Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i

poruka: 33
|
čitano: 14.923
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i".
16 godina
offline
Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i

Ma kak dane, i preko svega još gasmasku. Kirurška maska štiti koliko štiti ako se dobro namjesti. Zato ima nabore, gumice, i metal za prilagodbu obliku lica. Ovo dalje su *zdarije.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i

našli marketinški lešinari nove "dodatke" za prodavanje muda pod bubrege. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i

Za koju drzavu je ovaj clanak?

Svi koji znam u Hrvatskoj nose jednu te istu zelenu kirursku maske vec zadnjih 3-4 mjeseca (moja je mislim od travnja u upotrebi).

Izuzetak su oni koji su je izgubili, ili ako zele neke "modne" maske sa nekim uzorcima, onda kupe tekstilnu. I opet je nose mjesecima.

 

Maske mjenjaju redovito samo oni koji ih dobiju dzabe kao medicinsko osoblje i politicari koji redovito dobiju zalihu maski.

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
Ja svoju ispirem alkoholom, brzo se osuši i ne smrdi toliko.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
mGT kaže...
Ja svoju ispirem alkoholom, brzo se osuši i ne smrdi toliko.

 Ja isperem i masku i grlo alkoholom, par puta. Sto je sigurno, sigurno je.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
ludizao kaže...
texas.bug kaže...

Svi koji znam u Hrvatskoj nose jednu te istu zelenu kirursku maske vec zadnjih 3-4 mjeseca (moja je mislim od travnja u upotrebi).

Izuzetak su oni koji su je izgubili, ili ako zele neke "modne" maske sa nekim uzorcima, onda kupe tekstilnu. I opet je nose mjesecima.

 

Nije problem što ju nose mjesecima nego peru li ih nakon svake uporabe (ako se kirurške uopće mogu oprati)? Ja svoje platnene kuham u deterdžentu.

Mislim da se kirurske maske ne mogu prati.

I tako je nosim samo zato jer moram, bez nje cu zavrsit na policiji.

https://www.24sata.hr/news/zagreb-muskarac-usao-u-vlak-s-djetetom-ali-nije-htio-staviti-masku-policija-ga-je-izbacila-702375

Vrtim po dzepovima 2 komada od pocetka epidemije, vec su se malo ofucale da se ne zna ni sto je gore ni sto je dolje, ali gumice jos drze, a ako nos ispadne na to nitko ne prigovara. Bez problema s njima uđem u svaku trgovinu i ustanovu koja zahtjeva masku. Isto rade svi koji poznam, tko bi stalno kupovao nove maske, koje ne stite nositelja od zaraze.

 

U tome se vidi apsurdnost situacije. Ako nemas masku dođe policija po tebe. Ako istu masku nosis mjesecima onda si velepostovani građanin koji s njom ima pristup svuda i postuje sve odredbe

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i

Krenuo sam da usavršim jednu masku i odustao jer sam se u poboljšanoj verziji gušio još više.

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i

ali ne vjerujes kad cujes koliko ljudi to radi, a svi se prave kakti fini

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
4 0 hvala 0
Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i

 

Navučeš majicu preko nosa i to je to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Navučeš majicu preko nosa i to je to.

  Karolina Vidović je koristila šal i sabor je postao paraliziran od straha. U Francuskoj je i dalje zabranjeno korištenje vela muslimankama. Dakle, dizajn je bitniji od svega, samo maska, makar od bilo čega.

16 godina
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
Pripremaju nas lagano za jesen, dresura s maskama.
I kad sam cuo da epidemiolozi govore kako je OK i rucno sasivena platnena maska iz kucne radinosti to mi je potvrdilo besmislenost svih tih kvazi mjera. Da te razne maske stite ne bi ekipa u skafanderima uzimala uzorke.
I taj nonsens s podrapanim maskama iz dzepova sto ih vadimo pred ducanima, ljudi se gledaju i smiju jedni drugima jer su svjesni besmislenosti, ali svi se boje pendrecenja.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i

Pet stoljeća prošlo, a mi se i dalje j*bemo sa maskama, lazaretima i praznovjerjem. Na jesen će još preporučiti stavljanje jakih začina/aromatskih trava u maske, jer to tjera zločeste viruse. Onima koji ne uzmu 'čudesno' cijepivo će nacrtati križ na vratima, a zločeste mačke/šišmiše će trebati potpuno istrijebiti.

 

Umjesto da se bavimo jačanjem/unaprijeđenjem ljudskog imuniteta, mi smo još na razini Srednjeg vijeka i to onog mračnog dijela.

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i

Ma maske su zakon!

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
memulica kaže...

Pet stoljeća prošlo, a mi se i dalje j*bemo sa maskama, lazaretima i praznovjerjem. Na jesen će još preporučiti stavljanje jakih začina/aromatskih trava u maske, jer to tjera zločeste viruse. Onima koji ne uzmu 'čudesno' cijepivo će nacrtati križ na vratima, a zločeste mačke/šišmiše će trebati potpuno istrijebiti.

 

Umjesto da se bavimo jačanjem/unaprijeđenjem ljudskog imuniteta, mi smo još na razini Srednjeg vijeka i to onog mračnog dijela.

 

 

 

 Zar nisu do par mjeseci unatrag one osobe koje su negirali koronu i/ili govorili da nam ne trebaju maske i sve sto ide uz to nazivali "ravnozemljasima" iz razloga sto su takvi smatrali da je korona vise manje bezopasna ili jednostavno lazirana, a danas pojedini (s naglaskom na pojedini) krugovi nazivaju ove sto nose maske "praznovjernim", "poslusnim potrckima" i sl. wtf? S druge strane, ove druge "pojedine" skupine su i dalje stava da je korona ipak potencionalno opasna u odredenim okolnostima i pogotovo za odredenu skupinu ljudi, a takvi su inace uvijek na strani znanosti.

 

Ja kada pogledam par videa na netu (npr. Youtube) od onih koji sada objavljuju videa (i komentare ispod tih videa) koja govore kako su maske besmislene, kako korona nije nista strasno, namjerno izazavana/prosirena ili cak izmiisljena u potpunosti zbog nekog viseg cilja (politika, novi svjetski poredak i sto sve ne), vidim da su to isti oni ljudi koji objavljuju da (ukratko):

 

1. Cjepiva uzrokuju autizam

2. Meso nam nije potrebno (lazi o mesu itd), da je dovoljno da budemo vegetarijanci/vegani, meso zagaduje planetu itd.

3. Bilo sto bezicno da steti svima nama (nebitne su frekvencije, vrste zracenja itd).

4. Naposlijetku kako zemlja nije okrugla/sfera vec da je ravna odnosno kako ima hrpu dokaza da je ravna i sl.

5. Itd itd....

 

Primjer jednog takvog kanala (a naci ces ih hrpu takvih i na drugim jezicima):

https://www.youtube.com/channel/UC5qfPgqDiAWEtUlFjPIWTlw/videos

 

 

Dovoljno je samo otvoriti kanal, scrollat do kraja da se svi thumbnailovi ucitaju (neki imaju YT kanal i 10-tak godina) i samo CTRL + F i upisati kljucne rijeci tipa: "5g", "vakcina/cjepivo", "meso/meat".... takoder isto ponoviti i na ostalim stranim kanalima i dode se do prakticki istog zakljucka (ukljucujuci i komentare ispod svih tih videa na YT-u i novinskim clancima).

 

Dakle, vecina ljudi koja negira ili umanjuje "moc korone", da maske apsolutno nista ne pomazu su upravo ista ona skupina ljudi koja je povezana s kojekakvim teorijama zavjera, kojekakvim pseudoznanostima itd. tako da ta tvoja konstatacija kako su svi oni iz druge skupine "bojazljivijih", "poslusnijih", "opreznijih" automatski isto tako i "praznovjerni" ili sto vec ne drzi apsolutno nikakvu vodu.

 

BTW ovom mojom jednostavnom metodom (uz nesto volje, truda i vremana) ces naci uzorke od tisuce i tisuce ljudi, samo je znanje odnosno neznanje odredenih stranih jezika prepreka za uvid u sto "siru sliku" (HR, ENG, DE je mislim dovoljan uzorak)......

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 4:24 (lovac82).
10 godina
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
ludizao kaže...

Nije problem što ju nose mjesecima nego peru li ih nakon svake uporabe (ako se kirurške uopće mogu oprati)? Ja svoje platnene kuham u deterdžentu.

 A zakaj se nebi mogle prati?

Sve maske(i one s filterom) se mogu oprati. To što ih oni zovu "jednokratne" ne znači da se ne smiju oprati i više puta koristiti(i zavoji i gaze su jednokratne pa ih opereš, popeglaš da izravnaš i možeš opet koristi). Da se maske raspadnu u vodi onda bi se raspale i dok pljuckaš po njima. Jednokratne opereš pod pipom sapunom i vodom ko da pereš ruke i ostaviš da se suše. Ili poslije korištenja ako ne treba pranje ostaviš 2-3 dana negdje na štriku da virusi pokrepuckaju i koristiš ponovno.

Platnene se peru normalno u mašini sa ostalom robom, nema potrebe ih posebno iskuhavati, možeš ali nema potrebe. Neki drame da virus preživi na 60°C. Može, ali sat vremena. Ciklus pranja traje dulje, isto tako dok se posuši prođe vrijeme i čak i oni virusi koji su slučajno ostali će riknut.

Maske sa filterom se peru ručno, pazeći da se ne probuši filter. 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
ddarknessfairyy kaže...

 A zakaj se nebi mogle prati?

Sve maske(i one s filterom) se mogu oprati. To što ih oni zovu "jednokratne" ne znači da se ne smiju oprati i više puta koristiti(i zavoji i gaze su jednokratne pa ih opereš, popeglaš da izravnaš i možeš opet koristi). Da se maske raspadnu u vodi onda bi se raspale i dok pljuckaš po njima. Jednokratne opereš pod pipom sapunom i vodom ko da pereš ruke i ostaviš da se suše. Ili poslije korištenja ako ne treba pranje ostaviš 2-3 dana negdje na štriku da virusi pokrepuckaju i koristiš ponovno.

Platnene se peru normalno u mašini sa ostalom robom, nema potrebe ih posebno iskuhavati, možeš ali nema potrebe. Neki drame da virus preživi na 60°C. Može, ali sat vremena. Ciklus pranja traje dulje, isto tako dok se posuši prođe vrijeme i čak i oni virusi koji su slučajno ostali će riknut.

Maske sa filterom se peru ručno, pazeći da se ne probuši filter. 

 

 tak je, jednako kao i s gumicama i rupčekima. ja perem i sapun prije pranja ruku. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
lovac82 kaže...
memulica kaže...

Pet stoljeća prošlo, a mi se i dalje j*bemo sa maskama, lazaretima i praznovjerjem. Na jesen će još preporučiti stavljanje jakih začina/aromatskih trava u maske, jer to tjera zločeste viruse. Onima koji ne uzmu 'čudesno' cijepivo će nacrtati križ na vratima, a zločeste mačke/šišmiše će trebati potpuno istrijebiti.

 

Umjesto da se bavimo jačanjem/unaprijeđenjem ljudskog imuniteta, mi smo još na razini Srednjeg vijeka i to onog mračnog dijela.

 

 

 


1. Cjepiva uzrokuju autizam

2. Meso nam nije potrebno (lazi o mesu itd), da je dovoljno da budemo vegetarijanci/vegani, meso zagaduje planetu itd.

3. Bilo sto bezicno da steti svima nama (nebitne su frekvencije, vrste zracenja itd).

4. Naposlijetku kako zemlja nije okrugla/sfera vec da je ravna odnosno kako ima hrpu dokaza da je ravna i sl.

5. Itd itd....

Citiraš moj članak i onda pišeš nekakve nebuloze o 5G, mesu, cjepivu, autizmu, bežičnoj mreži, ravnoj zemlji i sl. nepovezanim glupostima.

Nemaš pojma o čemu ja pišem, a još manje o čemu sam pišeš i samo se svađaš sam sa sobom.

 

Ako nemaš što pametno napisati na račun mog posta, onda me slobodno zaobilazi.

 

Hvala

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
5 godina
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
Zar nije cilj što prije doći u Kraljevstvo Nebesko...znači maske nose samo oni koji znaju da je na kraju mrak i stoga žele što više biti pod svjetlom pozornice života...tu dolazimo do zaključka da su ovi prvi FARIZEJI
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
Bila je jedna studija, doduse na malom broju ljudi gdje su testirali razlicite maske na zarazenim ljudima. Znaci vrlo bitna stvar, pricamo o potvrdjeno zarazenim ljudima. Tu se pokazalo da kada su kasljali, pricali i kihali kroz obicnu platnenu masku da je ta u toj studiji bila najucinkovitija u suzbijanju aerosola i da je najmanje virusa zavrsilo u petrijevom posudama koje su uvijek bile na istom razmaku od njih. Poanta da svi nose kakvu-takvu, makar i platnenu masku je da ovi asimptomaticni ne sire zarazu uokolo. Uzmimo na primjer Japan gdje se i prije covida na svakom koraku mogla kupiti maska. Ljudi koji su se prehladili bi kupili maske da ne sire zarazu uokolo. Isto i za slicne bolesti, dok za vrijeme povecane koncetracije peluda u zraku alergicni ljudi tamo nose maske da smanje kontakt s peludom.

Bilo je i pitanje zasto medicinsko osoblje ima skafandere i N95 i sl maske. Odgovor je vjerojatnost. Kolika je vjerojatnost da ce se osoba vulgaris A susresti s Covid pozitivnom osobom za vrijeme svog radnog vremena? Onda, kolika je vjerojatnost da ce se medicinska sestra, lijecnik i ostalo medicinsko osoblje susresti s covid pozitivnim osobama za vrijeme svojeg radnog vremena?

Inace sto se tice on topica, ovo je sve bzvz i u potpunosti se slazem da su ovo bespotrebne gluposti. Ili kupi N95, N100 i sl masku ili gasmasku ako se bojis zaraze, a ne ove poluproizvode.
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
Dosadni ste s maskama kao proljev.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
Može link? Jer sve studije u tom stilu su do sad rađene s bakterijama, koje u petrijevim zdjelicama možeš uzgajati na hranjivoj podlozi, a znatno su veće od virusa...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
neaktivan
offline
Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i

Po mojem mišljenju, trenutačno u suzbijanju pandemije imamo jedino ljudski faktor, pranje ruku, nošenje maski i distanciranje.

U kojoj mjeri je on učinkovit, pokazat će samo vrijeme, ali je to jedino što imamo za sada.

 

I ako je moji komfor narušen u javnom prijevozu ili dućanu time što moram nositi masku, spreman sam narušiti taj komfor jer mi pojam o ugroženosti starijih osoba, tlakaša, dijabetičara i onkoloških pacijenata

ne ulazi u kalkulaciju vlastitih sitno parcijalnih interesa.

 

I mislim da je pomak u raspravi, s toga trebaju li se nositi maske ili ne na diskusiju o učinkovitosti i priuštljivosti pojedinog modela maske, izuzetan napredak.

 
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitijom i

To je drugi par rukava, naša neučinkovita uporaba određenih predmeta ne bi trebala dovesti u pitanje djelotvornost toga predmeta po sebi.

 

Mišljenja sam da se sve bazira na vjerojatnosti i iluzorno je očekivati da postoji apsolutna sigurnost, kako u svemu u životu tako i u ovom slučaju. Određeni tipovi maski nude određenu vjerojatnost (sigurnost) da se nećemo zaraziti, od boljih tipova koji nude veći postotak vjerojatnosti zaštite do tipova koji nude manji (kod ovih s manjom mogućnosti prevencije diskutabilno je do kojeg postotka zaštite i dalje možemo reći da nas u nekoj mjeri štite).

 

Druga strana ove priče je da u zatvorenim objektima povećavamo vjerojatnost prijenosa virusa, pa onda pokušavamo smanjiti tu vjerojatnost time što nosimo maske kojima preventiramo pljuckanje tijekom govorenja, kašljanja i kihanja u neposrednoj blizini drugih. Tim postupkom u određenom stupnju vjerojatnosti štitimo druge.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
Naša neučinkovita primjena predmeta ne dovodi u pitanje djelotvornost predmeta, ali dovodi učinkovitost strategije.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
online
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
I što to znači što si ti napisao kad svoja uvjerenja izvlačiš iz dupeta.
'vrlo vjerojatno nevrijedan' u tom smislu znači koliko i nečiji prdac na buri, a bez obzira na tvoja osobna 'uvjerenja' bilo bi dobro da se držiš preporuka i nosiš masku, jer za razliku od tvojih uvjerenja izvučenih iz dupeta, preporuke se zasnivaju na znanju i iskustvu znanstvenika, bez obzira što konkretni virus možda i nije do kraja istražen
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
Nošenje maski je preporuka svjetske zdravstvene organizacije, temeljena na iskustvu i znanju epidemiologa, ne 'nekih od znanstvenika' poput one što je studirala ginekologiju u nigeriji i koja tumači da spolne bolesti dolaze od seksanja s demonima, pa sad laprda i o koronavirusu.
Pa čak i takvi znaju bar mrvi više (koliko god to glupo izgledalo nakon njezinih izjava) od nekog tko svoja uvjerenja izvlači iz guzice i plasira ih ovdje na forumu kao nešto bitno
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
Jedan od, neki od njih....
Daj ne drobi više i nosi jebenu masku, zvučiš sve više ko jedan idiot, zaboravio sam kako mu je ono nick, koji stalno propitkuje zašto nema 'kvalitetnih' fotki i videa zemlje iz svemira i kao fol ga to zanima jer je 'vizualni tip', a ustvari je samo još jedan ravnozemljaš koji se to srami priznati
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Kako učiniti običnu kiruršku masku učinkovitij
Jedan primjer ti je dokaz za cijelu organizaciju? Bravo majstore
Ajd barem da masku nosiš, makar i bio uvjeren da ne koristi. Sve više od toga za takve bi valjda bilo previše za očekivati
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice