Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za smeće

poruka: 12
|
čitano: 30.766
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za smeće".
15 godina
offline
Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za smeće

Sutra instrukcije za upaliti računalo.

Spoiler: pritisnuti tipku. I pustiti.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za smeće

istina je da recuva (ma svi takvi alati) pronađe svašta no iskustvo mi je takvo da je sve to neupotrebljivo (a probah preko nekoliko puta). jednom kad se obriše iz kante protiv (za!) smeća, papala maca. datoteke su tu no windowsi premrljaju zaglavlje i bez opake (programerske) intervencije (a i onda) je sve uzalud. niš se ne da otvoriti (u officeu, photoshopu, acrobatu ...). najbolje je paziti što se baca u smeće i - posebno - kad se kanta prazni. dok je još u smeću, nema frke (desna tipka miša > restore vrati u izvornu mapu - NE na desktop). dakle (kao i sa zaštitom od žetve internetski posijanih virusa), pamet u glavu i ne biti lak na okidaču. oprez možda i jest majka mudrosti ali da je stvarno oprezna, ne bi postala majka. 

 

savjetujem pokus: nažvrljajte štogod u wordu (može se ubaciti i ilustracija). spremite to i kao pdf. otvorite taj pdf u photoshopu, proprčkajte (npr. veličina) pa spremite. sve u istu mapu. bacite mapu u smeće i ispraznite ga. pokušajte s recuvom i došapnite ishod. držim figusine. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 11:18 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za sme
Meni je Disk Drill pronašao obrisane slike s kartice koju koristim za DSLR. Skroz upotrebljive.

Ono, prije godinu dana sam pokrenulo Drill na HDDu za skladište. Pronašao je videe iz 2015., skroz upotrebljive.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 12:05 (silvio3105).
15 godina
offline
Re: Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za sme
silvio3105 kaže...
Meni je Disk Drill pronašao obrisane slike s kartice koju koristim za DSLR. Skroz upotrebljive.

Ono, prije godinu dana sam pokrenulo Drill na HDDu za skladište. Pronašao je videe iz 2015., skroz upotrebljive.

 je, ali recuva je jabba a disk drill košta li ga, mamumu. još uvijek mislim kako (ni u čemu, zapravo) ništa ne može zamijeniti preventivu i "pamet u glavu". i to je isto badavetina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 12:14 (Ajar).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za sme
Nezz, mene je koštao null kuna
15 godina
offline
Re: Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za sme
Jednom prooglašene datoteke izbrisanim nijedan program nećr vratiti 100% zato sto druge datoteke ih vjerovatno pregaze djelomicno. Sve je vise manje sreca. Kotistite windows recycle bin. Sve ostalo je baba vaga
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za sme
Imam naviku Shift + Del i automatski enter.
Tak brišem sve fajlove već zadnjih 8-9 godina.
Svi bitni fajlovi su mi na OneDriveu pa mi ih nije problem vratiti.
8 godina
offline
Re: Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za sme
Prvo ucitavanje windowsa, kvacica na direct delete, kakva kanta.....

Poslije yeb.... Nema kajanja, tako i poslije brisanja :)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za smeće

https://www.easeus.com/ sam vratio 99% izbrisanog, bilo iz koša za smeće bilo s formatiranih diskova.

Na onih 1% bi bile poje*ane datoteke i bile bi "nečitljive" pc-u. Ali ostalih 99% bude kao da nisam nikad obrisao.

 

 

Jedini problem je ako je disk u pitanju što vam treba još 1 disk identičnog kapaciteta.

Također u MUP-u su frendu s uništene microsd vratili podatke(dokazi su bili u pitanju) što mi je pomalo nevjerojatno jer je ipak ovo Balkan a ne Njemačka ili neka druga razvijenija država.

https://www.youtube.com/@balkan-e-sports-racing
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za sme
Nekad je active undelete rjesavao jako dobro, cak i s odavno prebrisanih particija, samo je spor i kompliciran
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za sme
Koliko frend guli zbog tih datoteka? 😆
13 godina
offline
Re: Kako vratiti izbrisane datoteke iz Koša za sme
silvio3105 kaže...
Koliko frend guli zbog tih datoteka? 😆

 Odgulio je tamo negdje 2014-15  Kaže od tada memorijske baca u vatru 

https://www.youtube.com/@balkan-e-sports-racing
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice