Kineska vojska testira elektromagnetske puške

poruka: 20
|
čitano: 6.132
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kineska vojska testira elektromagnetske puške".
16 godina
offline
Kineska vojska testira elektromagnetske puške

Ispališ 5 hitaca i onda staviš na USB punjač iduća 24h.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Kineska vojska testira elektromagnetske puške

Nekad smo u JNA ručno vrtili male generatore. To bi moglo i za ovo. Uzmeš generator, u puškama su kondenzatori, spojiš njih 10 - 20, jedan vrti a ostali pucaju

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kineska vojska testira elektromagnetske puške
Sad će američki kongres i pentagon izraziti zabrinutost jer se još netko osim njih naoružava.
 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Kineska vojska testira elektromagnetske puške

Super. Nova oružja za slijedeći Battlefield.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Kineska vojska testira elektromagnetske puške

Ma fake. Kladim se da je unutra mehanizam iz airsoft pušaka

 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Kineska vojska testira elektromagnetske puške

U ime SAD-a izražavam zabrinutost.

 
8 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kineska vojska testira elektromagnetske puške
Sad su izvanzemaljci stvarno nadrljali.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kineska vojska testira elektromagnetske puške

Što se tiče energije (trajanje baterija) nisu to tako velike energije kako se čini. Uz pretpostvku da zrno ima izlaznu brzinu od 1000 m/s (u što sumnjam, bit će da je manja) i masu od 5 g njegova je energija samo 2,5 kJ ili 0,7 Wh. Veći je problem što se ta energija mora naglo utrošiti, pa stoga pucaljka vjerojatno radi na superkondenzatore. Baterije se vjerojatno mogu mijenjati: postoji šaržer za tanad, i šaržer za baterije. Svaki vojnik dobiva bojni komplet tanadi i bojni komplet baterija. U borbi se baterije (kondenzatori) ne pune nego bacaju. Na kraju težina oružja nije presudna za vojnika. Što znači ako nosi 5 kg baterija, ako bi inače nosio toliko municije i ako mu je je težina oružja smanjena? Inače, poluatomatska puška ima 7,2 kg, a municija uz nju (40 metaka) još nekih 2 kg. Vojnik u punoj ratnoj spremi nosi 20-30 kg, često i više. Rimski je vojnik nosio preko 70 kg. Sve u svemu, to su pucaljke za vojnike (prave), a ne za djecu ili umirovljenike. 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kineska vojska testira elektromagnetske puške

nije tome baš tako...

 

trenutno dva najčešća vojna kalibra: 7.62x39 i 5.56x45 su nastala nakon borbenih iskustava (Bitka za Ržev 1943. je pridonijela razvoju 7.62x39 i uvođenju prije razvijenog 7.9x33 kod Nijemaca - uvidjeli su da pješaku NE TREBA  efektivni domet iznad 400m, a većina se ispucava do 100 m u gradskoj borbi i do 250 m na otvorenom terenu) da se omogući veća količina streljiva po čovjeku...

 

BK za derivate AK je 5 spremnika - spremnik je 215-230 g, metak jedan je cca 17-18 g, dakle u grubo, 5x220 + 150*17.5 *  oko 3.75 kg - BK je inače borbeni komplet, tj. streljivo za jednog vojnika po danu...

 

AK-47  je  ispočetka imao 4.3 kg prazan, a M-70 AB2 je oko 3.7 kg

 

Amerikanci su u Vijetnamski rat krenuli s M-14 od 4.1 kg da bi upravo radi umora (inače uvijek fit američke mladeži od baseballa i američkog nogometa) u suptropskim džunglama prešli na 2.9 kg tešku M-16, te posljedično s 7.62x51 metka od 25.4 g na 5.56x45 od 12.3 g - znači upola lakši metak !

 

oba najčešća kalibra danas imaju početnu energiju malo preko 2000 J - dakle  i novi tip oružja mora radi ubojitosti imati otprilike te energije..

 

a najluđe od svega - uz sve preciznija oružja, rezantnije putanje, profesionalnije obučene vojnike - raste potrošnja streljiva za izbačenog neprijateljskog vojnika...

 

a da sadimo maricu i duvamo ?

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Kineska vojska testira elektromagnetske puške
Stric_Jura kaže...

 

a najluđe od svega - uz sve preciznija oružja, rezantnije putanje, profesionalnije obučene vojnike - raste potrošnja streljiva za izbačenog neprijateljskog vojnika...

 

a da sadimo maricu i duvamo ?

 Eno Mirela pokušava svima dat marice, pa u nedjelju znaš što ti je za uradit...

 

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Kineska vojska testira elektromagnetske puške
danen kaže...

Što se tiče energije (trajanje baterija) nisu to tako velike energije kako se čini. Uz pretpostvku da zrno ima izlaznu brzinu od 1000 m/s (u što sumnjam, bit će da je manja) i masu od 5 g njegova je energija samo 2,5 kJ ili 0,7 Wh. Veći je problem što se ta energija mora naglo utrošiti, pa stoga pucaljka vjerojatno radi na superkondenzatore. Baterije se vjerojatno mogu mijenjati: postoji šaržer za tanad, i šaržer za baterije. Svaki vojnik dobiva bojni komplet tanadi i bojni komplet baterija. U borbi se baterije (kondenzatori) ne pune nego bacaju. Na kraju težina oružja nije presudna za vojnika. Što znači ako nosi 5 kg baterija, ako bi inače nosio toliko municije i ako mu je je težina oružja smanjena? Inače, poluatomatska puška ima 7,2 kg, a municija uz nju (40 metaka) još nekih 2 kg. Vojnik u punoj ratnoj spremi nosi 20-30 kg, često i više. Rimski je vojnik nosio preko 70 kg. Sve u svemu, to su pucaljke za vojnike (prave), a ne za djecu ili umirovljenike. 

 Teško da radi samo an superkondenzatore, to bi bilo dostatno za svega par hitaca.

Vjerovatno je u pitanju litijska baterija koja puni superkondenzator, a sama baterija može davati struju i od 1000A bez problema, što nije ništa čudno u današnje vrijeme, npr. 100C i 500C baterije su danas normalna stvar za RC igračke, a i hrpa onih powerbankova koji mogu startati i auto bez ikakvih problema drži konstantnih 500 A i više bdz pregrijavanja.

Sve je stvar unutarnje konstrukcije baterije.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Kineska vojska testira elektromagnetske puške
Filox kaže...
Stric_Jura kaže...

 

a najluđe od svega - uz sve preciznija oružja, rezantnije putanje, profesionalnije obučene vojnike - raste potrošnja streljiva za izbačenog neprijateljskog vojnika...

 

a da sadimo maricu i duvamo ?

 Eno Mirela pokušava svima dat marice, pa u nedjelju znaš što ti je za uradit...

 

 ufatit Mirelicu i pokazati joj radosti življenja, pa da skine crninu, to misliš ? 

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Kineska vojska testira elektromagnetske puške

Ne razumijem poantu. Da li je glavna prednost jeftino streljivo? Što je konkretno prednost takvog oružja (recimo s konkurentnim performansama)?

Kod masivnih railgunova još nekako i vidim (ekonomsku) računicu.

Ovo sam se stalno pitao kod sci-fi filmova i raznih lasera koji na kraju izgledaju glupo (nema razorne moći ili taktičke prednosti). I dalje za neke stvari trebaš da naprave veliki "bum" a ne rupu. Jedino ako je energija toliko jeftina u budućnosti. 

In vino veritas
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2020 11:21 (GranDaddo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kineska vojska testira elektromagnetske puške
Stric_Jura kaže...

 Eno Mirela pokušava svima dat marice, pa u nedjelju znaš što ti je za uradit...

 

 ufatit Mirelicu i pokazati joj radosti življenja, pa da skine crninu, to misliš ? 

 Može i to, zašto ne, Mirelica imarica, to su gušta dva...

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Kineska vojska testira elektromagnetske puške
GranDaddo kaže...

Ne razumijem poantu. Da li je glavna prednost jeftino streljivo? Što je konkretno prednost takvog oružja (recimo s konkurentnim performansama)?

Kod masivnih railgunova još nekako i vidim (ekonomsku) računicu.

Ovo sam se stalno pitao kod sci-fi filmova i raznih lasera koji na kraju izgledaju glupo (nema razorne moći ili taktičke prednosti). I dalje za neke stvari trebaš da naprave veliki "bum" a ne rupu. Jedino ako je energija toliko jeftina u budućnosti. 

 Pa ni sada nemeas veliki bum iz puske i pistolja....

Ovo ima veliku brzinu a samim tim penetraciju a samim tim oklop postaje neefikasan.....Brzina probija pancir...A ne bum....

16 godina
offline
Re: Kineska vojska testira elektromagnetske puške
GranDaddo kaže...

Ne razumijem poantu. Da li je glavna prednost jeftino streljivo? Što je konkretno prednost takvog oružja (recimo s konkurentnim performansama)?

Kod masivnih railgunova još nekako i vidim (ekonomsku) računicu.

Ovo sam se stalno pitao kod sci-fi filmova i raznih lasera koji na kraju izgledaju glupo (nema razorne moći ili taktičke prednosti). I dalje za neke stvari trebaš da naprave veliki "bum" a ne rupu. Jedino ako je energija toliko jeftina u budućnosti. 

 Sigurnije rukovanje jer nema baruta i eksploziva, bolja balistika, veći domet, uz veće brzine kinetička energija može biti veća od kemijske koju ima eksploziv u glavi konvencionalnog projektila, brži rof, potencijalno lakši sistem...

14 godina
offline
Re: Kineska vojska testira elektromagnetske puške
GranDaddo kaže...

Ne razumijem poantu. Da li je glavna prednost jeftino streljivo? Što je konkretno prednost takvog oružja (recimo s konkurentnim performansama)?

Kod masivnih railgunova još nekako i vidim (ekonomsku) računicu.

Ovo sam se stalno pitao kod sci-fi filmova i raznih lasera koji na kraju izgledaju glupo (nema razorne moći ili taktičke prednosti). I dalje za neke stvari trebaš da naprave veliki "bum" a ne rupu. Jedino ako je energija toliko jeftina u budućnosti. 

  danas imeš metak - cjelinu od čahure, inicijalne kapisle, baruta i zrna - težine 17-18 g, a "radni dio", tj. zrno ima 8 g, dakle ostatak je teži od zrna...

 

i to za svaki metak koji vojnik nosi..

 

u railgunu imaš samo zrno, a propelant je fiksni - cijev s zavojnicom i baterijski i kontrolni sklop i stalan (punjiva/zamjenjiva baterija)...

 

uz to klasično oružje je ograničeno maksimalnim tlakom koji može izdržati, a koji ovisi o količini baruta i težini zrna...

 

railgun -  dimenzioniraš po maksimalnoj struji i čvrstoći da se šine ne deformiraju nakon ispaljivanja većeg broja zrna, nemaš pregrijavanje cijevi, teoretske brzine zrna su daleko više od  barutnih punjenja...

 

ali i za sada veliki railgunovi su na razini tenkovskih topova, unutar 10% početne brzine - rasprava_na_forumu

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
moderator
offline
Re: Kineska vojska testira elektromagnetske puške
Stric_Jura kaže...

 

oba najčešća kalibra danas imaju početnu energiju malo preko 2000 J - dakle  i novi tip oružja mora radi ubojitosti imati otprilike te energije..

 

 

Ovi prototipovi, ako je suditi po ovom videu, meni se čini da su negdje u rangu 22LR, znači 10% te energije. 

 

 

Inače dobar post. M249 Para je u rangu 7,2 kg i razvali te nakon dana nošenja.

This space for rent!
5 godina
offline
Re: Kineska vojska testira elektromagnetske puške
Drago kaže...
Stric_Jura kaže...

 

oba najčešća kalibra danas imaju početnu energiju malo preko 2000 J - dakle  i novi tip oružja mora radi ubojitosti imati otprilike te energije..

 

 

Ovi prototipovi, ako je suditi po ovom videu, meni se čini da su negdje u rangu 22LR, znači 10% te energije. 

 

 

Inače dobar post. M249 Para je u rangu 7,2 kg i razvali te nakon dana nošenja.

 Meni je impresivno i to od samo 10%, s obzirom da je to ipak prototip. Ako je video stvaran, a ne neka šuplja propaganda i laž, onda super, sad je još slaba snaga, ali to je i za očekivat od prvih prototipa, bit će bolje u budućnosti.

Live long and prosper.
11 godina
offline
Kineska vojska testira elektromagnetske puške

E kad sam se ja igrao sa EM puškama...

Moj PC  
5 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice