Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

poruka: 38
|
čitano: 6.978
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor".
16 godina
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

Mozda proizvodnje, al prodaje? Kome prodaju proizvode kad je cijeli svijet stao. Neki dan su zvali Amerikance da se dogovore sta i kako, jer dosta roba koje su trebale biti poslane u USA su na pauzi ili nisu placene... tako da ne vidim ja tu nekog oporavka.

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

Kinesko gospodarstvo će izači kao največi pobjednik iz cijele ove situacije.  Trump je bahati retard bez trunke empatije i pokazuje sve nedostatke Američkog kapitalizma u kojem je ljudski život bezvrijedan. Važan je saMO PROFIT.

Twitch-Mr_DUXCRO
Moj PC  
12 7 hvala 0
16 godina
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

pa ne znam zakaj bi to trebalo cuditi.

ljudi nisu pomrli, tvornice se nisu ugasile, ljudi nisu zaboravili posao u mjesec-dva, nije nestalo kamiona/brodova/vlakova za transport, nije nestalo kapitala.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

naša neće jer je baš i nema više. mi to zatukli i prije virusa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2020 9:07 (Ajar).
Moj PC  
12 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

Dobro mene zanima dali ce ostatak svijeta prema Kini dati kakve sankcije, mislim svo ovo shranje je doslo od tamo?

Moj PC  
8 22 hvala 0
15 godina
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

Dobro mene zanima dali ce ostatak svijeta prema Kini dati kakve sankcije, mislim svo ovo shranje je doslo od tamo?

 

Upravo suprotno. Svaki kupac Aliexpressa će dobiti besplatno privjesak u obliku batman-a za uspomenu.

I popust na porciju šiš-ćevapa u Šangaju.

logic sense of no sense.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 16:56 (Saryne).
 
17 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti

Lažu ko psi! Kakav mrtvi oporavak? Cijelo gospodarstvo im se temelji na izvozu, koji se sada svodi na maske, dezinficijense, jednokratna zaštitna odijela, vizire... Cijeli svijet je usporio, ako ne i stao, a o oni pričaju o nekom oporavku? Dok ih zasukne povratna sprega, opet budu na šaci riže dnevno...

10 godina
neaktivan
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

Sve je to u redu sto pise u komentarima da ne pise u clanku doslovno "Kinesko tržište, kazao je Chew, počelo se oporavljati, i već je na 80 do 90% od svoje uobičajene razine."

Ne pise ni kinesko gospodarstvo, ni kineski izvoz.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
14 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

Svi koji ovdje misle da Kinezi samo izvoze varaju se. Zasto mislite da se Americka ekonomija tako brzo oporavi nakon svake recesije. Oni su u godinu dana zaboravili recesiju 2008-e dok mi u europi smo se bar 5 godina time zanimali. Amerikanci imaju potrosacku ekonomiju, a ono sto izvoze su industrije vece vaznosti koje se baziraju na visokim tehnologijama i znanju odnosno gdje ili nema ili ima jako malo konkurencije.

 

Upravo je to ono cemu teze kinezi. Potrosacka ekonomija, kinezi proizvode za kineze, po mogucnosti sto kompliciranije proizvode ili usluge. Cijeli trgovinski rat zapocet je zbog toga sto kinezi sve vise otimaju amerikancima poslove u visokotehnoloskim industrijama. Naravno kinezi nisu jos ni blizu amerikancima no vec su daleko od vremena dok su samo sivali majice i patike ili radili jeftine plasticne igracke.

 

Da je po svuda korona istovremeno zapocela, Amerikanci bi se prvi oporavili, a i sada oni ce za 2 mjeseca od prestanka korone vec zahuktati gospodarstvo. Kinezi kao kompaktna cjelina biti ce nesto sporiji no i oni ce ubrzo zapoceti s radom dok mi u razjedinjenoj europi o posljedicama cemo pricati jos i za 2 godine.

 
7 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti
Saryne kaže...

Dobro mene zanima dali ce ostatak svijeta prema Kini dati kakve sankcije, mislim svo ovo shranje je doslo od tamo?

 

Upravo suprotno. Svaki kupac Aliexpressa će dobiti besplatno privjesak u obliku batman-a za uspomenu.

I popust na porciju šiš-ćevapa u Šangaju.

 Pitam ozbiljno, znaci svatko si doma moze "uzgojiti" sta hoce i to siriti svijetom bez posljedica? Ja sam ostao bez posla radi tog sranja, hranim 5 ljudi nije mi do zajebancije!

9 godina
neaktivan
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

Jesam za da se ukinu tolike restrikcije upravo zbog ljudi poput tebe i svih nas opcenito ali kaj bi sad od Kine jbt. 

 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

Laže cigan(kinez) laže pesma.

Je je sigurno su se oporavili.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

Mozda bi takvo razmisljanje valjalo da se dokaze da je covid19 umjetno uzgojen virus u svrhu bio-napada. No ovako nema nekog smisla. Kina je bas slucajno bila zemlja u kojoj je to sve pocelo. Ako cemo tako razmisljati onda cemo traziti po svijetu naknade i za svinjsku gripu, pticju gripu, ebolu, africku svinjsku kugu. Dok u europi stane zracni promet tuziti island zato jer je eruptirao vulkan. Potres drmne u hrvatskoj kod hrvatsko-slovenske granice i slovenci nas tuze za naknadu stete. Jebiga, nekada se moraju stvari pripisati visoj sili.

 
20 3 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti
Alpa Chino kaže...

Mozda bi takvo razmisljanje valjalo da se dokaze da je covid19 umjetno uzgojen virus u svrhu bio-napada. No ovako nema nekog smisla. Kina je bas slucajno bila zemlja u kojoj je to sve pocelo. Ako cemo tako razmisljati onda cemo traziti po svijetu naknade i za svinjsku gripu, pticju gripu, ebolu, africku svinjsku kugu. Dok u europi stane zracni promet tuziti island zato jer je eruptirao vulkan. Potres drmne u hrvatskoj kod hrvatsko-slovenske granice i slovenci nas tuze za naknadu stete. Jebiga, nekada se moraju stvari pripisati visoj sili.

 Ne vjerujem da je slučajno.

 

 Krivce treba traziti u onima koji će najviše profitirati nakon ove krize, financijski i politički.

scientia est potentia
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti
Zamislite da su Ameri napravili Koronu da sjebu Kineze, pa su sjebali sami sebe 😅
 
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti
Aldo kaže...

Lažu ko psi! Kakav mrtvi oporavak? Cijelo gospodarstvo im se temelji na izvozu, koji se sada svodi na maske, dezinficijense, jednokratna zaštitna odijela, vizire... Cijeli svijet je usporio, ako ne i stao, a o oni pričaju o nekom oporavku? Dok ih zasukne povratna sprega, opet budu na šaci riže dnevno...

Ah, nije važno što je nama crkla krava, samo da njima crknu dvije. 

42
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti
mrssmit kaže...

 Pitam ozbiljno, znaci svatko si doma moze "uzgojiti" sta hoce i to siriti svijetom bez posljedica? Ja sam ostao bez posla radi tog sranja, hranim 5 ljudi nije mi do zajebancije!

 Što da se u Hrvatskoj pojavila nova kravlja gripa koja bi se proširila po cijelom svijetu i zaustavila sve na par mjeseci? Virus može mutirati bilo gdje tako da nema smisla optuživati ikoga za išta. Jako je loše ostati bez posla, ali optuživati nekoga za tako nešto nema smisla.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
4 godine
protjeran
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti
JozoBozo121 kaže...
mrssmit kaže...

 Pitam ozbiljno, znaci svatko si doma moze "uzgojiti" sta hoce i to siriti svijetom bez posljedica? Ja sam ostao bez posla radi tog sranja, hranim 5 ljudi nije mi do zajebancije!

 Što da se u Hrvatskoj pojavila nova kravlja gripa koja bi se proširila po cijelom svijetu i zaustavila sve na par mjeseci? Virus može mutirati bilo gdje tako da nema smisla optuživati ikoga za išta. Jako je loše ostati bez posla, ali optuživati nekoga za tako nešto nema smisla.

 Moje misljenje je da ima i to kakvog smisla. Tako onda mozemo svakodnevno trpiti posljedice bilo koga u nedogled, neka cijela drzava bude odgovorna za ono sto se desava u njoj a i za posljedice sto su se desile drugima poradi toga.

Nije da se ovakva sranja nisu desavala, kad ovo prode sta onda? opet ce za 4mj kod nas nahrliti tisuce kineza bez ikakve kontrole?

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti

Jos dok je virus bio samo u Kini pocele su optuzbe da im je slucajno izasao iz laboratorija. Od tada nema laboratorija u svijetu koji uz potrebne dozvole nije mogao prouciti virus. Nema ni jedne agancije koja je sluzbeno optuzila nekog za pustanje virusa. Nesto su kinezi srali po amerikancima, nesto amerikanci po kinezima i na tome je stalo. Ako necemo vjerovati sluzbama osnovanima cisto zbog takvih slucajeva po svijetu, odnosno profesionalcima, doktorima, laboratorijima i istrazivacima onda ne znam kome mozemo.

 

Druga je stvar dal ce sad neki iskoristiti tu situaciju. Vec se debelo prica u Americi da ce bogatasi najvise iskoristiti tu situaciju. Ljudima ce podijeliti 1200 dolara, no svojim firmama milijarde. I ono najgore sto kazu da ce prosiriti ovlasti vlade nad ljudima i ekonomijom, suprotno onome sto sami amerikanci spominju kao najjaci adut americke ekonomije, slobodno trziste.

 

Mozda su se neki bolje pripremili na takvo stanje cisto citajuci stanje ekonomija po svijetu. Slaba poslovna aktivnost uz konstantan QE i niske kamatne stope, precijenjene kompanije kojima su glavne incesticije otkup svojih dionica, jos sad na to ubacimo 2 bilijuna koje ce ameri upumpati u svoje gospodarstvo, tko zna koliko ce europa i kinezi i opet imamo plodno tlo da se na stotu obljetnicu velike depresije desi ekonomski krah sto puta veci nego onaj pred 100 godina.

14 godina
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

meni nije ništa čudno što je ovaj virus krenuo iz kine,oni tamo svašta jedu ,pse,štakore,zmije ,šišmiše,mačke,itd...,tako da su apolutno krivi za ovu pandemiju i trebali bi i nadoknaditi šteu koju su nanijeli svijetu

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
2 16 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti
blackalbum kaže...

meni nije ništa čudno što je ovaj virus krenuo iz kine,oni tamo svašta jedu ,pse,štakore,zmije ,šišmiše,mačke,itd...,tako da su apolutno krivi za ovu pandemiju i trebali bi i nadoknaditi šteu koju su nanijeli svijetu

 ovakvu šovinističko-rasističku kretenariju dugo nisam pročitao. pravo osvježenje. kalibar bujanec. nota bene, ako netko jede bilo što/sve, onda su to talijani. smazali bi i crnog vraga s malo maslinovog i začinima. uz vino. čudo je da se ne jedu i međusobno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 20:07 (Ajar).
14 godina
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

Hoće meni netko nadoknaditi štetu gubitka moždanih stanica čitajući gluposti na internetu?

Autor tih gluposti?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Moj PC  
5 1 hvala 0
8 godina
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

Stvarno ima naivnih ljudi koji misle da Kina zivi iskljucivo od izvoza?

Je li itko od vas koji tako misli ikada bio u Kini?

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti
blackalbum kaže...

meni nije ništa čudno što je ovaj virus krenuo iz kine,oni tamo svašta jedu ,pse,štakore,zmije ,šišmiše,mačke,itd...,tako da su apolutno krivi za ovu pandemiju i trebali bi i nadoknaditi šteu koju su nanijeli svijetu

 Zato je svinja ogledni primjer čistoće i onoga što bi se trebalo jesti. :)

 

Meni osobno je svinja kralj životinja, bara dok ne probam lava. Ali šta tko jede je stvar navike i društva u kojem smo odrasli. Drugi par opanaka je ako meso koje se jede nije prije provjereno.

10 godina
neaktivan
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

Nisu Kinezi krivi sto zapadni svijet koristi blagodati jeftinih kineskih radnika i prebacili su proizvodnju jednostavnih industrijskih proizvoda u Kinu, pa sad nema maski, nema rukavica, nema...

Sto se tice masovnog prijenosa virusa u Italiju opet je kriva zapadnjacka pohlepa. Talijanska modna, odnosno tekstilno kozarska industrija u Lombardiji i drugdje na sjeveru Italije zaposljava tisuce i tisuce Kineza. I vidi nevolje, pocetkom veljace je kineska nova godina kad su ti Kinezi sa sjevera Italije odlazili masovno u Kinu, i onda se masovno vracali, mnogi zarazeni. Taman u vrijeme vrhunca epidemije u Kini.

 

To da Kinezi jedu svasta, istina je. Pse, macke, miseve, skorpione, zmije, šišmiše, morske konjice... Da ne govorim sto sve koriste u tradicionalnoj medicini. (I talijani doduse jedu dobar dio flore i faune, ali u ovom slucaju izvor virusa je ipak u Kini,Wuhanu.)

Ako bi nesto kineska vlada odnosno diktatura trebala zabranit to je jedenje divljih zivotinja.

 

Ova kriza ce sigurno promjenit svijet, koliko to cemo tek vidjeti.

Jedna promjena koja bi se mogla dogodit je da ce zapadne drzave nastojati ponovo pokrenuti proizvodnju jednostavnih industrijskih proizvoda poput maski, ali ce intezivnu radnu snagu koja je na zapadu daleko skuplja od kineske, nastojati zamjeniti automatizacijom i robotizacijom, kako bi cijena proizvoda ostala niska. To nece biti jednostavno ni brzo, ali moglo bi se dogodit.

Ako to tako bude onda je onaj Kinez koji je napravio juhu od šišmiša zeznuo i Kinu, jer upravo Kina masovno zaposljava svoje golemo stanovnistvo u takvim industrijama. 90% trzista zastitnih maski u Europi je kineska roba.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti
blackalbum kaže...

meni nije ništa čudno što je ovaj virus krenuo iz kine,oni tamo svašta jedu ,pse,štakore,zmije ,šišmiše,mačke,itd...,tako da su apolutno krivi za ovu pandemiju i trebali bi i nadoknaditi šteu koju su nanijeli svijetu

Bolje je pojest običnog Pacova ili Mačku, nego eto "hormonima napucane Pajceke koji dolaze iz "prekrasne divlje Amerike".

 

https://www.vecernji.hr/vijesti/meso-koje-je-zabranjeno-i-u-kini-eu-ne-zeli-meso-s-hormonom-rasta-iz-sad-a-936434

Umbel kaže...

Stvarno ima naivnih ljudi koji misle da Kina zivi iskljucivo od izvoza?

Je li itko od vas koji tako misli ikada bio u Kini?

 Večina ljudi nema poima kak je u Kini, ali zato pogledaš iskustva ljudi koji su tam živjeli pa nema frke.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/weibo-vise-korisnika-svog-uzora-twittera/250444.aspx?page=0&jumpto=5387497&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 21:46 (rambox).
12 godina
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti
Ako i kod nas nakon virusa brzo ne bude po starom onda smo bili u banani a da nismo niti znali
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti
ZdravkoZ kaže...
Ako i kod nas nakon virusa brzo ne bude po starom onda smo bili u banani a da nismo niti znali

 Pa kod nas je to "staro" banana 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220180248510101&id=1043249966&refid=28

 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2020 17:57 (texas.bug).
12 godina
offline
Kineska industrija već se gotovo u potpunosti opor

Ma oporavili su se oni mos mislit,bez obzira sto imaju vlastito ogromnom trziste izvoz je ogroman dio njihovog bdp..da ce propast naravno da nece ali ovaj novac koji se do sad i jos se gubi nikad nece vratit nazad,to su cinjenice!Vlada Kine vrlo dobro prikriva realno stanje sto se tice COVID-19 virusa,onu su jedan od glavnih krivaca sto ce cijeli svijet uc u recesiju.Vrlo su kasno shvatili ozbiljnost situacije i tada je vec bilo kasno,moderno je doba, zaraza se siri puno brze nego sto je bio slucaj sa Spanjolskom gripom.Osobno ne vjerujem u teorije zavjere tipa da je ovo umjetno stvoren virus,u ovoj sitaciji globalni igraci gube dnevno miljune ako ne i miljarde dolara,nafta dugo ovako jeftina nije bila, a svi znamo da se vecina ratova zbog nje vodi!Ovo nije prvi puta da zaraza krece iz Kine..zadnja dva puta smo imali srece ali ovaj put..hm hm..vrijeme ce pokazat ali vec sad ne sluti nikako dobro.Nisam fan jeftine radne snage u Kini i navodno jeftinije robe,ja sto god sam kupio prosle godine ove godine platim skuplje,bilo to auto,mobitel....jedino dobro u svemu tome je sto se puni proracun Kine,a o kvaliteti i krivotvorenju svega i svaceg da ne govorim.

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kineska industrija već se gotovo u potpunosti
mrssmit kaže...

 Pitam ozbiljno, znaci svatko si doma moze "uzgojiti" sta hoce i to siriti svijetom bez posljedica? Ja sam ostao bez posla radi tog sranja, hranim 5 ljudi nije mi do zajebancije!

 samo pet dana s novim profilom a već jede govna k'o veliki. posao si izgubio jer ti je bivši poslodavac egoistični i nesposobni kreten. možda si ti takav poslodavac. a možda je i jedva čekao riješiti te se. ili otroje. ako pak misliš da će te napad na kinu vratiti na posao, bananu u ruke i juriš. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 9:03 (Ajar).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice