Koja vam je brzina pristupa Internetu?

poruka: 77
|
čitano: 19.962
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koja vam je brzina pristupa Internetu?".
9 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

50/20 (nazovi 20 vise je 12) na Iskonu za 190 kn na mjesec + fiksni, ugovor jos godinu dana. U kraju u kojem zivim u KC-KZ povukli su jos u suradnji sa lokalnim mjestima i gradom europske pare za izgradnju opticke mreze. Medjutim kako je to bilo prije cirka sad vec 3 godine pitatm se hoce li i kad krenuti. A izvodjac bi trebao bit navodno T-Com. Ne vjerujem da cu to vidjeti tako uskoro. Takodjer cim je snaznije nevrijeme, pogotovo ljeti najnormalnije da nema ni struje, a kamo interneta, slicno je i u zimi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 15:25 (Sarenn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
neampojma kaže...

kad kiša ne pada 7-25mbita, kad kiša pada 0,5-9mbita, samo hibridno 

Kiša, snijeg, potres, oluje, cikloni, tornada i prašina iz Sahare... to ne utječe na brzinu veze "dole kod nas u Bosni".
Nadam se da ti je lijepo vrijeme sada.. kako bi mogao učitati ove moje tri slike u kome si bio tagiran.

Inače Operater Telemach. Cijena 47,5 KM. U cijenu uračunato:

  • Optika 1/1 Gbps
  • Home Gateway (Cisco, sada Tehnicolor) 150/10.
  • Blata od kanala.
  • EON receiver sa vraćanjem svih kanala 7 dana unazad.
  • HBO GO, Pick Box
  • Telefon.


+ Još 2 mjeseca plaćam po 1 KM mjesečno, pa tek onda ide 47,5 KM

neampojma samo za tebe da proslavimo što je interner stigao "dole nama u Bosni" 

16 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
Prosli mjesec dobio ponudu za 10.000 Mbit/sec za 500 kruna. Uzeo sam i zadovoljan sam iako preko torenta mi je rijetko islo preko 3500 mbit/s
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Ovisi gdje..... 20/5 (ili koliko vec), 250/40, 500/500

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

100/100 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 19:48 (simontemp).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Iskon Optika 100/50 Mbps za 249 Kn mjesečno, uključujući 2x IPTV prijemnika.

U godinu dana što sam na optici kod njih, samo 1x sam morao kontaktirati SZK 

i to zbog IPTV prijemnika koji je nešto počeo štucati.

 

Kad god provjerim brzinu neta na Speedtestu, uvijek je između 90-94 Mbps DL

i 50-55 Mbps UL. Tako da sam generalno zadovoljan uslugom, samo da se ne pokvari ništa do kraja ugovora.

 

A, nedavno me je kontaktirala prodajni predstavnik iz A1 i nudi mi 500/200 Mbps optiku na ovoj lokaciji,

za isti novac. Vidjet ću za godinu kakvo će stanje biti i da li ću prelaziti na A1, tko živ tko mrtav do tad ;)

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

BiH , premium EON trio paket ( 400/15 , digitalna TV sa 250+ programa i telefonija ) za oko 40e mjesecno . Sto se mene tice download vise nego dobar , volio bi da porade malo na uploadu ( na ovu brzinu bar 20 Mbps ) , ili uvedu optiku :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 19:55 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Kod mene još uvijek ostavština Amisa; njihov router iz 2013. i od tada brzina 100/100.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
Split, navodno drugi grad u državi. Neznan bil se smija ili plaka na brzinu a i na ovo “država“. Ne samo zbog interneta ali nečemo sad o tome, nije tema. Inače HT hibrid ali kako je kraj miseca onih 100 GB po brzini 30 Mbps odaavno iscurilo. Pisao nebrojeno mailova providerima al zaludu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
Romano kaže...
Prosli mjesec dobio ponudu za 10.000 Mbit/sec za 500 kruna. Uzeo sam i zadovoljan sam iako preko torenta mi je rijetko islo preko 3500 mbit/s

Trebaš imati na umu da ponekad torrent skida brže nego što diskovi mogu zapisivati.

Ja sam jednom naletio na neki jazz .flac torrent od cca 300 GB.. ok upalio optiku ali prastari HDD od 500 GB ne može da stigne a memorije 1TB RAM-a a torrent nekim čudom neće da zadrži u memoriji... čudno.

To kod tebe je 10GbE. 

12 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Ja od prije nekoliko dana imam 1000/500 od A1, prije toga sam imao 500/120. 500/120 mi je uredno i pokazivao na speedtestu, sada do 1000 ne ide nikako. Jasno mi je da na gigabitnoj opremi 1000 je ostvarivo u idealnim uvijetima a ja imam i malo stariju konfiguraciju.

 

S obzirom da uvijek pokušavam izvući maksimum, imam spojen Honor Router 3 u LAN port Huawei HG8245Q2 routera a sve ostalo Honor Router 3 i WiFi preko Honor Router 3 (WiFi 6). Speedtest rađen na PC-u spojenom LAN kablom u Honor Router 3 ima jednaku brzinu kao i isti PC spojen LAN kablom na Huawei router od operatera. Nešto veću brzinu uspio sam izvući ažurirajući Realtekov driver za LAN karticu. Novi speed test u privitku. Raniji je bio nekih 850/470. Čisto info, možda nekom pomogne.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Ima li tko ovdje da ima Optiku direktno iz računara do dalje u bijeli svijet?

Ja imam optiku do Routera ali od Routera ide na 10Gb Ethernet.
Jer da bi imao Optiku direktno iz MOJ PC treba mi dva Optička NIC-a (mrežna kartica za šire mase) jedna u jedini slobodan utor u Routeru a druga da iz Routera ide u Optičku Mrežnu karticu.
Cisco je najbolji ali užasno skup.. mislim preko 1000€ da mi je taj jedan optički NIC, za NIC u MOJ PC nekako bi se snašao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
nani kaže...
Split, navodno drugi grad u državi. Neznan bil se smija ili plaka na brzinu a i na ovo “država“. Ne samo zbog interneta ali nečemo sad o tome, nije tema. Inače HT hibrid ali kako je kraj miseca onih 100 GB po brzini 30 Mbps odaavno iscurilo. Pisao nebrojeno mailova providerima al zaludu.

 Split otkad imam internet uvik sam imao vrlo pristojnu brzinu!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Osijek, Bnetov bakar, po novom ugovoru od prije 3 tjedna oko 190 download , 20 upload... Prije toga je dvije godine download bio do 70 (68 jednom izmjereno) upload ne pamtim...

Ovaj novi ugovor - cijena 219 kn + 0,20 kuna uspostava poziva - internet, telefon, sportski paket tv (uključuje XXX programe što nisam znao, ionako su smeće al' neću plakati ).

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
A1 optika, download oko 230 mjerim iako je formalno 200, upload 100. Tehnički radi savršeno.

Odnos prema meni kao korisniku katastrofa, u 3 mjeseca koliko ima da su uveli optiku još se nije dogodio mjesec da se nisam morao žaliti na krivo ispostavljeni račun i sl.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Postojana HT parica ( jako sam blizu centrale ).....50/10 i baš nikada u zadnjih nekoliko godina nije bilo problema sa uslugom ili brzinom interneta.

Inače, to je sve upakirano u Max 3 Premium u Magneti gdje fiksni dio ide za 364 kune.

Dakle: net 50/10

Televizija: Osnovni, Prošireni, Full sportski ,HBO Premium i Pickbox + dodatni SK paket i povremeno RTL Premium i Nova +

Fiksni telefon: Neograničeno prema fiksnim brojevima + 1500 minuta prema ostalima

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
display name ivo kaže...

Ja od prije nekoliko dana imam 1000/500 od A1, prije toga sam imao 500/120. 500/120 mi je uredno i pokazivao na speedtestu, sada do 1000 ne ide nikako. Jasno mi je da na gigabitnoj opremi 1000 je ostvarivo u idealnim uvijetima a ja imam i malo stariju konfiguraciju.

 

S obzirom da uvijek pokušavam izvući maksimum, imam spojen Honor Router 3 u LAN port Huawei HG8245Q2 routera a sve ostalo Honor Router 3 i WiFi preko Honor Router 3 (WiFi 6). Speedtest rađen na PC-u spojenom LAN kablom u Honor Router 3 ima jednaku brzinu kao i isti PC spojen LAN kablom na Huawei router od operatera. Nešto veću brzinu uspio sam izvući ažurirajući Realtekov driver za LAN karticu. Novi speed test u privitku. Raniji je bio nekih 850/470. Čisto info, možda nekom pomogne.

 i ja sam odnedavno prešao na 1000/500 istek ugovora i do sad sam bio 500/120 i eto 2 god bez ikakvih većih problema radi savršeno samo meni je nešto u uploadu zaključano jer ide do 200 zvao sam ih rekli su da će vidjet još zasad ni odgovora BTW download mi je konstanta oko 945 što je ok

15 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Pa da je 150mbit/50mbit i 50$/500$, ja bih pristao

3 godine
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Previše

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Raskopali su moju i nekoliko susjednih ulica u mjestu gdje živim, kažu da će uvoditi optiku. Jedva čekam, sada imam HT-ovu paricu na 20/5Mbs s tim da je upload deklariran 5 a ide 2Mbs, pretpostavljam da će optika moći povući desetak puta brže. Nije ni ovo loše kada usporedim s onim što sam imao prije par godina, ali kada idem na YT i gledam 4k, zna zapinjati, dok FullHD ide savršeno. 

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 15:37 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
neampojma kaže...

kad kiša ne pada 7-25mbita, kad kiša pada 0,5-9mbita, samo hibridno 

 koja je fora sa kišom?

16 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
Romano kaže...
Prosli mjesec dobio ponudu za 10.000 Mbit/sec za 500 kruna. Uzeo sam i zadovoljan sam iako preko torenta mi je rijetko islo preko 3500 mbit/s

 Jel si se žalio? za 500kruna trebao bi imati punu brzninu.

13 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Varaždin, Magic telekom 200/100, 135kn/mj, optika

Samo jedan prekid do sada, i to zato jer je neki bagerista kod rekonstrukcije raskršća zahaklao optički kabel i sve ošlo u mp3... 😂

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 8:11 (guslac).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
vrba1989 kaže...
A1 optika, download oko 230 mjerim iako je formalno 200, upload 100. Tehnički radi savršeno.

Odnos prema meni kao korisniku katastrofa, u 3 mjeseca koliko ima da su uveli optiku još se nije dogodio mjesec da se nisam morao žaliti na krivo ispostavljeni račun i sl.

 kod mene na ht-u ista prića od 1 mjeseca 2020 do danas nije prošao mjesec da se nisam morao žaliti na račun ,s time da nijedan račun od kada sam na optici 5godina nije došao isti mada bi trebali biti identični.

12 godina
neaktivan
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

A1 500/100. Sad sam kod njih nekih cca godinu +. Do sada nikakvih problema. 3D paket sa dodatnim tv kanalom 199kn. Ja zadovoljan. 

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

1200/100, ca 200kn. (cable, inozemstvo), vrijedi i da je duplo sad kad su svi doma.
Trenutno niti nemam mreznog uredjaja koji sam moze iskorisiti full bandwidht od 1200mbita 

Posudio bio mreznu od 2.5Gbit da testiram brzinu i bez problema drzi full bandwidht cijelo vrijeme, medjutim jako malo stranica ima  koje pojedinacno podrazavaju takve brzine prilikom downloada.

 

 

Sto bi rekli stari Vikinzi: "Det finns inget dåligt väder bara dåliga kläder!"
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 0:07 (sp00ky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Yes.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

Poslovni korisnik. U tijeku upgrade na core optiku, pa ću napokon biti zadovoljan nakon 15 godina mučenja.

 

300/300.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koja vam je brzina pristupa Internetu?
Xidrus kaže...
neampojma kaže...

kad kiša ne pada 7-25mbita, kad kiša pada 0,5-9mbita, samo hibridno 

 koja je fora sa kišom?

 hibridbox kod tcoma, kad je lošije vrijeme mobilni net u k

16 godina
odjavljen
offline
Koja vam je brzina pristupa Internetu?

A sad lijepo kartone svima koji imaju preko 100mbps! Pa nek misle iduci puta...

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice