Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMeng OS

poruka: 18
|
čitano: 6.770
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMeng OS".
5 godina
protjeran
offline
Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMeng OS

No comments.

Tu sam tek da stavim zvijezdu i iznerviram hejtere svega kineskog 

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
22 1 hvala 0
13 godina
offline
Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMeng OS

Android je zamalo ubio Meego, a sad ga isti taj Android nehotično vraća u život. Ovo postaje sve zanimljivije.

 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMeng OS

Sailfish OS, mislim da cu si napokon kupiti Huaweia :D

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMeng OS

Ovo me podsjeća na fim Štreberi uzvraćaju udarac... 

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMen
filip.pz kaže...

Android je zamalo ubio Meego, a sad ga isti taj Android nehotično vraća u život.

 

I da i ne. Do kraja generalizirano, DA, u pravu si.

MeeGo je doslovce ubio S. Elop, Microsoftov trojanski konj u Nokiji. Eutanizirali su ga iz dva razloga:
1) MeeGo / Sailfish je Linux, a tada je MSom vladao Balmer ("Linux is a cancer...")

2) MeeGo je u startu dizajniran da, po potrebi (nužnosti!), može vrtiti Android apps. No to je bio Nokijin "plan B", ako sve ostalo propadne ("Ovi Store" apps), i onda prelazak na full Android. Preživio MeeGo ili ne, Android apps su se već nazirale kao standard - i jedna i druga varijanta je bila trn u oku tadašnjem MS managementu.

Da, Mozilla i MeeGo su se pokazali skoro kao validacija one "što te ne ubije, čini te jačim":

Netscape navigator je na kraju uskrsnuo u Mozilla Firefoxu (za razliku od IE koji više nema support ni od vlastite "obitelji"), dok je MeeGo kroz Sailfish uskrsnuo kao Aurora (za razliku od WP...).

 

 

Jedino mi je ovo cheesy:

Isti izvor navodi kako će HongMeng OS biti 60% brži od Androida

To je, tek uvjetno, moguće samo:

1) ako je riječ o jefitnijim / jednostavnijim / inferiornim uređajima, koji teško vrte zahtjevne servise poput "Google Assistant" itd - koji bi ovdje bili izbačeni;

 

2) ako se izbaci "slurping" (srkanje) korisničkih podataka i navika (u čemu Google pretjeruje). No, problem je da je taj slurp dio čitavog Android eko-sustava: free apps u pravilu imaju prikazivanje reklama, a ono se pak ciljano bazira na - špijuniranju korisnika.

Aurora / Sailfish OS to u startu ima izbačeno, tako da bi takve apps, u teoriji, mogle imati problema s radom (da ne govorimo da ni sami developeri time ne bi trebali biti oduševljeni - da ostaju bez "pinkice").

Opet, i tome se može doskočiti čak i na samom "oriđinale gugl" Androidu (kh, kh, Lucky Patcher), tako da se sigurno može "odfejkati" srkanje korisničkih podataka i na Aurori/Sailfishu za takve apps koje to zahtjevaju (koliko bi autori appsa bili oduševljeni s tim riješenjem, drugo je pitanje).

S druge strane, HongMeng/Ark OS može (po potrebi) kopirati srkanje korisničkih navika a la Google i, bar na istočnoj hemisferi, osakatiti do sad nedodirljivi Google. Developerima bi trebalo biti svejedno da li im pinkica dolazi od milijuna korisnika s istoka ili zapada.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 1:47 (Zechina).
13 godina
offline
Re: Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMen
Zechina kaže...
MeeGo je doslovce ubio S. Elop, Microsoftov trojanski konj u Nokiji

 Skrećem pozornost na Operation Elop koji u poglavlju 27 kaže:

The fact that decisions made turned out to be wrong does not make the decision makers traitors.

Nisam ljubitelj S. Elopa, ali iz knjige je jasno da je Nokia bila nespremna na ozbiljnu prijetnju izvana i da tu nažalost nije bilo previše opcija. Možda bi netko drugi na njegovom mjestu prihvatio (još veći) rizik sa MeeGo strategijom no nad prolivenim mlijekom se ne plače...

 

Što se mene tiče Salifish OS nema onako dobar UI kakav je imao MeeGo - više mi se sviđa klasičniji Glacier UX, ali Jolla je odlučila da im treba nešto drugačije. E sad, drugačije je, ali da ima neku posebnu privlačnost - ne bih rekao.

 

Android OS aplikacije se u Sailfishu vrte u SW licenciranom od treće strane i tu je uvijek bilo dosta problema. Objektivno, nije lako odsimulirati cijeli OS i za jednostavne aplikacije to je i radilo OK, ali o nekoj brzini nije bilo govora (doduše Jolla C, pa i Jolla Tablet nisu dovoljno snažni ni da pristojnom brzinom vrte čisti Android) Na nekom modernom HW-u to i moglo biti prihvatljivo, ali mislim da je "sve ili ništa" karta da Huawei pokuša izgraditi novi "eko sustav" koji bi onda uključivao i nativne aplikacije. Jolla je svoju strategiju bazirala na odnosu sa BRICS zemljama tako da nekakva baza postoji i za takav razvoj događaja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 7:15 (filip.pz).
15 godina
offline
Re: Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMen
Antiseptik kaže...

No comments.

Tu sam tek da stavim zvijezdu i iznerviram hejtere svega kineskog 

 Jest ugodno stavljat zvijezu pod okriljem Evropske Unije.

 

Pitam se kakvu li bi zvijezdu stavljao da se fakat nalaziš pod vlašću tih zvijezda?

Know your world.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 7:43 (escobar_).
5 godina
protjeran
offline
Re: Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMen
@escobar
Zašto misliš da je kod njih gore? Da nisi pročitao iz "objektivnih" mainstream medija u vlasništvu UK ili US?!
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 8:02 (Antiseptik).
11 godina
offline
Re: Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMen
Antiseptik kaže...

No comments.

Tu sam tek da stavim zvijezdu i iznerviram hejtere svega kineskog 

Da je meni kinez biti, jer kineze Antiseptik štiti!

 

p.s.

 

Kažu: što te ne ubije, to te ojača. Kako Trump ne može ubit Huawei, zna se što slijedi.

 

p.s.s.

 

Postoji samo jedno objektivno glasanje, glasanje nogama. A znamo kako glasaju meksikanci, južnoamerikanci, afrikanci, sirijci, indijci, kinezi i ostali azijati.

42
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 13:32 (markoBT).
6 godina
offline
Re: Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMen
Antiseptik kaže...
@escobar
Zašto misliš da je kod njih gore? Da nisi pročitao iz "objektivnih" mainstream medija u vlasništvu UK ili US?!

Evo ja iz druge? ruke, odnosno rođak mi je oženio kineskinju. Zašto ti misliš da kod njih nije gore (pretpostavljam po tvojim postovima)?

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 16:42 (love2ml86).
8 godina
offline
Re: Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMen
filip.pz kaže...
Zechina kaže...
MeeGo je doslovce ubio S. Elop, Microsoftov trojanski konj u Nokiji

 Skrećem pozornost na Operation Elop koji u poglavlju 27 kaže:

The fact that decisions made turned out to be wrong does not make the decision makers traitors.

 

Treća rečenica u istom poglavlju kaže:


There are as many versions of Nokia’s recent history as there are storytellers. So we don’t even try to insist that our book illustrates the ultimate truth.

Pa ti sam reci koliko možeš vjerovati ovakvom "Poncije Pilat" zaključku.

 

"O. Elop" sam pročitao odmah po izlasku, zaključak knjige je poput Muelerovog reporta: "nije da nije", "prosudite sami".. uz izostanak bitnih informacija.
Osobno sam razočaran knjigom jer zvuči kao plaćeni "damage kontrol", odn. "Tko je jamio, jamio je, a sad idemo dalje".
Pratio sam priču dugo od insidera, neke činjenice su neoborive.

Npr:
Tomi Ahonen, bivši visoki djelatnik u Nokiji, sve je detaljno analizirao i opskrbio se podacima. Te činjenice - npr fantastična prodaja MeeGo N9 u Švicarskoj (praktički gdje god se pojavio bio je rasprodan), kad njemački Stern savjetuje Njemcima da odu u Švicarsku kupiti N9 (koji je bio "zabranjen" u Njemačkoj) jer će im se isplatiti čak i s troškovima puta tamo i natrag... stvari su bez presedana.

Forsiranje zastarjelog Symbiana od strane internih uhljeba u strukturi, navedeno u knjizi, sigurno je točno; no Elop nije imao niti jedan normalan razlog da, bez obzira na sve, samo 2 dana nakon konačnog velikog predstavljanja flagshipa - isti utrne!

Takve bitne stvari u knjizi nisu spomenute ili su do kraja relativizirane.

Usporedi samo ove dvije činjenice: da ni godinu dama nakon switcha na WP isti nije bio dovršen (objašnjeno u knjizi), a s druge strane gotovi proizvod (MeeGo N9, N9000) koji su bar 3 godine razvijali - naprasno je ugasio.

Ironija je da on sam, formalno, čak nije tražio gašenje MeeGo (opet Poncije Pilat), već je to board za njega učinio 3 mjeseca ranije.

Ovdje je detaljno, od T. Ahonena, što se sa MeeGo desilo:
https://communities-dominate.blogs.com/brands/2011/02/nokia-autopsy-on-meego-one-last-look-back-before-we-look-forward-on-the-new-nokia.html

 

...

Inače, slična priča (neki dan ponovno aktualizirana! vidi niže) se tada desila sa HP-om, kad je "njima došao njihov Elop", Léo Apotheker, sa zadatkom da ubije drugi omnipotentni, konkurentni mobilni Linux OS - Web OS, također pod cijenu da uništi firmu ako treba (ekspresno spisdio 11 milijardi dolara!). Vrlo slično kao i s MeeGo: povukli uređaje malo po predstavljanju "jer se ne isplate", onda kad je nastala pomama, brzo ih išli pokušati vratiti na tržište da netko ne bi završio u zatvoru (= MeeGo N9 se npr prodavao po - Indiji, Africi i Rusiji, ali ga se regularno nije moglo naći u Europi. Odn., bitan razlog zašto se i danas SailFish/Aurora prodaje u Rusiji!).

Za razliku od Nokije, u HP-u su srećom ovog brzo prokljuvili i torpedirali.
Leo Apotheker's HP never wanted webOS to succeed (19.8.2011.)

HP's former CEO Leo Apotheker killed WebOS (14.3.2012.)

HP's Léo Apotheker admits he didn't read Autonomy's accounts before acquisition (2.4.2019.) 

 

...hehehe, webOS Linux i danas živi kao LG smartTV + IoT OS ;)

5 godina
offline
Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMeng OS

Nas i Kineza oko 1.39 milijardi... Neka pati koga smeta...

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMen
Izjave tipa biti prvi u 5g ili pametnim telefonima su sada vec smiješne. Predvodnici i najveća tržišta u 5g telefoniji su Sj. Americki, Japanski, Australijski, J. Korejski operateri... Svi odbacili Huawei. Slijedit ce ih i dio EU kao Britanci, Skandinavija... A baš me zanima kakav store ce HongMeng imati... Wow! Je li mislite da ce Hrvati, a to kinezi očekuju, kupovati HongMeng mobitele? Svašta. A siguran sam da nece ni Rusi barem po onima koje poznajem, a vjerojatno ni Indijci bar ne vecinom.
 
1 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMen
Hoggy kaže...
Izjave tipa biti prvi u 5g ili pametnim telefonima su sada vec smiješne. Predvodnici i najveća tržišta u 5g telefoniji su Sj. Americki, Japanski, Australijski, J. Korejski operateri... Svi odbacili Huawei. Slijedit ce ih i dio EU kao Britanci, Skandinavija... A baš me zanima kakav store ce HongMeng imati... Wow! Je li mislite da ce Hrvati, a to kinezi očekuju, kupovati HongMeng mobitele? Svašta. A siguran sam da nece ni Rusi barem po onima koje poznajem, a vjerojatno ni Indijci bar ne vecinom.

 

Ti sa svojih navodnih "preko 20 godina iskustva u izradi telecom hw i sw za velike poznate tvrtke" K...CA razumiješ koliki je svijet i kako funkcionira, a još si i poprilično neinformiran. Mislio sam povaditi gluparije koje si do sad napisao ali je previše jadno, nije čak ni smiješno.
Shvatili smo da si Hrvat i da mrziš kineze, patetično predvidivo. Little Lebowski, rvacka varijanta.

 

@"Je li mislite..." (hrvatski: "mislite li"; srpski: "da li mislite"; wtf?)

Odakle si samo izvukao da će "kinezi" proizvoditi nekakve "hongmeng mobitele"?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 22:51 (Zechina).
10 godina
offline
Re: Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMen
escobar_ kaže...
Antiseptik kaže...

No comments.

Tu sam tek da stavim zvijezdu i iznerviram hejtere svega kineskog 

 Jest ugodno stavljat zvijezu pod okriljem Evropske Unije.

 

Pitam se kakvu li bi zvijezdu stavljao da se fakat nalaziš pod vlašću tih zvijezda?

 A što ti imaš protiv amerikanaca i ostalih boraca protiv Hitlerove fašističke vojske koji su nosili zvjezdu kao oznaku ??

15 godina
offline
Re: Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMen
Zechina kaže...
..

Isti izvor navodi kako će HongMeng OS biti 60% brži od Androida

--

- ima i 3. ... buzzword, moj tata je jači od tvog! ..

jer i reklama je već nešto, naravno, kad ne bi govorili o sebi kao jačem tad bi bili slabiji ili što bi već grumf napisao na majici..

 

Antiseptik kaže...
@escobar
Zašto misliš da je kod njih gore? Da nisi pročitao iz "objektivnih" mainstream medija u vlasništvu UK ili US?!

 -hongkong? Ne znam gdje je gore od čega ili da je ovo tema o blokovskoj podjeli, uređenju društva, no na kraju je sve novac (politika-ekonomija-rat.., ista stvar, drugo agregatno stanje) i tu nema lijevih-desnih, nego imaš-nemaš, jači-slabiji, lav-gazela. Pri tome boja zvjezdice na zastavi može biti bilo koja iz spektra pa i duginih boja (mada tad simbolizira nešto treće) :)

 

edit: poveznica/odgovor na oba posta.. hitler je pred kraj ratovao nepostojećim divizijama i tajnim oružjima koja će preokrenuti sve.. dežavu?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2019 8:14 (ihush).
8 godina
offline
Re: Kineski proizvođači mobitela testiraju HongMen
AF139 kaže...
escobar_ kaže...
Antiseptik kaže...

No comments.

Tu sam tek da stavim zvijezdu i iznerviram hejtere svega kineskog 

 Jest ugodno stavljat zvijezu pod okriljem Evropske Unije.

 

Pitam se kakvu li bi zvijezdu stavljao da se fakat nalaziš pod vlašću tih zvijezda?

 A što ti imaš protiv amerikanaca i ostalih boraca protiv Hitlerove fašističke vojske koji su nosili zvjezdu kao oznaku ??

 

Da se nadovežem: Najveću žrtvu u borbi protiv Hitlerovih fašista su podnijeli Rusi, uključivši tu negdje i Kineze koje su Japanci maskrirali. Odnosno, D-day ne bi bio izvediv da Hitler nije slomio zube na Rusiji (uostalom, Rusi su prvi ušli u Berlin).

"Zahvaljeno" im je tako da je Trump pozvan na D-day, a ove godine nitko od Rusa (i Kineza) nije čak ni deklarativno.

(Trump je 5 puta izbjegavao vojnu obvezu, ugl. zbog "gadnog kalcifikata u koljenu"; danas to valjda liječi golfom u Mar-a-Lagu)

Ovdje se priča vraća na topic:
Putin i Xi su D-day proslavili zajedno u Petrogradu (St. Petersburg), isti dan je Huawei svečano potpisao sporazum s MTS da će biti glavni izvođač 5G infrastrukture u Rusiji.

 

Evo iz kineskog rakursa:

The meetings in St. Petersburg were therefore a triumph of constructive realism and bode well for the future security and prosperity of Eurasia.
The same can certainly not be said about the empty posturing of the Western allies at the D-Day anniversary-shamefully freezing out Russia and China which suffered so much more in World War II than any of them.

http://www.chinadaily.com.cn/a/201906/11/WS5cfee519a31017657723064b.html

6 godina
offline
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice