Kingston XS2000 1 TB - USB štapić za odlikaše

poruka: 11
|
čitano: 5.595
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kingston XS2000 1 TB - USB štapić za odlikaše".
13 godina
offline
Kingston XS2000 1 TB - USB štapić za odlikaše

Specke bolje od očekivanja, ali, di su danas brzi stickovi sa integriranim konektorom? Može usb a, može c. Trenutno uz sandisk extreme pro usb 3.2 i možda koji corsair ne postoji drugo. 

Jednostavno mi ovakav form factor ne odgovara kad su stickovi konstantno u džepu samnom. Imam jednam prijenosni m.2 nvme ali je baš nepraktičan za imat uvijek uz sebe jer moram nosit i kablić

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kingston XS2000 1 TB - USB štapić za odlikaše
dax-lax kaže...

Specke bolje od očekivanja, ali, di su danas brzi stickovi sa integriranim konektorom? Može usb a, može c. Trenutno uz sandisk extreme pro usb 3.2 i možda koji corsair ne postoji drugo. 

Jednostavno mi ovakav form factor ne odgovara kad su stickovi konstantno u džepu samnom. Imam jednam prijenosni m.2 nvme ali je baš nepraktičan za imat uvijek uz sebe jer moram nosit i kablić

A da, kužim što hoćeš reći, samo imaj na umu da je njihova logika da će se ti uređaji koristiti na laptopu kao sekundarni disk. Meni isto fali A konektor. 


13 godina
offline
Re: Kingston XS2000 1 TB - USB štapić za odlikaše
Ma ne treba bit ni a konektor. Možemo se pripremit za budućnost pa nek bude c. Ali nek iza tog c bude takav jedan 2x2 usb to nvme bridge i brz ssd controller i flash, i sve to da fino stane u džepić. Ustvari, jako me čudi da još nemamo nešto takvo na tržištu. Mogu samo pretpostaviti da je grijanje ssd kontrolera jedan od problema.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Kingston XS2000 1 TB - USB štapić za odlikaše

Ha bit će. Mislim da je problem što su 2x2 kontroleri novi, pa još nema toliko uređaja koji ih koriste. Plus imaš taj faktor da je 2x2 standard zapravo stranputica - ne vodi prema ničemu. USB4 je u istoj tehnološkoj grani kao Thunderbolt jer je temeljen na Intelovim Thunderbolt 3 patentima koje je Intel odlučio dati džabe na korištenje svima. 

 

Nije nemoguće da se pojavi ova igračka samo u 2x2 verziji - https://www.amazon.com/Sabrent-EC-NVME-Aluminum-Enclosure-Nvme/dp/B07K4TZQ7D?th=1

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kingston XS2000 1 TB - USB štapić za odlikaše
Denise, jesi li možda isprobao koliko mu padne brzina u pisanju nakon što se potroši slc keš i koliki je keš? Bilo bi dobro to ubaciti u testove, pogotovo za ovakve prijenosne ssd-ove velike brzine kakve obično uzimamo za prebacivanje većih količina podataka.
Naime, imam sličan (po dimenzijama) prijenosni ssd pny od 500gb koji se čini super jer ima relativno visoke brzine (u odnosu na većinu usb stickova), no kad potroši keš, koji nije bogzna kako velik, postane skoro pa neupotrebljiv zbog drastičnog pada brzine

EDIT
Sad sam vidio na testovima 2tb verzije - slc keš je samo 30gb, kod 1tb vjerojatno duplo manji, a brzine padaju drastično, ispod 200mbs, dakle u praksi drek na šibici
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2021 7:48 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Kingston XS2000 1 TB - USB štapić za odlikaše

Ako mislimo na isti pny diskić..nešto drugo ti je problem tj ide brzinom koju može isporučit

i ostatak računala tj padne na npr brzinu diska dok iz keša ide koliko može ram

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Kingston XS2000 1 TB - USB štapić za odlikaše
ihush kaže...

Ako mislimo na isti pny diskić..nešto drugo ti je problem tj ide brzinom koju može isporučit

i ostatak računala tj padne na npr brzinu diska dok iz keša ide koliko može ram

 Mislite na isti diskić i u pravu je kad kaže da mu brzina padne do dna kad potroši keš. Nije se za čudit tome kad skoro svaki drive padne nakon što popuni keš

11 godina
offline
Re: Kingston XS2000 1 TB - USB štapić za odlikaše
dax-lax kaže...

 Mislite na isti diskić i u pravu je kad kaže da mu brzina padne do dna kad potroši keš. Nije se za čudit tome kad skoro svaki drive padne nakon što popuni keš

 točno tako, samo što je (barem meni) kod ovakvih eksternih ssd-ova bitno jest kolika je ta najniža brzina

ne kupuješsuperbrzi ssd od jednog ili više tb da bi prebacivao fajlove od par giga, nego da prebacuješ stotine giga i onda prvih 30gb prebaci superbrzo, a ostatak uspori do bola

 

zato meni osobno je puno značajniji podatak brzine koja preostane kad istekne keš i zato bi radije uzeo primjerice cjenovno sličan adata se800 kojem brzina nikad ne pada ispod cca 700mbs, iako mu maksimalne brzine nisu toliko visoke da bi se zvao 'usb štapićem za odlikaše' 

15 godina
offline
Re: Kingston XS2000 1 TB - USB štapić za odlikaše
picajzla0707 kaže...
.. onda prvih 30gb prebaci superbrzo, a ostatak uspori do bola

..

 -govorim o tome.. i ne uspori do bola nego do brzine koju omogućuje ostatak računala kao disk npr hdd i ahci kontroler.. ili ssd ili nvme.. tj meni ovisno o disku koji se koristi (kopiranje je uvjek s dva medija, jedan je spomenuti pny.. drugi ovisi o računalu + dodatno koji usb kontroler 2.0-3.0-3.1..) i tad recimo sa ssda ide 400-500MBs... što nije sporo do bola, na nvme brže, usko grlo je disk-medij i samo računalo kao chipset-kontroler. Dok je keš ovisan o količini rama, interni keš.. i to se potroši za par sekundi kopiranja pa je primjetno tek s 10-100gb i više opet ovisno o računalu na kojem se trenutno radi jer u srži je korištenje-kopiranje ne samo na mojem-jednom nego na raznim računalima dok to može biti i recimo mreža koja je usporediva s klasičnim hdd brzinama i tad je lakše to obaviti mrežom tj usko grlo će biti hdd, tj u slučaju veće količine i dovoljno brzog računala (novije) brže je s takvim diskićem kao pny ili kingston iz texta.. (nevažno koji, samo logo-brand..)

 

-ako ti supori do bola.. imaš neki problem, jer je takav diskić brži od internih sata.. može, no naravno ovisi o računalu-chipsetu i tisuće postavki banalno antivirus i sl. ili neki dodatni alat-tweak koji možda busta početak uz keš a kasnije kompenzira gubitkom.. no sam diskić na 3.0-1-2.. radi brzo i nije usko grlo, nevažan je njegov interni keš tj pošto nije on usko grlo tad je keš s druge strane taj koji se potroši.. brži disk može bez keša jer je naprosto brži, nije usko grlo, ne može biti dok mu ne postaviš s druge strane nešto brže kao nvme.. od svega ostalog je brži i bez problema održava do max mogućnosti sata kontrolera računala koje mu šalje ili prima podatke. Naravno kad je na dobrom usb3.1.. ne kad je na npr 2.0 a tad je keš sporedan tj opet je stvar druge strane komunikacije, uvjek su u komunikaciji potrebne dvije strane, obje. Pogrešno je misliti da je za to krivac pny.. tj može biti ako je neki problem, kvar, postavka.. i zato to pišem, jer mora biti brži ili nije uzrok usporavanja ako je ispravan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Kingston XS2000 1 TB - USB štapić za odlikaše
ihush kaže...

 -govorim o tome.. i ne uspori do bola nego do brzine koju omogućuje ostatak računala kao disk npr hdd i ahci kontroler.. 

 uporan si i dalje, i kolega ti je pokušao objasniti, imaš i stotine testova na netu

ali sve uzaludno za tebe, pa nema smisla puno niti vremena trošiti na uzaludno

13 godina
offline
Re: Kingston XS2000 1 TB - USB štapić za odlikaše
Brzina zapisivanja padne ospod brzine koju može isporučiti najjadniji hdd kod čitanja. Nije da ssd nakon potrošenog keša čeka da mu hdd/ssd isporuči podatke brtinom kojom može.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice