Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosrebra

poruka: 13
|
čitano: 10.416
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosrebra".
12 godina
offline
Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosrebra

Uvijek me zanimalo je li ta priča sa nanočesticama srebra marketinški trik ili zbilja djeluje. Ne radi trenutnog učinka već radi dugotrajne djelotvornosti. Svi premazi se kroz korištenje uklone (ekran mobitela, tavice itd) te je logično zapitati se istroši li se i ovakav tretman odjeće i obuće kroz njenu upotrebu.

 

Također moram reći da u određenim situacijama sapun i voda ne pomažu učinkovito. Primjer bi bila obuća gdje imamo kombinaciju dijela tijela koji se pojačano znoji i korištenja neadekvatnih materijala za izradu tabanice. Možeš održavati higijenu 3 puta nas dan, ali će unatoč tome smrditi. Za cipele sam otkrio mirisne uloške u DM-u koje onda mijenjam jednom tjedno, ali za tenisice nisu primjenjivi radi naglih pokreta prilikom sportskih aktivnosti. Ranije se pričalo i o tome kako manje korišteni materijali poput bambusa, merino vune i konoplje imaju puno bolja svojstva po tom pitanju od pamuka. Iz iskustva sa majicom od merino vune i čarapa od bambusa mogu potvrditi da baš i ne djeluju, a odjeću od konoplje nisam nigdje vidio za kupiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosrebra

Ima jedna jednostavna metoda protiv smrdljivih nogu (čarapa). Operite čarape u slanoj vodi, a onda ih, dakako, osušite. Meni je to pomagalo kad sam s time imao problema. Probajte, ne može vam štetiti. 

 
1 0 hvala 3
14 godina
offline
Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosrebra

Jedna rođakinja je prilikom carskog reza dobila sepsu koja je riješena tek zavojima s koloidnim srebrom...

 

poznato je da u Americi je bila praksa u "dojaču"  (posuda u koju se izdaja krava, kao kanta s jedniom stranicom poodignutom i rukohvatom tamo) ali i zatvorene kante za čuvanje mlijeka stavlja srebrni dolar - jer je tako mlijeko duže ostjalo svježe...

  

Prof. Raos, koja količina je štetna količina o 0,1 g nanočestica za odraslog čovjeka - kumulativno ili dnevno ?

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2022 11:13 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosr
Kerum:

Pamučne čarape.
Ja rekoh
8 godina
offline
Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosrebra

Ovo 0,1 g nanočestica je procjena, više od oka. Nađena je naime citotoksičnost nanočestica u koncentraciji većoj od 10 mikromola po litri, pa se iz toga može preračunti rečena toksičnost. No mnogo ovisi o veličini četica i drugim faktorima, tako da tu vrijednost treba shvatiti tek orijentacijski. Točna vrijednost, LD50 za čovjeka nije određena. 

 
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosr

ali odjednom ili kumulativno ? Srebro ipak spada u teške metale, pa se valjda teško izlučuje iz organizma, ne ??

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosrebra

Na sva ova pitanja još nama jasnog odgovora, istražuje se. Sve je dosta komplicirano, jer srebro prelazi u jedan ili drugi oblik, Ag i Ag+ - nanočestice nastaju i nestaju, otapaju se. Na njih se apsorbiraju molekule, no i Ag+ gradi mnoge kompleksne spojeve. Upravo se znanstveni projekt,  kojeg sam na početku rada spomenuo, trebao pozabaviti tim pitanjima, farmakodinamikom i farmakokinetikom nanočestičnog srebra. (Dosad nije bilo te potrebe, jer se AgNP nisu upotrebljavale u medicini.)

 
2 0 hvala 2
2 godine
offline
Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosrebra

Bez Ag obloga na ranama nema izlječenja od najtežih vanjskih bakterijskih oboljenja npr https://www.coloplast.hr/biatain-ag-adhesive-hr-hr.aspx

 

Specijalist će deset komada veličine 10x10 cm jako teško propisati, jer je kutija od 10 kom 1000 kn.

 

Što se tiče onih budala što piju koloidno srebro kao colu, o njima ne bih.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosrebra

Bakar se odavno koristi u medicini. Vrijedi li isto i za njegove nanočestice kao i za one srebra?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosrebra

kao djeca sam bio živo srebro no nije pomoglo: sustigla me bakterija iz jednog bunara i skoro mi potpuno uništila bubrege (ne i muda, nasreću). možda sam bio u pretjeranoj koncentraciji. hm ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosrebra

Koloidni bakar se, koliko znam, ne koristi, a bakrove soli još od drevnog Egipta. Što se pak o liječenju oblogama sa srebrom tiče, pacijent je ovdje u prednosti jer može iz njih povratiti srebro (ne bacati srebro u smeće!). Kako? Treba ih spaliti, pepeo otopiti u HNO3, dobro profiltirati, potom elektrolizirati. Na katodi će se skupiti srebro, koje se onda može prodati. 

 
0 0 hvala 3
15 godina
online
Re: Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosr
kerum kaže...

 

Također moram reći da u određenim situacijama sapun i voda ne pomažu učinkovito. Primjer bi bila obuća gdje imamo kombinaciju dijela tijela koji se pojačano znoji i korištenja neadekvatnih materijala za izradu tabanice. Možeš održavati higijenu 3 puta nas dan, ali će unatoč tome smrditi. Za cipele sam otkrio mirisne uloške u DM-u koje onda mijenjam jednom tjedno, ali za tenisice nisu primjenjivi radi naglih pokreta prilikom sportskih aktivnosti. Ranije se pričalo i o tome kako manje korišteni materijali poput bambusa, merino vune i konoplje imaju puno bolja svojstva po tom pitanju od pamuka. Iz iskustva sa majicom od merino vune i čarapa od bambusa mogu potvrditi da baš i ne djeluju, a odjeću od konoplje nisam nigdje vidio za kupiti.

Često planinarim i po par dana uz konstantnu oznojenost, i kunem se u majce i čarape od merino vune, čak i one jeftinije iz Dechatlona. Dobije se onako teži miris tijela ali daleko je to od smrada npr. pamuka ili još gore od poliestera (popularno znane kao "smrduše". Druge sintetičke npr. od mikrofibre (npr. iz Lidla) smrde slično kao pamuk). Razlika od Dechatlona je da su njihove merino grublje pa kao da daju osjećaj svrbeži što kog drugih profi marki nije slučaj s merinom.

 

Što se tiče "bambus" vlakana, ako ih kupuješ od kineza, ne bih se kladio da si kupio pravi bambus jer hoće uvaljat sintetiku pod bambus. Probaj vrhunske proizvođače rublja tipa Falke i njihove čarape i od merina ili bambusa pa usporedi razliku

 

Glede cipela a pogotovo tenisica, čak i jedno oblačenje istih na bosu nogu je recept za instant kontantni smrad nogu i samih cipela. Učinkovito i najjeftinije rješenje je nošenje sportskih čarapa od čistog pamuka srednje debljine (univerzalne sportske čarape) i mijenjanje svaki dan, čak i dva puta dnevno (nakon posla u one za po kući). Bonus na održavanje nogu je mazanje sa kremom protiv smrada s uljem čajevca (ima u DM-u njihova marka)

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2022 10:12 (Ges).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#58): Što je krije iza „nanosr
danen kaže...

Na sva ova pitanja još nama jasnog odgovora, istražuje se. Sve je dosta komplicirano, jer srebro prelazi u jedan ili drugi oblik, Ag i Ag+ - nanočestice nastaju i nestaju, otapaju se. Na njih se apsorbiraju molekule, no i Ag+ gradi mnoge kompleksne spojeve. Upravo se znanstveni projekt,  kojeg sam na početku rada spomenuo, trebao pozabaviti tim pitanjima, farmakodinamikom i farmakokinetikom nanočestičnog srebra. (Dosad nije bilo te potrebe, jer se AgNP nisu upotrebljavale u medicini.)

 Pitanje za g. RAOSA

 

Pozdrav,
imam pitanje na koje ne znam znate li odgovor, ali nadam se da ćete mi pomoći.
Vadila sam zub kod zubara i stavio mi je neku spužvicu koja se apsorbira u tkivo. Zove se gelatamp. Sve je to bilo ok dok nisam pročitala da sadrži nanočestice srebra, koloidalno srebro.
Kako osobno izbjegavam nanočestice koliko mogu, a pogotovo metala odmah sam se uspaničarila.
Pogledala sam neke studije je li se nešto proijenilo no koliko vidimsvi i dalje uz beneficije ubjanja bakterija imikroba ističu da se ne zna štetno djelovanje na čovjeka.
Logika kaže da srebro i ioni srebra ne znaju razliku između stanice čovjeka i stanica bakterija?
E sad mene brine pošto tijelo ne može izbaciti te nanočestice srebra, ostaju li one vječno aktivne, oslobađaju li ionae zauvijek ili ostaju kao fizička nakupina pa djeluju mehanički?
S obzirom da ih su u nano formi ne želim ni misliti koliko ih ima na toj spžvici, pogotovo jer poroznost povećava površinu.
Jeste li kad čuli za Gelatamp i što mislite da idem da mi ispiru ranu ili što, oni kažu da se to nakon par dana već pretvorilo u neki gel, al valjda se nisu sve čestice već apsorbirale, barem da dio izvadim.
Iskreno, ideja da u sebi imam sad te nanočestice srebra me užasava. Znam da ih unosimo i kroz zrak, hranu, ali baš ovako direktno u krvotok i tkivo i u tim količinima..
A da ironija bude veća ja sam osoba koja i kreme provjerava da nemaju nanočestice i eto dođe neki stomatolog i ne obavijesti me o sastavu toga. Meni ni na kraj pameti bilo da u 21 stoljeću stomatolog stavlja koloidno srebro u ranu. Svašta.
Hvala na vremenu i lijep pozdrav!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice