Kemičar u kući (#21): klor - kućni bojni otrov

poruka: 6
|
čitano: 3.494
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#21): klor - kućni bojni otrov".
15 godina
offline
Kemičar u kući (#21): klor - kućni bojni otrov

My conscience hath a thousand several tongues,


And every tongue brings in a several tale,
And every tale condemns me for a villain. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Kemičar u kući (#21): klor - kućni bojni otrov

Kolko je siguran npr. Domestos kao sredstvo za čišćenje? Pitam jer svaki put kad njime perem kadu, smrdi sve užaš i guši me.

(Zašto koristim onda domestos? Jer ove nove kade od pleksiglasa se lako štete abrazivnim sredstvima poput Arf-a a domestos odlično otapa kamenac a ne reagira sa pelkiglasom pa je dovoljno samo premazati kadu, pustiti pol sata i onda lagano oribati sa mekom spušvom)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#21): klor - kućni bojni otrov

Ako Vas plin iz sredstva za pranje guši, onda ga je najbolje ne upotrebljavati, ili pak osigurati dobru ventilaciju. Možda bi bilo najbolje da posšto stavite Domestos u kadu odete od kuće, a kad se vratite, kuću dobro prozračite a kadu isperete. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 15:23 (danen).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičar u kući (#21): klor - kućni bojni otrov

pliva je u baruna filipovića često i rado ispuštala ogromne količine klora u zrak (mi u zgradi bismo tad rekli: "opet smo na bazenu" i uzalud zatvarali stare drvene prozore), kontrirajući tako nesnosnom smradu pržene kave iz francka, parsto metara dalje niz ulicu. pobjednika bi uvijek odlučicvao vjetar a mi smo samo duboko uzdisali. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
online
Kemičar u kući (#21): klor - kućni bojni otrov

Imam jedno pitanje. Da li bi istu metodu za tamanjenje štakora mogao primijeniti protiv krtica u vrtu? Dakle staviti malo hipermangana u malu posudicu na dno krtičnjaka i politi sa malo solne kiseline iz trgovine. Ove godine su mi živce popile, godinama se ne obazirem na pokoju krticu tu i tamo, jer eto, prorahljuju zemlju, tamane štetnike... ali ove godine su se namnožile u tolikom broju da sam skoro svaki dan nalazio gomilu krtičnjaka, osušene sadnice paprike, paradajza, luk potpuno zatrpan pod gomilom zemlje. Šteta koju čine je postala prevelika, urod je postao skoro prepolovljen, lišile su me popriličnog broja teglica ajvara i punjene paprike ove godine i moram to riješiti do slijedeće sezone sadnje ili u samoj sezoni jer često dolaze i sa susjedove parcele.

Ili, ako imate kakvu drugu ideju kako da ih brzo i efikasno potamanim otvoren sam za prijedloge, sakupljam ideje preko zime i u proljeće krećem u rat. :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#21): klor - kućni bojni otrov

Možete pokušati, a vjerujem u uspjeh, jer eto, tako su u SSSR-u tamanili poljske štetočinje. Naime, iza rata je zaostalo klora kao bojnog otrova, pa su ga upotrebljavali na poljima. Klor je teži od zraka, pa će se zadržavati ispod zemlje, dapače više će se širiti prema dolje nego prema gore. No nemoje nikad zaboraviti da je klor bojni otrov, pa da može naškoditi i vama, a ne samo krticama. Stoga će biti najbolje da posudu s hipermanganomom (može i s varekinom) ukopate u krtičnjak, a onda naglo ulijte u nju solnu kiselinu. Nemojte nakon toga disati - sve dok se ne odmaknete desetak metara.   

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice