Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke

poruka: 18
|
čitano: 6.197
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke".
15 godina
offline
Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke

eo rezultata iz prve ruke i starih tek dan-dva: upravo ovim sam programom (EaseUS pro) vraćao datoteke s diska koji nije sistemski* (= samo za spremanje svega i svačega). pronašao ih je moooore (starijih i od boga) no stvarno upotrebljivih je bilo jedva dva-tri. NI JEDAN office 2010 dokument, NI JEDAN PDF, tek pokoja sličica. iako vraćeni dokument ima uredno ikonu na pr. worda ili excela, programi ga ne mogu otvoriti jer je "corrupted" (k'o rvacka vlast) i moš ga batje. 

 

na i pod pomena: na sistemskom disku (SSD) su svim sistemskim mapama (music, documents, downloads, bla) targeti postavljeni na D:\ (HDD). postav je logički = fizički disk (nema particija, osim onih koje win sam načini na C: al to se ne računa). dakle, sve što se naoko sprema u sitemsku mapu na C: zapravo odmah ode na D:\. e, tu je zapelo. prvo su windowsi sjebali nešto jer su se iznenada i zbilja ničim izazvane pojavile na D: dvije (2) target mape my documents, e ne bi li odmah jedna nestala, a preostala ostala PRAZNA (inače u njojzi bijaše naramak hrpe dokumenata). još daklije, ništa nisam sam izbrisao, nego je ošlo uq tek tako. 

 

pouka: vratiti se može (kao uporabljivo) SAMO ONO što nije ispražnjeno iz smeća (nego se tamo kiseli za zimu). ovaj program (kao ni mnoštvo ostalih, besplatnih ili platnih - iskušah) NE pomaže. vraća ali neuporabljivo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 14:40 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke

Ajare kljuko stara, jedan i jedini način, batali druge 3.14zdarije, slušaj šta čika Džura kaže:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/windows/seljenje-profila-users-mape-disk-po-izboru/250853.aspx

 

kakvi targeti, kakvi bakrači...

 

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke
Stric_Jura kaže...

Ajare kljuko stara, jedan i jedini način, batali druge 3.14zdarije, slušaj šta čika Džura kaže:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/windows/seljenje-profila-users-mape-disk-po-izboru/250853.aspx

 

kakvi targeti, kakvi bakrači...

 

pročitao sam to tvoje no nije primjenjivo u ovom slučaju koji je post mortem. instalacija je bila aktivna 4 godine prije toga bez i jednog incidenta. i ne - nije bilo virusa, tirusa, rusa ... sve košer, halal i po pe-esu. šit hepnz. 

 

kad iznova instaliraš, onda da a i moraš se kužiti u sve to. nije za prosječnog papka (što je većina). snažan/električni korisnik (= power user) zna cijeniti tvoje naputke. papku ionak pričaš albanski. 

 

pokraj puta (= usput): ihushova inačica varijante je unešto zdravija i jednostavnija.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke

ali u moje nema dozvole duduku da bira jel target jel oriđinal..

 

veži konja gdje gazda kaže!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke
#Ajar

Sam si kriv...što ne blagosloviš kuću...stan...gdje živiš...bez toga tko zna kakvi ti se đavo uvuko u hdd...ssd
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke
Stric_Jura kaže...

ali u moje nema dozvole duduku da bira jel target jel oriđinal..

 

veži konja gdje gazda kaže!

poanta je da se otišlo izvan teme, koja je program easeUS. dakle, beskoristan je, kao i svi ostali takvi programi OSIM (možda!, neam pojma, nisam pokušao) ako se instalira odmah s prozorima i prije "iznenadnih gubitaka" datoteka (= pomno prati što se zbiva sa softverom, posebno brisanjem). jasno, 99% žrtava takav program instalira naknadno, kad vrag već odnese pošalicu, a tu se windows već sam pobrine da takve datoteke (obrisane namjerno, slučajno ili duhovi, kao u me) postanu neupotrebljive. još jedan uvjet: govorim o friškim datotekama (istoga dana), ne onima izbrisanima prije dvije godine. kako bilo, nažalost nema im spasa. 

 

potpuno nebitno ali eto: program ima jednostavno sučelje i čak i desničaru razumljiv sustav rada. skeniranje u potrazi za "prošla baba s kolačima" ide u dvije faze: brzo (zbilja brzo), kad pronađe dio, i "dubinsko", koje može potrajati satima. koliko sam primijetio, nema pravila što potpada pod "brzo" a što pod "dubinsko" (u smislu "koliko je prošlo vremena od nevolje", odn. što će "vratiti" u mapu "recovered"). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke
A sad ozbiljno...to ovis....ako si "slučajno" nešto izbrisao,i odmah nakon toga uočio zaheb....onda se dade dosta toga vratiti i da bude iskoristivo....Ali ako si se tek naknadno sjetio...nakon što je nakon brisanja...bilo drugih upisivanja....onda je problem...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke
Ajar kaže...
..inačica varijante je unešto zdravija i jednostavnija.

 -dok MS ne odluči upgradeom pregaziti stvarni path i korsiti defaultni.. desilo se, bez krivice juzera ili malwarea, krivicom onog tko o win mora znati najviše (MS+PR odjel..).

 

-uobičajeni promo text, koji zvuči kao neka recezija :)

-spašavanje.. iz recyclea :))) ili hdd-ssd, bezvezarija za sebe.

 

-spašavanje tj undeletanje (file/folder pa i particije) je stara stvar, stara koliko i dos.. (možda postoji poveznica?) :)

a stvarnost je ovakva, recycle/kanta je zgodna stvar na nivou osa, kad radi, tj kad je disk ispravan, kad je os-sustav ispravan i kad juzer ne obriše ''dva put''.. ili za istač.

Kad obriše ''za istač'', tad se postavlja logičko pitanje, zašto bi želio undeletati? Ili u mogućnost prosudbe kao samostalne osobe (kojoj tad treba zabraniti-ograničiti pristup podacima).

Paradox, lakše je spasiti bilo koji obrisan podatak ako nema kante (kad se nešto desi).. i to na klasičnom hdd, (dok za ssd ne vrijedi baš).

-jer, kad nema kante, tad file dobije samo oznaku da je obrisan, ali se zapravo ništa s njim ne desi, izbačen iz popisa sadržaja i svaki undelete soft ga prikaže za par sekundi (čitanje foldera).. nakon čega je spašavanje samo jedan klik, dok je u davna vremena trebalo još zamjeniti prvo slovo ''?'' s odgovarajućim-željenim slovom (kao dokaz da juzer ekšli nešto razumije od onog što radi..). MS je dodao recbin što je zgodno jer juzer ne mora imati dodatni soft, ali i dodatni problem, jer se tad file više ne nalazi ''nigdje''.. tj nije obrisan klasično nego je njegov link muvnut u kantu.. a tad undelete ne pronalazi delejtano jer ni nije delejtano pa se nema što pronaći.. nego je muvnuto. To nije problem (dok ne postane problem) dok sve radi i dok juzer ne izbriše iz kante. Realno je to ok, ali kad se desi kvar-problem tad je recbin smetnja koja otežava spašavanje umjesto da ga olakša. Isključivanjem kante smo u slučaju problema/kvara 'sigurniji' tj postoji dobra šansa za spašavanje odgovarajućim alatima, počevši s klasom undelete (kao najbrži-najslabiji soft) pa do pravih alata koji mogu čak spasiti podatke iz doba francjozefa.. ako se ima malo sreće. ... no mada su 'svemogući', ponekad ne uspije i treba vremena-znanja + mjesta za kopiranje a na sve to kao šlag.. SSD-TRIM tj alokacija i ravnomjerno trošenje čelija diska za zapisivanje.. pa imamo problem kojeg hdd nema, tj podaci su razbacani tj clusteri koje podatak zauzima i brisanjem (zapravo samo popis sadržaja) se taj cluster oslobađa i može iduće sekunde biti prepisan nekim drugim podatkom.. a to radi interni kontroler diska na kojeg nemamo baš nikakav utjeca-kontrolu. .. I tad zbog trajnosti imamo problem spašavanja, što je opet svojevrsni paradox (smisao-trajnost-podaci..).

 

-a čitav odlomak je zapravo nepotreban (kao i promo za 50%..) :) jer ili imaš backup ili podaci nisu važni. Ako se ima backup, tad delejtanje nije problem i možemo do filea bez undeletea (i važnije, plaćanja licence) pa i ne ovisimo o sreći, kvaru i sl. Svakako je preporučljivije (umjesto kupnje komercijalne licence) kupiti disk za backup i imati backup. (backup!).

-ako je juzer obrisao, tad mu file ne treba i pretpostavit ćemo da je juzer svjesna osoba, samostalna i da zna što radi, pogotovo ako to obriše dva puta (iz kante).

-ako je kvar.. tad pravila nema, no tad je backup jedini pravi odgovor, dok neki soft (free ili komercijala) možda tad nije odgovor npr radi li OS?.. itd.

+sve postoji i kao free, alternativa.. no često su i ''free'' malo bezobrazni, tj tako se reklamiraju, dok stvarno juzer zatreba nešto tad otkrije da je free samo za 1gb ili sli... a za više neka cifra.

-tad je kvalitetnija alternativa nešto što se ne instalira, nešto što se koristi s livemedija/boota.. npr hirens-minipe/linux.. uz pravi soft koji 'može sve' bez obraničenja u vidu novčanog iznosa ili količine MB koj eće spasiti.

 

- a najvažniji resurs je kao i obično, znanje, juzer, backup i predviđanje.. .ne neke budućnosti kao nostardamus, nego realnog rizika i eliminacije istog. Oni koji znaju, znaju, oni drugi plate ili plaču ovisno što/kad se nešto desi, samo je tad pitanje plaćaju li licencu za soft koji će možda (ili neće) spasiti nešto, plaćaju li rasnom u bitcoinima ili plaćaju servis-datarec.. odnosno plaću li (od korjena plaćati-plakati.. kako god okreneš suze ti krenu kad to moraš platiti..) :))

-a stvar je relativno jednostavna, imaš backup, svjestan si rizika (života općenito) i ako brišeš, tad brišeš, ne zato da bi nakon x-sekundi spašavao obrisano ili plaćao soft koji će to možda raditi. Kvarove ne možemo izbjeći ali ljudi kao svjesna bića koja mogu predvidjeti događaje... mogu i to.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke

Za one kojima se ne čita dugačak ihushov post... čovjek sugerira backup svega što vam je važno.

U tom slučaju i slučajno brisanje nije neki problem.

I vjeruje da ako netko nešto obriše i pošalje u kantu pa onda još izbriše i sadržaj te kante, to mora biti svjesno učinjeno. 

I to mi ima smisla.

Meni su npr., kao fakat najobičnijoj juzerici, jako važne fotografije i dokumenti za školu. Sve imam na laptopu + backup na 2 mjesta.

Imam se kome obratiti u slucaju gubitka nekog dokumenta, ali meni je ipak draže ovako, sama brinuti o svojim stvarima 

Učiteljica sam samo zbog slave i para. ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 18:34 (Juzerica).
 
5 0 hvala 9
16 godina
offline
Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke

Ali ne radi na SSD diskovima. Vraćene datoteke su neupotrebljive.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke

Probao sam dosta slicnih programa i mogu reci da su svi manje/vise onakvi kako Ajar kaze ni za k...c!

Ali dok sam bio na obuci (prije 100 godina) koristili smo Get data back NTFS ili FAT 32,koji je tada dolazio sa Hirenes boot CD(tak nesta)..taj programčić je bio poprilicno spor,ali vracao je podatke odlicno.

Video je isto teško vraćao,uglavnom bude nepotpun ili ostecen,no slike,Word,Excel i notepad tekstove vraca u 99% slucajeva,bez obzira na to koliko puta formatirali disk.

 

Get data back FAT 32 je odlicno i brzo radio posao sa flash memorijom,puuuno bolje nego za standardnim hdd-om.

 

  Vezano za temu,imali smo pokaznu vjezbu di smo provjeravali kolika kolicina podataka se moze tim programom vratiti obicnim Windows formatiranjem ili softwareima za formatiranje diska.

Zakljucak:Windows formatiranje puno bolje obavi posao,jer zaista nepopravljivo izbrise puno vise datoteka od standardnih programa(tipa partition magic itd).

 

...No to je tada bilo,danas je to sasvim druga prica!

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke
akramar kaže...

Ali ne radi na SSD diskovima. Vraćene datoteke su neupotrebljive.

Za one koji ne znaju zašto je tomu tako, ovdje je objašnjenje: https://www.bug.hr/savjeti/je-li-moguce-vratiti-nazad-obrisanu-datoteku-na-ssd-u-9467

14 godina
protjeran
offline
Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke

Najbolji free data recovery programčić koji sam ja našel, a da stvarno funkcionira je PhotoRec/TestDisk. Ostalo je jad i čemer. 

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke
ITman kaže...

Najbolji free data recovery programčić koji sam ja našel, a da stvarno funkcionira je PhotoRec/TestDisk. Ostalo je jad i čemer. 

 TestDisk svakako odličan i naravno od koristi.

14 godina
offline
Re: Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke
Stric_Jura kaže...

Ajare kljuko stara, jedan i jedini način, batali druge 3.14zdarije, slušaj šta čika Džura kaže:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/windows/seljenje-profila-users-mape-disk-po-izboru/250853.aspx

 

kakvi targeti, kakvi bakrači...

 

 Jesi vidia ti to. Znači znaš da si u pravu, i pokušavaš ljudima objasnit da je to bolji način, zbog tisuću stvari. Ponavljaš i ponavljaš u svakoj prilici - i svejedno, nailaziš na potpunu nezainteresiranost a uz to i nepriznanje, i od običnih juzera i od iskusnih sistemaca. Life is beach. Ne stvarno, jedni su otvorili kafić na plaži i tako ga nazvali. Vratili se iz Njemačke.

 

Ja ću opet probat sad kad si napravia update za win10 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 12:03 (KIKI3ooo).
15 godina
offline
Re: Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke
ITman kaže...

Najbolji free data recovery programčić koji sam ja našel, a da stvarno funkcionira je PhotoRec/TestDisk. Ostalo je jad i čemer. 

... hmmm (opet malo filozofije..) no, možda netko kao 'bistrooka' razumije pa prevede ostatku i možda pomogne.

- hipotetsko pitanje;

- zašto nam trebaju takvi 'programčići'?

+ kad nam trebaju?

+ zašto su neke stvari free a neke nisu?

 

- Ovo posljednje je najlakše-najkraće pa krećem unazad, jer žele zaradu pogotovo ako nešto vrijede.

- trebaju nam kad pogubimo podatke, slučajno-kvar-brisanje-malware.. i tek tad se sjetimo zašto posotji backup, kako ga treba napraviti itd.. što je ujedno odogovor na zašto. Tj zato jer nemamo backup i zato jer se nešto mora desiti kad-tad.

 

a sad nova pitanja, kad smo već u gabuli, spašavamo se ili pokušavamo. Tad nam treba prava app, ne neki programčić nego the-program i tad nije kriterij free nego da ekšli radi ono što želimo. No tad je 'najskuplje', tj ako nismo prije pripremljeni, često ne možemo ništa .. sad govorim kao običan juzer koji ima jedno računalo na raspolaganju i u slučaju npr kvara diska ili problema s OSom ne može po bespućima neta tražiti spas (appse). Tome služi i ovakva tema, kao promo :) i kao neki podsjetnik da se na vrijeme pribavi odgovarajući soft, kad nam sve radi, kad to sve možemo, pa i testirati jer često je stvarnost suprotna reklamiranom.

- ali, kao kontrast, takve app nam ugl ne trebaju, tj dok je sve ok, do tad je taj soft višak, pogotovo ako je komercijala (trošak ili besmislen pirat-crack.. ono, što će mi ako ga nikad ne koristim i ni jedan korisnik realno nema želju da mu stvarno treba, jer je to lijek-fix za 'bolest'..). + Problem koji je najvažniji, većina tad instalira takav program, prvi koji nađu ili procjene da je nešto upotrebljivo, ili free ili pirat.. (a tad i rizik da pokupe nešto gore-malware ili kazna kako u kojoj državi..).. i rade najgoru moguću stvar, instaliraju na disk s kojeg žele nešto spašavati, time direktno smanjuju šanse spasu. S TAKVIM DISKOM SE NE RADI, njega se spašava, što manje raditi, jer os-win stalno nešto zapisuje, ako je kvar pogotovo ne raditi jer ... ako je samo soft kao slučajno brisanje tad svako korištenje može upravo taj sektor diska prebrisati novim zapisom i tad je nestala šansa za spas. Kad netko ima više računala, lakše je.. (obavi se potrebno na drugom) ali ni to nije nužno.

 

-jer .. prave apps za tu svrhu nisu 'mali programčići' klase tetris, tj može za undelete i sl. ali su 'pravi' oni s boot medija-live-recovery .. disk-part manageri + specijalizirane apps za spašavanje, popravak i sl. Kao što nešto možemo napraviti švicarskim nožićem, ipak je pravi alat onaj koji će stvarno obaviti posao ako je moguće + malo sreće..

- popularni live mediji kao hirens ugl imaju dovoljno takvih alata uključeno. Nema problema s traženjem, instalacijom, licencom (free) .. jer je live i sve je pripremljeno za korisnika koji to treba jednom i možda nikad više ili obrnuto svaki dan spašava drugo računalo.. live medij s alatima je jedini pravi odgovor koji to sve najbolje pokriva, ne neka app instalirana u os kojeg koristimo, jer ili je beskorisna ili je u trenutku problema-kvara nedostupna + ograničeno kad se iz samog osa traži spas koji je lakše izvediv s durgog osa-medja-računala tj liveboot jer nema nikakvih ograničenja što neka app može s diskom kojeg se npr želi pooraviti ili spasisti podatak (jedino što neke dokumente kao word možda nećemo moći otvoriti dok nismo na win s mso..).

+ zato nam uz soft-alat treba i odgovarajući disk, dovoljnog kapaciteta za kopiranje-spašavanje svega što možemo, često višak-nepotrebno ili višsetruke kopije jer ima više načina, ima više appsa i ne daju u svim situacijama jednake rezultate pa je lakše imati dovoljno velik disk i naparaviti nekoliko kopija spašenog .. i tad na popravljenom računalu pronađemo ono što nam je važno, nakon tog taj disk opet možemo brisati jer to nije backup itd.

 

pa sad tko je potaknut temom odlučio pribaviti odgovarajući soft, vjerojatno želi naziv.. e pa nešto možete sami, hirens je dovoljan hint i kad pročitate bit će vam jasnije, jer je to preduvijet za pronaći, skinuti, napraviti medij.. i besmisleno je da sad nabrajam appse ako ih nitko nikad neće ni zatrebati ili krene u to koji je bolji, kao i ćaćini brci.. :)

-najbolja app je ona koja napravi što smo željeli, koja spasi file-dokument ili popravi (soft) kvar. Najbolja je ona koju imamo, ne ona koju nemamo i ona koju ekšli možemo koristiti ne ona koja ne radi jer je free ili nemamo licencu (pogotovo za trial kad pripremljen backup-recovery nakon mjesec ne možemo iskoristiti za spas, jer je istekao trial..). Live medij radi, na svim računalima, nema ograničenja, .. radi ono što je važno, kad nam treba i ne smeta kad ne treba jer nije instalirano na radnom računalu.

+problemi zbog UEFIja, problemi zbog enkripcije-zaštite.. to je stvar kompatibilnosti, boota i juzera koji je uključio enkripciju ili podesio računalo-bios. Može se desiti da neki live ne radi na nekom računalu, da ne može do diska zbog zaštite i sl.. to je stvar koju korisnik također treba znati prije, sad, dok mu računalo radi, ne kad se problem desi jer tad zaštita postaje problem-smetnja.. tj enkripcija diska je za 99% juzera besmislica kao da će njima netko krasti podatke, dok istovremeno uopće ne znaju za ovakve moguće probleme dok MS-reklama gura uefi-fastboot-enkripciju i sl.

 

- to su sitnice koje juzer mora znati prije nego se problem desi, kasnije je kasno. Oni koji o tome ne razmišljaju na vrijeme ni nisu cilj ovog posta, kao ni oni koji će pitati koji soft ili neko treće pitanje kao zašto pišem tako zbrčkano :)) -jer je materija takva.

 

- sretno +backup!

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke
KIKI3ooo kaže...
Stric_Jura kaže...

Ajare kljuko stara, jedan i jedini način, batali druge 3.14zdarije, slušaj šta čika Džura kaže:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/windows/seljenje-profila-users-mape-disk-po-izboru/250853.aspx

 

kakvi targeti, kakvi bakrači...

 

 Jesi vidia ti to. Znači znaš da si u pravu, i pokušavaš ljudima objasnit da je to bolji način, zbog tisuću stvari. Ponavljaš i ponavljaš u svakoj prilici - i svejedno, nailaziš na potpunu nezainteresiranost a uz to i nepriznanje, i od običnih juzera i od iskusnih sistemaca. Life is beach. Ne stvarno, jedni su otvorili kafić na plaži i tako ga nazvali. Vratili se iz Njemačke.

 

Ja ću opet probat sad kad si napravia update za win10 

 evo danas sam klonirao HDD na SSD na laptopu i nabacio build 1903 gore...

 

sve radi, jedino imaš mapu "Windows.old" i na C: i na D: gdje je sad Users mapa, ali naravski, možeš ih obrisati za dan-dva...

 

i opet, HP Support Assistant kreira neke svoje podmapše u C:\Users kako sam i pisao u uputama na pitanje kolega, ali opet, iskopiraš na D: i brišeš s C:-a

 

e da, da prisnažim u svezi & glede naslovne muke ove teme:

 

SSD - nema restora brisanih datoteka (tj. nije pouzdano kako god pouzdan bio restore program na HDDu !!!)

 

backup, čak i onaj iz Win 7 koji se još vuče u Win 10, je jedini način - ja stavim cijeli svoj profil (D:\Users\korisnik) samo maknem C:\Users\Korisnik\Downloads mapu...

 

samo sad već moram nabaviti novi NAS i bar 6 TB diskove

 

@MarySue - marice, drugi minus!

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 16:01 (Stric_Jura).
16 godina
neaktivan
offline
Kako vratiti slučajno izbrisane datoteke

Za razliku od drugih komentatora ja baš imam sve pohvale za ovaj program. Uglavnom, imao sam na nekom jeftinom NASu 2HDD od po 6TB konfigurirana u RAID 0 polje. Spojena USB3 vezom sa računalom. I kako to biva jednog dana prije cca 4 mjeseca sve ode kvragu. Da ne duljim, 99% fajlova sam uspio spasiti, bez razlike jel u pitanju video, audio, slike, dokumenti. Istina Bog, program je "vrndao" skoro 3 dana bez prestanka. Ali se na kraju isplatilo.

 

Dakle, što se mojeg iskustva tiče, ovaj program zaslužuje svaku preporuku.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice