Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražnjoj

poruka: 16
|
čitano: 5.108
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražnjoj ".
Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražnjoj

Meni izgleda kao posve obican kamen.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražnjoj

kubruckov monolit, samo druge boje, oblika (i sastava)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
9 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražn
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Meni izgleda kao posve obican kamen.

 Kažeš iz tvog geološko-astronomskog iskustva

11 godina
protjeran
offline
Re: Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražn
još da imaju kamere u boji
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražnjoj

ma to je samo lokalna turistička atrakcija. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražnjoj

Neobičan kamen. Neobičan trostrani kamen. HALF LIFE 3 CONFIRMED!

Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražn
zelja55 kaže...
još da imaju kamere u boji

 Pa imaju kamere u boji. Mjesečevo tlo je sive boje, ne očekuješ valjda zelenu travu i rascvjetanu trešnju ...

Emilio Estavez
16 godina
offline
Re: Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražn
Prave frku kao da nikad nisu vidjeli nadgrobni spomenik.
Moj PC  
9 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražn
zelja55 kaže...
još da imaju kamere u boji

 Boja postoji samo na zemlji, u svemiru nema boja.

Re: Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražn
Ges kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Meni izgleda kao posve obican kamen.

 Kažeš iz tvog geološko-astronomskog iskustva

 

ma ne, nego ovako preko slike posve obican kamen. Ima slicnih kamena i na Velebitu. I na Ucki isto. Samo na Cicariji ih nisam vidio, tamo su malo drugaciji kameni.

16 godina
online
Re: Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražn
Veliki zaključak malog Pere
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražn
A jel visok 10 cm ili 100 metara? Mislim...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražnjoj

Ovaj je kamen neobičan jer uvjeti na Mjesecu nakon izvjesnog vremena svaki sličan komad materijala zaoble u kuglu ili približno okrugli oblik.

 

Ne kuzim ovu recenicu.

Kako nakon izvjesnog vremena se zaobli? Nema atmosfere, tekuce vode pa samim time ni erozije koja bi mogla naknadno zaobliti kamen.

 

Ima li netko pametniji od mene da mi pojasni ovo?

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražnjoj

Jer samo ja vidim da je ovo fake slika ili?!Samo obratite sjene-nikako se ne podudaraju

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražn

-ima atmosfere, samo što je naravno rijeđa nego zemljina, erozija kao entropija svega jer sve se kad-tad mora raspasti-nestati.. suprotan proces od stvaranja npr zvijezde (mase) gdje se beskonačan broj malih čestica privlače-masom i stvore težinu koja drobi sve do nuklerarnog raspada-reakcije tj paljenja sunca, eksplozije itd.. proces u kojem se sve stvara pa i npr toplina, vs gublenje topline-mase entropijom koja teži nuli. Razlika je samo u brzini-vremenu, erozija kamena na kiši traje stotinama godina, na vjetru milenijima, dok s bušilicom sekunde-minute, no proces je isti, uz razliku da u realnom-životnom vijeku razlika može biti neprimjetna-nemjerljiva za nas kao ljude no to je stalno-prisutno-zadano stanje čitavog svemira.

 

-npr primjer, SI-zavod gdje se čuva metar i kilogram.. gubi na masi, zlato+platina, nešto što je izuzetno stabilno-trajno ipak se raspada mada ga čuvaju pod staklenim zvonom i njemci rade silicijsku kuglu koja će ga zamijeniti zbog stabilnosti-trajnosti.

 

-za sad ne postoji znana čestica koja bi bila 'neuništiva', tj kao što se stvaraju fotoni-radijacija-sjvetlost eksplozijom-zvijezde tako se i raspadaju neke brže neke sporije no u svemirskom beskonačnom vremenu je to sporedno, 'treptaj oka'..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Kineska sonda snimila neobičan kamen na stražn
syncmaster245b kaže...

Ovaj je kamen neobičan jer uvjeti na Mjesecu nakon izvjesnog vremena svaki sličan komad materijala zaoble u kuglu ili približno okrugli oblik.

 

Ne kuzim ovu recenicu.

Kako nakon izvjesnog vremena se zaobli? Nema atmosfere, tekuce vode pa samim time ni erozije koja bi mogla naknadno zaobliti kamen.

 

Ima li netko pametniji od mene da mi pojasni ovo?

 Neznam da li sam pametniji od tebe ali na Mjesecu ima erozije zbog djelovanja Sunčevog vjetra - konstantno bombardiranje naelektriziranim česticama, kao i od udara mikrometeorita, a bogme i povećih meteora se nađe (krateri). Vjerovatno i promjene temperature igraju neku ulogu, tako da erozije ipak ima. Istina, nije tako izražena kao na Zemlji, ali postoji. IHush se gore raspričao o entropiji, što je točno, ali mislim da je ovo malo lakše i jednostavnije objašnjenje, koje je isto tako točno.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 10:41 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice