Koja oprema mi treba za akcijsku kameru?

poruka: 8
|
čitano: 5.240
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koja oprema mi treba za akcijsku kameru?".
15 godina
offline
Koja oprema mi treba za akcijsku kameru?

Mislim da je za akciju bitno imati barem 50-60 fps da bude fluidno. 30fps je presporo, za neku statičku snimku je ok, ali za kretanje nije fluidno.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koja oprema mi treba za akcijsku kameru?
Keso kaže...

Mislim da je za akciju bitno imati barem 50-60 fps da bude fluidno. 30fps je presporo, za neku statičku snimku je ok, ali za kretanje nije fluidno.

 Pogresno mislis.  Ako nece koristiti usporeni snima 25 FPS je dovoljno. Pa cijeli zivot gledas filmove u kinima i na tvu u 25 fps.....

14 godina
offline
Koja oprema mi treba za akcijsku kameru?

Vazeljin pod obavezno

Dirty dosen
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koja oprema mi treba za akcijsku kameru?

Navodno odšarafljivanje akcijske kamere sa standardnim navojem je totalna laž i kupovina "mounta za akcijsku" kameru je besmislena osim ako nije nužna za neki mount koji je dostupan isključivo u takvom "GoPro" standardu, a što je u praksi vrlo rijetko.

 

Osobno sam protresao Sony akcijsku kameru preko tisuću kilometara sa takvim standardnim navojem koji se naravno ne otpušta niti prilikom ekstremnih (mountain bike dowhill) vibracija direktno sa okvira bicikle.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koja oprema mi treba za akcijsku kameru?

Zapravo je u pravu kad spominje AKCIJU jer i zbog perceptivnog osnosno kvalitetnijeg i fluidnijeg doživljaja brzog pokreta, a i zbog povremeno mogućeg i realnog zaštekavanja tehnologije koja pruža "rubnih" 30 FPS ako će je koristiti u nekim dinamičkim i za pokret vrlo brzim scenarijima bolje je težiti 60FPS.

 

Filmovi koje gledaš na 24FPS su uvelike produkcijski optimizirani za takav prikaz.

15 godina
offline
Koja oprema mi treba za akcijsku kameru?

od opreme mu treba još netko da mu daruje i ostalo što mu je potrebno uz akcijsku kameru. tak sam ja frendu za rođendan kupil univerzalni daljinski za televizor i uputil ga da si televizor kupi sam. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koja oprema mi treba za akcijsku kameru?

Ne znam koju čaroliju filmovi koriste da akcija dobro izgleda i na 24 fps. Ali očito rade nešto pametnije nego ja. Ima veze brzina zatvarača - ako je jako brza, slika je trzava. Kad je sporija, objekti koji se kreću su razmazaniji što pridonosi osjećaju fluidnosti. Plus stalak - profi filmovi uvijek su na dobro stabiliziranoj opremi, pa su kretnje scene+objekata manje, izgleda fluidnije. Plus tko zna kakvu obradu imaju. Meni iz ruke 25 fps ne izgleda baš dobro, ali 50+ fps super fluidno. Baš se vidi razlika.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koja oprema mi treba za akcijsku kameru?
Keso kaže...

Ne znam koju čaroliju filmovi koriste da akcija dobro izgleda i na 24 fps. Ali očito rade nešto pametnije nego ja. Ima veze brzina zatvarača - ako je jako brza, slika je trzava. Kad je sporija, objekti koji se kreću su razmazaniji što pridonosi osjećaju fluidnosti. Plus stalak - profi filmovi uvijek su na dobro stabiliziranoj opremi, pa su kretnje scene+objekata manje, izgleda fluidnije. Plus tko zna kakvu obradu imaju. Meni iz ruke 25 fps ne izgleda baš dobro, ali 50+ fps super fluidno. Baš se vidi razlika.

 Nema tu carolije.... Filmovi se rade na 24 ili 25 fps da bi se dobio taj izgled filma.....

Stabilizacija izgleda odlicno ali i snimanje iz ruke ima svoju car. Recimo Serijal Born je sniman iz ruke manje vise sve ili velika vecina scena....

Manja brzina zatvaraca daje fluidniji pokret..... Oko generalno i ne vidi preko 30 fps manje vise .....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice