Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pandem

poruka: 21
|
čitano: 3.851
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pandem".
5 godina
offline
Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pandem

Hrvatska po tom pitanju može biti mirna, ako je vjerovati kartama

 

Kao i svaka druga zemlja koja nije Kina, jedno prva 3 mjeseca. 

 

Mislim ovo je super za gladenje ega u stilu "ajme kako smo mi uredni i cisti, nase babice peru ruke na placu, a ne ko ovi kinezi sta jedu sismise", al kakve veze ima na kraju dana kad ce ti kinez doci u Zagreb slikati bana Jelacica i kihati po kralju Tomislavu

 

Ko i klinci u vrticu: dzabe ti pranje ruku i stajaznam, kad jedan dobije crijevnu virozu, tata njegovog frenda (kao i svaki drugi tata) ce ju imat u roku keks

 
1 0 hvala 0
8 godina
online
Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pandem

.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pandem

A meni se čini da ste se previše bolesno fiksirali na pandemiju i COVID-19 (čovječe, kakav blesav naziv). Čitava javnost... Iskače od svakud. Bitno je da novi dezinficijensi koji se reklamiraju uništavaju COVID-19, COVID ovo, COVID ono, COVID, COVID, COVID...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 0:18 (Izzy).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pandem

Jos prije cca malo manje od 2 godine sam otisao u sumu, nabrao sparoge, sjeo i odmorio u sred sume naslonjen na neko drvo. Danas to ne smijem, jer cu dobit misju groznicu.

Na putu kuci sam stao u Plodine i gledam za sta ce mi sparoge bit prilog. Avijacija, neki odojak,tele.....Odabir je bio veliki, danas ne stajem vise u Plodine na povratku iz sume, jer kao prvo trcim se dezifincirat od misje groznice, a kao drugo nemam vise previse izbora u plodinama, jer se treba pazit od pticje gripe, kravjeg ludila i neznam vise jel se od svinje dobije svinjska gripa ili kako to ide....

I tako nakon branja sparoga i obavljanje sopinga, sam si sjeo u lokalnu birtiju i popio uvijek pivo da se rashladim. Danas ni to ne smijem, jer cu dobit koronu ili mozda postat alkoholicar ili cu dobit rak pluca od pasivnog pusenja...

 

Salu na stranu, ne umanjujem ovu korona krizu, nimalo. Svjestan sam problema i dao sam svoj doprinos s cijepljenjem, ali mislim da su nas novinari i mediji zatucali sa svim tim senzacijama, mapama i statistikama oko naseg zdravlja. Gleadajuci ovu mapu sam se vec uplasio, jer mi smo neutralni, ali u Alpama vec vidim crvene tockice isssse straaah odjednom....

Ionako nisam zaradio ni kune sa svojim poslom od kad je korone i sjedio kuci kad je trebalo, ali mislim da tako dalje ne mozemo i ako ce u jesen odjednom zavaliti novi "val" korone, ja zalost necu imat vise niti za strik kupit. Od sjedenja kuci ce se mozda spasit koja dusa kojoj nije bilo sudjeno, ali ce njih previse pocet gladovat... Usput cemo pocet jalovi bit i pocet ce nas ugriz mrava ubijat, jer smo toliko sterilni postali i nisu na vijeme antiseptik protiv mrava izbacili na trziste.

 

Novinari i mediji ce pak dobro proc, ali su me vec poceli strasit, jer sa svim tim sjedenjem kuci i spasavanjem drugih zivota je moguce da sam kolesterol nabio i mapa mi govori da sam u rizicnoj skupini od dobivanja ugruska. Ali ne ovoga od Astre....nego jer sam spasio zivote.... Mapa to pokazuje.....

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pandem

niti si smio ići u šumu ako nije tvoja, niti si po njoj smio naganjati šparoge.

prvo jer je šuma po zakonu o lovstvu 300m od naseljenog mjesta lovište a po lovištu nema kretanja, a drugo, po zakonu o zaštiti prirode, zakonu o šumama ili tko zna kojim već ne smiješ po državnom skupljati ništa.

osim ako ne platiš, naravno.

 

eto, tebe je država zaštitila od mišje groznice.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa
all_or_nothing kaže...

niti si smio ići u šumu ako nije tvoja, niti si po njoj smio naganjati šparoge.

prvo jer je šuma po zakonu o lovstvu 300m od naseljenog mjesta lovište a po lovištu nema kretanja, a drugo, po zakonu o zaštiti prirode, zakonu o šumama ili tko zna kojim već ne smiješ po državnom skupljati ništa.

osim ako ne platiš, naravno.

 

eto, tebe je država zaštitila od mišje groznice.

 zapravo, obrnuto.. sva prirodna bogatstva su naša, voda, zrak, šume.. i sve što u njima raste, civilizacijska tekovina čovječanstva. ... dok je zabranjeno samo ono što je konkretno zabranjeno, npr u nac.parku brati cvijeće ili paliti vatru.. pa čak i kampirati itd. Sve je dozvoljeno, osim kad je zabranjeno, kao presumpcija nevinosti..

-ali da, navikli smo i na to da npr voda nije besplatna (mada je..) itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa
ihush kaže...
all_or_nothing kaže...

niti si smio ići u šumu ako nije tvoja, niti si po njoj smio naganjati šparoge.

prvo jer je šuma po zakonu o lovstvu 300m od naseljenog mjesta lovište a po lovištu nema kretanja, a drugo, po zakonu o zaštiti prirode, zakonu o šumama ili tko zna kojim već ne smiješ po državnom skupljati ništa.

osim ako ne platiš, naravno.

 

eto, tebe je država zaštitila od mišje groznice.

 zapravo, obrnuto.. sva prirodna bogatstva su naša, voda, zrak, šume.. i sve što u njima raste, civilizacijska tekovina čovječanstva. ... dok je zabranjeno samo ono što je konkretno zabranjeno, npr u nac.parku brati cvijeće ili paliti vatru.. pa čak i kampirati itd. Sve je dozvoljeno, osim kad je zabranjeno, kao presumpcija nevinosti..

-ali da, navikli smo i na to da npr voda nije besplatna (mada je..) itd.

 tvoji postovi me ponekad podsjećaju na umjetnu inteligenciju. 

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
offline
Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pandem

pa i hadezenjarama i općenito krajnjoj desnici (= bez viših moždanih funkcija) je jasno kako je covid samo generalna proba. bit će toga još. narod je pokretan, putuje se, beru gljive, šparoge, medvjedi, jarebice, divlje svinje, krave, kolege pijani lovci ... osim toga, tu su i kulturološki aspekti (higijenske i prehrambene navike, socijalnost, la fukarača i tak). nemreš to spiječit. bolje se naviknuti po pikicu kad zagusti i deri dalje. za približno 130 godina od danas nitko sad živ to više ionako neće biti (osim jože manolića) pa hu kerz.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 11:21 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa
ihush kaže...
all_or_nothing kaže...

niti si smio ići u šumu ako nije tvoja, niti si po njoj smio naganjati šparoge.

prvo jer je šuma po zakonu o lovstvu 300m od naseljenog mjesta lovište a po lovištu nema kretanja, a drugo, po zakonu o zaštiti prirode, zakonu o šumama ili tko zna kojim već ne smiješ po državnom skupljati ništa.

osim ako ne platiš, naravno.

 

eto, tebe je država zaštitila od mišje groznice.

 zapravo, obrnuto.. sva prirodna bogatstva su naša, voda, zrak, šume.. i sve što u njima raste, civilizacijska tekovina čovječanstva. ... dok je zabranjeno samo ono što je konkretno zabranjeno, npr u nac.parku brati cvijeće ili paliti vatru.. pa čak i kampirati itd. Sve je dozvoljeno, osim kad je zabranjeno, kao presumpcija nevinosti..

-ali da, navikli smo i na to da npr voda nije besplatna (mada je..) itd.

 čekaj, šta možeš nabrati više od 10 gljiva da ne platiš neku rentu ili porez, za ulov riba bilo kojih i bilo koje količine moraš imati dozvolu, šparoge isto, stručak za pola kajgane ok, već za porodicu moraš platiti državi, kad smo bili mali u vrtiću brali smo mami za dan žena visibabe, jaglace, sad ih ne smiješ ni pogledati, još će nam nabiti porez na ulov skakavaca kako se sve više priča o prehrani i proteinima iz cvrčkova i kukaca

 

više ne možeš biti ni pustinjak, država ti nabije poreznika iznad pećine koji ti broji koliko si listova bukve nabrao

imamo pandemiju državnih službenika koji će naplaćivati i disanje

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 12:16 (kumarica in kroglice).
15 godina
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa

-da, tako je to .. ponovo, mada je voda besplatna, plaćamo je na jedan ili drugi način, odnosno nazovemo li nešto dozvolom, porez-prirezom-naknadom.. dođe ti isto, samo drugi naziv.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa
all_or_nothing kaže...

prvo jer je šuma po zakonu o lovstvu 300m od naseljenog mjesta lovište a po lovištu nema kretanja

Ovo nije točno.

 

Lov manje od 300 m od naseljenog mjesta je zabranjen, ali to ne znači da je sve izvan tog područja lovište niti da je kretanje lovištem zabranjeno. Lovište je područje koje je tako definirano, a kretanje je zabranjeno u vrijeme lova, o čemu su nas lovci dužni obavijestiti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
2 godine
protjeran
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa
ihush kaže...

-da, tako je to .. ponovo, mada je voda besplatna, plaćamo je na jedan ili drugi način, odnosno nazovemo li nešto dozvolom, porez-prirezom-naknadom.. dođe ti isto, samo drugi naziv.

 baš me zanima bi li ti što naplatili kad bi odnio par kanistara vode s izvora rijeke čikole npr.

 

priključak na čavel v glavi do domoljubne kućice na proplanku

 

btw, zar ne plaćamo održavanje, cijevi, priključak i to a ne vodu per se... što plaćamo kod ulova puhova? šumara koji služi kao žderač bunceka v gostilnici ili?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 13:24 (kumarica in kroglice).
14 godina
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa
MrBlc kaže...
all_or_nothing kaže...

prvo jer je šuma po zakonu o lovstvu 300m od naseljenog mjesta lovište a  po lovištu nema kretanja

Ovo nije točno.

 

Lov manje od 300 m od naseljenog mjesta je zabranjen, ali to ne znači da je sve izvan tog područja lovište niti da je kretanje lovištem zabranjeno. Lovište je područje koje je tako definirano, a kretanje je zabranjeno u vrijeme lova, o čemu su nas lovci dužni obavijestiti.

 gotovo sva površina izvan naseljenih mjesta u rh dana je u koncesiju lovačkim udrugama. gotovo sve udaljeno 300 m od naselja je lovište a najava lova ne mora biti u narodnim novinama niti javno dostupnim glasilima, da ne kažem internetu. neka društva imaju postavljene table sa oznakama 'LOV U TIJEKU' godinama, postavljene na glavnim prilazima lovištu i to se po zakonu smatra dovoljnim. 

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa
Pademija će stat kad procjepljenost stanovništva bude 150%!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa
kumarica in kroglice kaže...
ihush kaže...

-da, tako je to .. ponovo, mada je voda besplatna, plaćamo je na jedan ili drugi način, odnosno nazovemo li nešto dozvolom, porez-prirezom-naknadom.. dođe ti isto, samo drugi naziv.

 baš me zanima bi li ti što naplatili kad bi odnio par kanistara vode s izvora rijeke čikole npr.

 

priključak na čavel v glavi do domoljubne kućice na proplanku

 

btw, zar ne plaćamo održavanje, cijevi, priključak i to a ne vodu per se... što plaćamo kod ulova puhova? šumara koji služi kao žderač bunceka v gostilnici ili?

 pokušaj napuniti cisternu vodom, negdje u nekom morskom zaljevu (bilo prije par godina, oženili ga momački), pokušaj skupljati oborinske vode (kišnicu) ili izbušiti bunar LEGALNO i onda dođi izjaviti da je voda besplatna.

nije.

resursi su prava koja su nam oduzeta i šutimo a vrištimo zbog usranih maski.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa

-da.. no u čemu je 'problem'? npr parking? ako nema naplate-koncesije, tad je besplatan.. isto za lovišta tj to tad nije 'ničije-naše' nego nekome dato u zakup kao i sve ostalo, pomorska dobra itd.. no to ne znači da nemamo pravo na to, osim kad kao za lov nemamo .. ili kad si netko prisvoji obalu pa vidimo po dnevniku nešto i tad muk..

-sve je dozvoljeno, osim ono što je zabranjeno, što može biti na određenom području iz raznih razloga.. a to što je sad možda 99% tako.. :) njie govno nego se pas posro.. pa možemo ponavljati iste riječi (je ili nije free ili dozvoljeno..).

 

-bunar? nisam siguran kako ide s dozvolama, no jamačno neku moraš imati (dok su stara domaćinstva po pravu stečenog-postojećeg legalizirana, kao i gradnja..) .. svako kopanje dublje od ako se nevaram 4m moraš dobiti dozvolu za kopanje rudnih bogatatava tj vlasnik si samo površinskog dijela zemlje-zemljišta, ne do središte ili kine s druge strane kao ni zraka iznad kuće pa to tako država renta kao eter za radio i avio.. itd.

 

-skupljanje bilo čega? oborinskih voda i sl? može ići pod biznis, skupljanje-reciklaža, može pod npr zabranu gradnje brane (što sve nizvodno ostavlja suhima) itd.. a kiša-voda ne pripada osobi, pa je ta osoba nema pravo 'uzeti' nama-društvu tj čitaj državi .. tj ne đabe ako je biz u pitanju, .. odnosno, realno da je to zabranjeno možemo zamisliti policajca na cesti ako te primjeti da čašom loviš kišnicu kako piše kaznu. . .. teško ili više za crtiće, no možda kod nas moguće upravo zato.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 15:14 (ihush).
2 godine
protjeran
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa
all_or_nothing kaže...
kumarica in kroglice kaže...
ihush kaže...

-da, tako je to .. ponovo, mada je voda besplatna, plaćamo je na jedan ili drugi način, odnosno nazovemo li nešto dozvolom, porez-prirezom-naknadom.. dođe ti isto, samo drugi naziv.

 baš me zanima bi li ti što naplatili kad bi odnio par kanistara vode s izvora rijeke čikole npr.

 

priključak na čavel v glavi do domoljubne kućice na proplanku

 

btw, zar ne plaćamo održavanje, cijevi, priključak i to a ne vodu per se... što plaćamo kod ulova puhova? šumara koji služi kao žderač bunceka v gostilnici ili?

 pokušaj napuniti cisternu vodom, negdje u nekom morskom zaljevu (bilo prije par godina, oženili ga momački), pokušaj skupljati oborinske vode (kišnicu) ili izbušiti bunar LEGALNO i onda dođi izjaviti da je voda besplatna.

nije.

resursi su prava koja su nam oduzeta i šutimo a vrištimo zbog usranih maski.

 

ihush kaže...

-da.. no u čemu je 'problem'? npr parking? ako nema naplate-koncesije, tad je besplatan.. isto za lovišta tj to tad nije 'ničije-naše' nego nekome dato u zakup kao i sve ostalo, pomorska dobra itd.. no to ne znači da nemamo pravo na to, osim kad kao za lov nemamo .. ili kad si netko prisvoji obalu pa vidimo po dnevniku nešto i tad muk..

-sve je dozvoljeno, osim ono što je zabranjeno, što može biti na određenom području iz raznih razloga.. a to što je sad možda 99% tako.. :) njie govno nego se pas posro.. pa možemo ponavljati iste riječi (je ili nije free ili dozvoljeno..).

 

-bunar? nisam siguran kako ide s dozvolama, no jamačno neku moraš imati (dok su stara domaćinstva po pravu stečenog-postojećeg legalizirana, kao i gradnja..) .. svako kopanje dublje od ako se nevaram 4m moraš dobiti dozvolu za kopanje rudnih bogatatava tj vlasnik si samo površinskog dijela zemlje-zemljišta, ne do središte ili kine s druge strane kao ni zraka iznad kuće pa to tako država renta kao eter za radio i avio.. itd.

 

-skupljanje bilo čega? oborinskih voda i sl? može ići pod biznis, skupljanje-reciklaža, može pod npr zabranu gradnje brane (što sve nizvodno ostavlja suhima) itd.. a kiša-voda ne pripada osobi, pa je ta osoba nema pravo 'uzeti' nama-društvu tj čitaj državi .. tj ne đabe ako je biz u pitanju, .. odnosno, realno da je to zabranjeno možemo zamisliti policajca na cesti ako te primjeti da čašom loviš kišnicu kako piše kaznu. . .. teško ili više za crtiće, no možda kod nas moguće upravo zato.. :)

 

 trebao si napisati da su resursi dozvoljeni svima ali se ograničavaju iz tone razloga na različite načine, plaćanjem usluga državi najčešće, išao bih dotle da javno dobro koje država daje u zakup a gdje se ugrožava dostupnost prirodnih resursa od javnog interesa, nelegalno, razumijem da je mnogo toga nesuvislo ali načelno građani su vlasnici a država upravlja

 

btw. ja sam komunjara, pa budi fin, ne kontam baš najbolje privatnu preraspodjelu sredstava

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 16:24 (kumarica in kroglice).
9 godina
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa
ihush kaže...

-da.. no u čemu je 'problem'? npr parking? ako nema naplate-koncesije, tad je besplatan.. isto za lovišta tj to tad nije 'ničije-naše' nego nekome dato u zakup kao i sve ostalo, pomorska dobra itd.. no to ne znači da nemamo pravo na to, osim kad kao za lov nemamo .. ili kad si netko prisvoji obalu pa vidimo po dnevniku nešto i tad muk..

-sve je dozvoljeno, osim ono što je zabranjeno, što može biti na određenom području iz raznih razloga.. a to što je sad možda 99% tako.. :) njie govno nego se pas posro.. pa možemo ponavljati iste riječi (je ili nije free ili dozvoljeno..).

 

-bunar? nisam siguran kako ide s dozvolama, no jamačno neku moraš imati (dok su stara domaćinstva po pravu stečenog-postojećeg legalizirana, kao i gradnja..) .. svako kopanje dublje od ako se nevaram 4m moraš dobiti dozvolu za kopanje rudnih bogatatava tj vlasnik si samo površinskog dijela zemlje-zemljišta, ne do središte ili kine s druge strane kao ni zraka iznad kuće pa to tako država renta kao eter za radio i avio.. itd.

 

-skupljanje bilo čega? oborinskih voda i sl? može ići pod biznis, skupljanje-reciklaža, može pod npr zabranu gradnje brane (što sve nizvodno ostavlja suhima) itd.. a kiša-voda ne pripada osobi, pa je ta osoba nema pravo 'uzeti' nama-društvu tj čitaj državi .. tj ne đabe ako je biz u pitanju, .. odnosno, realno da je to zabranjeno možemo zamisliti policajca na cesti ako te primjeti da čašom loviš kišnicu kako piše kaznu. . .. teško ili više za crtiće, no možda kod nas moguće upravo zato.. :)

 Kako stojimo sa naftom. Prijatelj ima situaciju u kojoj je nafta pocela izvirati na njegovoj zemlji. Kune se da nije kopao (dublje od 4 metra). I sad da bi sprijecio ekolosku katastrofu prodaje naftu zainteresiranim strankama po trzisnoj cijeni barela Brent nafte.

Da li moze prijatelj da zadrzi naftu i moze li netko iz drzave da mu sjedne na vrat.


Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 19:34 (pravi_covijek).
15 godina
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa

-ako mene pitaš, može.. :)

ako je za ozbiljan biz mogu mu printati etikete.. npr shell ili ina-delta.. lakše se proda, fifti-fifti?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa
Pouka ove pandemije je da šišmiši moraju prije jela biti dovoljno dobro termički obrađeni i onda nema briga
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Karta koja pokazuje odakle nam prijete nove pa
HCMAA kaže...
Pouka ove pandemije je da šišmiši moraju prije jela biti dovoljno dobro termički obrađeni i onda nema briga

- pouka koja se prešućuje, pod tepihom.. da su točkice po eu tamo gdje su do nedavno bile farme krznaša-štakora-vidri-nerca.. spaljeno, izvor virusa, jer naravno kina je kriva po trupekovoj doktrini. Tak da šišmiše treba kuhati, no ako se njima sexa bart-simpson u foodchain epizodi...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice