Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

poruka: 38
|
čitano: 9.900
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati ".
12 godina
offline
Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

Zagađenja poput ovoga su pravi problem svijeta, ali ih se ignorira jer se na njihovom rješavanju ne okreće lova (za razliku od globalnog zatopljenja).

Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
kerum kaže...

Zagađenja poput ovoga su pravi problem svijeta, ali ih se ignorira jer se na njihovom rješavanju ne okreće lova (za razliku od globalnog zatopljenja).

 Definitivno nedostaje marketing iza ovog problema. No kurvinski je i to da ameri samo tako promijene definiciju bilo čega, k'o s recesijom npr. nedavno i odma nešto postane ok ili prestane biti ok. Čistim potezom pera. 
"Njihovo uklanjanje iz prirodnog ciklusa vrlo je skupo, a znanstvenici poručuju da bi taj trošak trebali snositi oni koji su generiranjem tih kemikalija profitirali – dakle, njihovi proizvođači.
Koji mrtvi trošak? Ekstra porez koji će proizvođači preliti na krajnjeg potrošača? Koji će onda u nedostatku novaca, jesti smeće od hrane, voziti starog dizela, kupovati jeftine i za prirodu štetne proizvode... Na taj način misle riješiti problem?

 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
Tko nije, neka pogleda Dark Waters.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
Aldo kaže...
..a znanstvenici poručuju da bi taj trošak trebali snositi oni koji su generiranjem tih kemikalija profitirali – dakle, njihovi proizvođači.

.. Ekstra porez koji će proizvođači preliti na krajnjeg potrošača?..

 

- cijenu na kraju uvjek plača potrošač-kupac, u novcu kao i zdravlju.

-znanstvenici? na prvu bi čovjek pomislio, 'pametni ljudi' (oni koji mogu nešto 'zamisliti', smisliti-izmisliti, izumiti-otkriti.. anticipirati, oni koji znaju!) .. no konstantno dokazuju da ne znaju ništa tj ne gledaju dalje od nosa. Ponekad u interesu zelenih, dok u usa primjeru klasične predizborne igre republikanaca-demokrata i poreza bogatima... kao i cirkus oko trumpeka. No to je sve i dalje show-biz... kao i izgorkazi za mase koje su samo formalnost tj broj glasova koje se tako prikupi za prvu ili drugu opciju koja tad nastavlja isti cirkus.

-da, postoji usa-centričnost, kao i zapad-centričnost.. tj kriterij ako je njima dan, tad je na Zemlji dan, ne broji se ostatak, koje sad pljujući protivnike ponavljaju obje strane floskulom treći svijet, svijet kako to vidi usa-zapad.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

Koliko su masovni mediji okupirani ovim realno katastrofalnim problemom pokazuje cinjenica da ovakvo nesto mogu procitat na tech portalu poput BUGa dok na "popularnim" news portalima mogu jedino citat budalastine tipa onog natezanja oko ostavstine onog debelog frajera koji je riknuo na maserki......

Moj PC  
21 0 hvala 2
2 godine
offline
Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

kišnica ?!

 

pa, onda ni sama kiša nije zdrava za usjeve, povrće, voćke, itd...

 

zalijevat ću voćke i rajčicu Janom ili Studenom iz boce, da ne bih dobio kakvu boleštinu.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
19 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
A teta Jana je s druge planete pa je njezina voda sigurna.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2022 12:04 (silvio3105).
8 godina
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
Kada je to kisnica uopce bila zdrava za pice? Ako se ne varam to je vise manje destilirana voda, bez minerala koji su tijelu potrebni
 
0 6 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
Naša voda iz jezera i rijeka dolazi kao rezultat kiše/snijega. Znači nije zdrava za piće. Otrovana.
Što na to kaže riječni rak u Mrežnici?
vicious
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

Još jedan novi otrov, a mi još uvjek živi. Tu nešto ne štima.

42
 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
crnix kaže...
Kada je to kisnica uopce bila zdrava za pice? Ako se ne varam to je vise manje destilirana voda, bez minerala koji su tijelu potrebni

 Rodbina u BiH pila kišnicu od uvijek, žive na mjestu gdje nema vodovoda, na vrh brda, i svi redom preko 90 godina doživjeli...

Koliko je zdrava ili nezdrava ne znam, isto kao ova iz vodovoda, ili s nekog izvora..

8 godina
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
MEGATAMA kaže...

Koliko su masovni mediji okupirani ovim realno katastrofalnim problemom pokazuje cinjenica da ovakvo nesto mogu procitat na tech portalu poput BUGa dok na "popularnim" news portalima mogu jedino citat budalastine tipa onog natezanja oko ostavstine onog debelog frajera koji je riknuo na maserki......

 

Molim da se ne potcjenjuje vaznost rikavanja na maserkama. Hvala.

Za ostavstinu manje vise.

15 godina
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
crnix kaže...
Kada je to kisnica uopce bila zdrava za pice? Ako se ne varam to je vise manje destilirana voda, bez minerala koji su tijelu potrebni

 -ne postoji 'zdrava' voda (hrana itd..) tj sam život je smrtonosan .. kao i disanje i sve.

-postoji jestiva hrana i pitka voda, postoji zdravstveno ispravna voda kao i ona koja nije za piće, tehnička itd..

-naranvo.. klasičan buzzword-bedastoća, kao organska hrana, ekšli reklama i muda pod bubrege..

 

-čista voda bi bila h20, kemijski čista.. bez minerala i ostalog (manje-više štetnog..).

-a što je zdravo ili štetno? štetno je sve, pa i lijek u višoj dozi postane otrov kao što je i obrnuto, otrov postane serum recimo za zmijski otrov-protuotrov.

-štetno može biti i 'perje' kao nešto lagano, no ako tona padne na osobu zgnječi je.. igra riječi, reklame, fondovi i eko-zeleno...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2022 14:01 (ihush).
3 godine
offline
Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

Boga ti jel ima išta više na ovom svijetu a da valja

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
MEGATAMA kaže...

Koliko su masovni mediji okupirani ovim realno katastrofalnim problemom pokazuje cinjenica da ovakvo nesto mogu procitat na tech portalu poput BUGa dok na "popularnim" news portalima mogu jedino citat budalastine tipa onog natezanja oko ostavstine onog debelog frajera koji je riknuo na maserki......

 ako se na popularnim portalima i pojavi ovakva vijest, horde debila će u komentarima trabunjati o zavjerama ili stiskati haha na facebook objavi. Kakva publika, takve vijesti.

PSN - darklydexter
7 godina
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
crnix kaže...
Kada je to kisnica uopce bila zdrava za pice? Ako se ne varam to je vise manje destilirana voda, bez minerala koji su tijelu potrebni

 Ako joj fali minerala ne znači da je otrovna ili nezdrava.

Jednostavno joj fali minerala.

Nadoknadiš drugim pićima i hranom 

viciousone kaže...
Naša voda iz jezera i rijeka dolazi kao rezultat kiše/snijega. Znači nije zdrava za piće. Otrovana.
Što na to kaže riječni rak u Mrežnici?

 Opet je pitanje omjera.

Npr. granica kad se smatra da je otrovna je recimo 100 g nekih čestica na 1000 litara vode.

I sad recimo padne milijun litara takve kiše u rijeku koja na tom dijelu di je palo sadrži par trilijuna litara vode, i onda je koncentracija tih čestica tak mala da ih nemreš ni izmjerit jer su se razmučkale u toj silnoj vodi, i voda savršeno zdrava..

Ali ak popiješ tu kišnicu direktno, loše ti se piše...

Na kraju, jedino je bitno da koncentracije opasnih tvari nisu toliko velike da se ne mogu profiltrirati prolaskom kroz riječni sustav, a na kraju onda ionak sve završi u moru koje opet još dodatno razrijedi sve, ali je problem kad na mjestima ulaska vode je prevelika koncentracija tih tvari, onda je i morski život nadrapao na tom mjestu, kao što u zadnje vrijeme vidimo kod nas sa slučajevima puštanja nefiltrirane kanalizacije u more.

 

круха и игала...
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2022 16:24 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

ništa se nigdje ne može nikad smatrati sigurnim, osim smrti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr

I HDZ-a na vlasti u Hrvatskoj 

 

круха и игала...
2 godine
offline
Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

..i uvijek neka budala na čelu SDP-a.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
fer-de-lance kaže...
crnix kaže...
Kada je to kisnica uopce bila zdrava za pice? Ako se ne varam to je vise manje destilirana voda, bez minerala koji su tijelu potrebni

 Ako joj fali minerala ne znači da je otrovna ili nezdrava.

Jednostavno joj fali minerala.

Nadoknadiš drugim pićima i hranom 

viciousone kaže...
Naša voda iz jezera i rijeka dolazi kao rezultat kiše/snijega. Znači nije zdrava za piće. Otrovana.
Što na to kaže riječni rak u Mrežnici?

 Opet je pitanje omjera.

Npr. granica kad se smatra da je otrovna je recimo 100 g nekih čestica na 1000 litara vode.

I sad recimo padne milijun litara takve kiše u rijeku koja na tom dijelu di je palo sadrži par trilijuna litara vode, i onda je koncentracija tih čestica tak mala da ih nemreš ni izmjerit jer su se razmučkale u toj silnoj vodi, i voda savršeno zdrava..

Ali ak popiješ tu kišnicu direktno, loše ti se piše...

Na kraju, jedino je bitno da koncentracije opasnih tvari nisu toliko velike da se ne mogu profiltrirati prolaskom kroz riječni sustav, a na kraju onda ionak sve završi u moru koje opet još dodatno razrijedi sve, ali je problem kad na mjestima ulaska vode je prevelika koncentracija tih tvari, onda je i morski život nadrapao na tom mjestu, kao što u zadnje vrijeme vidimo kod nas sa slučajevima puštanja nefiltrirane kanalizacije u more.

 

A odakle tih par trilijuna litara vode u rijeci. S Marsa? 

42
7 godina
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr

To je voda koja cirkulira, profiltrira se djelomično u samom protoku, a dalje kad ide u vodovodni sustav npr. ima kemijsku i mehaničku filtraciju.

Bitno je da filtriranjem mogu doći do ispravne vode za piće, a nikakva kišnica tu ne igra nikakvu ulogu jer je podijeljena na cijelu površinu gdje pada, tak da je količina koja završi u rijeci zanemariva.

Problem je direktno zagađenje ispuštanjem tokskčnih tvari u rijeku, a ne kišnica.

Naravno, problem je otrovna kišnica, ali samo kad se drito pije, vodovodna voda ako nije pitka uzrok leži negdje drugdje, a ne u kišnici.

 

круха и игала...
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2022 20:49 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
Boris grozni kaže...

Boga ti jel ima išta više na ovom svijetu a da valja

 grundig televizori za soma i pol kuna, ofkors, bolji od oleda 

7 godina
offline
Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

ima li neki nacin za filtrirat ta cuda iz kisnice, a da je prakticno za kucnu upotrebu?

Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

Tehnoloski smo sve napredniji, nema straha... Ugradit cemo separatore u grlo, filtere u bubrege i ic na servise... Nema potrebe za ovakvim vijestima.

Najogavnija smo vrsta, najbitnija je fakin lova - to sto cemo i jesmo sjebali planet, to je sporedna stvar...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2022 22:27 (Batista).
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

U budućnosti ćemo imati dpf ugrađen prije debelog crijeva. Svake godine tehnički pregled,a prije toga si obavezno odeš propuhati. I jao si ga tebi ako si dao lokalnom mehi da ti skine filter tak da možeš i dalje jesti domaći kulen koji će tada biti ilegalan.

PSN - darklydexter
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

čini se kako je u nas, u nekim vukojebinama, opasno i gledati oko sebe. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
Ajar kaže...

čini se kako je u nas, u nekim vukojebinama, opasno i gledati oko sebe. 

prigradski primitivac bezobrazni..

za tebe je Imotski vukojebina ...

 

kao da se takve nepodoštine ne događaju u našemu uljuđenom Zagrebu...

a, ne rekao bi ti, to rade samo došlje,.... ercegovci i dalmatinci... fetivi zagrepčansi se ne tuku i ne ubijaju medjusobno., kak ne .to fini dečki...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 10:29 (Zaporožac).
12 godina
offline
Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

Kada sam pravio kuću (prije 14 godina),na tome placu nije bilo gradskoga vodovoda,pa sam bio prisiljen praviti bazen za kišnicu.
Napravio sam ga veličine oko 12 m3,te usmjerio rinu/oluke u njega.Ukupna kvadratura krovova (pola kuće + terasa) koja hvata kišnicu je oko 110 m3.
U tih 14 godina samo sam 2-3 puta ostao bez vode!
U sistem sam ugradio filter koji pročišćava vodu od krutih materijala (samo jedan filter),a postoji mogućnost da se nakon toga filtera ugradi i fini filter s aktivnim ugljenom-da bi voda bila za piće!No,ionako nisam pio tu vodu,koristio sam ju samo za sanitarije,a taj dodatni filter ti smanji pritisak tako da mi nema smisla.
Sada imam gradski vodovod i mjesečne račune plaćam oko 18 KN.


Rezime:
Kišnica se itekako može koristiti i dugoročno je odlično rješenje.

Itekako se može piti ugradnjom dvosistemskih filtera kojima mijenjate uloške (38 KN kom).
Po mome iskustvu,najviše problema stvara pustinjski pijesak koji prebrzo začepi filter.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatrati

Koliko se brine o čistoći vode, čudno što Nindža Kornjače nisu normalna pojava kod nas s obzirom da evo primjerice Osijek nema nikakav pročistač otpadnih voda. Tj. ajde postoji rešetka koja "glumi" pročistač prije ispusta u Dravu i kanalizacijska/sabirna mreža je dugačka pa se dio vode pročisti putem, ali mislim da je glupo da 4 najveći grad u RH nema normalni UPOV. Nadajmo se da će se do kraja sljedeće godine napokon izgraditi i pustiti u rad.

Koliko vidim i Rijeka (Kinezi će uskoro graditi novi UPOV?) i Split imaju samo mehanički predtretman prije ispusta u more/kanale. S takvim dosadašnjim pristupom i industrijom koja tobože implementira "UPOV" koji vjerojatno više ne radi nego što radi, naravno da imamo svega i svačega u vodama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Kišnica se više nigdje u svijetu ne može smatr
kiwi_91 kaže...

Koliko se brine o čistoći vode, čudno što Nindža Kornjače nisu normalna pojava kod nas s obzirom da evo primjerice Osijek nema nikakav pročistač otpadnih voda. Tj. ajde postoji rešetka koja "glumi" pročistač prije ispusta u Dravu i kanalizacijska/sabirna mreža je dugačka pa se dio vode pročisti putem, ali mislim da je glupo da 4 najveći grad u RH nema normalni UPOV. Nadajmo se da će se do kraja sljedeće godine napokon izgraditi i pustiti u rad.

Koliko vidim i Rijeka (Kinezi će uskoro graditi novi UPOV?) i Split imaju samo mehanički predtretman prije ispusta u more/kanale. S takvim dosadašnjim pristupom i industrijom koja tobože implementira "UPOV" koji vjerojatno više ne radi nego što radi, naravno da imamo svega i svačega u vodama.

 pa, u redu je da upov imaju Zagreb, Split, Rijeka..dočim je to Osijeku nepotrebno, jer se njihovo smeće odavno slijeva u obližnji Dunav ,pa neka se komšije brinu o njemu...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice