visinu, dovoljno da odem do vrata od stana i nazad bez hodanja - meni super. Uz to jos sam primjetio da mi je k**ac deblji nego dulji ali to je mozda bilo i prije cjepiva

 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Ivan(4) kaže...

 Niko to nije previše ispitivao kod ovih vakcina pa nema zvanične preporuke (zapravo, mislim da su jedino Rusi zvanično rekli, i to baš 3 dana). Fora je da je alkohol imunosupresant, tako da se ne preporučuje ni posle jedne vakcine. Doduše, prema ranijim istraživanjima sa nekim drugim vakcinama, jedno piće na dan ne bi trebalo da ima značajnog uticaja (jedno veliko pivo, jedna čaša vina i jedno duplo žestoko piće bi trebalo da imaju otprilike istu količinu alkohola).

 Bo'me Rusi su rekli oko 50 dana bez alkohola . Cak su novinari isli do toga da je to Putinova borba protiv alkoholizma u Rusiji hehe. Moderna i pfizer su rekli da ljudima koji su bili pokusni kunici nisu rekli da se suzdrzavaju od alkohola. Dobro, oni imaju drugacije cjepivo od az i Rusa. Bas sam si dao truda i isao citati malo oko toga i dosao do zakljucka da ne postoji jedinstveni stav. Jedni misle da alkohol smeta (ali ne u nekoj veliko mjeri), drugi da ne smeta, treci da jedno do dva pica cak i moze pomoci kod razvijanja imuniteta. Sto bi u x-files rekli - the truth is out there

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 22:42 (SamoPitam3).
16 godina
online
Koje cjepivo biste izabrali?

Koliko se sećam, to za 50 dana je rekla neka "tetka" i svi su preneli u nekom momentu, ali zapravo nije zvanična instrukcija.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?

Izvještaj nakon cijepljenja: ako je ovako od cjepiva, korona je zbilja gadna. Sinoć oko ponoći počelo, trese, zima, tek oko 2 ure fibra. Boli glava, bole mišići. Nisam uzimao Lupocet, ali drugi put hoću (nije mi išlo preko 38). Jutros prebijen, a fibra pala na 37.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 9:13 (Punti).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Punti kaže...

Izvještaj nakon cijepljenja: ako je ovako od cjepiva, korona je zbilja gadna. Sinoć oko ponoći počelo, trese, zima, tek oko 2 ure fibra. Boli glava, bole mišići. Nisam uzimao Lupocet, ali drugi put hoću (nije mi išlo preko 38). Jutros prebijen, a fibra pala na 37.

 To je kad se čovjek igra Boga i petlja se u nešto nepozato, odnosno u imuni sustav čovjeka... pitanje je što će biti nakon dužeg perioda, kakve su dugotrajne posljedice...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice