Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komaraca?

poruka: 13
|
čitano: 8.102
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komaraca?".
14 godina
offline
Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komaraca?

 Nenade, ako nisi nikoga sreo na mostu, to ti nije zbog komaraca, nego zato što je most u rekonstrukciji i privremeno nije u funkciji. Ovo sa smeđim šećerom i kvascem ću isprobati mada sam za to nešto načuo i prije. I na kraju, izgleda da ni ja više nisam nešto jako privlačan komarcima, barem ne kao kada sam bio mlađi ( i ne samo ženkama komaraca nego i  nekim drugim ženskicama ) .Usto, ove godine nije neki visok vodostaj Drave i nije se zaleglo komaraca kao inače, prošle godine je bio živi užas. Pozdrav iz suncem i komarcima okupanog Osijeka (Zapravo iz Višnjevca, ali ti je to skoro potpuno isto).

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2022 11:08 (učo).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komaraca?

kao što ne znamo, od približno 3000 vrsta komaraca na ovom jadu od svijeta,  približno 300 je korisno jedino za prijenos boleština (većina smrtonosnih jer se, jebiga, događaju afrikancima). e, sad: kad bi "veliki igrači" tu nanjušili lovu (kao što su za koronu, koja je u odnosu na malariju prema smrtnosti, primjerice, beznačajna), očas bi se stvorile genske preinake i istrijebilo tih 300 vrsta (kao što smo istrijebili tolike bezopasne vrste, mahom iz čiste obijesti). jer para vrti đe burgija neće. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komaraca?

 

 

Dobar text. Znanje o kemiji, prirodno se može riješiti komaraca i njihove opasnosti.

 

Kako prirodno riješiti problem krtica?

dzg
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komara
Voda iz vodovoda je suludo skupa za zaljevanje uz uvijet da je dostupan vodovod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2022 15:30 (Gajotres).
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komara
Kad sam bio mali od uboda komaraca sam morao penicilin u guzicu...sad me bodu puuuno manje...kod nas u gradu često zaprašuju...jedino ti gdje radim radi nacionalnog parka to ne rade pa komarci uživaju


Inače dvonožne bez krila na izborima izabrane krvopije su puno gori oblik komaraca

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2022 15:49 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komaraca?

Odstajala voda je dobra za biljke,zato što je voda iz vodovoda hladna,pa zna "šokirati" biljke-tako je to moja baka govorila!

 

-Mini rajčica,ona koja raste u teglici,višegodišnja je i jako ukusna,jako je dobro prirodno sredstvo protiv komaraca.Dovoljno je staviti teglicu ispod ili još bolje na prozor i komančerosi neće ulaziti!

Inače,bilokoja rajčica tjera komarce.

-Kašikicu mljevene kave istresemo na nekakav lim,zapalimo ju.Taj dim,koji inače dosta dugo traje,uspješno tjera komarce.

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komara
Mrežice na prozorima su spas
Moj PC  
6 0 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komara
Navodno neko drvo s crvenim nečim (msm da se zove afričko nešto) pomaže kod tjeranja muha i komaraca.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komaraca?

Na twitteru mi nonstop iskače ova reklama: https://twitter.com/IndchCom/status/1501398462616596480

Kao stroj imitira ljudski dah i toplinu i jako dobro privlači komarce i onda ih ubije. Koliko je u biti to efikasno? Košta $45.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komara

Da srećom pa je afrički kontinent izuzetno siromašan po pitanju sirovina i resursa pa nikome nije u financijskom interesu da se poduzme nešto po pitanju malarije i komaraca koji je šire.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2022 9:38 (Yuda).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komara
Sama prezentacija je red flag.
14 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komara
picajzla0707 kaže...
Mrežice na prozorima su spas

 Mi ih tu zovemo - komarnici.

 

Pred vise desetaka godina nahrupile su prve horde slovenaca i za sobom donijeli rojeve komaraca. Po ulici bi tražili apartmane i raspitivali se o nekakvim komarnikima?! Kao što su i Svabe imali one nagibne prozore na kip ili na kant, na zapadu poznatiji pod - vasistas (hrv: ?!), tako ni ovdje nitko nije čuo za komarnike dok nisu došli ovi sa slovenskim tablicama.

 

Nije poznato jesu li na Krk prije došli slovenci ili komarci, ni kako prije slovenaca nije bilo ni komarnika, narodna mudrost tvrdi da nije bilo ni komaraca prije Slovenaca.

 

Uglavnom, mreže za komarce postavljaju tamo gdje je komaraca bilo prije Slovenaca, a komarnike tamo gdje su zajedno došli Slovenci i komarci.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2022 12:27 (ivan dragi).
12 godina
offline
Kemičar u kući (#62): Ima li zaštite od komaraca?

hrpa besmislenih "savjeta" protiv komaraca. da IŠTA od toga radi, ovaj bi kemičar mogao kupiti pola svijeta... ali on se ipak zadovoljava trolanjem po bag-u i sličnim mjestima...

 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice