Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mit il

poruka: 54
|
čitano: 19.807
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mit il".
3 godine
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Nije kancerogen. Napravljen je većinom od aluminijevog i silicijevog oksida.
Ako ćeš šamotne cigle brusiti, da možeš dobiti silikozu i rak pluća kao i kod svih silikata. Ali to je samo ako tu prašinu udišeš.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 19:47 (Gallu).
14 godina
offline
Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mit il

mislim da su u pitanju različiti tipovi cigli? profesore?

on vjerojatno misli na one iz električnih termoakumulacijskih peći, koje drže toplinu dugo nakon što se zagriju (bile su većinom crvene i nešto teže od ovih drugih),

a one koje se danas prodaju pod šamotne u građevinskim trgovinama su žute i ni približno ne akumuliraju toplinu kao ove iz peći.

 

imam 15-ak tih crvenih u krušnoj peći i samo čekam da mi netko kaže da su otrovne, kancerogene ili da šire koronu. 😀

naložim oko podneva, za sat-dva ispečem pizzu ili nešto brzinsko, za večeru krumpir i neko meso, recimo može i hobotnica, oko ponoći ubacim glinenu posudu sa suhim buncekom u krušnu i sutra za ručak taj tvrdi komad svinjetine bude mekan kao putar. 

nezdravo ali fino.

fino i kancerogeno. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Envy kaže...
Gallu kaže...
Što je kod oštećenja tih 'teflonskih' premaza? Ima li tu nekih dodatnih problema ako je posuđe oštećeno (zagrebano) ili je ista stvar?

Pa vjerojatno nemaš tu klizavost na tom oštećenom dijelu kao kod teflona (sa tavom od teflona ti treba doslovce kap ulja ako ne i manje od toliko + taj dio ti još i korozira + svašta nešto.
Jedva čekam da ovu tavu koju sam htio da bacim stavim na kamin gdje svojim instrumentom mogu do +500°C Ups to ne bi bila dobra ideja, sad sam skužio jer bi teflon počeo da isparava sa ovim otrovima.

danen, može li kakav članak o tome da li su stare cigle iz veso peći one šamtoske karcinogene ili ne. Kamin nisam još završio (samo taj donji dio) jer lik koji mi ga je pravio, a pravio ih je i u Njemačkoj i CH, kaže da su te cigle (šamotne) kao karcinogene? Ove obične nemaju šanse na ovom kaminu. A još uvijek čekam da taj lik (a donis već dvije godine ) tu smjesu koja izlije na betonski dio kamina.

 Ako ćeš okrenuti kakve kobasice, crveno meso i slično u tom kaminu najmanji problem su ti kancerogene cigle. 

 

Ali dobro je pitanje. Ima više vrsta tih šamot ploča, picerije recimo koriste električne peći koje isto kao podlogu ima šamotne ploče (opeke), a one koje imaju krušnu peć opet imaju podlogu od šamota. E sad jesu li po karakteristikama ti šamoti isti ne bi znao. Kod nas je isto popularno izvaditi šamot iz termoakumulacionih peći, pretpostavljam da je to "veso peć"?

7 godina
offline
Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mit il

gosn. danen je falio temu...

 

Ovo pitanje o šamotu i njegovoj kancerogenosti treba malo dublje istražiti, pa kad istražim, odgovorit ću dužim člankom. Vjerojatno se radi o radonu koji bi mogao izlaziti iz šamota. Inače, minerali se mogu jesti bez veće štete, uz uvjet da nisu topljivi u vodi i želučanoj kiselini (HCl). U mome su institutu istraživali toksičnost šljake (od ugljena). Njome su hranili štakore bez ikakvih štetnih posljedica. Toga se dobro sjećam jer je netko napisao jelovnik jela od šljake u Restororanu "Šljaka". Primjerice kajgana sa šljakom ili žličnjaci s dodatkom šljake.

 

njegov orginalni odgovor je ovdje

 
3 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Louis Pluto kaže...

gosn. danen je falio temu...

 

Ovo pitanje o šamotu i njegovoj kancerogenosti treba malo dublje istražiti, pa kad istražim, odgovorit ću dužim člankom. Vjerojatno se radi o radonu koji bi mogao izlaziti iz šamota. Inače, minerali se mogu jesti bez veće štete, uz uvjet da nisu topljivi u vodi i želučanoj kiselini (HCl). U mome su institutu istraživali toksičnost šljake (od ugljena). Njome su hranili štakore bez ikakvih štetnih posljedica. Toga se dobro sjećam jer je netko napisao jelovnik jela od šljake u Restororanu "Šljaka". Primjerice kajgana sa šljakom ili žličnjaci s dodatkom šljake.

 

njegov orginalni odgovor je ovdje

 Željno očekujem članak. 

15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
all_or_nothing kaže...

mislim da su u pitanju različiti tipovi cigli? profesore?

on vjerojatno misli na one iz električnih termoakumulacijskih peći, koje drže toplinu dugo nakon što se zagriju (bile su većinom crvene i nešto teže od ovih drugih),

a one koje se danas prodaju pod šamotne u građevinskim trgovinama su žute i ni približno ne akumuliraju toplinu kao ove iz peći.

 

imam 15-ak tih crvenih u krušnoj peći i samo čekam da mi netko kaže da su otrovne, kancerogene ili da šire koronu. 😀

naložim oko podneva, za sat-dva ispečem pizzu ili nešto brzinsko, za večeru krumpir i neko meso, recimo može i hobotnica, oko ponoći ubacim glinenu posudu sa suhim buncekom u krušnu i sutra za ručak taj tvrdi komad svinjetine bude mekan kao putar. 

nezdravo ali fino.

fino i kancerogeno. 😀

Je, mislio sam baš na te cigle.. Iz ne veso-peći (ali i te) nego baš te iz starih termoakumalacionih peći.

A kamin je napravljen prije korone (faktički krušna peć), samo taj gornji dio mi se dogovorili da ne stavlja cigle jer to tako majstor (a vrhunski je) radi po njemačkoj i takvu infomaciju mi smo dobili.
I da trebaju mi te što više zadržavaju toplinu.

mzopg kaže...
Envy kaže...
* * *

 Ako ćeš okrenuti kakve kobasice, crveno meso i slično u tom kaminu najmanji problem su ti kancerogene cigle. 

 

Ali dobro je pitanje. Ima više vrsta tih šamot ploča, picerije recimo koriste električne peći koje isto kao podlogu ima šamotne ploče (opeke), a one koje imaju krušnu peć opet imaju podlogu od šamota. E sad jesu li po karakteristikama ti šamoti isti ne bi znao. Kod nas je isto popularno izvaditi šamot iz termoakumulacionih peći, pretpostavljam da je to "veso peć"?

Ne znam koja je peć, (mislim termo, imala ju je moja baka, vuče struje kao Intel ali zato kada se zagriju termo peć samo ventilator ugrije) dala bi se naći na lokalnom odlagalištu (ali to mi ne pada na pamet), radije bih ih kupio.

 

Louis Pluto kaže...

* * *

 

njegov orginalni odgovor je ovdje

Vidio sam odgovor i hvala i tebi i kolegi danen također.

Dodatak: Bila je tema ovdje prije 10 ili kusur godina da zračenje plina radona koji se koristi u cementu a isti u betonu je štetnije (radioaktivno zračenje) ne znam za koliko 0 više nego kada bi se svi telefoni na svijetu stavili na jednu kamrau. Imam dobru memoriju :-D

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Envy kaže...

Je, mislio sam baš na te cigle.. Iz ne veso-peći (ali i te) nego baš te iz starih termoakumalacionih peći.

Veći problem tu može biti izolacija nego cigla, doduše, ne pri korištenju cigli, već pri rastavljanju peći - u mnogim starijim pećima je izolacija bila azbestna staklena vuna.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mit il

da, a rastavljala se svaka koja je išla na više od prizemlja. rastaviš, izvadiš cigle i nosiš na deveti bez problema. tamo sastaviš i napomeneš gazdarici da se ventilator mijenja svaku zimu jer ležaj je valjda bio plastični. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
MrBlc kaže...
Envy kaže...

Je, mislio sam baš na te cigle.. Iz ne veso-peći (ali i te) nego baš te iz starih termoakumalacionih peći.

Veći problem tu može biti izolacija nego cigla, doduše, ne pri korištenju cigli, već pri rastavljanju peći - u mnogim starijim pećima je izolacija bila azbestna staklena vuna.

Jest baš ta vuna. A ona zrači.
Nego iskustvo od prije 12 godina pri popisu stanovništa:

Pitaja mene (učeni ljudi) jedna porodica: "što oni moraju znati od čega mi je krov napravljen? Možeš li mi objasniti". A kraj mene stoji glavni od njih sedam supervizora za popis stanovništva.
Odgovor je ovakav dobila: "Te, azbestne ploče su karcinogene, sutra kada EU bude davala 10M € za poticaj prilikom mijenjanja krova, prvo što će reći - dajte nam popis stanovništva da vidimo koliko kuća imate takvih, ali ako ne prijavlite da ih ima primjerijerice 100.000 nego na popisu stoji da ih je samo 1000, EU će reći šipak ćete dobiti 10M €, evo vam 5 KM i kupite majstorima ćevape".

Još sam joj odgovorio da se mnoge te ploče izlome, bace na odlgalište, kiša ih saperi, voda ide u rijeku Spreču. Spreča u Bosnu, Bosna u Savu, Sava u Dunav a Dunac u crno more, i onda netko vidi šta im se dešava sa ribama. Uzme izmjere kad ono - viša koncetracija radioaktivnosti.

Sličan odgovor je dobio lik koji me je pitao "Što oni moraju znati koliko ja košnica imam?" I opet je dobio sličan odgovor.
Znaš šta mi je lik rekao? "Piši 108", a moj brat imao 4 košnice. Ja rekoh "Molim?!".

Lik ustade i ništa odovori, nema ga par minuta. Kada ono imam šta vdijeti: "svežanj pun medalja" i jedno jedno 500 nekakvih pohvala i nagrada u papirima. Štos papira je kao tri paketa A4 papira. Mamma mia, pomislih u sebi.

Drugi slučaj je pitanje "imaju li kao nešto zemlje za obradum bašte, plastenika i slično"
Kaže meni žena "pa imam jednu parcelu luka, možda metar sa metar"
Supervizor odgovara "ma ne moraš to pisati"... a ja njoj "hoćemo u uvaj kvadratić napisati broj 1, nek u Sarajevu računaju"

Na kraju kada smo sve završili tih 3 ili 4 porodice a imam raditi još šta do 19h naveće a tek je bilo oko 11h, Supervizor meni odgovara: "Spremi se.. ideš na večeru sa nama, vozač će doći po tebei vratitit se". Rekoh "nema potrebe da dolazi po mene sad ćemo inako par kilometara ispod proći kraj moje kuće". Supervisor je bio iz Makedonije pa je znala naš jezik, upoznala i moje roditelje, dala mi broj telefona, ja joj TeamViewrom popravim računar par mjeseci poslije.

A onda sutradan pita mene moj nadleženi za moju grupu popisivača "što ti se ne vrati kada si završio?", a malo se ukakila jer ne radi svoj posao kako treba plus samo je Makedonka znala naš jezik a očekivala je nekoga od ostale šestorke koji ne znaju naš jezik nego imaju svoje prevodioce, ja rekao da znam Engleski i kao ti ćeš Damire.

Odgovrio sam joj "bio sam na Gala večeri!"

Ispričavam se na blagom OFF-Topicu kojeg sam lično od teflon tava, preko šamotnih cigli dovukao do popisa stanovništva u BiH.


15 godina
online
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
uuY kaže...

Tko stavlja teflon tavu u peć, pa da bi te temperature bile relevantne?

 

Obično plinsko kuhalo stvara temperaturu od 800 do preko 1000 stupnjeva, tako da prelaženje 380 °C "u kućnim uvjetima" nije nikakva znanstvena fantastika.

 

upravo to

najbolji indikator da dolazi do kemijske reakcije uzrokovane visokom temperaturom u kuhinji je vaš nos. Pregrijavanje tefonskih tava oslobađa jedan izrazito osjetan kemijski smrad, sličan paljenju plastike i vrlo lako se pregrije ako se radi neko jelo na način da se prethodno dodavanju satojaka zagrije tava. Stvari koje se nikako ne bi smjele kuhati na tefonu na način kako se inače kuhaju su wok i steak

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 9:10 (Ges).
7 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Ges kaže...
uuY kaže...

Tko stavlja teflon tavu u peć, pa da bi te temperature bile relevantne?

 

Obično plinsko kuhalo stvara temperaturu od 800 do preko 1000 stupnjeva, tako da prelaženje 380 °C "u kućnim uvjetima" nije nikakva znanstvena fantastika.

 

upravo to

najbolji indikator da dolazi do kemijske reakcije uzrokovane visokom temperaturom u kuhinji je vaš nos. Pregrijavanje tefonskih tava oslobađa jedan izrazito osjetan kemijski smrad, sličan paljenju plastike i vrlo lako se pregrije ako se radi neko jelo na način da se prethodno dodavanju satojaka zagrije tava. Stvari koje se nikako ne bi smjele kuhati na tefonu na način kako se inače kuhaju su wok i steak

 ...i riba dodao bih kod koje je isto važno staviti je na prethodno dobro zagrijanu površinu, iako joj zavisno od debljine ipak treba manje vremena da se zgotovi od steaka koji je u našim krajevima najčešće well done

6 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Na mom mjestu radnom u ovom trenutku se nalazi peć za pizzu... temperatura je sitnih 360C

Da ponovim za sve kolege i kolegice gratis pizza i piće...jedini uvjet da mi niste dali TD...za one vrlo sličnih pogleda ponuda je dvostruka
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 19:53 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
HCMAA kaže...
Na mom mjestu radnom u ovom trenutku se nalazi peć za pizzu... temperatura je sitnih 360C

Da ponovim za sve kolege i kolegice gratis pizza i piće...jedini uvjet da mi niste dali TD...za one vrlo sličnih pogleda ponuda je dvostruka

 Malo ti je to, 380°C je idealno. 

2 godine
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Feudalac kaže...
Problem s teflonskim tavama je što su lagane i kratkog trajanja. Najbolji materijal za kuhanje je gus, takve tave traju stoljeća, i što je najbolje - na njih se ništa ne prima. Nisu baš zgodne za palačinke, ali za sve drugo… mrak

 

Ako nađeš gdje se mogu uzeti, javi mi i imaš gajbu piva.

2 godine
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Dud kaže...

Ok to je sa zagrijavanjem problem, a koliko je opasno pojesti teflon koji se guli sa tavica. Kad pogledam tatine tavice bude mi muka, ali mi ih ne da baciti u smeće, iako ima keramičke. Jel taj keramički premaz stvarno ok? 

 

Teško.

Nisu zdrave ni tave s nano česticama.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Dex.amx kaže...
Feudalac kaže...
Problem s teflonskim tavama je što su lagane i kratkog trajanja. Najbolji materijal za kuhanje je gus, takve tave traju stoljeća, i što je najbolje - na njih se ništa ne prima. Nisu baš zgodne za palačinke, ali za sve drugo… mrak

 

Ako nađeš gdje se mogu uzeti, javi mi i imaš gajbu piva.

 Je li to za pivo vrijedi samo za Feudalca ili i za nas kmetove? 

 

https://www.lonciipoklopci.hr/posudje/gus-tave/gid/323

https://www.lonciipoklopci.hr/posudje/gus-tave/gus-grill-i-posluzivanje/gid/324

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 23:02 (mzopg).
2 godine
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi

Piješ li nulericu?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Dex.amx kaže...
Feudalac kaže...
Problem s teflonskim tavama je što su lagane i kratkog trajanja. Najbolji materijal za kuhanje je gus, takve tave traju stoljeća, i što je najbolje - na njih se ništa ne prima. Nisu baš zgodne za palačinke, ali za sve drugo… mrak

 

Ako nađeš gdje se mogu uzeti, javi mi i imaš gajbu piva.

 Gusanih rebrastih tavica zna biti s vremena na vrijeme u Intersparu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Visak kaže...
Dex.amx kaže...
Feudalac kaže...
Problem s teflonskim tavama je što su lagane i kratkog trajanja. Najbolji materijal za kuhanje je gus, takve tave traju stoljeća, i što je najbolje - na njih se ništa ne prima. Nisu baš zgodne za palačinke, ali za sve drugo… mrak

 

Ako nađeš gdje se mogu uzeti, javi mi i imaš gajbu piva.

 Gusanih rebrastih tavica zna biti s vremena na vrijeme u Intersparu.

ne znam zašto ali ove rebraste me nerviraju, glume roštilj... ukoliko što treba ispeći na roštilju ispeci na roštilju, nemoj glumiti roštilj... btw, čak postoji i dim za simulaciju roštilja odnosno nekakvo dimljenje, abomination!

 

najviše mi se kaka od plinskog roštilja... potpali brale ugalj, čokote vinove loze ukoliko imaš i dobij pravu aromu, od par puta godišnje nećeš zaraditi kancera

 

btw. gdje si Višče, nešto si mi slabo aktivan po forumu zadnje vrijeme...

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.7.2021 10:56 (Louis Pluto).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Louis Pluto kaže...

ne znam zašto ali ove rebraste me nerviraju, glume roštilj... ukoliko što treba ispeći na roštilju ispeci na roštilju, nemoj glumiti roštilj... 

Ideja je da meso bude odignuto od dna, pa da se ne krčka u vodi koja se cijedi, jer to snizuje temperaturu. Time se dobiva efekt sličniji roštilju, tako da nije samo gluma.

A nemaju ni svi uvjete peći roštilj u stanu. Ja sam pokurio sve parkete i kad dovršim namještaj ne znam što ću dalje.

 

Louis Pluto kaže...

 

btw. gdje si Višče, nešto si mi slabo aktivan po forumu zadnje vrijeme... 

 Zbog mentalnog zdravlja sam prestao pratiti 'onu' temu. 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Visak kaže...
Louis Pluto kaže...

ne znam zašto ali ove rebraste me nerviraju, glume roštilj... ukoliko što treba ispeći na roštilju ispeci na roštilju, nemoj glumiti roštilj... 

Ideja je da meso bude odignuto od dna, pa da se ne krčka u vodi koja se cijedi, jer to snizuje temperaturu. Time se dobiva efekt sličniji roštilju, tako da nije samo gluma.

A nemaju ni svi uvjete peći roštilj u stanu. Ja sam pokurio sve parkete i kad dovršim namještaj ne znam što ću dalje.

 

 

 mislim, ne moraš u stanu, nemoj otvoreni plamen u stanu ... ima mjesta predviđenih za roštiljanje u svakom gradu ukoliko se ne varam... inače, barem meni, nema pretjeranog smisla peći roštilj ukoliko se na namirnicama koje pečeš ne ulovi ona karakteristična aroma dima nastala izgaranjem drva, drvnog uglja... opet mogu shvatiti invalide, sterije ili ljude koji jednostavno ne mogu, možda je bolje naručiti iz pečenjare ili restorana s roštiljem, opet financijski problemi... ja imam dvorište, hebe se meni, mogu roštiljati od jutra do sutra... u stvarnosti rijetko roštiljam, čak i pizzu radim na 250°C u elektičnoj rerni i ispadne ok, tanko tijesto, bez pretjeranih kerefeka u nadjevu + staviti je na prethodno zagrijani lim, (ima za kupiti kamen, nepotrebno, imo) lim i brzina... profit + mozzarella ne požuti i ne izgori a pizza bude taman hrskava, niti prekruhasta niti keks...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Louis Pluto kaže...

ne znam zašto ali ove rebraste me nerviraju, glume roštilj... ukoliko što treba ispeći na roštilju ispeci na roštilju, nemoj glumiti roštilj... btw, čak postoji i dim za simulaciju roštilja odnosno nekakvo dimljenje, abomination!

 

najviše mi se kaka od plinskog roštilja... potpali brale ugalj, čokote vinove loze ukoliko imaš i dobij pravu aromu, od par puta godišnje nećeš zaraditi kancera

 

btw. gdje si Višče, nešto si mi slabo aktivan po forumu zadnje vrijeme...

Većina restorana ti pod roštilj misli upravo na rebraste ploče/plohe, tako da to uglavnom nema veze sa onim što je nama pojam za roštilj. 

Ti plinski roštilji su i meni bezveze, ali ima jedna jako dobra kombinacija a to je plinski sa lava kamenjem, e to je najbliže roštilju na drveni ugljen što sam vidio i probao i uz to je super praktično jer plin grije lava kamenje i nema gnjavaže sa loženjem vatre i slično, a hrana se roštilja na gradelama iznad užarenog lava kamenja. Meni osobno je gušt ložiti, ali ima ljudi koji nemaju previše vremena, dođu sa posla kasno i onda im je ovo idealna kombinacija. Koga raduje može ubaciti i malo vinove loze za dodatnu aromu.

16 godina
offline
Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mit il

Pa tema se i zove kemičar u kući!  Ne možeš u kući/stanu drukčije roštiljati nego na struju (tava/roštilj) ili plin - ništa loše, dapače! A aromu dima na roštilju ionako ne možeš dobiti drukčije nego smokanjem (dakle paljenjem svježeg/suhog drva). Jednom kada se ugljen u roštilju potpuno zapali, više ne dimi, nego samo masnoća koja kaplje na žar... Ontopic - nekad smo znali roštiljati i kod frenda u stanu na električnom Tefalu koji je imao upravo teflonsku površinu (ispod je bio jedan grijač i plitica s vodom)... dok nije došao drugi frend i špahtlom izgrebao teflonski sloj prilikom okretanja mesa, onako zdravoseljački 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#38): Opasnost od teflona – mi
Dex.amx kaže...

Piješ li nulericu?

Promaklo mi ovo. 

 

To bi bila bez alkohola? Srećom jetra mi još dobro radi, a vjera ne brani alkohol pa se nisam prebacio sa prave pive. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice