U Kaliforniji će punjenje električnih vozila danju

poruka: 22
|
čitano: 7.241
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Kaliforniji će punjenje električnih vozila danju".
13 godina
offline
U Kaliforniji će punjenje električnih vozila danju

Pa ako stvarno spuste cijenu danju i još cijena na punionicama ili na poslu bude kao kod kuće, plus da uopće punionice budu dostupne , vjerojatno će ljudi promijeniti navike...

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
U Kaliforniji će punjenje električnih vozila danju

Najfascinantnije je kaj se to zna već stotinjak godina i svejedno nitko ne želi zamijenjiti noćnu i dnevnu tarifu, premda je to samo administrativna stavka ( ne zahtjeva nikakve tehničke izmjene)...

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2022 12:56 (fer-de-lance).
 
8 1 hvala 2
15 godina
offline
U Kaliforniji će punjenje električnih vozila danju

moram odmah reći susjedu koji svoj ford puni samo noću, od 11 do jutra. ovak stigne prije posla ostaviti auto u kaliforniji na punjenju i poslije otići po njega. puno će mu to značiti. kao i nama ostalima tu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
U Kaliforniji će punjenje električnih vozila danju

-.. ja čitam nešto drugo (uvjek je stvar u očima promatrača, ne činjenici nego što on vidi..) :)

-pa tako vidim u textu rečenicu da je mreža (el.) pod stresom.. i prevodim to kao ptsp, neuroza (nalik neuro-mreži) i sl. i klasično američansko riješenje problema, psiho-savjetnik .. :)

.. i tako dođe mreža na termin, legne na kauč dok doktorica ruth pita ima li neki sexualni problem.. neuroze-frustracije, osjeća li se da će puknuti, gubi energiju i tako to... uz šaku normabela tarifa +100$ i idući termin, dok pacijent odlazi rasterećen, ako ništa drugo za novčanicu iz džepa.

 

-simbolički igrokaz, poanta, novčanica iz džepa na kraju priče..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: U Kaliforniji će punjenje električnih vozila d
Bitno je cim prije zabraniti proizvodnju klasicnih automobila i jos vise opteretiti el mrezu koja ni ovo sad ne moze durati.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
U Kaliforniji će punjenje električnih vozila danju

Ja svoj punim preko dana kad sam na poslu. Eto ne opterećujem mrežu navečer.

U don’t have a life. They are telling me. I’m a gamer, i have many lifes.
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U Kaliforniji će punjenje električnih vozila d
Naime, za mrežu bi bilo idealno da ljudi voze i rade noću, a vozila pune danju..."

Dođemo na isto haha
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
U Kaliforniji će punjenje električnih vozila danju

Moram nac di ima Lade za kupit....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
U Kaliforniji će punjenje električnih vozila danju

Ajmo svi,

 

Hoću majko hoću

U kalifornijsku Čistoću,

 

Punim danju, Radim noću, 

za kalifornijsku Čistoću!

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
U Kaliforniji će punjenje električnih vozila danju

Kad Ozzy seli nazad u London jer je "Cali too crazy" sve mi govori o trenutacnom stanju te drzave.

 

Nije ni Arizona nista bolja doduse.

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: U Kaliforniji će punjenje električnih vozila d
fer-de-lance kaže...

Najfascinantnije je kaj se to zna već stotinjak godina i svejedno nitko ne želi zamijenjiti noćnu i dnevnu tarifu, premda je to samo administrativna stavka ( ne zahtjeva nikakve tehničke izmjene)...

 

Hvala za info..

Nas su uvijek uvjeravali da pošto imamo monofazni priključak kuće, kako ne možemo imati noćnu (jeftiniju) i dnevnu (skuplju) tarifu... da se to može izvesti samo na trofaznom priključku.

Dakle, nije točno, ili ?

 

"To nam je davno rekao lik koji je očitavao brojilo."

Poslije nisam o tome ni razmišljao, niti to provjeravao na web-u.. 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 8:08 (Zaporožac).
7 godina
offline
Re: U Kaliforniji će punjenje električnih vozila d

Ne, nema veze jedno s drugim.

Tarife ti šalta uklopni sat, a to je obični prekidač s tajmerom.

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 12:58 (fer-de-lance).
14 godina
offline
U Kaliforniji će punjenje električnih vozila danju

mislim da je ovo ipak specifično za Kaliforniju koja ima jako puno instaliranih solarnih panela (PV), i imaju problem da tijekom dana imaju veliki suficit energije koji ne mogu uskladištiti, a po noći imaju deficit koji nemaju otkud nadoknaditi. Kod nas je ipak najmanje opterećenje mreže od ponoći do ranog jutra.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: U Kaliforniji će punjenje električnih vozila d
fer-de-lance kaže...

Ne, nema veze jedno s drugim.

Tarife ti šalta uklopni sat, a to je obični prekidač s tajmerom.

 

 Aus diesem Grund mi je svejedno, je li mi niža ili viša tarifa, pošto nemam termiku, i nemam pranja veša po noći, a ni glačanja...

 

Elem, na HEP stranici piše da postoje dvije vrste brojila ?!

 

U Republici Hrvatskoj koriste se jednotarifna i višetarifna brojila, a ovisno o tipu brojila različito se obračunava potrošnja električne energije. Kod jednotarifnog brojila, električna energija se uvijek obračunava prema istoj dnevnoj tarifi, odnosno cijena kilovatsata je jednaka tijekom cijelog dana. Kod višetarifnog brojila obračun električne energije se, ovisno o odabiru tarifnog modela, može vršiti prema istoj dnevnoj tarifi (Tarifni model Plavi), odnosno prema višoj i nižoj dnevnoj tarifi (Tarifni model Bijeli).

 

Ili, kao što ti kažeš, samo se na tom brojilu napravi preinaka, te ne postoje dvije vrste brojila ?

 

Ukoliko želite promijeniti tarifni model, obratite pozornost na tip brojila koji koristite.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 13:50 (Zaporožac).
7 godina
offline
Re: U Kaliforniji će punjenje električnih vozila d

Da, samo se preinači, ja imam dvotarifno brojilo a koristim jednotarifni model.

Samo su nakon prelaska na jednotarifni iskopčali uklopni sat i ostavili samo jedno brojilo (od dva koja su na dvotarifnom) da broji.

Ali se mogu bilo kad naručiti za prelazak nazad na dvotarifno.

Jedino oni kaj imaju jednotarifno brojilo, njima treba ubacit dvotarifno i uklopni sat ako žele dvotarifni model.

 

pan y agujas
2 godine
offline
Re: U Kaliforniji će punjenje električnih vozila d
fer-de-lance kaže...

Da, samo se preinači, ja imam dvotarifno brojilo a koristim jednotarifni model.

Samo su nakon prelaska na jednotarifni iskopčali uklopni sat i ostavili samo jedno brojilo (od dva koja su na dvotarifnom) da broji.

Ali se mogu bilo kad naručiti za prelazak nazad na dvotarifno.

Jedino oni kaj imaju jednotarifno brojilo, njima treba ubacit dvotarifno i uklopni sat ako žele dvotarifni model.

 

Oke, budem si danas izračunao koliko trošim pa da naćeram ženče da glača gaće, i pere veš po noći. 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
7 godina
offline
Re: U Kaliforniji će punjenje električnih vozila d

Ni ne moraš, jer bi morao imati cca. 70% struje u skupljoj tarifi da ti se isplati (ovisno o operateru), a taman i da imaš nema smisla mijenjat životni stil za par kuna mjesečno.

To se isplati samo onima kaj imaju ogromnu potrošnju noću, valjda ak sadiš maricu a imaš pomični krov ili tak nekaj 

 

pan y agujas
3 godine
offline
Re: U Kaliforniji će punjenje električnih vozila d
Tnx na info. Nisam uopće išao za tim. Prebacujem se na jednotarifni.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U Kaliforniji će punjenje električnih vozila d
Jedan mjesec sam imao veću noćnu potrošnju već dnevnu. Cirka 25kWh.
Koliko je to krznenih ušteđeno?
7 godina
offline
Re: U Kaliforniji će punjenje električnih vozila d

Misliš imaš dvotarifno pa onda koliko si uštedio?

Najvjerovatnije ništa, s tak malom razlikom bi ti vjerovatno jednotarifni bio jeftiniji.

Ali, pogledaj si cjenik svog operatera pa prouči koliko bi te koštalo u drugom modelu.

 

pan y agujas
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U Kaliforniji će punjenje električnih vozila d
Cirka 10kn.
To je 120kn godišnje.
2 godine
offline
Re: U Kaliforniji će punjenje električnih vozila d
fer-de-lance kaže...

Ni ne moraš, jer bi morao imati cca. 70% struje u skupljoj tarifi da ti se isplati (ovisno o operateru), a taman i da imaš nema smisla mijenjat životni stil za par kuna mjesečno.

To se isplati samo onima kaj imaju ogromnu potrošnju noću, valjda ak sadiš maricu a imaš pomični krov ili tak nekaj 

 

 Ma, za maricu sam već riješio.

 

Prije brojača potrošnje, jedna žica faze u zidu skreće u sobu od 30 kvadratića gdje sadim, pa imam free energy (vidiš da je moguće, fizičari pojma nemaju) 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 6:12 (Zaporožac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice