Kino ili streaming: distribucija filmova u doba pa

poruka: 62
|
čitano: 16.520
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kino ili streaming: distribucija filmova u doba pa".
15 godina
offline
Kino ili streaming: distribucija filmova u doba pa

Kino je kino i nema mu zamjene

 

 
19 6 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Kino ili streaming: distribucija filmova u doba pa

Ima nešto biblijski u činjenici da je lijevoliberalni Hollywood uništila bolest koja je došla iz najtotalitarnije države svijeta sa kojim su zadnjih desetljeća tijesno surađivali. U godinama koje dolaze, sva zarada koju su dobili sa tog tržišta bit će anulirana. Kako siješ, tako i žanješ.

 
6 15 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
Rootsman kaže...

Ima nešto biblijski u činjenici da je lijevoliberalni Hollywood uništila bolest koja je došla iz najtotalitarnije države svijeta sa kojim su zadnjih desetljeća tijesno surađivali. U godinama koje dolaze, sva zarada koju su dobili sa tog tržišta bit će anulirana. Kako siješ, tako i žanješ.

 Nisi jos popio lijekove? Ili su zatvorili komentare na dnevno.

15 godina
online
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
dankodr kaže...

Kino je kino i nema mu zamjene

 

 

Da, to je činjenica... A streaming je streaming i nema mu zamjene.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
dankodr kaže...

Kino je kino i nema mu zamjene

 

 Nekulturnih klinaca koji maltretiraju sve oko sebe ima i u tramvaju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
Svima njima je u interesu kino karta....jer kod streaming-a jedan plati cila obitelj gleda...A onako bi cila obitelj morala kupiti kartu i ići u kino.

U zadnjih 30 godina u kinu bio njekoliko puta....dobro imali smo pauzu u gradu dok nam nije došao cinestar...u cinestaru gledao avatar i kick ass...s tim da sam se ja odgojio na kinu iz 80' kad je kino bilo kao odlazak u restoran...A ne ovaj sadašnji fast-food cinestar doživljaj... između njega i vlastitog TV-a...biram TV

U zadnjih 20 godina Hollywood produkcija je 80% smeche...i sad bi ja trebao za smeche davati 30 kn....how yes no

Sadašnji kino ugođaj u vlastitom domu je tehnički bolje iskustvo nego kino do nazada 20 godina...imaš svoj mir...možeš ići pišati kad hoćeš...nema ometajućih zvukova od nekulturni gledatelja...neke scene koje mi se sviđa mogu pogledati više puta

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
19 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
Sve zavisi od opreme kući.
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
Umbel kaže...
Sve zavisi od opreme kući.

 zapravo i ne. sve gledam na monitoru. televizor nikad nije uključen (ima već deset godina) a u kinu sam posljednji put bio gledati avatar u 3D, prije ž godina. sve je to osobno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
Umbel kaže...
Sve zavisi od opreme kući.

 Najvažnij stavka je mentalno raspoloženje gledatelja u tom trenutku...gledam film...Ajme koje sranje...gledam taj isti njekoliko godina nakon toga REMEK-DJELO

 

Što veći ekran i kvalitetni stereo zvučnici i više od toga ti ne triba.

 

Kino doživljaj je precjenjen i potpuno SUBJEKTIVNO iskustvo...onda nikad nebi gledali filmove koje nismo mogli gledati u Kinu...recimo filmove prikazani u kinu prije rođenja gledatelja.

 

Kada bi gledali tehnički aspekt onda filmove od Charlie Chaplina nikad nebi ni gledali...bez boje i zvuka u 4:3 formatu...moderna vremena....veliki diktator...filmovi stari skoro 100 godina bolji nego većina sadašnje produkcije 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 15:51 (HCMAA).
4 godine
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
dankodr kaže...

Kino je kino i nema mu zamjene

 

 Tako ja i razmišljam. I jedva čekam povratak filmova u kina.

4 godine
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
Visak kaže...
dankodr kaže...

Kino je kino i nema mu zamjene

 

 Nekulturnih klinaca koji maltretiraju sve oko sebe ima i u tramvaju.

 Ima, ali ima i predstava na kojima ih nema. A i sve manje im je kino zanimljivo. To je dobro.

4 godine
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
ludizao kaže...

Nije mi jasno zašto su kina i dalje zatvorena iako imaju mogućnost da se ulaznice prodaju za svako drugo ili treće sjedalo, čime bi se osigurao potreban razmak i bolja distanca nego u javnom prijevozu, crkvama, trgovinama, na svadbama i drugdje.

 A koje filmove će prikazivati? Pogledaj imdb.com i rottentomatoes.com. Jel' vidiš negdje na tim siteovima nove kino filmove? Jesi u travnju slušao izjavu gospođe iz Cinestara koja je na tv-u rekla ovo što i ja - nemaju što prikazivati.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 16:11 (zelenapaprika).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
HCMAA kaže...


Sadašnji kino ugođaj u vlastitom domu je tehnički bolje iskustvo nego kino do nazada 20 godina...imaš svoj mir...možeš ići pišati kad hoćeš...nema ometajućih zvukova od nekulturni gledatelja...neke scene koje mi se sviđa mogu pogledati više puta

 Nikada to neće biti jednako doživljaju u kinu. Niti koncertima, niti kazalištu. A sve to možeš gledati putem interneta.

4 godine
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
HCMAA kaže...

 Najvažnij stavka je mentalno raspoloženje gledatelja u tom trenutku...

 Gledam doma film, telefon zvoni - neka budala opet nudi maxtv, mobitel zvoni, susjeda zvoni i pita tko ju je zaparkirao, iz kuhinje smrdi zagoretina jer sam predugo gledao u tv, vešmašina je već odavno završila s pranjem, a ja još buljim u tv...

 

Kad odem u kino, onda sam u kinu. Mobitel se stiša i uživa se u doživljaju 2 sata.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 16:10 (zelenapaprika).
14 godina
offline
Kino ili streaming: distribucija filmova u doba pa

+ za kino.

Nije to samo da se ode i pogleda film. Ni u restoran se ne ide isključivo zato što si gladan nego i iz nekakvih drugih socioloških pobuda.

Kad je neki novi crtić - ja, žena i klinci obavezno kino, kokice, itd. Sve što ide u paketu.

A osim toga, Bond, Star Trek, Star Wars i još par drugih franšiza - obavezno prvo gledanje u kinu. :)

sig
 
8 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
#zelenapaprika

Živimo u vremenu kada zahvaljujući streaming servise...serije su bolje od filmova...da skratimo izbor postoji...onaj tko voli kino nitko mu neće to osporiti...onaj tko voli u miru vlastite kuće ili stana isto tako.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
Kako je kolega rekao ranije sve ovisi o opremi kod kuće. Dobar TV tipa OLED i dobar AVR kad se spoje Dolby Atmos zvučnici i imaš kod kuće kino svaki dan.
Btw, suđericu I perilicu ne palim kad se gleda film, a teško da će netko zvoniti u 9 navečer. Mobitel se može isključiti i kod kuće.
 
13 0 hvala 0
11 godina
offline
Kino ili streaming: distribucija filmova u doba pa

Nikako mi nije jasno kako neki ljudi ne mogu shvatiti da postoje neki drugi ljudi koji ne misle kao oni i da je to sasvim u redu, dapače da nije tako ne bi bilo u redu.

42
 
17 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
HCMAA kaže...
#zelenapaprika

Živimo u vremenu kada zahvaljujući streaming servise...serije su bolje od filmova...da skratimo izbor postoji...onaj tko voli kino nitko mu neće to osporiti...onaj tko voli u miru vlastite kuće ili stana isto tako.

 Da, ima dobrih serija, ali ih ima još više loših. Baš gledam što nudi HBO na GO servisu. Masu serija s jednom sezonom snimljenom pred koju godinu. Sada su stali sa snimanjem serije Milijarde. Naprasno je sve stalo na 7. epizodi najnovije sezone. Svima je loše, tako da rade / snimaju vrlo malo. Zato neće biti ni puno novih serija.

 

Kao što je ovdje drugi forumaš napisao, 007, Star Wars, Star Trek, sve su to filmovi koji se gledaju u kinu. 

 

007 je trebao biti pušten u kina u travnju, a odgođen je za studeni. Ako se ovako nastavi, gledat ćemo ga u 2021.

 

I dosta mi je sjedenja doma.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 17:57 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
markoBT kaže...

Nikako mi nije jasno kako neki ljudi ne mogu shvatiti da postoje neki drugi ljudi koji ne misle kao oni i da je to sasvim u redu, dapače da nije tako ne bi bilo u redu.

 Zato jer smo postali izrazito sebični. Ja nisam tako odgajan i 99% vremena se ne ponašam tako.

 

Ali zato vidim da ima sve više ljudi koji su zatomili svoju sebičnost ili neke sociopatske sklonosti koje u normalnim uvjetima ne bi mogli pokazati bez sankcija, a sada im na ruku ide ludilo koje se u svijetu širi medijima i internetom o baš svemu (ratovi, bolesti, neimaština...) i odjednom su se našli poput ribe u vodi. Skriveni u svojim kvadratima sobe, ispred ekrana, konačno su u mogućnosti neograničeno širiti svoje evanđelje. I ne vidim da tu postoji neka podjela na mlađe i starije. Tko stigne taj divlja i tlači. I ovdje na forumu postoji tema - što se to dogodilo s našim društvom.

16 godina
offline
Kino ili streaming: distribucija filmova u doba pa

Nije nikakav problem što postoje drugi ljudi, kad bi se oni ponašali na razini ljudskog ponašanja. Besvjesno navlačenje na neljubavnim sjedalima, glasno komentiranje klinaca kojima je sve smješno i glupo, pa se još dozivaju imenima preko nekoliko sjedala, društvo frendica koje ne znaju sekunde zašutiti nego sve glasno moraju čoporativno komentirati...tome sam dobrim dijelom stao na kraj plačajući najskuplje ulaznice i gađajući termine koji ljudima ne odgovaraju. Nemam nikakav problem dati i 100 kuna za potupuni kino doživljaj u miru jer znam što plaćam, između ostalog i zvuk, ali pohađati uobičajene projekcije za 20-35 kuna i onda biti izluđen bukom oko sebe, to više neću.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 18:13 (ivaninho).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
tko voli nek izvoli, mene osobno kino ne zanima, čak još i prije nego što sam kupio tv preko cijelog zida, ozvučenje od kojeg otpada žbuka i fotelju za koju je smijem ni reći koliko košta...
jednostavno imam svoj mir, gledam kada hoću, što hoću, koliko hoću, s kim hoću, za koliko novaca hoću, s pauzama kada hoću, uz hranu i piće koje hoću...

u današnje vrijeme ne mogu zamisliti ni pogledati nešto na tv programu, tj. u vrijeme koje nisam sam odabrao
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
pravi_covijek kaže...
Rootsman kaže...

Ima nešto biblijski u činjenici da je lijevoliberalni Hollywood uništila bolest koja je došla iz najtotalitarnije države svijeta sa kojim su zadnjih desetljeća tijesno surađivali. U godinama koje dolaze, sva zarada koju su dobili sa tog tržišta bit će anulirana. Kako siješ, tako i žanješ.

 Nisi jos popio lijekove? Ili su zatvorili komentare na dnevno.

 Opet trolovi zivog zida na duznosti.

14 godina
offline
Kino ili streaming: distribucija filmova u doba pa

Da samo još vezano za gledanje kod kuće napišem da su tek u zadnjih nekoliko godina stigli veliki televizori i još dodatno i s kvalitetnim prikazom u 4K.

Tehnologija je jednostavno donijela kino doživljaj u naše prostore.

Sigurno da kino ima komponentu izlaska i zabave za obitelj, ekipu ili zaljubljene parove ali generalno stvari se mjenjaju.

Stiglo je mnoštvo streaming servisa i sadržaj je ovdje da bi ga se gledalo kada ti želiš.

Kino jednostavno gubi pomalo utrku kao što je i radio izgubio od TV-a ili TV od interneta/Youtuba-a.

Ubijanje kina i televizije od strane internet platformi je proces koji traje i to je to.

Sad još zamislite neke 3D naočale i slično. Nije da neće opet doći.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 20:49 (CroDexter).
 
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
Karate Kid prvi dio...imam dopuštenje biti izvan kuće do 20h...(hebena tamnica naroda)...odlazim kupiti ulaznicu...za 16:30 projekciju...ko budala čekaš u redu po sata kad sve rasprodano...18:30 sve rasprodano...kupim ovu za 20:30 s ciljem da se prošvercama u 18:30...čekam da mi poništi kartu....vidi on da je karta za sljedeći termin 20:30...ali s obzirom da iza mene još 100 ljudi čeka nestrpljivo da uđe me pušta....sidim na podu...kino prima 25*25=625 A nas je u tom trenutku bilo 100 i nešto viška...prvi Rambo...eto hvata me nostalgija i depra

To je bio pravi kino GUŠT...A kad sam bio prvi put u cinestar(avatar 3d)...sva ta komercijala...nije to to...hebote idu u kino ujutro...filmovi se gledaju poslije dnevnika...nikad ne gledam prije 20h filmove ni u kući...jedino kad bezveze vrtim po tv programu onda bacim oko ali ako idem ciljano onda NIKAD.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
HCMAA kaže...
Karate Kid prvi dio...imam dopuštenje biti izvan kuće do 20h...(hebena tamnica naroda)...odlazim kupiti ulaznicu...za 16:30 projekciju...ko budala čekaš u redu po sata kad sve rasprodano...18:30 sve rasprodano...kupim ovu za 20:30 s ciljem da se prošvercama u 18:30...čekam da mi poništi kartu....vidi on da je karta za sljedeći termin 20:30...ali s obzirom da iza mene još 100 ljudi čeka nestrpljivo da uđe me pušta....sidim na podu...kino prima 25*25=625 A nas je u tom trenutku bilo 100 i nešto viška...prvi Rambo...eto hvata me nostalgija i depra

To je bio pravi kino GUŠT...A kad sam bio prvi put u cinestar(avatar 3d)...sva ta komercijala...nije to to...hebote idu u kino ujutro...filmovi se gledaju poslije dnevnika...nikad ne gledam prije 20h filmove ni u kući...jedino kad bezveze vrtim po tv programu onda bacim oko ali ako idem ciljano onda NIKAD.

 

Pa matineje su najjača spika :-) A izmišljene su prije cca 150 godina.

Pošteni radnji ljudi u 20h već spavaju, a ne ko mi razmaženi kompjuteraši :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Kino ili streaming: distribucija filmova u doba pa

Iskreno, nije me niti najmanje briga sto ce biti sa kinima. Ne dam 15€ ili vise da gledam kako njemacki tuljani izopace svaki uradak sa svojom sinhronizacijom. I to je u idealnom slucaju - osnovna cijena karte, bez hrane i pica, parkinga i dodatka ako je film dulji od 120min. Gratis dobijes reklame prije projekcije i u pauzi, te ako imas srece i nekolicinu budala koji svojim glasnim komentarima garantiraju nezaboravno iskustvo. Dakle, tko voli neka uziva. Ja si doma mogu stvoriti savrseni ugodaj po vlastitoj mjeri koji mi nitko drugi ne moze pruziti. Drago mi je sto streaming sve vise uzima maha te se nadam da ce filmovi na taav nacin postajati dostupni sve brze bez umjetnog cekanja dok se maksimalno ne iscijedi publika koja ide u kina.

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Kino ili streaming: distribucija filmova u doba pa

ja bas volim otic u kino, svaki film koji mi se svidi odem pogledat u kino. a i nachosi u cinestaru su vrh, samo su poceli dizat cijene. 

doma imam 50" 4k tv i 5.1 sustav i dozivljaj gledanja filmova je odlican, kad pojacas na 60-70% glasnocu i gledas neki ratni film osjecaj je ko da si tamo, al moram priznat da u zadnje vrijeme vise gledam na laptopu stvari nego na tvu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob
mar123 kaže...

ja bas volim otic u kino, svaki film koji mi se svidi odem pogledat u kino. a i nachosi u cinestaru su vrh, samo su poceli dizat cijene. 

doma imam 50" 4k tv i 5.1 sustav i dozivljaj gledanja filmova je odlican, kad pojacas na 60-70% glasnocu i gledas neki ratni film osjecaj je ko da si tamo, al moram priznat da u zadnje vrijeme vise gledam na laptopu stvari nego na tvu. 

Ima nas svakakvih, a ti si očito Kino Mazohist prve klase s pohvalom.Malo mi ličiš na prosječnog Amerikanca, i njegove filmske navike ali ok nek ti bude oprošteno.

 

Kad sam ja zadnji put bil u kinu, hm kolko se sječam 1997 godine i gledal sam ovaj šašavi filmek.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: Kino ili streaming: distribucija filmova u dob

pa evo kad je normalna situacija i kad filmovi normalno izlaze ja sam sigurno 2 puta mjesecno u kinu, nekad je znalo bit i na tjednoj bazi, naravno to ovisi o ponudi filmova. ima zanrova koje ne gledam u kinu. 

 

u americi sam bio i njihova kino kultura nije nesto pre razlicita od ove kod nas. kina su im nesto losija ukupno gledajuci, al imaju i dvorane koje su svemirski brodovi za nase(imax dvorane bolje opremljene od naseg gold classa u cinestaru). mali problem tamo je sto su kino karte dosta skupe, ja kod nas skoro uvijek prodem ispod 30 kn za kartu, tamo sam placao po 100 kn u nekim kinima. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice