Kemičar u kući (#61): muke s fluorom

poruka: 8
|
čitano: 6.907
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#61): muke s fluorom".
11 godina
neaktivan
offline
Kemičar u kući (#61): muke s fluorom

Da li je onda štetno prati zube sa pastom koja ima povećane količine fluora?

 

Kako naći balans?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Kemičar u kući (#61): muke s fluorom
msalai kaže...

Da li je onda štetno prati zube sa pastom koja ima povećane količine fluora?

 

Kako naći balans?

nemoj se opterećivati s tim...

peri zube, pij vodu, jedi, nemoj razmišljati o budalaštinama..

 

uvijek pričamo jedno te isto..

sve je otrov, samo je bitna količina.

 

do te smrtonosne količine (ili količine da bi ti se lomile kosti od flora ) ti nećeš doći, pijući cijeli život vodu obogaćenu florom, ni, perući zube tri puta dnevno..

 

a, kosti će ti prije postati krhke kod osteoporoze..

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2022 11:58 (Zaporožac).
5 godina
offline
Kemičar u kući (#61): muke s fluorom

U doba kada sam pošao u školu, a bilo je to nedugo nakon Drugog svjetskog rata, škole su bile drugačije od onih danas. Nismo, istina, više pisali na pločici od škriljevca, ali smo sjedili u klupama u kojima su površine za pisanje i sjedenje (za dva učenika) bile spojene, a usto je ona prva bila malo nagnuta i na jednom mjestu udubljena da bi u udubinu mogla stati tintarnica – jer  školske smo zadaće pisali držalom i perom.

Razredi su bili pretrpani, s više od 40 učenika, jer je školskog prostora bilo malo: prva četiri razreda pohađao sam u adaptiranom prostoru u Varšavskoj ulici, u zgradi u kojoj se danas nalazi knjižara. Nismo imali dvoranu za tjelovježbu, nego smo gimnasticirali između klupa. No nečeg je ipak bilo. Bio je brige, ponajaviše zaslugom Andrije Štampara, za narodno zdravlje, a naročito za zdravlje djece. U školi smo sjediti s rukama prekriženim na leđima (radi ravnanja kralježnice), a povremeno smo – ne sjećam se kako često – dobivali malu, bijelu tableticu „da nam zubići bolje rastu“.

No dakle bilo je to za vrijeme tog trulog jugokomunističkog doba, koje je pojedincima pružalo podjednake mogućnosti u skladu s intelektualnim kapacitetima koje su posjedovali, da se obrazuju.

Definitivno ničega previše nije dobro, general Ripper u neku ruku bio je u pravu.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2022 22:59 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#61): muke s fluorom

Prvi čitatelj pita, je li opasno pratvi zube s pastom koja sadrži fluor. Nije. Fluor iz paste djeluje naime lokalo, izravno za zubnu caklinu. Važno je samo da se nešto od te paste ne proguta, pa je treba dobro ispljunuti i usnu šupljinu nekoliko puta isprati vodom. 

 
3 0 hvala 3
15 godina
online
Kemičar u kući (#61): muke s fluorom

Profesija mi je zaštita od raznih štetnosti, tako i kemijskih gdje spada fluor i ono što su nas učili je da kronično trovanje fluorom izaziva fluorozu kao što je i rekao prof. Raos. Potaknut tim znanjem odlučio sam prati zube isključivo pastom bez fluora. Probao sam svašta, zaustavio se na Biorepair-u, ima je za kupiti svugdje. Nakon 15 god pranja s pastom bez fluora mogu reći slijedeće: niti najmanje mi se nije povećala količina karijesa niti su mi zubi u lošijem stanju.

Zaključak koji mogu donijeti je da pranje zubiju i način ishrane uzrokuju karijes a ne da li ste koristili fluor ili ne i to vidim sa svojom djecom: jedan od njih jako slabo jede slatko ali isto tako onako slabije opere zube jednom dnevno i nema nikakvih problema s karijesom.

Dakle jedite manje šećera, normalno se hranite te perite zube bar dva put dnevno i komotno možete bez fluora u bilo kojem obliku...

 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Kemičar u kući (#61): muke s fluorom

moj dida je prao zube kukuruznom krupicom (žvakao ju je i ispljunio) i imao je dvadesetak zdravih zubi u 85 godini...

pasta za zube mu se je gadila...

 

jesu bili manje bijeli ali su bili zdravi... 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2022 14:37 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#61): muke s fluorom
Jako mal uzorak istraživanja
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#61): muke s fluorom
Zdravi zubi i imaju žućkastu boju.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice