Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

poruka: 43
|
čitano: 31.898
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?".
8 godina
offline
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

Super. Radi sve kako treba.

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

Amerika je ko "nocna dama" koja se pravi nevina. Hypersenzibilni na sve 

Hrvatska
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

tube bez dislajkova je odvratan!
Kad neznam kakav je kanal, ak počne video loše i broj dislajkva velik, vozi dalje!

gramatika bljak
Moj PC  
19 0 hvala 0
3 godine
offline
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

Hvala na infu za app, radi sve koda se nista nije promijenilo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

Jel' to moguće?
Koristna tech objava na BUG.online? Nikakve vijesti o baterijama, dokumentarci o bakterijama i eseji o borbenim avionima?
Već prava, pravcata korisna objava, bez da se treba čekati 4 tjedna i platiti paywall?

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
31 3 hvala 0
15 godina
offline
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

danke, Super Mario. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Jel' to moguće?
Koristna tech objava na BUG.online? Nikakve vijesti o baterijama, dokumentarci o bakterijama i eseji o borbenim avionima?
Već prava, pravcata korisna objava, bez da se treba čekati 4 tjedna i platiti paywall?

 Haha, prolio sam sarmu po kaputu. Hvala

Ali veca je vijest da bugovci sada traze pravo ima za forum.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 16:09 (veliki pero).
16 godina
odjavljen
offline
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

Naci ce oni nacina da se onemoguci bilo kakav prikaz dislajkova. Da ne budemo toksicni (kako se to u zadnje vrijeme popularno voli reci)

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

O "korporativnim i političkim interesima" se pisalo puno konkretnije dok je Trump bio predsjednik. Sad bi se valjda trebali praviti da ne primjećujemo kako je sve krenulo od ogromnog broja dislajkova koje su prikupljali Biden i njegovi podobnici?

Ruhe im Puff
 
5 5 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
BroccDaRock kaže...

O "korporativnim i političkim interesima" se pisalo puno konkretnije dok je Trump bio predsjednik. Sad bi se valjda trebali praviti da ne primjećujemo kako je sve krenulo od ogromnog broja dislajkova koje su prikupljali Biden i njegovi podobnici?

 

Ti znaci mislis da su maknuli dislajkove zbog Bidena?? Jesu zbog Bidena maknuli i scoreboard iz novog Battlefielda? Da ekipa ne vidi koliko puta je Biden poginuo?

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

Ako znamo da su gledatelji YT roba, a korporacije kupci, onda ne vidim razlog za čuđenje. Ni mesnica se ne uređuje prema željama svinja i telića.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
18 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
Friday kaže...

 

Ti znaci mislis da su maknuli dislajkove zbog Bidena?? Jesu zbog Bidena maknuli i scoreboard iz novog Battlefielda? Da ekipa ne vidi koliko puta je Biden poginuo?

 A zašto to ne pitaš autora članka koji je prvi spomenuo "političke interese" u cijeloj priči? Youtube je američka korporacija, a tamo postoje samo dvije političke stranke od kojih je jedna trenutno na vlasti. Baš misteriozno, čiji bi to "politički interesi" mogli biti?

Ruhe im Puff
16 godina
moderator
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
Friday kaže...

Naci ce oni nacina da se onemoguci bilo kakav prikaz dislajkova. Da ne budemo toksicni (kako se to u zadnje vrijeme popularno voli reci)

Koliko sam ja shvatio, kad YouTube onemogući API za dohvat dislajkova, dodatak Return YouTube Dislikes će procjenjivati broj dislajkova. Kako? Sad već ima bazu od preko 200.000 korisnika, dakle ima paralelni "sustav ocjenjivanja". U tom paralelnom sustavu ocjenjivanja recimo da je neki video dobio 10 lajkova i 5 dislajkova. A YouTubeov API vraća 1000 lajkova. Return YouTube Dislikes sad jednostavno može procijeniti da taj video ima 500 dislajkova i upravo tu brojku prikazati korisniku. Tako da ne vidim kako YouTube to može spriječiti. Jedino da Google izbaci taj dodatak iz Chrome Storea, mada trebala bi postojati mogućnost instalacije i mimo Chrome Storea.

 

Nekako naginjem tome da Google neće izbaciti tu ekstenziju. Zašto? Zato jer je to sad na neki način kompromisno rješenje - velika većina ljudi neće vidjeti dislajkove (dakle, Google je postigao svoj cilj), a oni kojima su oni bitni, ti će moći do njih preko te ekstenzije. A to nikad neće biti većina korisnika, da bi omela Googleov/YouTubeov cilj, a i ekstenzija ne postoji za Android odnosno Chrome pod Androidom tako da...

15 godina
neaktivan
offline
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

Antife, PC, LGTBTQ i ostale "woke" grupacije te CNN na aparatima...

 

scientia est potentia
 
5 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
UkradenNick kaže...

tube bez dislajkova je odvratan!
Kad neznam kakav je kanal, ak počne video loše i broj dislajkva velik, vozi dalje!

Cilj YouTube je da svaki video ima što više pregleda, a posebno što veći broj odgledanih reklama. Ako netko zbog dislajkova ne pogleda video (i reklame) onda YouTube nije postigao cilj.

 

Treba li dalje pojašnjavati?  

 

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 21:33 (markoBT).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
markoBT kaže...
 

Treba li dalje pojašnjavati?  

 

 

Biden je kriv

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
Friday kaže...
markoBT kaže...
 

Treba li dalje pojašnjavati?  

 

 

Biden je kriv

Da. Svi ovi cmizdreše kao da su rođeni 50-ih godina prošlog stoljeća u SSSR-u. 

42
12 godina
neaktivan
offline
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

Nisam provjeravao jel se već krenulo, al me ne bi čudilo da se ubrzo počne s jednostavnim postanjem komentara na kojima samo piše "Dislike", i onda ekipa roka lajkove tog komentara. 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
ElektričnaOvca kaže...

Nisam provjeravao jel se već krenulo, al me ne bi čudilo da se ubrzo počne s jednostavnim postanjem komentara na kojima samo piše "Dislike", i onda ekipa roka lajkove tog komentara. 

I onda autor videa obriše taj komentar. 

13 godina
offline
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

Jako korisno.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
mbaksa kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Nisam provjeravao jel se već krenulo, al me ne bi čudilo da se ubrzo počne s jednostavnim postanjem komentara na kojima samo piše "Dislike", i onda ekipa roka lajkove tog komentara. 

I onda autor videa obriše taj komentar. 

 Dok se netko ne zanati pa složi neki servis sa bazom podataka gdje bi se bilježio like/dislike za svaki video mimo youtubea pa neki ovakav addon samo zamijeni yt-ove tipkice sa ovima koji pozivaju taj servis .

 

Mada mi ne izgleda tako trivijalno zbog loada koji bi potencijalno bio na serveru gdje bi se to bilježilo ako bi se popularnost razmahala...

2 godine
offline
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

tko drži do sebe,..... s godinama je već stvorio bazu videa koje prati iz područja koje ga zanima, tako da na nas držače sebstva, you tube dislike čarolije, ionako neće utjecati.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

Vjerojatno da, al ono, sve je to engagement😁

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
offline
Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

Ne pratim ama bas ni jedan kanal na youtube-u...

Potrazim sto me zanima i ende...

 

 

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
ElektričnaOvca kaže...

Vjerojatno da, al ono, sve je to engagement😁

LOL

 

Da, engagement na prvu, ali čim je obrisao dislajk komentar, zapravo je obrisao i engagement.

 

Ima još jedna stvar - kad bi ljudi doista to počeli raditi (napisati post dislike, pa neka ga drugi lajkaju), YouTube se protiv toga izrazito lako može obraniti - isto kao što se brani od "sumnjivih" postova. Znači, može takav post ostaviti autoru na odobrenje (a autor ga ne mora odobriti; možda ni neće znati da postoji, ali nema običaj ići provjeravati ima li komentar za odobriti) ili može jednostavno takav post ne objaviti, kao da je osoba pisala u prazno, "smatrajući" da je to spam.

 

Nažalost, ovakvo paralelno ocjenjivanje dodacima poput Return YouTube Dislike je u osnovi jedino moguće rješenje. Na to se zapravo može gledati kao na Metacritic ili IMDB za YouTube videe, samo što je pomoću JavaScripta integrirano u samo tijelo stranice na YouTubeu, umjesto da je na odvojenom sajtu.

16 godina
moderator
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
Batista kaže...

Ne pratim ama bas ni jedan kanal na youtube-u...

Potrazim sto me zanima i ende... 

Baš za takve slučajeve omjer lajkova i dislajkova je izrazito važan, jer otvaraš video kanala koji ti vjerojatno nije poznat. Pa ako je video smeće, prije si znao zbog izrazito nepovoljnog omjera lajkova i dislajkova. YouTube je to dokinuo pa bez dodatka za prikaz dislajkova, jedini način za procjenu kvalitete videa bez da ga pogledaš i da probireš po komentarima (a i to je nepouzdano, jer autor videa može obrisati negativne komentare i blokirati korisnike koji su ih pisali) je da gledaš broj gledanja i broj lajkova pa recimo da si odrediš - 5-10 % lajkova u odnosu na broj gledanja znači da je video odličan, manje od 1% znači da je loš (ili barem da su ljudi toliko neoduševljeni videom da neće stiskati lajk). Ali, tko će za to stalno vaditi kalkulator, a i kad računaš, to zapravo ne mora odgovarati stvarnosti, baš zbog navedenog - jer ta metoda pretpostavlja da će svaka deseta ili dvadeseta osoba stisnuti lajk ako je video OK.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
Nije li umjesto svog tog računanja jednostavnije početi gledati? Za par minuta vidiš u kom smjeru ide.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?

Ma jasno, samo kažem da ne mora svakome biti u cilju brisati taj hipotetski dislike komentar, u nekim slučajevima bi sam autor mogao ponuditi tu opciju gledateljima. Što se tiče youtube-a, može se naravno braniti ako im je to uopće cilj. Moja poanta je, sve dok se ne ukine bilo kakav oblik javne međusobne komunikacije viewera, postoje načini (manje praktični i uključuju gubljenje vremena na nekakvu interakciju s drugima, al šta je tu je:)

 

Btw, iako ovaj trenutni dodatak ima smisla jer nema alternativu, ekstrapolacija prema prošlim ponašanjima u ovom slučaju (kad/ako taj dio API-a bude onemogućen) može dovesti do značajnih odstupanja od stvarnog stanja. Naravno, mi to tada nećemo moći znati pa bi ova ekstenzija svejedno mogla izgubiti smisao ako ostane samo na mogućnosti aproksimacije.

 

edit: Skroz sam izvan svojih kompetencija po pitanju ovoga, no jel moguće napraviti ekstenziju koja je praktično paralelni sustav ocjenjivanja? Npr. odeš na youtube i negdje u browseru imaš dodatak za glasanje pojedinačnog videa koji je trenutno aktivan. Naravno, u tom bi slučaju mogao vidjeti glasove samo onih koji imaju tu ekstenziju, no tako nešto bi moglo vrlo brzo postati popularno.

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 13:25 (ElektričnaOvca).
16 godina
moderator
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
Visak kaže...
Nije li umjesto svog tog računanja jednostavnije početi gledati? Za par minuta vidiš u kom smjeru ide.

To je kao prvo gubljenje vremena, i kao drugo - ne nužno. Recimo gledaš neki tutorijal, pogledaš ga, misliš OK, a kad li ono završiš s formatiranim diskom ili se otruješ od uradi-sam eliksira mladosti. 

16 godina
moderator
offline
Re: Kako vratiti prikaz dislajkova na YouTubeu?
ElektričnaOvca kaže...

Ma jasno, samo kažem da ne mora svakome biti u cilju brisati taj hipotetski dislike komentar, u nekim slučajevima bi sam autor mogao ponuditi tu opciju gledateljima. Što se tiče youtube-a, može se naravno braniti ako im je to uopće cilj. Moja poanta je, sve dok se ne ukine bilo kakav oblik javne međusobne komunikacije viewera, postoje načini (manje praktični i uključuju gubljenje vremena na nekakvu interakciju s drugima, al šta je tu je:)

Postoje načini "u teoriji", koji u praksi ne funkcionraju. Jefino što funkcionira je da YouTube vrati dislajkove, a nabliže funkcioniranju u praksi je paralelni sustav ocjenjivanja, kao preko ove ekstenzije.

 

ElektričnaOvca kaže...

Btw, iako ovaj trenutni dodatak ima smisla jer nema alternativu, ekstrapolacija prema prošlim ponašanjima u ovom slučaju (kad/ako taj dio API-a bude onemogućen) može dovesti do značajnih odstupanja od stvarnog stanja. Naravno, mi to tada nećemo moći znati pa bi ova ekstenzija svejedno mogla izgubiti smisao ako ostane samo na mogućnosti aproksimacije.

Neće izgubiti smisao, jer će to biti paralelni način ocjenjivanja. Znači, kad YouTube onemogući API za dislajkove, za korisnike ekstenzije u osnovi će sve ostati isto, samo što se u osnovi neće u obzir uzimati ocjene opće populacije, nego samo ocjene korisnika ekstenzije. Meni je to dovoljno dobro, pogotovo zato jer je za pretpostaviti da je upravo korisnicima ove ekstenzija bitno slobodno ocjenjivanje, izražavanje njihova mišljenja preko ocjenjivanja. Zapravo bi to mogla biti i prednost čitave stvari, pod uvjetom da ipak ima dovoljno korisnika te ekstenzije.

 

ElektričnaOvca kaže...

edit: Skroz sam izvan svojih kompetencija po pitanju ovoga, no jel moguće napraviti ekstenziju koja je praktično paralelni sustav ocjenjivanja? Npr. odeš na youtube i negdje u browseru imaš dodatak za glasanje pojedinačnog videa koji je trenutno aktivan. Naravno, u tom bi slučaju mogao vidjeti glasove samo onih koji imaju tu ekstenziju, no tako nešto bi moglo vrlo brzo postati popularno.

Naravno da je moguće. Kad YouTube API prestane davati broj dislajkova, ova će ekstenzija za nove videe biti upravo to - paralelni sustav ocjenjivanja! Iliti ratio (omjer lajkova i dislajkova) dolazit će isključivo od korisnika ekstenzije, a prikazani broj dislajkova bit će prilagođen broju lajkova koje YouTube prikaže ili vrati.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 13:58 (mbaksa).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice