Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave!

poruka: 20
|
čitano: 9.972
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave!".
15 godina
offline
Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave!

Odličan članak! Hvala!

 
4 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave!

Odlično!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave
Meni kad se osušio limun ispred kuće, sa par puta sipanja taloga od kave uspio se oporaviti.👍
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave!

Prednost gnojenja zocom (i drugimm prirodnim gnojivima) je što ona sadrže više-manje sve elemente koji trebaju biljci, za razliku od umjenih koja sadrže samo dušik (urea), dušik i sumpor (smjesa amonijeva nitrata i sulftata) ili dušik, fosfor i kalij (NPK). Zoc od kave sadrži sve elemente kao i Knopova otopina za hidroponski uzgoj biljke, osim željeza. A za biljke vrijedi Liebigov zakon minimuma: biljka raste onoliko koliko joj to dozvoljava element kojeg u tlu ima najmanje. Očito je vašem limunu nešto neodostajalo što se nalazi u zocu, a nema ga u gnojivu kojim ste ga inače gnojili. 

 
12 0 hvala 9
2 godine
offline
Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave!

Moja pokojna baka Ana prije 40/50 godina nije nikada bacala talog od kave, već ga je razrijedila s vodom, i zalijevala cvijeće, te pojedino povrće.

Otkud njoj to "znanje" ?

 

To je već odavno poznato

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave!

u jednoj birtiji blizu mene ne bacaju zoc od espressa tek tako: na istoj "šarži" se da skuhati mnoga kava za pripite mušterije (koje ionako više ne kuže razliku). imao sam i susjedu koja je tako činila s vrećicama/rinfuzom čaja. ta je reciklaža bila daleko ispred svojeg vremena i kolokvijalno se naziva "brački pristup" (izvorno: škotski). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave!

U kemiji za to služi Soksletov aparat. Čitam: čaj od maslinova lista kuhali su u njemu 24 sata. Tako su bili sigurni da u listu nije ostalo ništa što ne bi bilo topljivo u vodi. 

 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave
Ajar kaže...

u jednoj birtiji blizu mene ne bacaju zoc od espressa tek tako: na istoj "šarži" se da skuhati mnoga kava za pripite mušterije (koje ionako više ne kuže razliku). imao sam i susjedu koja je tako činila s vrećicama/rinfuzom čaja. ta je reciklaža bila daleko ispred svojeg vremena i kolokvijalno se naziva "brački pristup" (izvorno: škotski). 

Za dotične i ona famozna zaleđena rakija (specijalitet naših krajeva): evo gospodo, samo trenutak da malo otpusti pa ću vam potočit po kratku 

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 11:39 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave
Dobro sad kemija, ali meni fale Raosovi strucni kovid clanci.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave
Zašto ga ne smijemo stavljati u "smeće" za kompostiranje?
K
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave
Ako u kg zoca ima 0,2 grama olova koliko ima olova u kavi koju pijemo?😲
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave!

To vam ne bih znao reći, ali u zocu može biti mnogo olova, a u kavi baš nimalo, ako se olovo nalazi u obliku netopljivih soli, npr. olovnog sulfata. 

 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave
14 godina
offline
Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave!

ok, a nije to soc?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
2 godine
offline
Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave!

To se od od ove teme pa na dalje zove zoc. 

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave
Stric_Jura kaže...

ok, a nije to soc?

 pa ako je sport "šport", svetinja "švetinja" (i svinja "švinja") a seks "šeks" ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave

sprdanje - šprdanje...

 

Stephanie - Štefica

 

stepati - "štepati"

 

idemo dalje ?

Ju je je? Je ju je!
2 godine
offline
Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave!

tko što; zoc

koga čega; zoca

komu čemu; zocu

koga što; zoca

oj, zoče 

o komu, o čemu; o zocu

s kim, čim; sa zocem.

 

Tako, da se zna za ubuduće 

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave
Bar nije sa Zokijem...🤣
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Kemičar u kući (#73): ne bacajte talog od kave
UniqueBug kaže...
Bar nije sa Zokijem...🤣

 Zoki nije zoc, on je društveni talog. 

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice