Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivanje S

poruka: 26
|
čitano: 5.341
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivanje S".
10 godina
offline
Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivanje S

Kini je sve dopušteno, bitno da je elektronika jeftina.

Nadglednik dina
Moj PC  
8 0 hvala 1
5 godina
offline
Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivanje S

Ma e, baš me čudi da će jedna Kina blokirat neki oblik komunikacije, koji oni ne mogu nadzirat...   

 

S druge strane, ovo je potvrda Signalu da ih se stvarno ne može nadzirat i da je end-to-end enkripcija dobra. Ne bi Kina bezveze ovo zabranila. Ovo može bit samo ogroman plus Signalu, u smislu promiđbe, sigurnosti njihovog sustava i mogućnosti prisluškivanja.

 

Live long and prosper.
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivanje S

To je onaj sistem "zgazi dok ne naraste", dati ljudima mogućnost slobodne komunikacije može izrasti u nešto pogubno za vladajuću partiju. Sad čekam samo da dođu mudraci tipa antiskeptik i pojasne kako je to zapravo dobra stvar za korisnike i kako je Kina oaza slobode i ravnopravnosti, sve samo zato jer za jeftine pare može kupiti kineske mobitele.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan

Filox , hoćeš reći da ih kinezi ne mogu nadzirati, što ne znači da netko drugi nema tu mogućnost...
6 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
To je zapravo dobra stvar za korisnike.Kina je oaza slobode i ravnopravnosti:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
9 0 hvala 4
5 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
bunker kaže...

Filox , hoćeš reći da ih kinezi ne mogu nadzirati, što ne znači da netko drugi nema tu mogućnost...

 Paaaa... da. Nikad ne možemo znat da li netko ima back-door-slut... sorry, back-door-entry i može li čitat poruke, ali po onome kako se Signal reklamira nema nitko mogućnost da prisluškuje. E sad, i Whatsup i Viber imaju 256bitnu end-to-end enkripciju, koju nitko ne može prisluškivat, OSIM ako proizvođač nema neki tajni ključ za to. Koliko ja znam, nije baš da se takve enkripcije probijaju, ali svašta je moguće. 

 

Ako Kina baš ovaj Signal zabranjuje, meni to zvuči kao da su probali sve živo i ne mogu probit enkripciju, osim sa možda nekim superkompjuterom ili kvantnim, ali to vladi nije isplativo. Zato ga jednostavno zabrane, a dozvole one aplikacije koje mogu kontrolirat, kao Whatsup i Viber. Ako su oni dozvoljeni u Kini, iskreno ne znam.

 

Meni je ovo logično.

Live long and prosper.
8 godina
online
Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivanje S

Pitanje je da li Signal može tj. hoće nešto napraviti da se oteža blokiranje. 

Pitanje je što se točno blokiralo dns, ip adrese servera, portovi, sam app protokol,...?

S jednom updatom aplikacije koja im je navodno još dostupna,... sve se može promjeniti :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan

Filox , vidi kaj sam signal navodi : Ostali slučajevi u kojima će Signal možda trebati podijeliti vaše podatke

Udovoljavanje bilo kojem važećem zakonu, propisu, pravnom postupku ili izvršnom vladinom zahtjevu.

https://signal.org/legal/

Signal je tvrtka sa sjedištem u americi. Pa valjda je svakome jasno da nema poslovanja bez amena politike. Uz pojmove poput domovinske sigurnosti ili borbe protiv terorizma, nema te tvrtke koju američka vlada na američkom teritoriju nemože natjerati na bilo kaj. I najčešće je to vrlo lagan zadatak jer nema toga lidera koji se nebu zagrcnuo kad mu spomenu moguću leukemiju od koje bi mu iznenada djeca mogla oboljeti i sl. Jako jako malo je potrebno da ljude natjeraš na nekaj..
16 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
bunker kaže...

Filox , vidi kaj sam signal navodi : Ostali slučajevi u kojima će Signal možda trebati podijeliti vaše podatke

Udovoljavanje bilo kojem važećem zakonu, propisu, pravnom postupku ili izvršnom vladinom zahtjevu.

https://signal.org/legal/

Signal je tvrtka sa sjedištem u americi. Pa valjda je svakome jasno da nema poslovanja bez amena politike. Uz pojmove poput domovinske sigurnosti ili borbe protiv terorizma, nema te tvrtke koju američka vlada na američkom teritoriju nemože natjerati na bilo kaj. I najčešće je to vrlo lagan zadatak jer nema toga lidera koji se nebu zagrcnuo kad mu spomenu moguću leukemiju od koje bi mu iznenada djeca mogla oboljeti i sl. Jako jako malo je potrebno da ljude natjeraš na nekaj..

Upravo to ja svima govorim. Badave i 1024 bitna enkripcija ako dođe netko iz vlade i ovi moraju dati ključ. A to pak znači da ključ za otključati razgovore imaju spremljene na svojim serverima jer inače ne bi mogli biti usklađeni sa američkim zakonima. Jedino možeš vjerovati nekom appu čija tvrtka ili grupa ne odgovara EU i USA-u. Ne znam da li takvo nešto postoji. Jedino sigurno bi bio nekakv messanger temeljen na blockchain tehnologiji, jer ti tad ne trebaju serveri, pa ni firma, stoga nemaju koga ganjati :D u slučaju nekih sumnji.

 

EDIT:
Baš sam malo googla i pronašao da tako nešto postoji, https://status.im/ iako nemam pojma jel zaista zajamčena 100% privatnost. Ako je app open source i ako je na blockchainu onda vrlo vjerojatno je siguran.

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 10:36 (tjodalv).
15 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
Filox kaže...
bunker kaže...

Filox , hoćeš reći da ih kinezi ne mogu nadzirati, što ne znači da netko drugi nema tu mogućnost...

 Paaaa... da. Nikad ne možemo znat da li netko ima back-door-slut... sorry, back-door-entry i može li čitat poruke, ali po onome kako se Signal reklamira nema nitko mogućnost da prisluškuje. E sad, i Whatsup i Viber imaju 256bitnu end-to-end enkripciju, koju nitko ne može prisluškivat, OSIM ako proizvođač nema neki tajni ključ za to. Koliko ja znam, nije baš da se takve enkripcije probijaju, ali svašta je moguće. 

 

Ako Kina baš ovaj Signal zabranjuje, meni to zvuči kao da su probali sve živo i ne mogu probit enkripciju, osim sa možda nekim superkompjuterom ili kvantnim, ali to vladi nije isplativo. Zato ga jednostavno zabrane, a dozvole one aplikacije koje mogu kontrolirat, kao Whatsup i Viber. Ako su oni dozvoljeni u Kini, iskreno ne znam.

 

Meni je ovo logično.

 - nije problem zaštita-enkrpcija milijardu bitna.. nego zakon, regulator, jurisdikcija. ..

 

- Na tržište (neke države-velesile..) ne može ništa što nema odobrenje nadležnih tijela. U slučaju telekoma, mreže i sl. to se odnosi na npr prisluškivanje, praćenje, tj mora postojati način, ključ (i postoji, master ključ..) naravno zakon tad uključuje i npr sudski nalog... no to su pravne finese :) .. guantanamo nije usa ali je, mailserveri su u irelandiji itd.. jer ujko sem ne želi da mu neki sudac čita poštu, odnosno kad on želi jednostavno čita jer ima ključ, jer je on master, vlasnik svega, mreže, protokola, licenci, mrežnih čvorova itd.. zato npr oni mogu smrdati huaweija dok obrnuto ne možeš.

- patriot actom eliminiraju sudski nalog ili formalnost, dok su ostalo igrokazi za (pravnu) publiku .. protokolarna-pristojna formalnost, npr da im izraelci otključavaju ajfon kad cia zatreba (ne da ne mogu sami, nego zakonski ne smiju..)

- 256bit ili 512.. je samo pitanje koliko procesorske snage trebaš za bruteforcanje, tj to je dovoljno kao što je dovoljan pin za bankomat-karticu (pa nema potrebe za nrp 14-znamenki pina..), tj to eliminira masu-ljude-obične .. dok supersile mogu sve, ali naravno tad je pitanje koliko efikasno, koliko smisla, resursa.. da bi pročitao recept za kremšnite ili sextext.. tj probijati ima smisla samo ciljano a tad je samo pitanje koliko resursa-vremena je potrebno, pa ako je to par dana tad je možda beskorisno, ako je par sekundi tad znaš što želiš.

.. kao btw, zato je i prejaka enkripcija zabranjena ponekim zakonom, zakonodavstvom.. tj u slučaju naloga suda moraš dati ključ-šifru u suprotnom ti se sudi kao teroristi = 5god (bez da počiniš neko djelo ili da posotji ikoji drugi dokaz bilo čega.. dovoljo je odbiti nalog).

-naravno ako imaš masterkey i backdoor tad ti to nije potrebno, no zbog privida i javnog igrokaza izvode predstavu (kao što su UK za ww2 čitali enigmu i selektivno prosljeđivali poruke da ih druga strana ne prokuži.. tj i ujko sem se formalno voli držati zakona-ustava mada radi što želi). Svaka veća institucija ima svoje nrp certifikate, ključeve, pgp .. ista shema. Možeš ti napraviti svoj key, certifikat, enkripciju, ključ.. može biti neprobojno (realtime bruteforcanje..) ali ćeš ti svojim masterkeyom lako otključati svaki juzerski koji si generirao kao što banka može s kasticom koju ti izdaje.. tj dio ključa je upravo taj dio koji je recimo seed rnd generatora i koji tad masterom nasljeđuju kreirani keyevi tj time za tebe nije recimo 512bit zaštita nego recimo 4bit.. tj jasno ti je koliko manje permutacija za brutanje trebaš.. :) praktički umjesto superračunala-quantuma može i comodorac .. :)) dok u slučaju backdoora jednostavno uđeš na druga vrata, neovisno koliko su glavna jaka ili zaključana.

 

-pazi reklame.. npr svi ovakvi programi se reklamiraju kao end-to-end.. a što misliš zašto? ... pa jer je pola interneta do sad bila npr pass u txt-čistom obliku i ako netko želi čita neovisno što imaš jak ili slab pass tipa 123 ili uzwe$%Gdfr .. tj reklamiraju se kao sigurni, reklamiraju se i time da ne daju ujkasemu, .. no reklame su samo reklame, vjerovati im?

-može se sve, nema te enkripcije ili passa koji nije moguće pročitati .. ne miješati s bruteforcanjem koje je formula-matematika i ovisno o broju permutacija i brzini ciklusa izvođenja daje vrijeme koje je potrebno (ista svrha sefa u banci tj ne mora biti neprobojan nego mora usporiti lopova dovoljno da stigne policija nakon alarma.. tad je = neprobojan a dovoljno je da zaljepiš recimo selotejpom i naslažeš torbe-smeće .. tj vrijeme koje lopov mora uložiti za otvaranje čak bez brave-ključa...).

-ne posotji podatak koji se ne može npr kopirati, barem do kvantnih gdje kažu da čitanje utječe na rezultat..

 

-odnosno, problem triju vojski je i dalje važeći, neprobojan, nema rješenja mada ga npr PGP-enkripcija prividno riješava.. tj to je samo vrijeme bruteforcanja dok s enigmom i ww2 imamo konkretan primjer da to ne vrijedi. Par tisuća godina i dalje je problem isti, nema 100% itd..

-banalno, ne možeš imati 100% zaštićen ključ ako nije stalno 100% čitav sustav i svaki dio pod tvojim nadzorom, kao i sam ključ. .. čim izađe 'van' potencijalno je ugrožen-kompimitiran.. tj tad računaš s vremenom bruteforcanja pa i kraće (daš faktor sreće hakeru..) jer je to stvar statistike, ne činjenica. Tad mijenjaš ključ recimo svakih par dana itd. .. dok master nikad ne smije nikome biti dostupan .. a gues what, jedna od 'sitnih vijesti' .. (za razliku od vijesti s muskom i ajfonom ili bitkojnom..) ''hakeri'' pokrali certifikate izdavačima.. velikim institucijama, bankama, rootovima.. i ništa, tišina, .. ujko, trgovinski ratovi, brexit, cjepiva itd itd..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
protjeran
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
Hhaha genijalno napisano! Pa opce je poznazo da je kina prvak u svijetu sto se tice slobode i iznosenja misljenja, partija im sve omogucila lol
15 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
ivanlotz kaže...
Hhaha genijalno napisano! Pa opce je poznazo da je kina prvak u svijetu sto se tice slobode i iznosenja misljenja, partija im sve omogucila lol

 a usa je drugačija? npr donalduck .. trumpek, baniran, prezidente veselise dok je još u fotelji-vlast? ili se sloboda odnosi samo na bliskoistočne fejsbukovce i jogurtaše ali ne na demokracije usa-uk-eu koje su recimo u zapdanoj eu većinom još uvijek kraljevstva-carstva ili vojvodstva.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 12:24 (ihush).
5 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
ihush kaže...
ivanlotz kaže...
Hhaha genijalno napisano! Pa opce je poznazo da je kina prvak u svijetu sto se tice slobode i iznosenja misljenja, partija im sve omogucila lol

 a usa je drugačija? npr donalduck .. trumpek, baniran, prezidente veselise dok je još u fotelji-vlast? ili se sloboda odnosi samo na bliskoistočne fejsbukovce i jogurtaše ali ne na demokracije usa-uk-eu koje su recimo u zapdanoj eu većinom još uvijek kraljevstva-carstva ili vojvodstva.. :)

 Pa ruku na srce, ipak je malo drugačija. Ima i USA svojih problema, ali slobode u USA su ipak puno bolje i više ih ima nego u Kini. Bar nemaju onaj AI koji im kontrolira društveni rejting i po tome odlučuje može li osoba vozit vlakom ili avionom, među ostalim...

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan

.. da .. osim sitnice da npr ubijaju crnce po ulicama :) dovoljno da se šeće po skupom kvartu ili latinosi i sl. .. kao i kad policija krene pendrečiti, to radi humanije-nježno pazeći na općutak i opravdanost umjerene sile, ne prekomjerne koja uključuje isprazniti šanžer u osobu crne boje kože.. koju nazivaju afro-amerikanosom i ta osoba je tad sretna, jer koriste politički korektnu riječ, pri čemu koriste i nježne metke... tad taj crnac umre s ponosom na slobodu i demokraciju otaca ustava, znajući da umire za više dobro i drugove-društvo.. čak postane komunist u tom tranzicijskom trnutku .. (al ga serem, zar ne..?) :) .. no da, to je realnost, ne montypiton.. kao kad gledam naš sabor i mislim si da to ni dellboju u mućkama nije palo na pamet a eto to rade i još su plaćeni, zakon itd..

 

-floskule, zakoni, pendrek .. velesile. Kažu sad sudci da odbijaju zahtijev za blokadom nekgo softwarea.. kojeg je dekretom 'car' donio, .. demokracija? sloboda? .. floskule. Istina, ako moram birati istok-zapad, radije zapad, no nisu anđeli, .. tj to što biram ne znači da me neće opendrečiti jednako kao što npr eu protestria kad putin pendreči prosvjednike ali ne kad to radi usa.. .. a rade istu stvar + ubijaju crnce što istok ne radi.

 

ili edit: :))

ovako, postoji metodologija, otvoren pristup bilo kojem problemu-pitanju.. i if-then scenariji, neka stečena prethodna znanja-iskustva na kojima ipak ne radimo sve na ćoravo nego znamo neke parametre i moguće rezultate..

.. tako će netko tko želi napraviti npr auto, uzeti osovinu i 4 kotača, motor.. itd i zna se da ide naprijed-nazad, mjenjač, kočnice.. pa ako napravi brz auto da će ubrzavati do recimo 10sec-stotku itd.. to znamo kao laici, ne prejudicirajući dobro-loše, otvoreno i svi odgovori su (umjereno) mogući, tj auto neće postati slučajno podmornica.. ili vešmašina ili nešto nemoguće.

 

-tko zna 'problem triju voski'? .. povijesna pitalica, trik-kveščn.. za koju nema rješenja, ni danas..

dobro sugeriraš :: ako ga kina brani-blokira, tad signal nešto ima, nešto radi.. npr zaštićen.. da, to je jedna od mogućih pretpostavki, vrlo vjerojatna ili prva koja padne na pamet.. no nije time postala činjenica ili potvrđena, postoje i ostale. Kao npr s enigmom u ww2 .. kad su saveznici čitali dojč tajne i selektivno ih dojavljivali kako druga strana ne bi otkrila da je otkrivena, .. klasična igra kooooontra-kontra-špijunaže (tj srž triju voski...).

-zato moraš jednako kao mogućnost dati i drugi mogući odgovor, da kina čita-sluša što želi, pa da ovime samo fejka ... tj ako imaju pristup tad je ovo reklama koja to prikrije .. kao enigma i britanci su povremeno dozvolili gubitke samo da dojč ostane u uvjerenju da je enigma sigurna.

 

- dakle, moguće-vjerojatno kina nema pristup i zato zabrana, ali moguće i suprotno.. tj ako želimo činjenice tad moramo imati-testirati činjenice, ne 'vjerovati' ili 'misliti'.. tj znanstvena metodologija, test-potvrda-verifikacija itd..

- ako nema pristup, tad je linearno jednostavno.. a ako ima, tad je ovo čak logično, dodatni plus za kinu.. tj zamisli, ti si jamesbond-007ipo.. :) .. i ideš na recimo eu granici kao eu građanin.. dok za ostale postoji posebna traka. Gdje ćeš se lakše prikriti? Gdje će te prije detektirati? u masi ili posebno?.. naravno, pa jednako tako je u kini masa juzera interneta, kineza, +milijarda.. i naravno da je teško pratiti sve, tj lakše je ako obični idu u masu a specijalci na zasebni ulaz-prolaz.. tj ne kineski vatrozid.. tad imaš vrlo jednostavan if.. case itd tj osnovno programsko grananje koje nije AI ali je pametno, tj ne provjeravaš tad milijardu juzera koji te ne zanimaju nego mali dio koji te više zanima i u kojem je statitsički veća riba koju tražiš.. tj onaj james-ipo.. kojeg želiš pratiti-čitati.

tj svi koji žele nešto sakriti će koristiti neki tunel, mrak, bio to mračni parking ili šikara uz granicu, tako i neki vpn izvan kine .. tj tad znaš da će 99% onih koje tražiš biti tamo i tamo ih tražiš, kao što kriminalca tražiš u bircu, ne u dječjem vrtiću .. mada se statistički može pronaći bilo gdje u nekom kutku svemira, realno je ono što je realno. Zato će krimi policija pratiti kafiće, ne vrtiće, zato će cyber policija pratiti vpnove, ne obične domaće ipjove.. jer james-ipo se nalazi tamo, skriva se.. tj to je legitimna pretpostavka, osim kad je on pametniji pa napravi suprotno .. tj problem triju vojski i dalje ostaje, nerješivo, tj svka strana pomisli if-then.. i nakon prad rekurzivnih ugnježđavanja odustaneš pa kreneš KISS metodom koja je dovoljno dobra za 99%.. a to je ovakva reklama, tj ili je točno ili nije. :) tj isti igrokaz ima cia s mobačima .. jadni ne mogu (legalno) čitati, + da to pomisli druga strana tad ne koristi ajfon a kako su uhvatili onog latino drogdilera.. mobač, on glupson s milijardama nije imao zaštitu ili nije znao za signal.. a mi znamo pa smo jači-pametniji.. hmm, -ne. :))

 

-ujko kontrolira sve, internet je njegova mreža-vlasništvo, sve patente, sve važne it dijelove, .. naravno sad se to pomalo mijenja tj i kina ima satelite, ima knowhow.. ali ujko ima x10 više i on je velesila dok kina to tek postaje.

 

-sad izvedeni if-then.. one druge mogućnosti, ako kina čita npr signal... što se tad nameće kao zaključak?.. netko? -nitko?? :) .. kao da smo u školi..

-pa ako to kina može, tad x10 lakše može ujko, tj ima i on resurse, + on sve to ima-kontroira-posjeduje, ako on ne može tad ne može nitko a njega jedino neki ustavni zakon ograničava.. osim patriotacta ili dekreta kojeg prezidente potpiše kao trumpek.. tj on može sve, ostali samo ako imaju resurse kao kina. Ako kina može pratiti, tad ujko prati, jer može, jer kontrolira. Dok je firma registrirana time i pod jurisdikcijom pa može što želi, npr narediti, istovremeno kina to ne može tj može ako objavi rat usa.. tj to je doseg jurisdikcije, policije-vojske i u tom ratu james-ipo se igra dok mi čitamo o musku ili ajfonu.

 

-kriminal, alcapone, država.. dođe ti na isto, tj nema dobrog cara, apsolutna moć apsolutno kvari.. a ostatak globusa nije usa, tj ako svoje građane pendreči, što će tek ostalima? nema tu demokracije ili slobode, ima samo ratova, interesa i trilijardi koje se u tome vrte, dok supersile žele biti the-šef, no nama ispod je jednako kao kmetovima pod nekim princom neovisno kako ga nazvali ili imao on plavu-crnu kosu ili je ćelav..

-prošlo je vrijeme neke 'renesanse' usa ideologije, dok su barem ideološki bili pozitivci, za slobodu-jednakost, uzor i želja svih-globalno, obećana zemlja... prošlost, sad su zemlja trumpeka i supersila koja radi što želi, eu-čvrge a eu im je kao saveznik.. onak, kmet kao da bira princa, koji će ga manje čvrgati ili tlačiti, kmetu ostaje samo nada da će biti dobro-bolje a nada je...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 13:17 (ihush).
5 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
ihush kaže...

.. da .. osim sitnice da npr ubijaju crnce po ulicama :) dovoljno da se šeće po skupom kvartu ili latinosi i sl. .. kao i kad policija krene pendrečiti, to radi humanije-nježno pazeći na općutak i opravdanost umjerene sile, ne prekomjerne koja uključuje isprazniti šanžer u osobu crne boje kože.. koju nazivaju afro-amerikanosom i ta osoba je tad sretna, jer koriste politički korektnu riječ, pri čemu koriste i nježne metke... tad taj crnac umre s ponosom na slobodu i demokraciju otaca ustava, znajući da umire za više dobro i drugove-društvo.. čak postane komunist u tom tranzicijskom trnutku .. (al ga serem, zar ne..?) :) .. no da, to je realnost, ne montypiton.. kao kad gledam naš sabor i mislim si da to ni dellboju u mućkama nije palo na pamet a eto to rade i još su plaćeni, zakon itd..

 

-floskule, zakoni, pendrek .. velesile. Kažu sad sudci da odbijaju zahtijev za blokadom nekgo softwarea.. kojeg je dekretom 'car' donio, .. demokracija? sloboda? .. floskule. Istina, ako moram birati istok-zapad, radije zapad, no nisu anđeli, .. tj to što biram ne znači da me neće opendrečiti jednako kao što npr eu protestria kad putin pendreči prosvjednike ali ne kad to radi usa.. .. a rade istu stvar + ubijaju crnce što istok ne radi.

 Je, istina, ali onda s druge strane imaš Seattle, gdje su viječnici, potaknuti narodom, izglasali drastično smanjivanje policije i policijskih stanica, a policajci imaju naređenje da ne diraju ljude. Tako danas imaš grad Seattle, višemilijunski grad koji je u potpunoj anarhiji, policija je nemoćna, ljudi zatvaraju tvrtke i bježe, jer je normalna pojava da ti par drogiranih likova uđe u dućan, porazbija i popljačka šta žele i ti tu ne možeš ništa, jer ih policija pušta. A sve zbog BLM pokreta i extremnih ljevičara koji su to zahtjevali, misleći da će bit super bez policije. U stvarnosti su napravili anarho komunu najgore vrste, samo dileri i narkomani po gradu, pljačke, palež i spavanje po ulicama u šatorima.

 

A nije Seattle jedini grad kojem se to dogodilo, baci oko na koji dokumentarac na youtube, upiši seattle is dying ili tako nešto.

 

If Seattle is dying, here’s the cause of death | Crosscut

 

Da se vratim na temu... U Kini se ovako nešto ne može dogodit. U USA voljom naroda može. Tako da, shvaćam ja što ti želiš reć, ali ne može se usporedit Kina i USA po pitanju sloboda i demokracije.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan

Nekako si upravo i odgovorio zašto se sve to i događa, ali nikako da uđeš dublje u temu, pa da ti pomognem reći ću samo da nije počelo sa BLMom, već je BLM također simptom.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
Filox kaže...
..

 Je, istina, ali onda s druge strane imaš Seattle, gdje su viječnici, potaknuti narodom, izglasali drastično smanjivanje policije i policijskih stanica, a policajci imaju naređenje da ne diraju ljude. Tako danas imaš grad Seattle, višemilijunski grad koji je u potpunoj anarhiji, policija je nemoćna, ljudi zatvaraju tvrtke i bježe, jer je normalna pojava da ti par drogiranih likova uđe u dućan, porazbija i popljačka šta žele i ti tu ne možeš ništa, jer ih policija pušta. A sve zbog BLM pokreta i extremnih ljevičara koji su to zahtjevali, misleći da će bit super bez policije. U stvarnosti su napravili anarho komunu najgore vrste, samo dileri i narkomani po gradu, pljačke, palež i spavanje po ulicama u šatorima.

..

 -eto.. primjer kad prestaneš pendrečiti ljude .. pa sad jel gaženje tenkom na tiananmenu dobro-loše? tj vidimo kinu danas, prosječan radnik, prosječan standard.. bolje nego kod nas, a nekad smo mi bili bolji.

-jebeš državu gdje sud mora naložiti policiji da ne ubija-pendreči jer to je tad policijska država i dokaz da pendiče.. a ekstrem rađa ekstrem, akcija-reakcija.. i rezultat je kaos-anarhija umjesto paxromana. Sve zato jer dok je bilo ok nisu na to mislili, nisu to provodili, nisu učili policiju da ne pendreči-ubija.. tj ostatak svjeta je ok, tj u ostatku svijeta ne očekuješ da policajac isprazni šanžer u tebe jer si kihnuo.. u usa je to normalno a to nije krivica kine-rusije ili nekog trećeg nego njihove doktrine i apsolutne vlasti-moći globalno par desetljeća.. a vlast-moć-kvari, dekadencija + prevrše mjeru, povampire se. .. to je nekad riješavala klasična revolucija-reset.. no danas tog nema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
wyks kaže...

Nekako si upravo i odgovorio zašto se sve to i događa, ali nikako da uđeš dublje u temu, pa da ti pomognem reći ću samo da nije počelo sa BLMom, već je BLM također simptom.

 Znam da nije, to je počelo desetljećima ranije od BLM pokreta, ali su zadnjih godinu, dvije to pripadnici BLM pokreta dovršili. Odnosno, glupo je sad optužit BLM pokret, ali u žaru njihovih protesta se razvalilo, zapalilo i uništilo grad do kraja, te je sad tu gdje je. Iskoristili su situaciju svi oni koji su htjeli pljačkat i palit, sakrivajući se iza natpisa BLM i Antifa. U svakom slučaju, Seattle je satraven, policiji su oduzeta prava djelovanja, zatvorene su razne stanice i tamo je sad anarhija u punom smislu riječi.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
Filox kaže...

Znam da nije, to je počelo desetljećima ranije od BLM pokreta, ali su zadnjih godinu, dvije to pripadnici BLM pokreta dovršili.

 Što je to?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
wyks kaže...
Filox kaže...

Znam da nije, to je počelo desetljećima ranije od BLM pokreta, ali su zadnjih godinu, dvije to pripadnici BLM pokreta dovršili.

 Što je to?

 TO, propast Seattlea, nezaposlenost, loša situacija u gradu, beskućnici, droga...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 14:57 (Filox).
15 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
Filox kaže...

TO, propast Seattlea, nezaposlenost, loša situacija u gradu, beskućnici, droga...

 Ne znam o čemu pričaš, jučer su mokre guzice pičke kvarile ćudoredni odgoj djece na nacionalnoj televiziji.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
Entry Point kaže...

Kini je sve dopušteno, bitno da je elektronika jeftina.

 Danas u Kini, za par godina u ostatku sveta. "Najdemokratskije" vlade sveta odavno ne kriju da su im end-to-end enkripcija i zaštićeni komunikacioni kanali bez backdoorova trn u oku.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
Signal vs telegram?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivanje S

AFAIK, mana Telegrama je da se određeni podaci ipak čuvaju centralno, na serverima kompanije, dok kod Signala to ne bi trebalo da bude slučaj. Ostalo se manje više svodi na to da li više veruješ istoku ili zapadu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
ihush kaže...
ivanlotz kaže...
Hhaha genijalno napisano! Pa opce je poznazo da je kina prvak u svijetu sto se tice slobode i iznosenja misljenja, partija im sve omogucila lol

 a usa je drugačija? npr donalduck .. trumpek, baniran, prezidente veselise dok je još u fotelji-vlast? ili se sloboda odnosi samo na bliskoistočne fejsbukovce i jogurtaše ali ne na demokracije usa-uk-eu koje su recimo u zapdanoj eu većinom još uvijek kraljevstva-carstva ili vojvodstva.. :)

Reci ti nama, ti si spomenuo SAD.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kina blokirala aplikaciju za sigurno dopisivan
Kao što je netko spomenuo, badava 1024 bitni ključ i end-to-end enkripcija, ako se čuvaju metapodatci na serveru od Signala i korisnik čuva backup razgovora na cloudu.

Kad vlada dozna metapodatke, dovoljno je da pošalje majmuna sa francuskim ključem na tvoju adresu.

Nekakva kvantna računala nisu uopće potrebna, i postoje samo u mašti kripto šmokljana.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 7:19 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice