Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za lju

poruka: 24
|
čitano: 8.358
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za lju".
15 godina
offline
Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za lju

Hvala! 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za lju

Ja sam teoretičar zavjera. Ništa ne znam o kemiji, ali sam na raznim forumima, ponajviše na indexovom nedvojbeno doznao da je Bug samo sredstvo u rukama vanzemaljaca, autor gušter s planete Kripton, a piše protiv aluminja zato što je tuljac na glavi oblepljen aluminijem pouzdano sredstvo zaštite od svemirskog zračenja i G5 signala. Tko se sa mnom ne slaže taj je zavedena ovca, pripadnik stada i ne zna misliti svojom glavom. Pametnome dosta. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2022 10:13 (rjakopec).
 
6 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za
Odličan članak.
Očekivao sam info da je aluminij puno lošiji po zdravlje od napisanog.
Ako se dobro sjećam čitao sam nedavno da ni slučajno ne koristimo alu foliju kod pečenja u pećnici npr., jer previše toga završi u nama.. to i dalje stoji?
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za lju

Koliko predrasude mogu biti jake, pokazalo mi je predavanje kojem sam imao prilike nazočiti. Autor, znanstvenik, se bavio istraživanjem ugroze od ispuha iz mlaznih motora te je našao da u tom ispuhu ima aluminija, što je po njemu indicija (ako već ne i dokaz) da netko širi epidiemiju Alzheimerove bolesti u Hrvata! (I to i takvo istraživanje je financiralo naše Ministarstvo za znanost). Da se razumijemo, avionski je motor napravljen od aluminija, pa nije čudo da i tog elementa ima i u ispušnim plinovima. A veza Alzheimerove bolesti s aluminijem? Sa čim sve nisu tu bolest povezivali! Ima teorija da je ona povezana s kroničnim trovanjem bakrom... no od desetaka teorija o uzrocima te bolesti nijedna nije dokazana. Povišena razina aluminija u oboljelih od Alzheimerove bolesti ne govori ništa: aluminij može biti uzrok, ali i posljedica. Ne valja u znanosti donositi preuranjene zaključke, a ponajmanje hipoteze prihvaćati kao činjenice. 

 
9 1 hvala 0
14 godina
offline
Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za lju

Dan ljepše počne kad pročitaš ovakav informativan a zanimljivo napisan članak...

 

Hvala dr. Raos!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za lju

Neno to najbolje objasni.Samo mora paziti da ga mediji ne obilježe teoretičarem zavjere jer sve što se ne poklapa s mainsteam medijima je TEORIJA ZAVJERE.Može Neno imat 100 napisanih knjiga i 10000 pokusa kad WHO,CDC bolje zna što je ljudima dobro. 

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za
rjakopec kaže...

Ja sam teoretičar zavjera. Ništa ne znam o kemiji, ali sam na raznim forumima, ponajviše na indexovom nedvojbeno doznao da je Bug samo sredstvo u rukama vanzemaljaca, autor gušter s planete Kripton, a piše protiv aluminja zato što je tuljac na glavi oblepljen aluminijem pouzdano sredstvo zaštite od svemirskog zračenja i G5 signala. Tko se sa mnom ne slaže taj je zavedena ovca, pripadnik stada i ne zna misliti svojom glavom. Pametnome dosta. 

  no čitava ti tejorija pade u vodu (buć!), jer je aluminij dobar vodič elektriciteta i zračenja. zbog toga iskusni teoretičari izvanzemaljcizacije kapicu načine od zraka, keramike, plastike ili stakla. ne zaboravi dekorativne elemente 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za lju

Da odogovorim Digitalu. Bez obrzira što kažu toksilološka istraživanja, treba malo promisliti biološkom logikom. U prirodi postoji mnogo otrovnih tvari, pa je evolucijom razvijena obana od njih. Prva linija obrane je inenzivan (loš) okus, smrad, gađenje i sl. Druga linija obrane su detoksikacijski mehanizmi. U hrani ima otrovne benzojeve kiseline, no postoji mehanizam da se ona odstrani iz tijela. Za uklanjanje teških metala postoje proteini bogati -SH skupinama - metalotioneini, itd., itd. Da je sve živo što živi na Zemlji izloženo "toksičnom" djelovanju aluminija, jasno je, jer su minerali gline stariji od života na Zemlji! S druge pak strane aluminijevi spojevi nemaju neugodan ni okus ni miris, a ne postoji ni specifični detoksikacijski mehanizam za uklanjanje aluminja iz tijela. Zaključak: aluminij ne skaćuje život niti smanjuje reprodukcijsku sposobnost.  Eto, to bi bio zaključak iz razmataranja na razini evolucijske biologije. 

 
7 0 hvala 6
3 godine
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za
Ipak nas zaprašuju!!!! Potvrda od ministarstva znanosti! :)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za
digitall kaže...
 čitao sam nedavno da ni slučajno ne koristimo alu foliju kod pečenja u pećnici npr., jer previše toga završi u nama.. to i dalje stoji?

 mene isto zanima.

kada se izvrti masu receptura gdje je folija u pećnici... popriličan je broj jela.  čak se cijela riba začini, prelije maslinovim, zamota u foliju i baci na pečenje.

nekakav instikt me uvijek odbijao od takvih pripravaka.

autor je dobro opisao uticaj kiselina, no možda ima kakav podatak o reakcijama na razne temperature.. ne zanima nas baš ona iz željezare, ali ova na +220 nas zanima 

 

btw (nisu alu folije, ali su mi čudne i one vrećice za pečenje... kao cijela Gavelino koka koju možete kupiti u vrećici.  ima li itko kakvo kemijsko objašnjenje u korelaciji sa +220)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
14 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za
ludizao kaže...

Što na kraju!? Jel se može voće, krastavci i drugi kiseliš držati u onim dostavnim posudama od aluminija ili ne i, ako može, koliko dugo?

 moze, najbolje su kad odstoje jedno pol godine i duze...

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za lju

Zaista hvala na vrlo poučnome članku.
Iako ste naveli da aluminij nije toliko otrovan,ne mogu da ne postavim pitanje koje mi je jako bitno.
Supruga mi radi u tvornici auto dijelova na cnc stroju.Cnc stroj obrađuje gotove odljevke od aluminija raznoraznim glodalima uz pomoć tekućine za hlađenje.
Iz pouzdanoga izvora znam da je ta tekućina obična voda koja se non-stop filtrira kroz grube filtere,te se vraća ponovo u cnc stroj.
Svaki dan poslije posla ona dolazi i smrdi kao "čifut" (izraz za odvratan smrad),iz nje doslovno isparava kiselkasti nepodnošljivi smrad koji se uvlači u odijelo,tapecirung automobila...i u moje nosnice,jer ona to naravno više ne osjeti!


Naravno da se tuširanjem to ispere,ali trebam li se zabrinuti i reci supruzi da promjeni posao,jer su ta isparavanja uslijed obrade aluminija otrovne pare ili?

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2022 17:19 (Milka30).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za

To ti je emulzija (ulje i voda), a ne samo voda.

 

 

pan y agujas
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za
Ima li kakvih istraživanja u vezi utjecaja aluminijskih soli ako se ubrizgavaju kroz iglu jer mislim da nije isto ako nešto ide kroz probavni trakt ili se ubrizgava u tijelo?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za
Milka30 kaže...

Zaista hvala na vrlo poučnome članku.
Iako ste naveli da aluminij nije toliko otrovan,ne mogu da ne postavim pitanje koje mi je jako bitno.
Supruga mi radi u tvornici auto dijelova na cnc stroju.Cnc stroj obrađuje gotove odljevke od aluminija raznoraznim glodalima uz pomoć tekućine za hlađenje.
Iz pouzdanoga izvora znam da je ta tekućina obična voda koja se non-stop filtrira kroz grube filtere,te se vraća ponovo u cnc stroj.
Svaki dan poslije posla ona dolazi i smrdi kao "čifut" (izraz za odvratan smrad),iz nje doslovno isparava kiselkasti nepodnošljivi smrad koji se uvlači u odijelo,tapecirung automobila...i u moje nosnice,jer ona to naravno više ne osjeti!


Naravno da se tuširanjem to ispere,ali trebam li se zabrinuti i reci supruzi da promjeni posao,jer su ta isparavanja uslijed obrade aluminija otrovne pare ili?

 To sto si naveo je razhladna tekucina u cnc masini, i sastoji se od odredjene vrste ulja, aditiva i 70-80 posto vode, aditivi sluze da se smanji pjenusanje, korozija i milion drugih stvari, a ulje da potpomogne dugotrajnost alata itd, voda da razhladi i omoguci bolji protok kroz masinu, to sto kazes da smrdi, je ustvari specifican miris aditiva i ulja, pomjesan sa rastaljenom korozijom metala, ako si ikada izvadio iz vode korodiran metal i pomirisao tu koroziju znas o cem pricam, jer gdje ima vode ima i bio organizama itd......

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: &am
12 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za
fer-de-lance kaže...
mejt kaže...

Zapravo,radi sa mnom kolega koji je radio u toj firmi na održavanju i on mi je rekao da je obična voda u pitanju,koja prolazi kroz grube filtere (kasnije se ta strugotina s filtera preša u brikete),a voda nakon radijatora za hlađenje vrača se ponovo na dizne za hlađenje glodala.
No ok,pomnije ću suprugu promatrati i ako primijetim nekakve tikove,uvrtanje glave i slično,reagirati ću!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za
Nije obična voda. Stvar je da imaš tekućine za hlađenje i za podmazivanje. No svaka tekućina nije 100% na jednoj strani. Ili imaš više podmazivanja, a manje hlađenja i obratno.
Sama voda em nije dobra za alat ni obradak, a bome ne podmazuje.
5 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za
danen kaže...

... Prva linija obrane je inenzivan (loš) okus, smrad, gađenje i sl. Druga linija obrane su detoksikacijski mehanizmi. ... Zaključak: aluminij ne skaćuje život ...  Eto, to bi bio zaključak iz razmataranja na razini evolucijske biologije. 

To što kažete naravno ima smisla, ali ne treba zaboraviti da se mi trudimo zaobići pravila evolucijske biologije. Ljudsko tijelo je projektirano da traje kojih 40, max. 50 godina (moja slobodna procjena), ali mi ga nastojimo rastegnuti na duplo od toga. Međutim naši biološki mehanizmi su ipak još uvijek prilagođeni da budu dovoljno dobi za tih 40-tak godina, a nakon toga nije važno. Na primjer zubi i šećer - nema veze što su pra-ljudi gubili zube do 40-te, jer ionako nisu duže živjeli. A s druge strane šećer (med, voće) im je pružao brzu i efikasnu energiju, pa se evolucijski nije isplatilo razviti gađenje prema njemu. Slično može biti i sa aluminijem, i sa mnogim sličnim lošim utjecajima. Možda nas neće odmah smrtno otrovati, ali sama činjenica da nismo razvili mehanizme protiv njih nije dokaz da nisu dugoročno štetni.

14 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za
Space Cadet kaže...
danen kaže...

... Prva linija obrane je inenzivan (loš) okus, smrad, gađenje i sl. Druga linija obrane su detoksikacijski mehanizmi. ... Zaključak: aluminij ne skaćuje život ...  Eto, to bi bio zaključak iz razmataranja na razini evolucijske biologije. 

To što kažete naravno ima smisla, ali ne treba zaboraviti da se mi trudimo zaobići pravila evolucijske biologije. Ljudsko tijelo je projektirano da traje kojih 40, max. 50 godina (moja slobodna procjena), ali mi ga nastojimo rastegnuti na duplo od toga. Međutim naši biološki mehanizmi su ipak još uvijek prilagođeni da budu dovoljno dobi za tih 40-tak godina, a nakon toga nije važno. Na primjer zubi i šećer - nema veze što su pra-ljudi gubili zube do 40-te, jer ionako nisu duže živjeli. A s druge strane šećer (med, voće) im je pružao brzu i efikasnu energiju, pa se evolucijski nije isplatilo razviti gađenje prema njemu. Slično može biti i sa aluminijem, i sa mnogim sličnim lošim utjecajima. Možda nas neće odmah smrtno otrovati, ali sama činjenica da nismo razvili mehanizme protiv njih nije dokaz da nisu dugoročno štetni.

 po kojim si ti tehnickim specifikacijama dosao do racunice od max 40-50 godina?

6 godina
offline
Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za lju

Dobro je to kolega prije zaključio, nakon pedesete počinje neizbježno propadanje. Slabi vid, sluh, potencija, pada životna volja, ne možeš više ružiti po cijele dane i noći i u ponedjeljak otići na posao. Počinju izvirati posljedice genetskih grešaka i lošeg življenja, regeneracija usporava. Dijabetes, povišeni tlak, srčane mane, propadanje mišića i tkiva, stres, prostata, karcinomi, ugrušci ti postanu svakodnevne karte.

Sve bi se to dalo riješiti genetskim konrolama roditelja i temeljitim proučavanjem genoma potomaka i naravno uplitanjem u njega. Još uvijek nismo na takvom stupnju razvoja znanosti, a i zabranili smo sami sebi igrati se stvoritelja. A to ne znači da već najimućniji sapiensi već ne pokušavaju. Jer život je slast, život je krhak ali se ne da. 

najdix
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za

Tko nebi od nas htio da mu dođe doktor i kaže, evo, zahvat će bit gotov, dođite za tjedan dana ako želite bit sa suprugom prilikom zahvata i imat ćete dijete koje će živjet do 80. godine bez ikakvih teških i kroničnih bolesti. Hej, zamisli bit to dijete. Zavidim ljudima kojima je najveća bol bila zubobolja. Isto sam sretan jer sam takav kakav jesam, ima užasno teških bolesti i kad bi se moglo, sa pouzdanošću, ić u genetske intervencije, to bi bio spas za čovječanstvo. Uglavnom, potrebni su pokusi, a naravno da je to etički nemoralno, zakonima zabranjeno. Priroda i evolucija će odradit svoje, u svakom slučaju.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
14 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za
najdix kaže...

Dobro je to kolega prije zaključio, nakon pedesete počinje neizbježno propadanje. Slabi vid, sluh, potencija, pada životna volja, ne možeš više ružiti po cijele dane i noći i u ponedjeljak otići na posao. Počinju izvirati posljedice genetskih grešaka i lošeg življenja, regeneracija usporava. Dijabetes, povišeni tlak, srčane mane, propadanje mišića i tkiva, stres, prostata, karcinomi, ugrušci ti postanu svakodnevne karte.

Sve bi se to dalo riješiti genetskim konrolama roditelja i temeljitim proučavanjem genoma potomaka i naravno uplitanjem u njega. Još uvijek nismo na takvom stupnju razvoja znanosti, a i zabranili smo sami sebi igrati se stvoritelja. A to ne znači da već najimućniji sapiensi već ne pokušavaju. Jer život je slast, život je krhak ali se ne da. 

ne bih se slozio.

 

to sto je kolega naveo i ti branis je teza da covjek treba zivjeti do 40-te, max 50-te. drugim rijecima, cim krene u stariju dob on treba zaleci u grabu i dovidjenja?

analogija: u prirodi nema starih primjeraka zivotinja? svi stare, to je normalan proces. sto je zivotinja inteligentnija, to je vise starijih zivih jedinki. prirodna selekcija: prvi umiru slabi, bolesni i glupi. ni vuk u prirodi ne umire mlad, vec kad ostari i prestane biti u stanju osigurati si koliko toliko redovan obrok.

covjek je prvo produzenje zivotne dobi dobio kroz socijalnu organizaciju u zajednice, te brigu o pojedincima uzrokovanu povratom korisnih informacija na temelju zivotnog iskustva starijih. tek kasnije je do dodatnog produzetka zivota doslo kroz napredak znanosti i medicine.

6 godina
offline
Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za lju

Ne trebamo zaleći u vlastitim rukama izrađen kovčeg, niti se odmah predati, no biološka i znanstvena je činjenica da se počinjemo masovno kvariti ne sa 100 godina života već sa upola manje. Kemija, famaceutika, socijalizacija, prehrana, vježbanje, izbjegavanje rizika, lagodnost života, cijepljenje, zdravstvo i znanost produljuju životni vijek, ali ga još nisu uspjele produljiti onako kako će to učiniti genetsko ispravljanje.

najdix
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#74): je li aluminij opasan za

a genetski ispravni su tko?

 

Metuzalem iz SPP-a ili dr. Mengele ?

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice