Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra za pi

poruka: 23
|
čitano: 6.824
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra za pi".
15 godina
offline
Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra za pi

svaki put kad prokuham savjest, ona je čista, bez bakterija ili kemijskih primjesa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
Ajar kaže...

svaki put kad prokuham savjest, ona je čista, bez bakterija ili kemijskih primjesa. 

Raskiseliše li ti se savjest?

21 mjesec
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
Ajar kaže...

svaki put kad prokuham savjest, ona je čista, bez bakterija ili kemijskih primjesa. 

 Koliko često/rijetko to činiš?

2 godine
offline
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
Ajar kaže...

svaki put kad prokuham savjest, ona je čista, bez bakterija ili kemijskih primjesa. 

 Jel' sanjaš od savjesti trube, nisi opro noge, nisi opro zube? Ako da, moraš prokuhati i metafizičkih substanci oko savjesti i međumetafizički prostor i sve.

12 godina
offline
Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra za pi

Jedno vrijeme točio sam vodu s tri izvora izvor Petnja HR,izvor Klokočevik HR i izvor Vrbovac BiH.Uvijek sam točio u kanistere od 5 litara i uvijek veću količinu da bih jednostavno uštedio na gorivu.
Vjerovano su bakterije u pitanju,ali zanima me kako to da voda iz BiH izvora ostane svježa pa čak i nakon mjesec dana stajanja u kanisteru?
Pod svježa,mislim na sami okus vode,koji je isti kao i prvoga dana točenja.
HR izvori nakon tjedan dana stajanja u kanisterima dobiju ustajali okus.

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
notloB kaže...

Raskiseliše li ti se savjest?

 niš. k'o nova. materijal je kvalitetniji no što se čini bez pomne laboratorijske provjere. 

Mariner kaže...

 Koliko često/rijetko to činiš?

 ma piše na njoj (one oznake): 30, ručno, ne centrifugirati i ne glačati (iako je davno proizvedena), tako da rijetko jer i nema neke potrebe. slabo je u uporabi. 

notloB kaže...

 Jel' sanjaš od savjesti trube, nisi opro noge, nisi opro zube? Ako da, moraš prokuhati i metafizičkih substanci oko savjesti i međumetafizički prostor i sve.

 jednom mi je palo na mjesto gdje je većini pamet, kad već kuham, dodati grincajg, birane začine i podrafkinu kocku te počiniti juhu (posliej ukuhati rezance. muške, s jajima). vjerojatno bih morao improvizirati, jer na netu nema recepata baš. jasno, usput nađeš svašta ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
Nikakva voda nije dobra za piće.
Kad vidim nekoga kako jede grožđe dođe mi da ga udarim.
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
BlueMax kaže...
Nikakva voda nije dobra za piće.
Kad vidim nekoga kako jede grožđe dođe mi da ga udarim.

 Srećom pa je hmelj u sirovom stanju nejestiv, a onaj tko voli ričet ima nekih drugih problema, ili je instagramuša kojoj je Janković reko da napravi rižot al od ričeta jer eto. Ko kad radiš čokoladnu tortu al bez čokolade i šećera. Jer eto.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
2 godine
online
Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra za pi

prije neki dan tema kako je kišnica nečista, sad je opet kišnica "najčišća" ?!

tko to mene z ?

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
Nezz kakva je voda na Zapadu Zga no imam aparat u najmu pa imam hladne vode koja nije iz pipe.
Iz pipe je nekako masna previše.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra za pi

Da odgovorim Milki30. Vjerojatno je razlika u organskoj tvari koju neke vode više sadrže, a koja potiče rast bakterija. Bez potpune analize ne može se ništa pouzdano reći. 

 
4 0 hvala 3
21 mjesec
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
Ajar kaže...
notloB kaže...

Raskiseliše li ti se savjest?

 niš. k'o nova. materijal je kvalitetniji no što se čini bez pomne laboratorijske provjere. 

Mariner kaže...

 Koliko često/rijetko to činiš?

 ma piše na njoj (one oznake): 30, ručno, ne centrifugirati i ne glačati (iako je davno proizvedena), tako da rijetko jer i nema neke potrebe. slabo je u uporabi. 

notloB kaže...

 Jel' sanjaš od savjesti trube, nisi opro noge, nisi opro zube? Ako da, moraš prokuhati i metafizičkih substanci oko savjesti i međumetafizički prostor i sve.

 jednom mi je palo na mjesto gdje je većini pamet, kad već kuham, dodati grincajg, birane začine i podrafkinu kocku te počiniti juhu (posliej ukuhati rezance. muške, s jajima). vjerojatno bih morao improvizirati, jer na netu nema recepata baš. jasno, usput nađeš svašta ... 

 Četiri zvijezdice?! Ma ti bi mora imat osam! Alo Bug!

15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
Mariner kaže...

 Četiri zvijezdice?! Ma ti bi mora imat osam! Alo Bug!

 ne preteruj. moš bit džomba i bez čina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
2 godine
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
Zaporožac kaže...

prije neki dan tema kako je kišnica nečista, sad je opet kišnica "najčišća" ?!

tko to mene z ?

 Mislim da je u pitanju bakterijska cistoca a ne cistoca od nerazgradivih hemijskih elemenata koji su dospjeli u prirodu covjekovim dejstvom.

8 godina
offline
Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra za pi

Već sam dobio, drugim putem, proteste kako mogu pisati da je kišnica "najčišća". Treba samo pročitati posljednje dvije rečenice u članku. Kišnica je najčišća što se tiče otopljenih mineralnih tvari, no čistoća je - kao što rekoh - širok pojam. Treba je definirati. Voda za kemijske potrebe se čisti ionskim izmjenjivačima, radi mineralnih soli, te još aktivnim ugljenom radi organskih tvari. No ni tako nije sasvim čistia! U njoj je otopljen kisik i ugljikov dioksid, koji mogu smetati kemijskim analizama. Stoga se voda mora produšicirati, tj. istjerati otopljene plinove dušikom. No sada je voda zasićena dušikom, pa opet nije čista. No dovoljno je čista da se u njoj mogu izvoditi reakcije kojima smeta kisik i ugljikov dioksid. Ugljikov dioksid je kiselina pa pri titraciji troši lužinu, a kisik može smetati  jer oksidira npr. kobalt(II) u kobalt(III). Čista voda za uzgoj ribe mora pak sadržavati otopljen kisik jer bi ribe pocrkale. Sve skupa daleko od svake jednostavnosti. Kad se govori o čistoći, gorovi se o standardima za određene potrebe. Nije isto čista voda za piće i čista voda za kemijsku analizu!  

 
8 0 hvala 7
8 godina
offline
Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra za pi

Svaka bakterija ima svoj optimum temperature, za bakterije koje žive u crijevima on je očito 37 oC. No to ne znači da se takve bakterije ne mogu dijeliti i pri nižim temperaturama. Evo, upravo kiselim acidofilno mlijeko. Pri ovoj, ljetnoj temperaturi (oko 30 oC) već je kiselo nakon 12 - 16 sati. Zimi kiseljenje traje i dva dana. Najbolje je piti ukiseljeno mlijeko kad ono postane tako čvrsto da se ne može izliti iz šalice. Ako dođe do raslojavanja i odvajanja sirutke, još se može piti (tako se radi sir!), no ne za dugo, jer sirutka postaje stanište za druge bakterije, pa poprima gorak okus. Sve skupa, tehnologija kamenog doba. U mome se djetinjstvu nije mogao kupiti jogurt, pa smo sami kiselili mlijeko. Najjednostavnije ga je bilo napraviti tako da nakon pijenja nismo šalicu oprali, nego u nju usuli novo mlijeko. 

 
3 0 hvala 2
2 godine
online
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
danen kaže...

 Nije isto čista voda za piće i čista voda za kemijsku analizu!  

 e, tako recite, sad je jasnije...  

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
7 godina
online
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
ludizao kaže...

Te domaćice koje umjesto jogurta dobiju ukiseljeno mlijeko isto rade s malo jogurta ili samo od mlijeka? Nisam na kraju siguran da li to radi ili ne? Treba li biti neka određena vanjska temperatura ili je sobna u redu i kako ću znati kada je jogurt gotov do kraja, da ga ne spremim u hladnjak prerano? 

Najsigurnije ti je zapravo kupiti aparat za izradu jogurta i kiselog mlijeka pa onda imaš kontroliranu temperaturu 

To za nas nepismene.

Zna ti često biti po dućanima ispod 100 kuna, ja sam uzeo u Eurospinu za 60 kuna, ima i lijepu posudicu koju samo onda izvadiš i staviš u frižider.

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 8:23 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 1
2 godine
online
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
fer-de-lance kaže...
Najsigurnije ti je zapravo kupiti aparat za izradu jogurta i kiselog mlijeka pa onda imaš kontroliranu temperaturu 

To za nas nepismene.

Zna ti često biti po dućanima ispod 100 kuna, ja sam uzeo u Eurospinu za 60 kuna, ima i lijepu posudicu koju samo onda izvadiš i staviš u frižider.

 

 i ?

 

kakav je okus, ukus, osjetilna spoznaja ?

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
7 godina
online
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z

Savršeno.

To nemreš u dućanu kupit.

Pogotovo kiselo mlijeko.

Znaš kad popijem 1.5 L bez trzaja i hoću još 

 

 

pan y agujas
2 godine
online
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z
fer-de-lance kaže...

Savršeno.

To nemreš u dućanu kupit.

Pogotovo kiselo mlijeko.

Znaš kad popijem 1.5 L bez trzaja i hoću još 

 

 

 daj link na taj isti uređaj koji si ti kupio, da si kupim i ja. 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
7 godina
online
Re: Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra z

http://katalozi.net/wp-content/uploads/2021/08/eurospin_akcija_pocetak_tjedna-1.jpg

Nisam već dugo bio u Spinu pa pitanje jel imaju još u ponudi.

Ali bilo koji aparat za jogurt ti je dobar, svi su isti.

To je obična plastična posuda s grijačem.

Jedina je razlika da neki imaju čašice od par deci a neki veliku posudu.

 

https://www.nabava.net/aparati-za-jogurt

 

Edit: tek sad sam vidio da za ovaj u Spinu piše da ga povlače iz asortimana.

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 8:49 (fer-de-lance).
5 godina
offline
Kemičar u kući (#66): je li čista voda dobra za pi

Najčišća je ona iz dubina na kojima je i odlagalište nuklearnog otpada koji curi na sve strane 
https://www.dw.com/sr/nuklearni-otpad-curi-iz-rudnika-soli/a-4641951

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice