Kemičar u kući (#30): zaštita potrošača od proizvo

poruka: 8
|
čitano: 3.833
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#30): zaštita potrošača od proizvo".
15 godina
offline
Kemičar u kući (#30): zaštita potrošača od proizvo

mnijem da je to više zaštita od marketingaša (apage!; češnjak; križ; sveta voda; glogov kolac u pripremi) kojima je jedina zadaća prevariti potencijalnu žrtvu. budući da izravne laži nisu dopuštene, koriste se još gorim načinom - poluistinama (prešućivanjem dijela sadržaja/funkcija/značajki proizvoda koje im ne idu u prilog). kad čitam deklaracije, iako imam srednoškolsko kemijsko obrazovanje i godinama sam radio u plivi, često neam blage veze što je unutra (dok se propisno ne izguglam). vidim kako se uredno skrivaju iza šifri (boje, primjerice, ili konzervansi) i upravo navedenim različitim nazivima za istu tvar. ponekad napišu jednostavno "emulgator: dozvoljen emulgator" pa si ti misli. poanta je da nikad dosta znanja o svemu (kemiji, elektronici, tehnologiji materijala, farmakologiji ... ma svemu), e ne bi li izbjegao merketinšku prijevaru. ipak, na prvom mjestu mi je bilješka na vrećici kikirikija u ljusci iz jednog od raskokodakanih "trgovačkih lanaca" u rvata: "može sadržavati tragove kikirikija i orašastih plodova". još se oporavljam od spoznaje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 15:51 (Ajar).
Moj PC  
15 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#30): zaštita potrošača od proizvo

Ovo bi najprije bilo za rubriku "zaštita potrošača, ali svakako poučno

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#30): zaštita potrošača od pro
Ajar, pogledaj samo SAD, uredno lazu u marketingu...

Marketing govori sto bi proizvođac htio da produkt bude/radi, a ne sto stvarno jest. Zasto to jos uvijek dopustamo u "modernom" drustvu je glavno pitanje.
5 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#30): zaštita potrošača od pro
oni potrošači koji cijene svoje novce se informiraju prije kupnje...ovi drugi zaslužuju da budu prevareni

sve u prirodi je prirodno...neprirodno ne postoji jerbo mehanizam koji stoji iza nastanka tih stvari je prirodan...ako neki kemijski spoj na Zemlji je od ljudi proizveden ne znači da ga nanekom drugom Planetu nema u "prirodnom" stanju
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 12:30 (HCMAA).
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#30): zaštita potrošača od pro
Mad Ant kaže...
Ajar, pogledaj samo SAD, uredno lazu u marketingu...

Marketing govori sto bi proizvođac htio da produkt bude/radi, a ne sto stvarno jest. Zasto to jos uvijek dopustamo u "modernom" drustvu je glavno pitanje.

 i ameri i eu imaju regule o tome. začudo, čak i mi, jadna li nam majka, imamo nekakve propise o tome no znamo čemu zakoni/propisi u hrvata služe (bar većini). valja imati oči poput muha (tisuće leća) i uvijek biti oprezan no najbitnije je biti tzv. "informiran kupac" iliti znati sve o onome što kupuješprije nego što to učiniš, odn. zahtijevati da navuku prezervativ, kad te već jebu. ovo osobito vrijedi za tzv. politički marketing (agitprop) jer nemaš pravo na reklamaciju i rok eventualnog popravka štete je predug. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#30): zaštita potrošača od pro
Ne znam koliko su njihove regule funkcionalne realno, za vecinu, ali tamo lazu 100 na sat, osim naravno ako ne bukne afera pa moraju reagirati. Ali opcenito ne vjerujem njihovim reklamama (za US trziste) ni za kruh/mlijeko, a kamo li nesto tehnicki kompliciranije, tipa motorno ulje itd.

Jos se sijecam kad je Apple blentavo (i lazno) obznanio reklamom svima u UK kako prodaju najbrzi Workstation pa su promptno dobili šamar od nekoliko miliona i javnu ispriku.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 18:06 (Mad Ant).
5 godina
offline
Kemičar u kući (#30): zaštita potrošača od proizvo

Moj stari jednom kupio Cedevitu jer je pisalo "dijetetski proizvod". Kad sam mu rekao da je to skoro čisti šećer, poslao ih je u rodni kraj. Eto to je još jedan primjer, kako ljudima prodati muda pod bubrege. A sve po zakonu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#30): zaštita potrošača od pro
Space Cadet kaže...

Moj stari jednom kupio Cedevitu jer je pisalo "dijetetski proizvod". Kad sam mu rekao da je to skoro čisti šećer, poslao ih je u rodni kraj. Eto to je još jedan primjer, kako ljudima prodati muda pod bubrege. A sve po zakonu.

 (onomatopeja) potkrijep-potkrijep

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice