Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2020

poruka: 25
|
čitano: 5.937
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2020".
4 godine
protjeran
offline
Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2020

HDZov crni labud, hoce li to izdrzati Dragino srce 

 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2020

Koji homo universalis ovaj Kopal, naime tamo 94'-95' bio mi je kratko vrijeme na zamjeni kao profesor tjelesnog u srednjoj školi

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 14:09 (Havo).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2

u biti možda je bila matematika, al je volio nosit trenirke

16 godina
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
Crni Labud predavač? 😂😂😂
Čudi me kako po običaju nije Oleg pozvao sve svoje frendove tipa Vojković, Prpić, Cvetojević, Nikša, Janković i ostali veliki kvazistručnjaci koji piskaraju skupa s njim po fejsu i prodaju silnu pamet
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 15:21 (ivaninho).
 
7 1 hvala 0
15 godina
offline
Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2020

Da bih bubrege da mogu Doca i ekipu poslušati. Ali jebiga... 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
fredii kaže...

Da bih bubrege da mogu Doca i ekipu poslušati. Ali jebiga... 

 viš kak si neracionalan: jedan bubreg ide za ajfon a drugi za ovakve prilike. 

 

inače, iam ekskluzivnu snimku Draganova vježbanja najave (prvi slijeva, s perikom): 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 9:29 (Ajar).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
ivaninho kaže...
Crni Labud predavač? 😂😂😂
Čudi me kako po običaju nije Oleg pozvao sve svoje frendove tipa Vojković, Prpić, Cvetojević, Nikša, Janković i ostali veliki kvazistručnjaci koji piskaraju skupa s njim po fejsu i prodaju silnu pamet

A valjda su ovi već i njemu navrh glave, kao i nama ostalima.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
"data scientist i problem solver", koja pi¢ka materina je ovo (izletilo mi na sav glas) ?
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 16:48 (mGT).
 
8 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
@ivaninho

 Ne smije. Drago i Oleg su dva razlicita svijeta, svemira. Dovoljno je pogledati njihove facebook profile (otvoreni su, nemorate biti registrirani) i vidjeti tko kako dise. Da ih je staviti u istu sobu poubijali bi se, tj. ovaj radikalniji bi sigurno prvi potegao pistolj

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 16:52 (wiksi94).
15 godina
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
mGT kaže...
"data scientist i problem solver", koja pi¢ka materina je ovo (izletilo mi na sav glas) ?

data scientist - podatkovni znanstvenik bio bi osoba koja je u preduzeću zadužena za red u gomili (oceanu) raspoloživih podataka te od njih eventualno proizvoditi informacije (= upotrebljive/korisne podatke).

problem solver, dočim je naznaka činjenice da postoji tolika gomila problema da, ako ih netko ne počne rješavati (a sami se neće), ode sve u mp3. za postojanje rješavatelja problema potrebni su stvaratelji problema (država, viši menadžment, šljakeri(ce), klijenti, dobavljači, meteorologija, murija, supružnici itd. - bilo tko/što), odn. svi ostali i sve ostalo, sve dok i sam rješavač ne postane problem a onda ... 

 

na engleskom, jasno, to zvuči fensi-šmensi i proizvod je onoga što znamo otprije

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 9:29 (Ajar).
12 godina
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2

Koja budala moze slusat "crnog labuda" vidimo kako dobro savjetuje anemicnog da bira konjinu do konjine za ministre, i da ga dobro savjetuje kako vise opljackat i iselit stanovnistvo. Koju to pametnu moze ovaj lik reci možda " ruzicasti plamenci"

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 18:26 (nike098).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2020

Jedini ko je vrijedan slušanja je Hrupec, a ostali mogu bit zanimljivi sa tim temama samo na Imbexu. Ovog 'Labudana' nebi se ni Monty Payton/Alan Ford postidio i titula 'data scientist & problem solver' me odma asocira na ekipu iz 'Ministarstva za Istraživanje ruda i gubljenje vremena'. Problem je što će takvi radit u budućim 'Ministarstvima Istine' i tome me plaši.

 

Inače koga zanima:

lapp.irb.hr/~dhrupec/writing/CTA.pdf

lapp.irb.hr/~dhrupec/writing/Kako%20opazamo%20game.pdf

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
mGT kaže...
"data scientist i problem solver", koja pi¢ka materina je ovo (izletilo mi na sav glas) ?

 Po bazi podataka trazi pogresan unos i onda ga korigira.

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2020

To što je stranački čovjek ne znači da je neznalica i da ne možete od njega nešto naučiti. Već time što se zgražate nad pojmom "data scientist" što je u 2020. jedno sasvim obično zanimanje jasno je da bi trebali poslušati što vam čovjek ima reći.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 1:10 (jozef).
Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2020

Ruku na srce - vecina zaposlenika gotovo bilo gdje su barem formalno nekakvi problem solveri. Nikako mi nije jasno da odrasli ljudi imaju potrebu dodjeljivati si takva "cool" imena kao da smo u sestom razredu. Bio je onaj neki lik na .debug-u sto si je nadjenuo naziv "chaos manager". Reklo bi se get over yourself...

Freak Show Inc.
 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
jozef kaže...

To što je stranački čovjek ne znači da je neznalica i da ne možete od njega nešto naučiti. Već time što se zgražate nad pojmom "data scientist" što je u 2020. jedno sasvim obično zanimanje jasno je da bi trebali poslušati što vam čovjek ima reći.

 

Nemam ništa protiv da ima neki HDZovac koji je radio u primjerice Googleu kao data scientist, i da onda sharea svoje znanje . Međutim, spomenuti nije radio u Googleu, nije radio u nijednoj firmi iz privatnog sektora gdje je jak data science, on je radio u MUPu kao analitičar i onda se povlačio kao predavač po kojekakvim "učilištima". Možeš mislit analitike u našoj policiji. A od naobrazbe vidim ekonomski faks i doktorat u Rijeci. Ajde i da nema praktičnog iskustva pa da je radio u području istraživanja na nekom jakom faksu u Europi ili SADu - ali Rijeka, alo?

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
Google firma gdje se vozaju u šarenim biciklima i igraju stolni tenis, dok im novac kapa od reklama, pa su cool. Nije baš neka inovativna firma s obzirom na kapital i broj zaposlenih. Čak ih puno priznaje da se dosađuju u Google-tu i ništa ne rade osim što se igraju i žderu.
13 godina
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
bugovac222 kaže...
Google firma gdje se vozaju u šarenim biciklima i igraju stolni tenis, dok im novac kapa od reklama, pa su cool. Nije baš neka inovativna firma s obzirom na kapital i broj zaposlenih. Čak ih puno priznaje da se dosađuju u Google-tu i ništa ne rade osim što se igraju i žderu.

 Uzeo sam Google samo kao primjer. Nisam radio za njih, tako da ne znam koliko su inovativni. Ali znam sigurno da su po tom pitanju možda korak, dva ispred MUP-a RH :D

15 godina
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
Fali još Jelena Veljača.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2020

Zašto je Doc-ova slika crno bijela a kod ostalih u boji...to nije politički korektno!!!

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
HCMAA kaže...

Zašto je Doc-ova slika crno bijela a kod ostalih u boji...to nije politički korektno!!!

fotka je u 50 nijansi sive

PSN - darklydexter
7 godina
online
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
bugovac222 kaže...
Google firma gdje se vozaju u šarenim biciklima i igraju stolni tenis, dok im novac kapa od reklama, pa su cool. Nije baš neka inovativna firma s obzirom na kapital i broj zaposlenih. Čak ih puno priznaje da se dosađuju u Google-tu i ništa ne rade osim što se igraju i žderu.

 To su samo oni koji su tam zato kaj su ih prisiljeni zaposliti zbog tzv. diversitya.

A premda ih je većina takvih tam, imaju i ljude koji stvarno rade i vrijede.

Nije da Google živi samo od reklama, a i reklame su im toliko uspješne baš zato kaj nude ogromni broj usluga za koje ljudi nemaju alternativu, ništa im nije ni do koljena.

Naravno, nije dobro da imaju toliki monopol u apsolutno svemu na netu, ali je to totalno očekivani rasplet stvari (što su npr. čak odavno predvidjeli autori brojnih SF romana), i Google bude samo još dodatno povećavao dominaciju na tržištu, a nije baš da se ijedna druga firma trudi konkurirati njima.

Žalosno ali istinito...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 16:10 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
HCMAA kaže...

Zašto je Doc-ova slika crno bijela a kod ostalih u boji...to nije politički korektno!!!

 to je iz doba kad je bio stariji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
Ajar kaže...
HCMAA kaže...

Zašto je Doc-ova slika crno bijela a kod ostalih u boji...to nije politički korektno!!!

 to je iz doba kad je bio stariji. 

 

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Ovo su keynote predavači na Bug Future Showu 2
Ajar kaže...

problem solver, dočim je naznaka činjenice da postoji tolika gomila problema da, ako ih netko ne počne rješavati (a sami se neće), ode sve u mp3. za postojanje rješavatelja problema potrebni su stvaratelji problema (država, viši menadžment, šljakeri(ce), klijenti, dobavljači, meteorologija, murija, supružnici itd. - bilo tko/što), odn. svi ostali i sve ostalo, sve dok i sam rješavač ne postane problem a onda ... 

 

To. U praksi rijetko postoji rješenje koje će sve zadovoljiti, štoviše jednoj strani će često donijeti problem što znači da je problem solver već u startu i problem maker.  Također u tekstu piše "Kako problem solver mijenja budućnost?" Kako? Onu nezadovoljnu stranu čini se čeka gora budućnost. Ili je dotični gospodin univerzalni problem solver čije rješenje u potpunosti riješava svačiji problem kada se već naziva problem solverom a ne problem solverom/makerom.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice