Koje cjepivo biste izabrali?

poruka: 214
|
čitano: 51.389
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koje cjepivo biste izabrali?".
4 godine
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
plug-in kaže...

Nevjerojatno je kako se mogu i na koji nacin obmanjivati mase.

Nekako mi je zanimljivo gledati cijeli ovaj proces u svojoj generaciji.

Zivimo u vrijeme kada je tako ocito da ovo sve nema smisla a ljudi i dalje vjeruju sto god se plasira, bez obzira na bizarnosti i nelogicnosti sa gotovo svim segmentima povezanim s pandemijom i cjepivom.

 

Mozda je to razlog da nas se sustavno poglupljuje kroz skolstvo da mladji odrasli ljudi nakon skole budu glupani koji ne znaju ispuniti virman ili otici napraviti putovnicu bez da mu mama sve pomno objasni.

Prije nekoliko dana slusam nekog mladica u banci koji ne zna niti razgovarati sa sluzbenicom i sve sto mu ona nudi (a nudi mu), on ne razumije i najradije bi nestao.

 

Ali taj isti jako dobro zna sto se dogodilo u ''Cuvaj se senjske ruke''.

 

Koje cjepivo?!

Zasto ih uopce ima vise? Nisam teoreticar zavjera nikada bio ali dajte ljudi pa zar smo svi snifali ljepilo?

Pitajte neku baku od 80 g. koje bi ona cjepivo odabrala..

 Mediji su ti koji guraju pojedine teme i pojedince i okreću javno mišljenje kako paše pojedinim naručiocima. Sve se filtrira, sve se prilagođuje nečijoj perspektivi. Besramno i bez posljedica.

 

Školstvo te može pripremiti samo za dio situacija u životu. Neki vrag moraju napraviti roditelji, a i ti sam. Ne znam ni ja ništa o ventilima za radijatore, pa sam sada u 5 minuta naučio puno uz pomoć interneta. 

15 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
kerum kaže...
Mandor kaže...
kerum kaže...

Sto se tice cvrkutanja o zastiti drugih, rekao bih ukljuci filter za demagogiju te povecaj razinu kritickog i logickog razmisljana. Kada bi ta premisa bila tocna to bi onda znacilo da cjepivo ne valja te treba razviti neko bolje. Ako cjepivo valja onda je sasvim dovoljno da se najugrozenije skupine cijepe. Da stvari tako funkcioniraju onda bi se do sada forsiralo cijepljenje protiv gripe za sve ljude radi solidarnosti prema ugrozenima.

 Evo skoro godinu dana se priča o cjepivima, posebno protiv covida i još uvijek ne znamo ništa.

Nijedno cjepivo nema učinkovitost 100%. Dobro, ne znam, možda ima, ali znamo da za COVID nijedno nije 100%. I ti zaključuješ da cjepiva ne valjaju? Pa onda si prespavao biologiju osnovne škole.

Opet uspoređujemo s gripom koja je puno manje zarazna i puno manje smrtonosna.

Zašto ti ne uključiš filter za demagogiju u povećaš razinu logičkog razmišljanja?

 Mozda bi bilo najbolje da se ti vratis u osnovnu skolu te naucis citati (s razumijevanjem) jer u mom postu nigdje nije zakljuceno da cjepivo ne valja.

 Nisi li napisao da cjepivo ne valja, ako ne može zaštititi najugroženije, ako se samo najugroženiji cijepe???

 

Jer nijedno cjepivo ikada nema efikasnost 100%, a osobito kod ugroženijih skupina. Jer cjepivo radi na principu treniranja vlastitog imunološkog sustava, a kod ugroženijih je upravo imuloški sustav oslabljen - od starosti. Kako je netko napisao neki dan, stariji ljudi nemaju timus - prsnu žlijezdu. Ona se smanjuje i nestaje tijekom godina.

I sad ti kažeš "treba razviti bolje". 

Ma no shit, Sherlock. Što ako ne može bolje? To što trebamo i što je moguće se nužno ne preklapa. Kako ti se to čini za logičko razmišljanje???

 

Još potvrđuješ usporedbom sa gripom. Uvijek ta usporedba s gripom iako je toliko puno različito stvari. Cjepiva protiv koronavirusa nedostaje kronično. Virus je puno zarazniji i puno opasniji. Još k tome postoje sojevi južnoafrički, brazilski, britanski... Upravo zato što jetako zarazan, a možda zbog same prirode isto, veće su šanse da mutira. Cjepivo protiv gripe se koristi jako dugo, redovno ga proizvodimo i prilagođavamo svake godine i zadovoljavajuće funkcionira - tako barem kažu.

 

Za spriječiti zarazu samo je jedan uvjet. Smanjiti faktor zaraze ispod jedan. R < 1. Bilo kojim sredstvima. Maskama, sapunom, distancom, radom od kuće, privatnim umjesto javnim prijevozom, karantenom za kontakte i vidi vraga - cjepivom. Pa ako je učinkovito i 50% ako to uz sve ostalo smanji R ispod 1, to je dobitna formula. R < 1. Logično?

6 godina
offline
Koje cjepivo biste izabrali?

Osobno mi dode zao sto su se svi ovi Anti-vaxxeri kao klinci cjepili protiv tetanusa.

Mogli smo sada imati daleko manje problema...

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
sexytoiletpaper kaže...

Osobno mi dode zao sto su se svi ovi Anti-vaxxeri kao klinci cjepili protiv tetanusa.

Mogli smo sada imati daleko manje problema...

 I protiv Boginja i itd..  bilo je samo "u srijedu je cjepljenje u razredu"  došla teta, popikala 300-400 djece i ajmo dalje ...

 

Nije bilo ja sam čitao, ja ne bi, ja se bojim, ja....

6 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
VooDooZg kaže...
sexytoiletpaper kaže...

Osobno mi dode zao sto su se svi ovi Anti-vaxxeri kao klinci cjepili protiv tetanusa.

Mogli smo sada imati daleko manje problema...

 I protiv Boginja i itd..  bilo je samo "u srijedu je cjepljenje u razredu"  došla teta, popikala 300-400 djece i ajmo dalje ...

 

Nije bilo ja sam čitao, ja ne bi, ja se bojim, ja....

 Malo licemjerno od antivaxxera ne? Oni se cjepili, a sada bi bilo najbolje da nitko vise ne...

6 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
plug-in kaže...

Nevjerojatno je kako se mogu i na koji nacin obmanjivati mase.

Nekako mi je zanimljivo gledati cijeli ovaj proces u svojoj generaciji.

Zivimo u vrijeme kada je tako ocito da ovo sve nema smisla a ljudi i dalje vjeruju sto god se plasira, bez obzira na bizarnosti i nelogicnosti sa gotovo svim segmentima povezanim s pandemijom i cjepivom.

 

Mozda je to razlog da nas se sustavno poglupljuje kroz skolstvo da mladji odrasli ljudi nakon skole budu glupani koji ne znaju ispuniti virman ili otici napraviti putovnicu bez da mu mama sve pomno objasni.

Prije nekoliko dana slusam nekog mladica u banci koji ne zna niti razgovarati sa sluzbenicom i sve sto mu ona nudi (a nudi mu), on ne razumije i najradije bi nestao.

 

Ali taj isti jako dobro zna sto se dogodilo u ''Cuvaj se senjske ruke''.

 

Koje cjepivo?!

Zasto ih uopce ima vise? Nisam teoreticar zavjera nikada bio ali dajte ljudi pa zar smo svi snifali ljepilo?

Pitajte neku baku od 80 g. koje bi ona cjepivo odabrala..

 Za nekoga tko je uvjeren da sve zna, znas blesavo malo.

Da citiram antivaxxere - "Idi istrazi malo", s tim da je moj savjet da ne gledas stranice koje propagiraju vaginalna jaja od žada, urin kao superhranu zbog svojih minerala, travare koji tvrde da marihuana lijeci sve, od prehlade pa do manjka sposobnosti upravljanja silom ili ekipu koja je uvjerena da su kristali rijesenje za sve bolesti.

12 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Ivan(4) kaže...

 

Da pitam baku od 80 godina za savet? A jesu li bake od 80 godina specijalno stručnjaci za viruse i vakcine, ili uopšte za sve, pa bi bilo dobro da je pitam i kako izabrati auto, ženu, stan, posao, telefon, kredit u banci (kad je već pomenut)? U svakom slučaju, na žalost, moje bake su umrle, mada bih mogao razmisliti šta bi mi savetovale. Jedna je bila biolog, čak se bavila i određenim istraživačkim radom, do pred kraj života joj je stizala neka stručna periodika iz Francuske, možda bi i znala reći štogod na ovu temu. A druga je, kada je bila epidemija velikih boginja, svojeručno vakcinisala moju majku. Dva puta, pošto nakon prvog nije bilo reakcije. Misliš li da bi mi rekle ono što si ti hteo da insinuiraš? 

 

Pa upravo o tome i govorim.

 

Plasirali joj i ratove i titu i partije i rezime a radila je posteno i zivjela svaki sistem, svima vjerovala i slusala sto joj se kaze.

 

Sada joj se objasnjava da su industrije napravile vise vrsta cjepiva za bolest koju ne razumije ali i ona koja i dalje vjeruje plasiranom ne shvaca gdje su sve ostale bolesti

za koje zna nestale.

 

Pa da odabere koju bi od koorporacija da ju bocnu iglicom jer to se sada stalno na telki vidja kako se bode i to je super.

 

Nisam tvoju baku spomenuo, al kad vec jesi ti.. Nadam se da su imale lijepe zivote.

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
8 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Alo
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 14:28 (Gogo222).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
plug-in kaže...

Nevjerojatno je kako se mogu i na koji nacin obmanjivati mase.

Nekako mi je zanimljivo gledati cijeli ovaj proces u svojoj generaciji.

Zivimo u vrijeme kada je tako ocito da ovo sve nema smisla a ljudi i dalje vjeruju sto god se plasira, bez obzira na bizarnosti i nelogicnosti sa gotovo svim segmentima povezanim s pandemijom i cjepivom.

 

Mozda je to razlog da nas se sustavno poglupljuje kroz skolstvo da mladji odrasli ljudi nakon skole budu glupani koji ne znaju ispuniti virman ili otici napraviti putovnicu bez da mu mama sve pomno objasni.

Prije nekoliko dana slusam nekog mladica u banci koji ne zna niti razgovarati sa sluzbenicom i sve sto mu ona nudi (a nudi mu), on ne razumije i najradije bi nestao.

 

Ali taj isti jako dobro zna sto se dogodilo u ''Cuvaj se senjske ruke''.

 

Koje cjepivo?!

Zasto ih uopce ima vise? Nisam teoreticar zavjera nikada bio ali dajte ljudi pa zar smo svi snifali ljepilo?

Pitajte neku baku od 80 g. koje bi ona cjepivo odabrala..

 Što bi trebali ljudi po tvom mišljenju napravit? Reć, ko ga hebe, neka se svi zarazimo, "najjači" će opstat, imunitet krda će se stvorit, bitno je da ja imam love, dobru sezonu, da mogu izist i popit, ja, ja, ja??

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
16 godina
online
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
cvaja997 kaže...

bitno je da ja imam love, dobru sezonu, da mogu izist i popit, ja, ja, ja??

Otprilike.

Iako mi nije jasan ovaj optimizam o dobroj sezoni. Ako se nešto ne popravi, teško da ćemo doći do rezultata prošle.

12 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?

Bzvz, to sto si rekao dolazi iz tebe i bzvz je Cvaja.

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 16:14 (plug-in).
12 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
sexytoiletpaper kaže...

 Za nekoga tko je uvjeren da sve zna, znas blesavo malo.

Da citiram antivaxxere - "Idi istrazi malo", s tim da je moj savjet da ne gledas stranice koje propagiraju vaginalna jaja od žada, urin kao superhranu zbog svojih minerala, travare koji tvrde da marihuana lijeci sve, od prehlade pa do manjka sposobnosti upravljanja silom ili ekipu koja je uvjerena da su kristali rijesenje za sve bolesti.

 Ma znam ja k...

To je moje osobno misljenje koje moze biti jednako opasno kao i tvoje.

 

 

 

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
4 godine
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
VooDooZg kaže...
sexytoiletpaper kaže...

Osobno mi dode zao sto su se svi ovi Anti-vaxxeri kao klinci cjepili protiv tetanusa.

Mogli smo sada imati daleko manje problema...

 I protiv Boginja i itd..  bilo je samo "u srijedu je cjepljenje u razredu"  došla teta, popikala 300-400 djece i ajmo dalje ...

 

Nije bilo ja sam čitao, ja ne bi, ja se bojim, ja....

 Kao mali BCG, a za to nitko nije ni pitao roditelje. Bum-tras i cijepljen si nakon rođenja, a kasnije još protiv nekih bolesti. Kasnije u školi ovako kako si ti opisao, u zbornici škole, razred pod razred u koloni i u jednom danu cijepljenja je cijela škola. Onda ono s*anje u bivšoj vojsci za koje niti ne znam što je sve sadržavalo. Nitko ništa nije pitao želiš li se cijepiti ili ne. Stani u red i šuti.

 

"Legenda: BCG (protiv tuberkuloze), HIB (protiv Haemophilusa influenzae), DI-TE-PER (protiv difterije, tetanusa i hripavca), POLIO (protiv dječje paralize), DI-TE (protiv difterije i tetanusa), MO-PA-RU (protiv ospica, zaušnjaka i rubeole), ANA-TE (protiv tetanusa)"

 

Iz brošure za roditelje: https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi_-tjepd3uAhWNzoUKHVglC9oQFjACegQIAhAC&url=https%3A%2F%2Fwww.zzjzdnz.hr%2Fdownloadf%2FCijepljenje-pitanja-i-odgovori-press.PDF&usg=AOvVaw2UBpkPu8VEdz04wa9Hrhr8

3 godine
protjeran
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Kaj očekivati od hitlerove ostavštine...
6 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
foofajter kaže...
Kaj očekivati od hitlerove ostavštine...

 Tako je, na kraju krajeva, mi Rvati smo Jugonostalgicarski Ustašoidi odrasli na Katolibanizmu!

Generaliziranje je zajebana stvar prijatelju, nemoj to raditi, pogovo ne na nacin na koji si ovdje to napravio.

3 godine
protjeran
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Serem se ja i na ustaše i partizane i ostale rado spominjane likove u saborskim igrokazima
6 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
foofajter kaže...
Serem se ja i na ustaše i partizane i ostale rado spominjane likove u saborskim igrokazima

 Tim vise onda ne bi trebao njemacke politicare kolektivno nazivati "hitlerovom ostavstinom".

3 godine
protjeran
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Bilo mi dosadno pa da malo uzburkam strasti
11 godina
neaktivan
offline
Koje cjepivo biste izabrali?

Treba svima čestitat jer evo dolazi britanski soj pa ce doc soj iz timbuktua i tako u krug... 

Samo ne kuzim za spasit miljun ljudi ostalih 5 miljardi moraju go**a evobsad godinu dana... 

Inace cjepivo samo pfizer ove astrazenece mogu dat majmunima... 

I moze rusko kad je dobro putinovoj ceri meni je izvrsno... 

Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Lako za britanski soj, kad će supersoj?
15 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Horatio_Hornblower kaže...

Treba svima čestitat jer evo dolazi britanski soj pa ce doc soj iz timbuktua i tako u krug... 

Samo ne kuzim za spasit miljun ljudi ostalih 5 miljardi moraju go**a evobsad godinu dana... 

Inace cjepivo samo pfizer ove astrazenece mogu dat majmunima... 

I moze rusko kad je dobro putinovoj ceri meni je izvrsno... 

 Nije milijun ljudi kad je već 2.4 milijuna ljudi umrlo. Što znači da je puno više ljudi od 2.4 milijuna spašeno. Ako se već ne slažeš sa mjerama, barem nemoj biti lažov sa lažnim brojkama.

11 godina
neaktivan
offline
Koje cjepivo biste izabrali?

Isti kufer da je umrlo i 10 miljuna 9750 000 bi bili starcad i ljudi sa 1001 komplikacijom...  Oni mladi zdravi koji su eto nesretno umrli bili bi mozda u tome 2%...

Mjere nista nisu spasile samo su odgodile da se u vise ljudi zarazi u istom vremenu... Tako da koliko su ucinkovite to je u najmanju ruku upitno... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
A najbolje da se svi ubijemo jer ce se to tak i tak kad tad dogoditi.

Yebote razmisljanja.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 23:06 (Pero Dinamit).
11 godina
neaktivan
offline
Koje cjepivo biste izabrali?

Najbolje je da svi ostanemo bez posla i u ekonomskom limbu jebate razmisljanja.  Cijepi stare i vracaj sve u normalu.  Na kraju upitno je koliko su mjere uopce djelotvorne po pitanju "brige i zastite" te se moze slobodno rec da su ekonomski kontraproduktivne ljudski represivne i donesene iz pogresnih razloga.  

Ako jednom meksiku nije umrlo pola ljudi od korone sa njihovom higjenom zdravstvom isto vazi za vecinu juzno americkih i karibskih drzava onda je ova korona samo mlacenje prazne slame... 

Na kraju sjebali su vise od mozda 10 miljuna ljudi sto je umrlo i(li) zavrsilo hospitalizirano jer super je to prezivit ali kad si bez posla zbog brige drzave za tvoje zdravlje pa posljedicno nemas lipe za hranu i ostale stvari rade bi da se drzava ne vodi brigu od mome zdravlju...  Ionako su se na kraju zarazili skoro pa svi sa mjerama ili bez svejedno je...

Nekad treba bit "krvnik" pa rec da ova dva miljuna sto su umrli od bolesti su goli krastavac koliko ih je umrlo od toga da su ekonomski osiromaseni da zdravstvene zastite i prevencije nema (sad je jedino normalan pregled u nas za godinu dvi jer korona je pa ako imas autoimunu bolest a nemas vezu ko pas lutalica si)  i to je realno stanje stvari....  Da je korona sjebala i deset puta vise ljudi na 7 miljarda to ne opravdava razinu histerije koja se digla...

Moj PC  
4 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Horatio_Hornblower kaže...

Najbolje je da svi ostanemo bez posla i u ekonomskom limbu jebate razmisljanja.  Cijepi stare i vracaj sve u normalu.  Na kraju upitno je koliko su mjere uopce djelotvorne po pitanju "brige i zastite" te se moze slobodno rec da su ekonomski kontraproduktivne ljudski represivne i donesene iz pogresnih razloga.  

Ako jednom meksiku nije umrlo pola ljudi od korone sa njihovom higjenom zdravstvom isto vazi za vecinu juzno americkih i karibskih drzava onda je ova korona samo mlacenje prazne slame... 

Na kraju sjebali su vise od mozda 10 miljuna ljudi sto je umrlo i(li) zavrsilo hospitalizirano jer super je to prezivit ali kad si bez posla zbog brige drzave za tvoje zdravlje pa posljedicno nemas lipe za hranu i ostale stvari rade bi da se drzava ne vodi brigu od mome zdravlju...  Ionako su se na kraju zarazili skoro pa svi sa mjerama ili bez svejedno je...

Nekad treba bit "krvnik" pa rec da ova dva miljuna sto su umrli od bolesti su goli krastavac koliko ih je umrlo od toga da su ekonomski osiromaseni da zdravstvene zastite i prevencije nema (sad je jedino normalan pregled u nas za godinu dvi jer korona je pa ako imas autoimunu bolest a nemas vezu ko pas lutalica si)  i to je realno stanje stvari....  Da je korona sjebala i deset puta vise ljudi na 7 miljarda to ne opravdava razinu histerije koja se digla...

Meksiko:

https://apnews.com/article/health-europe-coronavirus-pandemic-mexico-fcb5db0707f923f81c1339465ac58e76

 

Ti pričaš kako su mjere krive i da treba cijepiti starije i bok.

Danas još nisu cijepljeni svi zdravstveni radnici koliko mi je poznato.

Objasni mojoj baki na samrti u bolnici zašto je koronu dobila u bolnici nakon tri mjeseca, nakon što je prošla tri operacije. Zašto nije cijepljena? Zašto nisu zdravstveni radnici.

PA JER NEMA CJEPIVA. Mjere su na snazi mjesecima, a CJEPIVA NI DANAS NEMA.

A ti pišeš kao da bi cijepio ljude prije 6 mjeseci, čovječeeeeeee

15 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Horatio_Hornblower kaže...

Isti kufer da je umrlo i 10 miljuna 9750 000 bi bili starcad i ljudi sa 1001 komplikacijom...  Oni mladi zdravi koji su eto nesretno umrli bili bi mozda u tome 2%...

Mjere nista nisu spasile samo su odgodile da se u vise ljudi zarazi u istom vremenu... Tako da koliko su ucinkovite to je u najmanju ruku upitno... 

 Ti se praviš pametniji sad od gotovo svake vlade na svijetu sa svim savjetnicima iz struke.

Daj objavi istraživanje, bilo bi zanimljivo čitati. Koje si statističke metode koristio?

Zar ti nemaš starčadi u obitelji? Potpuno ti je svejedno što su oni dali za društvo?

Mi živimo u vremenu izobilja. I siromašni ljudi mogu kupiti voće sa drugog kraja svijeta. Ima još živih ljudi koji se sjećaju velike neimaštine. Danas nam je naimaština kad si čovjek ne može kupiti auto.

Kako možeš tvrditi da mjere nisu ništa spasile? Odakle zaključak? Koje faktore si računao?

 

Što je upitno u širenju virusa? Ako ne dolaziš u kontakt s ljudima, ne širiš virus. Što je tu upitno?

Nije učinkovitost upitna nego isplativost valjda. Ne znaš ni koristiti prave termine. Ali ti bi htio staviti cijenu na ljudski život, a to je u najmanju ruku - upitno...barem meni.

11 godina
neaktivan
offline
Koje cjepivo biste izabrali?

Ja sam mucko đubre  ne znam sto da kazem osim survival of the fittest (valjda je dobro napisano) dovoljno je vidit brojke svedske di nije bilo represivnih mjera i nas... Sve je to li la samo evo ja ne znam nikoga da je umro direktno od korone ali znam jedno 10tak ljudi sto je popusilo posao izgubilo auto stan idu se rastavit osobno nemogu na kontrolni  pregled sestra nemoze na operaciju dobrocudnog tumora...  Tako da mucko sam đubre sto kazem da je korona super za sve okrivit meni stari je umro od gripe u bolnici pa sto sad s tim?  Nije bio u medijima smrt je bila prirodna... I to sa 67 godina... Ali ja sam zločest... 

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koje cjepivo biste izabrali?
Horatio_Hornblower kaže...

Ja sam mucko đubre  ne znam sto da kazem osim survival of the fittest (valjda je dobro napisano) dovoljno je vidit brojke svedske di nije bilo represivnih mjera i nas... Sve je to li la samo evo ja ne znam nikoga da je umro direktno od korone ali znam jedno 10tak ljudi sto je popusilo posao izgubilo auto stan idu se rastavit osobno nemogu na kontrolni  pregled sestra nemoze na operaciju dobrocudnog tumora...  Tako da mucko sam đubre sto kazem da je korona super za sve okrivit meni stari je umro od gripe u bolnici pa sto sad s tim?  Nije bio u medijima smrt je bila prirodna... I to sa 67 godina... Ali ja sam zločest... 

 Daj pročitaj svoj vlastiti post.

Je li ti stari umro sa gripom ili od gripe? Ne znaš nikoga da je umro direktno od korone, ali znaš da je od gripe. Pa da li bi svijet trebao funkcionirati po tvom osobnom iskustvu ili po statistici???

Ljudi gube aute? Pa uzeli su ih na kredit. Nisu ih platili. Da, ne valja žijeti na kredit. Idu se rastaviti? Pa ono možda nisu jedno za drugo, korona je jadan izgovor.

Sestra ne može na operaciju dobroćudnog tumora? Sreća pa je dobroćudan. Moja Baka leži tri mjeseca u bolnici i sad je na samrti s upalom pluća od korone koju je pokupila u bolnici. Više ne prepoznaje ljude i ne zna gdje je Neka tvoja sestra samo pričeka, malo možda bolje prođe.

Sve je to li-la dok se ne radi o tvojoj guzici. Nije dovoljno vidjeti brojke Švedske i nas. Koje brojke si ti gledao? Kako se liječe ljudi oboljeli od korone? Koja je starost? Koliko se kreću? Kakva je klima? Kakva je kultura? Kakvo je vrijeme neovisno o klimi? Koliko se koristi javni prijevoz? Koliko se radi od kuće? Koliko živi više generacija pod jednim krovom? Koliko ima liječnika po stanivniku. koliko ima medicinskog osoblja po stanovniku. Koliko se finanira zdravstvo? Koliko je zdrava prehrana stanovništva. Koliko je kroničnih bolesti u stanovništvu. Koliko kreveta je dostupno u bonicama. Koliko su općenito dobro opremljene bolnice. Kako je obrazovano medicisnko osoblje i koliko su suvremeni u postupcima? Koliko je stanovništvo reagiralo na poziv na distanciranje bez mjera? Koliko se stanovništvo pridržava maski i higijene bez mjera? Koliko je dostupno testiranje, izolacija? Koliko se ljudi pridržavaju samoizolacije kad sumnjaju na bolest. 

Siguran sam da sam ispustio jako puno faktora. Ti si to sveo na broj umrlih i izveo zaključak. Znanost ne funkcionira tako.

11 godina
neaktivan
offline
Koje cjepivo biste izabrali?

Tebi nije dobro pod hitno uzmi tablete za smirenje stari mi je dobio gripu koja se razvila u upalu pluca te je dobio izljev vode u pluca.  Jeli ti to dovljno stručno?  Samo to je bili 2019 pa nije ispao zrtva statistike od corone...  Toga je bilo i bi ce tako da maske distanca i sve nema velikog smisla... Inace vidi ovo

 

Blokirani u ugostiteljstvu i trgovinama na malo

 

Nastavno na analize od Nenad Bakića i Ivice Brkljače oko kretanja fiskaliziranih računa u ugostiteljstvu i trgovini na malo, bacio sam pogled u zadnjih tjedan dana oko broja i strukture blokiranih poslovnih subjekata i stavio sve u tablicu. Dijelim ovdje, a na blog će kasnije.

Uglavnom, evo tablica broja poslovnih subjekata koja prikazuje koliko dugo (po broju dana) su u neprekidnoj blokadi poslovnog računa. To je inače redovito vrlo jaki signal za teške probleme u poslovanju, ne treba puno obrazlagati.

Jako je težak podatak da je skoro 9 tisuća njih blokirano od ukupno registriranih malo preko 21 tisuću, oko 42%. Kod trgovina je taj udio malo manji (35%).

Moj zaključak je da zatvaranje u jesenskom valu jako oštetilo ugostiteljstvo (ali i trgovine). Recimo da napravimo trijažu i iz analize izuzmemo sve one koji su blokirani dulje od godinu dana. Vidi se da je najviše stradanja bilo je u razdoblju prije 3-6 mjeseci kada su ti poslovni subjekti (neki su obrti, neki su firme) pali u blokadu računa iz koje nisu izašli. No, relativno gledajući, očekivano su oštećeni više ugostitelji. Pretpostavljam da su restorani puno manje (oni su nešto radili).

Radio sam i jedan solidan broj prijava na COVID kredite kod Hamag-bicra i iz tog malog uzorka mogu reći da se bojim svoje grube procjene od ljetos, koliko će poslovnih subjekata prestati raditi nakon što se ipak vratimo u normalno, nadam se nikad "novo".

Analizu sam radio u zadnjih 8 dana, kao neki dodatak na analize Ivice Brkljače i Nenada Bakića. Podatke sam prikupio s portala Bon.hr i Poslovna.hr.

Jeli to vrijedno 5000 baba i djedova od 75 godina u prosjeku neznam... Jer valjda porast rastave braka psiholoskih problema  nemogucnost osnovnog  prezivljavanja je manje vazno od baba i djedova koji volu zabijat nos di ne bi trebali prvi ic...  Ali jbg treba ic do trznice do susjede do ducana do doktora cisto da se zna sto ima u ulici kvartu i slicno... 

Tako da zalim ali nisam uvjeren u ispravnost lockdownova  i njihove benefite... 

Moj PC  
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice