Kemičar u kući (#9): papir od lubenice

poruka: 14
|
čitano: 5.141
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#9): papir od lubenice".
12 godina
offline
Kemičar u kući (#9): papir od lubenice

"neispunjena želja: da bacim lubenicu u njegovu gubicu", to bi bilo zanimljivo iskustvo 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kemičar u kući (#9): papir od lubenice

Mislim da su tu ljudi dosta neuki, čak i u nekim osnovama - poput bacanja kompletnog sira čim se pojavi plijesan na površini ili bacanja limuna kad ostari iako je sok u njemu dobar.

No ipak netko tu hranu i pojede što dokazuju štakori koji su preplavili američke ulice zbog zatvorenih restorana (u doba korone), odajući se, u nedostatku hrane, međusobnim ratovima, kanibalizmu i infanticidu.

No i kod nas ljudi hrane štakore a onda provode mjere deratizacije..

Fascinantno je da se trećina proizvedene hrane baci pogotovo kad se uzme u obzir koliko energije je potrebno da se proizvede. Neki promatrač sa strane rekao bi da nam je pacov najdraža domaća životinja koju ne volimo.

Svemir.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Kemičar u kući (#9): papir od lubenice

Ja od hrane nista ne bacam!

Imam psa,mačka i komposter.......eh da,isto jabuku jedem cjelu

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičar u kući (#9): papir od lubenice

jede se ono crveno u lubenici?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
6 godina
offline
Kemičar u kući (#9): papir od lubenice

Jedino što mi od jabuke ostane je peteljka...ja mogu i nju:)...ali mi odgovaraju samo dvi vrste jabuka...pink lady i fuji

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kemičar u kući (#9): papir od lubenice

cijenjeni profesore, kompliment i naklon do poda za odnos prema hrani i zero waste-u.

 

sto se tice lubenice, bome jest - fascinantne su, ali nikad mi ne bi palo na pamet praviti papyrus ;-) od kora. kod mene obicno zavrse u kompostu (ukoliko zivim u civiliziranoj zemlji, trenutno ne - smece se iznosi "pretkucu" cetvrtkom, kante su privilegija, a kraj je kao neki civiliziraniji).

ono cega se sjecam sa sjetom jest kada sam kao klinac slusao baku - kada bi se ljeti hladili lubenicom, kako se nekad "ono bijelo" od lubenice gulilo na tanke, gotovo prozirne ploske pa bi se smotale i onda bi se od toga radilo slatko - tako nekako, davno je bilo, baka je umrla a ja slatko od lubenice nisam nikad probao.

 

no ono sto jesam - hranio sam slonove i fascinantno je iskustvo. mala ispravka, slonovi jedu i ananase i banane i lubenice "sa svim" i ne sekiraju se puno. posto pasu travu iovak ionak, nije im neki bed. zadivljuje je koliko su u biti svjesni svoje snage i mase i nevjerojatno su pazljivi, osim ako ih ne uvrijedis ili ne naletis na nekog drskog malisana. obozavaju se kupati i nema veceg veselja nego kada u rijeci poprskas vodom slona, a on ti uzvrati. u svakom trenu fascinira njihova snaga, pa tako i potmuli zvuk pucanja kad kad zvaknu nesto ogolemo. i da, poslastica im je ipak ananas, koji je obicno najsladji :-)

 

a same kostice lubenice? ta i one se jedu! pomazu protiv nadutosti ako ih se smaze udjuture, pune su zeljeza, kalija i jos kojecega, no istinabog odlaze "po nabavnoj cijeni" pa ih je stoga zgodno "izblendati" kao dodatak smoothijima ili pak osusiti i od njih napraviti caj (samo se preliju vrucom vodom i malo odstoje) - savjet moje sestre.

 

no ono sto mene brine je uvijek nacin uzgoja, jer mnijem da su bas kao i krastavci - lubenice sjajan akumulator za sve ljepote kojima su prskani - tipa C3H8NO5P i druge ne bas tako sjajne "kemije" - nadam se da sam u krivu.

no, slicno vrijedi za ostalo povrce i voce - u srcu jevrope gdje trenutno zivim lijecnici trudnicama savjetuju da izbjegavaju - upravo voce i povrce. kad sam cuo tu informaciju pomislio sam tf? shalite se? ali nope - od vise pedijatara i prenatalaca upozorenja trudnicama na istu problematiku, a to je ogromno opterecenje - otrovima, pocinju na fungi-, pesti-, herbi-. otuda inace profesore ljudi imaju "strah od kemije" a ne od xy-postotne kiseline...

 

i pokojna zlata bartl je bila u stvari - kemicarka koja je samo radila na metodama susenja povrca, a cijela industrija se oslonila na njen izum na kojem smo, je*iga odrasli, hvala i serdaru, mlakaru i stevu, a vala i arsenu - nesto malo susenog povrca: puno, puno soli, mononatrijev glutaminat, dinatrijev inozinat, secer i skrob... 'bartek!

 

bar je pjesma lijepa :-)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 12:51 (nikola).
 
3 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#9): papir od lubenice
Milka30 kaže...

Ja od hrane nista ne bacam!

Imam psa,mačka i komposter.......eh da,isto jabuku jedem cjelu

 Ni ja nista ne bacam, pojedem i kesice i zlice i posudje. Nema nikakvog ciscenja nakon svega.

13 godina
offline
Kemičar u kući (#9): papir od lubenice

Vi što jedete cijele jabuke, ne grizite koštice....

https://www.medicalnewstoday.com/articles/318706

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#9): papir od lubenice

ako se pročita članak veli treba sažvakati minimalno 85 sjemenki da se osjeti djelovanje...

 

kako jabuka ima 5 sjemenki, minimalno 17 jabuka treba proždrti do te količine, dakle ne bu išlo...

 

inače članak spominje da sve biljke iz obitelji Rosacea imaju amygdalina u sjemenkama tj. cijanida - stara stvar, odavno su mi govorili da ne jedem previše koštica marelice....

 

a gle još živ, preživio 30 g. rvacke nezavisnosti i redaljki HDZ-SDP dvojca

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#9): papir od lubenice
O_O_O kaže...
 Ni ja nista ne bacam, pojedem i kesice i zlice i posudje. Nema nikakvog ciscenja nakon svega.

 

ima jedna stara zagrebacka izreka, mislim da si ju upravo trosmisleno narisao: "kenyati kvake" 

16 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#9): papir od lubenice
deadZed kaže...

Vi što jedete cijele jabuke, ne grizite koštice....

https://www.medicalnewstoday.com/articles/318706

 ja sam nekad bas s uzitkom griskao kostice jabuke - da bih dosao do gorke istine. pojma nisam imao tad da sam vapio za cijanidom!

 

i imao sam vrlo cesto bas te simptome; strahove, glavobolju, vrtoglavicu, zbunjenost te sam i umro jedno 2-3 puta.

 

a cemu daj boze - sluze kostice marelica, bolje ne pitaj...

 

 

8 godina
offline
Kemičar u kući (#9): papir od lubenice

Sve je otrov - ako se pretjera. Sedam litrara vode popijeno na eks  može ubiti čovjeka. 200 g soli (NaCl) isto tako. Znači li to da nećemo više piti ni soliti hranu? 

Nitko ne jede kremu od koštica jabuka. Nadam se... 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Kemičar u kući (#9): papir od lubenice

Uz sve vas štovatelje koštica osjećam se poput čudaka, jer baš suprotno - obožavam grožđe bez sjemenki koje se posljednjih godina sve više 'proizvodi'! 🍇🍇🍇

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#9): papir od lubenice
danen kaže...

Sve je otrov - ako se pretjera. 

Nitko ne jede kremu od koštica jabuka. Nadam se... 

 

https://www.imdb.com/title/tt0036613/

 

:-)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice