Kako je u vaše preduzeće?

poruka: 75
|
čitano: 16.311
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako je u vaše preduzeće?".
2 godine
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
Pancho2012 kaže...

Na kojem jeziku je ovaj naslov? Hrvatski bi trebalo pisati: Kako je u vašem poduzeću?

ti si svoje odvrmorio (Stole vs Balkan Boy)

 

kad baš hoćeš pisati pravilno, ne radimo svi u poduzeću, jer poduzeće je; https://hr.wikipedia.org/wiki/Poduze%C4%87e

 

radim u državnoj službi, božićnica 1500kn .. taman za za prasići i ćevapćići. (nešto mi je Tesna koža, a i vozi mi se Bela lađa)

 

 

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
10 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
Visak kaže...

Ako se citira Velo misto, jel to isto jugonostalgija? Jesu li fore iz Alan Forda jugonostalgija? Nisu jer je prijevod hrvatski, onda fore iz Velikog Bleka jesu?

 

Fore iz Alan Forda i Velikog Bleka nisu jugonostalgija jer ni jedno ni drugo nije jugoslavenski proizvod, nego je tada samo tiskano i prevođeno.

 

Za Velo misto - da, dobro pitanje. Moj osobni stav je da se radi o kontekstu koji još uvijek pripada zemlji u kojoj danas živimo pa to nije jugonostalgija. S druge strane, da smo iz Jugoslavije izašli kao zemlja koju se pogledom može obuhvatiti sa Sljemena, onda da, i to bi bila jugonostalgija...

 

Zašto mislim da je "u vaše preduzeće" jugonostalgija: takav izraz danas u ovoj zemlji nema konteksta, a rekao bih da se i ne preklapa najbolje s temom članka.

10 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
encoding kaže...

Neki dan, nakon obavijesti o tome da božićnice ove godine umjesto u cashu, dolaze kao bon u Sparu na 600kn, direktor me pozvao sa strane. Znam da sam pouzdan i vrijedan radnik, a i obzirom na staž u ovoj firmi (20 godina ove godine), nisam se bojao da mi sprema otkaz. Dapače, upravo zbog staža, nešto mi je zaigralo u trbuhu jer sam predosjetio da mi sprema nešto veliko. Tim više što imam istu plaću od 2014., znao sam da se nešto sprema, a odgađam priču o plaći još od početka 2020. kad sam odbijen zbog korone.

 

...

 

Ovo je tako dobro napisano da ne mogu vjerovati da je nastalo za ovaj forum!

Otkud je "citirano"?

 

Ako je izvorno napisano, onda svaka čast...

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
SveZauzeto kaže...

Fore iz Alan Forda i Velikog Bleka nisu jugonostalgija jer ni jedno ni drugo nije jugoslavenski proizvod, nego je tada samo tiskano i prevođeno.

 Onda je to italonostalgija? Je li slušanje Mozarta austrougarskonostalgija? Zašto bi uvažavanje kulturne reference bilo odmah priželjkivanje nekog državnog uređenja?

 

SveZauzeto kaže...

Zašto mislim da je "u vaše preduzeće" jugonostalgija: takav izraz danas u ovoj zemlji nema konteksta, a rekao bih da se i ne preklapa najbolje s temom članka.

 Vidi, neki kuže foru i ako nije hrvatskog porijekla, a neki se toliko opterećuju porijeklom da ne vide ništa drugo.

 

Radi se o legendarnoj frazi koja se često upotrebljava upravo u ovom kontekstu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
Visak kaže...

 Onda je to italonostalgija? Je li slušanje Mozarta austrougarskonostalgija? Zašto bi uvažavanje kulturne reference bilo odmah priželjkivanje nekog državnog uređenja?

 

 Vidi, neki kuže foru i ako nije hrvatskog porijekla, a neki se toliko opterećuju porijeklom da ne vide ništa drugo.

 

Radi se o legendarnoj frazi koja se često upotrebljava upravo u ovom kontekstu.

Oprostite, ali ovi argumenti su vrlo nategnuti.

Nostalgija je čežnja za nečim (nekom osobom, nekim mjestom) što smo proživjeli.

 

Ne vjerujem da danas ima značajan broj živih građana Hrvatske koji su živjeli na prostoru današnje države i istovremeno u nekadašnjoj Italiji, a još manje Austrougarskoj.

Tako da je usporedba u tom dijelu potpuno promašena.

 

Usudio bih se reći i da je dovođenje "Tesne kože" i Mozarta u isti kontekst, pomalo degutantno i ozbiljno ruši kredibilitet.

 

Što se "legendarne fraze" tiče, meni je tada, iako sam bio klinac, taj film (i svi njegovi nastavci) bio negledljiv. Da ne kažem da je netko drugi na ovom forumu morao navesti ime filma da bih ga se sjetio. Ali, to je moj ukus.

Tako da premisa o "legendarnom filmu" baš i ne stoji - dio građana SFRJ je cijenio taj film, a dobar dio nije. S obzirom na tadašnje kritike filma, prije bih rekao da se radi o kultnom filmu, nego legendarnom.

 

 

Ne slažem se da fraza dobro odgovara kontekstu jer se radilo o posve drugačijem gospodarskom sustavu - plaće, zapošljavanje, upravljanje poduzećima bilo je organizirano prema modelu planskog gospodarstva i radničkog samoupravljanja (nazivno, a u stvari je sve kontrolirala KP).

Konačno, tu su nove generacije koje nemaju pojma o "Tesnoj koži", a doista ne mislim da bi ih trebalo kulturno uzdizati na način da uz slušanje Mozarta trebaju gledati i rečeni film.

Tako da je jedina sličnost to što se i danas kaže poduzeće tj. preduzeće u Srbiji i BiH.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2021 0:56 (SveZauzeto).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
SveZauzeto kaže...

Oprostite, ali ovi argumenti su vrlo nategnuti.

Nostalgija je čežnja za nečim (nekom osobom, nekim mjestom) što smo proživjeli.

 Ne nužno. Može se biti nostalgičan i za neproživljenim. Recimo američki jug je nostalgičan za periodom prije građanskog rata.

 

SveZauzeto kaže...

Usudio bih se reći i da je dovođenje "Tesne kože" i Mozarta u isti kontekst, pomalo degutantno i ozbiljno ruši kredibilitet.

 Samo ako nisi u stanju shvatiti što je to usporedba i kako funkcionira. Ako opisujem boju ruže i kažem da je ista nijansa kao nacistička zastava to ne znači da ikoji element nacizma pripisujem ruži. Treba shvatiti opseg usporedbe, što u pravilu svakome dobronamjernom nije problem, ali se zlonamjerni često 'zabune' i povlače paralele koje nemaju veze kako bi sveli raspravu na ad hominem.

 

SveZauzeto kaže...

 

Što se "legendarne fraze" tiče, meni je tada, iako sam bio klinac, taj film (i svi njegovi nastavci) bio negledljiv. Da ne kažem da je netko drugi na ovom forumu morao navesti ime filma da bih ga se sjetio. Ali, to je moj ukus.

Tako da premisa o "legendarnom filmu" baš i ne stoji - dio građana SFRJ je cijenio taj film, a dobar dio nije. S obzirom na tadašnje kritike filma, prije bih rekao da se radi o kultnom filmu, nego legendarnom.

 Nitko nije govorio o legendarnom filmu, već o frazi. Film je žešći trash, ali fraza je legendarna.

 

SveZauzeto kaže...

Ne slažem se da fraza dobro odgovara kontekstu jer se radilo o posve drugačijem gospodarskom sustavu - plaće, zapošljavanje, upravljanje poduzećima bilo je organizirano prema modelu planskog gospodarstva i radničkog samoupravljanja (nazivno, a u stvari je sve kontrolirala KP).

Očito imaš problem s apstraktnim razmišljanjem, razdvajanjem značenja i prepoznavanjem obrazaca.

 

SveZauzeto kaže...

Konačno, tu su nove generacije koje nemaju pojma o "Tesnoj koži", a doista ne mislim da bi ih trebalo kulturno uzdizati na način da uz slušanje Mozarta trebaju gledati i rečeni film.

Tako da je jedina sličnost to što se i danas kaže poduzeće tj. preduzeće u Srbiji i BiH.

 A ti si neka kulturna policija koja će određivati koje fore će ljudi koristiti? Nije da itko ikoga tjera nešto gledati, a tko želi imati širu opću kulturu škicnut će bar malo.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Re: Kako je u vaše preduzeće?
DuxCro kaže...

Nema Božićnice. Direktoru treba za vilu i još koji automobil.

 

Božićnice, hrana, putni troškovi i još ponešto odlazi u neoporezivi dio prihoda, odnosno poslodavac s tim isplatama smanjuje prihode firme kako bi platio manji porez na dobit.

Kod takvih isplata dakle i radnik i poslodavac profitiraju, jer firma će morati i ovako i onako dati te novce - hoće li dati radnicima ili će dati državi, ovisi od poslodavca ali rekao bih da će svaki odlučiti dati radnicima i napraviti se kao veliki frajer (iako zapravo nema nikakvog drugog izbora).

Ako vam nije isplatio Božićinice moguće da jednostavno nije u budžetu. Postoje financijski limiti kod isplate tih sredstava po radniku - dakle ne može sebi isplatiti 30 božićnica.

 

 

 

ivanzu kaže...

Dobio 13-u plaću svake godine, ključ je ne raditi za HR firmu.

 

Pod napomenom - biti *zaposlen* u stranoj firmi, jer kada si freelancer (paušalac/dohodaš/direktor u vlastitoj firmi, ...) kao većina nas nećeš dobiti apsolutno ništa, niti od agencije niti od klijenta niti ikoga, nećeš dobiti niti pismo s čestitkom. Dobiti ćeš upravo ono što je definirano u ugovoru o suradnji.

 

 

 

Lijepi pozdrav

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2021 10:44 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
5 godina
offline
Kako je u vaše preduzeće?

SveZauzeto OC svježe pečen ekskluzivno za ovaj forum, začinjen s malo stvaralačke slobode

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
SveZauzeto kaže...

...bio je neki film iz osamdesetih gdje su tako nešto rekli - točan izraz bio je u jednom drugom napisu među komentarima. Meni srpske komedije nisu bile jako zabavne pa ih se ne sjećam

 

Lagana jugonostalgija, rekao bih.

 tebe majstore jebe ovo istaknuto, pa onda zajebanciju na foru koja se desetljećima koristila u cijeloj jugi, pa tako i kod nas, a glasi - ne cveta cveće nit u naše preduzeće, ne vidiš kao zajebanciju, nego kao jugonostalgiju

do tebe je kolega, ne do drugih

10 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
Visak kaže...Ne nužno. Može se biti nostalgičan i za neproživljenim. Recimo američki jug je nostalgičan za periodom prije građanskog rata.

 

 Samo ako nisi u stanju shvatiti što je to usporedba i kako funkcionira. Ako opisujem boju ruže i kažem da je ista nijansa kao nacistička zastava to ne znači da ikoji element nacizma pripisujem ruži. Treba shvatiti opseg usporedbe, što u pravilu svakome dobronamjernom nije problem, ali se zlonamjerni često 'zabune' i povlače paralele koje nemaju veze kako bi sveli raspravu na ad hominem.

 

 Nitko nije govorio o legendarnom filmu, već o frazi. Film je žešći trash, ali fraza je legendarna.

 

Očito imaš problem s apstraktnim razmišljanjem, razdvajanjem značenja i prepoznavanjem obrazaca.

 

 A ti si neka kulturna policija koja će određivati koje fore će ljudi koristiti? Nije da itko ikoga tjera nešto gledati, a tko želi imati širu opću kulturu škicnut će bar malo.

 

 

Koliko vidim sad ste od argumenata prešli na "očito" i "ti si ovakav, ti si onakav" tj. ad hominem.

 

Ja se na ovom mjestu isključujem, hvala na dosadašnjoj raspravi.

15 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
SveZauzeto kaže...
Ne slažem se da fraza dobro odgovara kontekstu jer se radilo o posve drugačijem gospodarskom sustavu - plaće, zapošljavanje, upravljanje poduzećima bilo je organizirano prema modelu planskog gospodarstva i radničkog samoupravljanja (nazivno, a u stvari je sve kontrolirala KP).

Konačno, tu su nove generacije koje nemaju pojma o "Tesnoj koži", a doista ne mislim da bi ih trebalo kulturno uzdizati na način da uz slušanje Mozarta trebaju gledati i rečeni film.

Tako da je jedina sličnost to što se i danas kaže poduzeće tj. preduzeće u Srbiji i BiH.

 Je li "gde je pečat" radničko-niška nostalgija, novo-popularna trendovska veliko-srpska agresija, dokaz da i u našoj mlađariji čuče niški četnici, slavljenje Miloševića, pokazatelj da hrvatski bitak kuca za Vučića, a ne za prosvjednike protiv Rio Tinta?

 

Gde je pečat, eto na što je spalo tisućljetno Hrvatsko pisano stvaralaštvo, neprekinuto klesano u srdašca bitka pravohrvatske djece još od crkve presvete Sv. Lucije sa mog otoka. Da su bar tvorci glagoljice znali da će im se cvijet mladosti šaliti sa nekakvim frazetina iza Niškog sandžaka, iz utrobe velikosrbskog agresora. O kad bi Ćiril i Metod, znali da će im se ostavština tako srozati, ne bi nikada stvorili temelj Hrvatske pismenosti, ne bi se nikad usudili pravoglagoljati, niti bi rječ Hrvata donjeli iz kolijevke hrvatstva - Soluna, Grčka.

 

(I tako mi pravohrvatsko-nostalgično i dalje pišemo glagoljicom, i slavimo naše očeve pismenosti, iz Θεσσαλονίκη, Ελλάδα)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
SveZauzeto kaže...

 

Koliko vidim sad ste od argumenata prešli na "očito" i "ti si ovakav, ti si onakav" tj. ad hominem.

 

Ja se na ovom mjestu isključujem, hvala na dosadašnjoj raspravi.

Ovo i je predmet iskuljučivo subjektivnog pristupa. Tj., shvaćanja upotrebe stare fraze koju brdo ljudi koristi u svom govoru u ovakvom članku (gdje realno jako dobro paše).

Ako ne shvaćaš foru, tvoj problem.

10 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
picajzla0707 kaže...
SveZauzeto kaže...

...bio je neki film iz osamdesetih gdje su tako nešto rekli - točan izraz bio je u jednom drugom napisu među komentarima. Meni srpske komedije nisu bile jako zabavne pa ih se ne sjećam

 

Lagana jugonostalgija, rekao bih.

 tebe majstore jebe ovo istaknuto, pa onda zajebanciju na foru koja se desetljećima koristila u cijeloj jugi, pa tako i kod nas, a glasi - ne cveta cveće nit u naše preduzeće, ne vidiš kao zajebanciju, nego kao jugonostalgiju

do tebe je kolega, ne do drugih

 

Doista, u krugovima mojih prijatelja i poznanika taj izraz nisam čuo gotovo nikad. Kažem, "gotovo", jer čini mi se da sam ga čuo 2-3 puta u 20-ak godina. Prema tome, meni se on ne kvalificira kao legendaran. Nešto češće sam čuo da se govori o "Tesnoj koži", iako je film kulturni šund (i u doba izlaska ga je filmska kritika proglasila šundom, ako me sjećanje ne vara).

 

S druge strane, u vašim krugovima, dalo bi se iščitati, taj izraz je često korišten i totalna zajebancija.

 

Krugovi nam nisu isti - je li netko od nas zbog toga psihopat ili, u najmanju ruku, manje vrijedan član društva?

 

I jedan subjektivan dojam, mislim da mlađi (od 40?) velikom većinom uopće ne znaju na što se naslovom aludira te, kod onih s gramatičkim OKP-om, on izaziva mrštenje radi gramatičkih neispravnosti.

 

Tako da pitam tko je ciljana publika naslova?

Rekao bih da su to starije osobe, koje se sjećaju kulturne scene u SFRJ i čiji smisao za humor cijeni fore iz tog filma. (Ovo nije kritizika ukusa!)

 

Svima ostalima taj naslov ne predstavlja ništa - to je kao kad u društvu ispališ vic koji nitko ne razumije. Poslije ga možeš objašnjavati koliko hoćeš, ali tim ljudima nikad neće biti smiješan.

14 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?

Očito si u manjini, jer večina ostalih je shvatila zjebanciju iz naslova.

10 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
wyks kaže...

 Je li "gde je pečat" radničko-niška nostalgija, novo-popularna trendovska veliko-srpska agresija, dokaz da i u našoj mlađariji čuče niški četnici, slavljenje Miloševića, pokazatelj da hrvatski bitak kuca za Vučića, a ne za prosvjednike protiv Rio Tinta?

 

Gde je pečat, eto na što je spalo tisućljetno Hrvatsko pisano stvaralaštvo, neprekinuto klesano u srdašca bitka pravohrvatske djece još od crkve presvete Sv. Lucije sa mog otoka. Da su bar tvorci glagoljice znali da će im se cvijet mladosti šaliti sa nekakvim frazetina iza Niškog sandžaka, iz utrobe velikosrbskog agresora. O kad bi Ćiril i Metod, znali da će im se ostavština tako srozati, ne bi nikada stvorili temelj Hrvatske pismenosti, ne bi se nikad usudili pravoglagoljati, niti bi rječ Hrvata donjeli iz kolijevke hrvatstva - Soluna, Grčka.

 

(I tako mi pravohrvatsko-nostalgično i dalje pišemo glagoljicom, i slavimo naše očeve pismenosti, iz Θεσσαλονίκη, Ελλάδα)

Posramljeno moram priznati da nemam pojma što je to "gdje je pečat"?

 

A ostatak aludiranja na Tuđmanove fantazije i govore o hrvatstvu ne budi mi nikakve emocije - ako sam ja bio meta, promašili ste.

 

Zazirem od obje krajnosti. Niti treba ići u nacionalističko pročišćavanje jezika, kulture, itd., niti treba (iz lijenosti i pomodarstva?) zanemariti nacionalni aspekt istih pa onda miješati jezik s engleskim, srpskim, njemačkim, turskim i bilo kojim drugim jezikom.

 

No, eto, opet smo se umjesto civilizirane rasprave našli na ad hominem razini pa se moram opravdavati da nisam fašist ili što?!

10 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
forumaš kaže...

Očito si u manjini, jer večina ostalih je shvatila zjebanciju iz naslova.

 

Očito?

Zar opet?

14 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2021 14:18 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
SveZauzeto kaže...
Posramljeno moram priznati da nemam pojma što je to "gdje je pečat"?

 

A ostatak aludiranja na Tuđmanove fantazije i govore o hrvatstvu ne budi mi nikakve emocije - ako sam ja bio meta, promašili ste.

 Čovjek koji ne zna što je brokula ulijeće na simpozij o brokuli i dere se na goste.

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
SveZauzeto kaže...
forumaš kaže...

Očito si u manjini, jer večina ostalih je shvatila zjebanciju iz naslova.

 

Očito?

Zar opet?

 A gle ako je od cijelog foruma samo tebi fora "glupa" i neprimjerena onda si vjerojatno ti taj koji inače u društvu priča viceve koje nitko ne razumije. 

10 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
wyks kaže...
SveZauzeto kaže...
Posramljeno moram priznati da nemam pojma što je to "gdje je pečat"?

 

A ostatak aludiranja na Tuđmanove fantazije i govore o hrvatstvu ne budi mi nikakve emocije - ako sam ja bio meta, promašili ste.

 Čovjek koji ne zna što je brokula ulijeće na simpozij o brokuli i dere se na goste.

 

 

 

Zavidna hrpa besmislica!

 

Moderator me slobodno može blokirati zbog ove izjave...

16 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
SveZauzeto kaže...
picajzla0707 kaže...
SveZauzeto kaže...

...bio je neki film iz osamdesetih gdje su tako nešto rekli - točan izraz bio je u jednom drugom napisu među komentarima. Meni srpske komedije nisu bile jako zabavne pa ih se ne sjećam

 

Lagana jugonostalgija, rekao bih.

 tebe majstore jebe ovo istaknuto, pa onda zajebanciju na foru koja se desetljećima koristila u cijeloj jugi, pa tako i kod nas, a glasi - ne cveta cveće nit u naše preduzeće, ne vidiš kao zajebanciju, nego kao jugonostalgiju

do tebe je kolega, ne do drugih

 

Doista, u krugovima mojih prijatelja i poznanika taj izraz nisam čuo gotovo nikad. Kažem, "gotovo", jer čini mi se da sam ga čuo 2-3 puta u 20-ak godina. Prema tome, meni se on ne kvalificira kao legendaran. Nešto češće sam čuo da se govori o "Tesnoj koži", iako je film kulturni šund (i u doba izlaska ga je filmska kritika proglasila šundom, ako me sjećanje ne vara).

 

S druge strane, u vašim krugovima, dalo bi se iščitati, taj izraz je često korišten i totalna zajebancija.

 

Krugovi nam nisu isti - je li netko od nas zbog toga psihopat ili, u najmanju ruku, manje vrijedan član društva?

 

I jedan subjektivan dojam, mislim da mlađi (od 40?) velikom većinom uopće ne znaju na što se naslovom aludira te, kod onih s gramatičkim OKP-om, on izaziva mrštenje radi gramatičkih neispravnosti.

 

Tako da pitam tko je ciljana publika naslova?

Rekao bih da su to starije osobe, koje se sjećaju kulturne scene u SFRJ i čiji smisao za humor cijeni fore iz tog filma. (Ovo nije kritizika ukusa!)

 

Svima ostalima taj naslov ne predstavlja ništa - to je kao kad u društvu ispališ vic koji nitko ne razumije. Poslije ga možeš objašnjavati koliko hoćeš, ali tim ljudima nikad neće biti smiješan.

To što krugovi nisu isti ne znači da po defaultu možeš uletiti i odmah krenuti s takvim komentarima.

Jednostavno je pitati, tad bude jasnije. Napad samo izaziva kontrareakcije.

10 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
darkborg kaže...

 A gle ako je od cijelog foruma samo tebi fora "glupa" i neprimjerena onda si vjerojatno ti taj koji inače u društvu priča viceve koje nitko ne razumije. 

S jedne strane, nisam rekao da je glupa i neprimjerena, nego sam mislio da je promašena.

 

S druge strane, priznajem: sudeći po broju reakcija na forumu, krivo sam procijenio veličinu ciljane publike. Moja pogreška!

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2021 14:48 (SveZauzeto).
10 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
Old Iggy kaže...

To što krugovi nisu isti ne znači da po defaultu možeš uletiti i odmah krenuti s takvim komentarima.

Jednostavno je pitati, tad bude jasnije. Napad samo izaziva kontrareakcije.

Zašto mi se imputira da napadam nekoga?

 

Napisao sam u reakciji na objavu (vjerojatno trollovu) da je to pomalo jugonostalgija. I tome dodao da to pišem neutralno - bez konotacija.

 

Onda su krenuli napadi osoba kojima je naslov bio duhovit i koje su u mojem napisu vidjele valjda neki fašizam.

Pokušao sam argumentirati stavove, priznao sam da imam rupe u procjenama koja je veličina pojedinih krugova i to je sve.

 

Nisam imao osjećaj da napadam nekoga i nešto - slobodno me ispravite ako nije tako bilo, želio bih popraviti svoje izražavanje.

16 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
SveZauzeto kaže...
Old Iggy kaže...

To što krugovi nisu isti ne znači da po defaultu možeš uletiti i odmah krenuti s takvim komentarima.

Jednostavno je pitati, tad bude jasnije. Napad samo izaziva kontrareakcije.

Zašto mi se imputira da napadam nekoga?

 

Napisao sam u reakciji na objavu (vjerojatno trollovu) da je to pomalo jugonostalgija.

Hm?

12 godina
offline
Kako je u vaše preduzeće?

Otišla tema u....

On toppic ..pod bor 1500 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako je u vaše preduzeće?

Prosle godine 3.5k , ove cemo vidjet kroz par dana 👋

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?

Evo danas dosla platna lista znaci(bozicnica u visini bruto place 3500E+30% jos bonusa+supruga je dobila isto tako u lovi(radimo u istoj firmi) i jos Z flip 3 5G. Radimo i zivimo  u Austriji.

http://www.downloadmoreram.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2021 17:45 (SPLICO212).
11 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
SveZauzeto kaže...
Old Iggy kaže...

To što krugovi nisu isti ne znači da po defaultu možeš uletiti i odmah krenuti s takvim komentarima.

Jednostavno je pitati, tad bude jasnije. Napad samo izaziva kontrareakcije.

Zašto mi se imputira da napadam nekoga?

 

Napisao sam u reakciji na objavu (vjerojatno trollovu) da je to pomalo jugonostalgija. I tome dodao da to pišem neutralno - bez konotacija.

 

Onda su krenuli napadi osoba kojima je naslov bio duhovit i koje su u mojem napisu vidjele valjda neki fašizam.

Pokušao sam argumentirati stavove, priznao sam da imam rupe u procjenama koja je veličina pojedinih krugova i to je sve.

 

Nisam imao osjećaj da napadam nekoga i nešto - slobodno me ispravite ako nije tako bilo, želio bih popraviti svoje izražavanje.

 Ćuti, Pantiću 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
encoding kaže...

 

"A ako budeš tako dobro radio i iduće godine, kao dosad, možda ću dogodine sebi moći kupiti novi Range Rover"

 ajmo još trojica TU red je da kolega dogura do stotke.

 

a gazda je mogao iz gepeka izvaditi barem romobil za kolegu encodinga. 

 

DuxCro kaže...

Hrvatske firme nisu sve iste, ali uvijek sam davao sve od sebe za poslodavca, i uvijek za to dobio frišku figu. Prvi posao mi je bio u jednoj međunarodnoj tvrtki. I onako mlad trudio sam se i zalagao. Stalno razmišljao kako poboljšat proizvodnju. I tako mi poslovođa jedan dan kaže da se javim u halu za sastanke. Tamo inženjeri, strani suradnici i još neki zaposlenici. Kažu oni meni "prihvatili smo vaša 2 prijedloga koji će poboljšati proizvodnju." I daju mi za jedan prijedlog 10 Eura, a za drugi mi daju privjesak za ključeve. I nedugo nakon toga dali mi otkaz jer su vidjeli da više ne želim pravit budalu od sebe i radit posao za koji su inženjeri plaćeni.

Velikom broju HR poslodavaca još nikako ne ide u glavu da je zadovoljan radnik dobar radnik. Ako ja vidim da od mog truda i zalaganja vaša tvrtka napreduje, a mene se tretira unatoč tome kao zadnje smeće, e onda mi se živo hebe i za tebe kao vlasnika tvrtke i za tvoju tvrtku i familiju.  Ako postoji još neki poslodavac kojem nije jasno zašto je nekoliko stotina tisuća radno sposobnih ljudi napustilo Hrvatistan.

Ček da postaneš poslodavac, da vidiš kako ćeš brzo promijeniti mišljenje i razmišljanje.

Vjeruj mi da ima podjednako (postotaka) idiota na jednoj i drugoj strani, uostalom sve to dolazi iz iste mase.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
SveZauzeto kaže...
Visak kaže...

Ako se citira Velo misto, jel to isto jugonostalgija? Jesu li fore iz Alan Forda jugonostalgija? Nisu jer je prijevod hrvatski, onda fore iz Velikog Bleka jesu?

 

Fore iz Alan Forda i Velikog Bleka nisu jugonostalgija jer ni jedno ni drugo nije jugoslavenski proizvod, nego je tada samo tiskano i prevođeno.

Alan Ford uveliko čini i fenomenalni prijevod Nenada Brixya, tako da je i on barem 1/3 jugo proizvod. 

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
DuxCro kaže...

Nema Božićnice. Direktoru treba za vilu i još koji automobil.

 

Božićnice, hrana, putni troškovi i još ponešto odlazi u neoporezivi dio prihoda, odnosno poslodavac s tim isplatama smanjuje prihode firme kako bi platio manji porez na dobit.

Kod takvih isplata dakle i radnik i poslodavac profitiraju, jer firma će morati i ovako i onako dati te novce - hoće li dati radnicima ili će dati državi, ovisi od poslodavca ali rekao bih da će svaki odlučiti dati radnicima i napraviti se kao veliki frajer (iako zapravo nema nikakvog drugog izbora).

Ako vam nije isplatio Božićinice moguće da jednostavno nije u budžetu. Postoje financijski limiti kod isplate tih sredstava po radniku - dakle ne može sebi isplatiti 30 božićnica.

Kolega iz ovoga se stjeće dojam da je poslodavcu svejedno hoće li isplatiti te novce djelatnicima ili državi, što nije točno. Točno je da taj iznos koji je godišnje limitiran i ne može biti ne znam koliki, umanjuje prihode pa sam tim i poreznu prijavu na dohodak / dobit, ali to ne znači da umanjuje porezno riješenje za isti taj iznos u omjeru 1:1.

 

Recimo da poslodavac isplati 5000kn bonusa/božičnice djelatniku, a s druge strane ima 100.000 kuna čistog prihoda na koje plaća porez po stopi od 10%. Bez božičnice bi platio 10.000kn poreza, a sa njom će platiti 9.500kn poreza, s druge strane je isplatio djelatniku 5.000kn pa je to ukupno s porezom 14.500kn. Pa ti sad vidi što je poslodavcu isplativije.

 

Ovo je odlična opcija za izvući čistu lovu iz firme, ali jedino ako poslodavac isplaćuje djelatnicima koji mu potom vraćaju novce i za nagradu zadrže 2-3%. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2021 22:22 (mzopg).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice