Koja vam je brzina pristupa Internetu?

poruka: 77
|
čitano: 19.963
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koja vam je brzina pristupa Internetu?".
13 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Uh, dobro je! Ja sam na 100/100, tehnički malo manje. Znači siguran sam...

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 16:21 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

A zašto nije u anketi stavljen i upload pa nije pristup internetu samo download. Pa i operateri ga prodaju kao dvije stavke.

 

Po komentraim forumaša ja ne živim na istom planetu gdje i oni. Bakar 16.6 / 0.86 Mbps, optiku mogu sanjati, a 4G je smijurija, a siguran sam da ni 5G neće učiniti čuda, brža veza 100x više uređaja sve sama obečanja. Da bi 4G ili 5G radio brzo na ovu količinu uređaja Bazne stanice bi treble biti na svakom čošku. Tako da ništa od toga s trenutnom infrastrukturom.

 

A što se tiće Operatera dok je bio VIP išlo je 20/1.5, sada kada je postao A1, eto tak je kak je, sami izgovori i uvijek je netko drugi kriv. Kada isteken ugovor možda dam priliku nkom drugom na 4/5G. Možda me iznenade, a možda ....

My SSD Rocks
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
vi25 kaže...

* * * Bakar 16.6 / 0.86 Mbps, * * *

 

Ehh da sada dobro pogledaj je li bakar ili je to alumijska parica tanka kao dlaka na glavi.

U tom grmu leži zec. 

3 godine
neaktivan
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Dovoljno za po doma.

Assembler, Compiler and Interpreter
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

A1 200/20 kabel

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
vi25 kaže...

A zašto nije u anketi stavljen i upload pa nije pristup internetu samo download. Pa i operateri ga prodaju kao dvije stavke.

 

Po komentraim forumaša ja ne živim na istom planetu gdje i oni. Bakar 16.6 / 0.86 Mbps, optiku mogu sanjati, a 4G je smijurija, a siguran sam da ni 5G neće učiniti čuda, brža veza 100x više uređaja sve sama obečanja. Da bi 4G ili 5G radio brzo na ovu količinu uređaja Bazne stanice bi treble biti na svakom čošku. Tako da ništa od toga s trenutnom infrastrukturom.

 

A što se tiće Operatera dok je bio VIP išlo je 20/1.5, sada kada je postao A1, eto tak je kak je, sami izgovori i uvijek je netko drugi kriv. Kada isteken ugovor možda dam priliku nkom drugom na 4/5G. Možda me iznenade, a možda ....

 Iskreno, donedavno sam imao Iskon, nekih 12/1 max ako imaš sreće. Sad imam optiku jer sam vidio da kopaju dečki u ulici pokraj pa su došli i do mene. Ali osim kod nekog jačeg downloada, ne vidim neku posebnu razliku u svakodnevnom surfanju. Bitna je razlika kad imam neku zoom konferenciju ili klinci na Teamsu za školu, ali vjerujem da bi to dobro radilo i da imam kakvih 5mbps upload. Dakle, jako mi je drago da imam 200/100, ali preko 95% vremena mi to uopće nije bitno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 19:53 (guslac).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
guslac kaže...
vi25 kaže...

A zašto nije u anketi stavljen i upload pa nije pristup internetu samo download. Pa i operateri ga prodaju kao dvije stavke.

 

Po komentraim forumaša ja ne živim na istom planetu gdje i oni. Bakar 16.6 / 0.86 Mbps, optiku mogu sanjati, a 4G je smijurija, a siguran sam da ni 5G neće učiniti čuda, brža veza 100x više uređaja sve sama obečanja. Da bi 4G ili 5G radio brzo na ovu količinu uređaja Bazne stanice bi treble biti na svakom čošku. Tako da ništa od toga s trenutnom infrastrukturom.

 

A što se tiće Operatera dok je bio VIP išlo je 20/1.5, sada kada je postao A1, eto tak je kak je, sami izgovori i uvijek je netko drugi kriv. Kada isteken ugovor možda dam priliku nkom drugom na 4/5G. Možda me iznenade, a možda ....

 Iskreno, donedavno sam imao Iskon, nekih 12/1 max ako imaš sreće. Sad imam optiku jer sam vidio da kopaju dečki u ulici pokraj pa su došli i do mene. Ali osim kod nekog jačeg downloada, ne vidim neku posebnu razliku u svakodnevnom surfanju. Bitna je razlika kad imam neku zoom konferenciju ili klinci na Teamsu za školu, ali vjerujem da bi to dobro radilo i da imam kakvih 5mbps upload. Dakle, jako mi je drago da imam 200/100, ali preko 95% vremena mi to uopće nije bitno.

 Pa i nema je, to je točno. Svakodnevno prosječno surfanje definitivno nije nešto na čemu će se vidjeti razlika. Ali baš ovo što govoriš - Zoom, skype, konferencije, sve vrste video poziva. backup na cloud, ukratko sve što koristi više uploada od uobičajenog surfanja će pokazati pravu razliku. Samo je pitanje koliko tko što koristi, čak i ako je samo jedan korisnik s jednim uređajem u pitanju. 

A s druge strane - nek je obitej, ili cimeri, pa nek vas je 3-4, pa nek svatko ima 1-3 uređaja, pa jedan skida torrente, 3 uređaja vuku youtube videe, sheraju videe i svašta preko messengera raznih, pa kakav IPTV ili 2...pa da vidiš kako ipak nešto što danas spada u svakodnevno surfanje isto može otkriti sve prednosti optike. Sve je u načinu korištenja. I realno puno je ljudi kojima neće razlika biti vidljiva odmah, ali samo je pitanje vremena, jer i 4mbit je jednom radilo super za ono za što se koristilo. 

I ja bi preživio s 120/20, jer sam imao do pred pol godine, a i sa 50/30 jer sam imao i to do pred godinu i pol cca, a i sa 20/1 jer sam imao i to prije svega toga...ali ovako mi je sad stvarno daleko komotnije, ne moram se zamarati sa upload limitima (jer koristim cloud za puno backupova) ni sa ostavljanjem uključenih uređaja zbog tog uploada i tako. Daleko mi je komotnije i sigurnije jer ipak je sve na "sigurnom" daaaaaleko brže nego prije.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?

A1  100/20

Assembler, Compiler and Interpreter
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 11:15 (Sinclair 128k).
14 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

HT - 200/100

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
Na A1 sa flatbox, sa dvije vanjske antene p56 na krovu kuće, sa ruterom huawei b818-263:
-brzina 313 Mbps /mjesečni prosijek 277 mbps - mjereno svaki dan/
www.speedtest.net/my-result/a/7290025741
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 12:44 (Rocki).
14 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

evo potpisao za A1, s B.neta..nisam više mogao produžiti postojeći, nažalost...

 

najviše mi se sviđa ima firme iz Šipova

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Tmob. 5G,Zagreb,Vukovarska ul.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

ustvari, otkad je flat, ne pristupam posebno brzo/sporo (ustajanje - odlazak do kompa, klikanje, kava, čekanje ...) internetu. stalno sam tamo, htio - ne htio. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

200/100 t-com

 

Uzeo archer ax50 da boostam wifi i eto, nekoliko soba dalje čisto okej:

 

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
vi25 kaže...

A zašto nije u anketi stavljen i upload pa nije pristup internetu samo download. Pa i operateri ga prodaju kao dvije stavke.

 

Po komentraim forumaša ja ne živim na istom planetu gdje i oni. Bakar 16.6 / 0.86 Mbps, optiku mogu sanjati, a 4G je smijurija, a siguran sam da ni 5G neće učiniti čuda, brža veza 100x više uređaja sve sama obečanja. Da bi 4G ili 5G radio brzo na ovu količinu uređaja Bazne stanice bi treble biti na svakom čošku. Tako da ništa od toga s trenutnom infrastrukturom.

 

A što se tiće Operatera dok je bio VIP išlo je 20/1.5, sada kada je postao A1, eto tak je kak je, sami izgovori i uvijek je netko drugi kriv. Kada isteken ugovor možda dam priliku nkom drugom na 4/5G. Možda me iznenade, a možda ....

Evo da se update-am :)

 

Nakon promjene operatera, uzeo HT Hibrid, kao dio ide preko parice, dio preko 4G pa se to kombinira za veče brzine. U svakom slučaju prosjek je sada  67 / 30 što je puno više nego prije. Stabilnost solidna, po noći kada nema opterečenja u mreži MAX sam izmjerio čak 121 / 45, ali po noći spavam pa onda realno što korisitm je 67 / 30. Za sada se da živjeti sa time.

 

Vidjet ćemo kako će se ponašati dalje, za sada ok.

My SSD Rocks
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?

ja isto takoder imam hibrid , no sada mi se pocelo desavati da kada sam spojen preko mobitela sa wifi da se zna odspajit sa interneta i ponovo spojit , desava se po cesto , samo nestane wifi ikona na par sekundi pa se vrati , ne znam do cega je , zvao oni su u nesto probali al isto idalje , inace ovako internet radi sve normalno 

AssanteZG
7 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

A1 optika

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice