Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

poruka: 37
|
čitano: 6.865
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?".
3 godine
odjavljen
offline
Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

Ljudi ce morati naci pravi posao. I staviti realne cijene 

 
6 4 hvala 0
7 godina
offline
Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

Ako cijela ova situacija s pandemijom ne pokaže kako se ljudi ne mogu oslanjati na "rentanja" par mjeseci u godini dok ostatak godine ne rade ništa (u globalu), onda nije učinila ništa. Ljudi su u ovim krajevima naučili da ljeto znači puno love i sve se oslanja u tom smjeru dok ostatak pati. Dovoljno je da se ovako nešto dogodi ili nedaj bože, pukne neka bomba i sve ide u klinac.

Pričamo kolege i ja danas na poslu i komentiramo kako RH ima relativno "blage" mjere u odnosu na ostatak Europe. Odmah možeš zaključiti da većina europskih zemalja razvijen industrijski sektor dok im je uslužni sektor trenutno na pauzi. Kod nad industrije gotovo da i nema, a uslužni sektor pati i pati. Znaju na čelu države da je situacija neizdrživa i jedino u što se uzdaju su ti famozni EU fondovi koji isto neće biti "besplatni" kao što ih se reklamira...

I want to believe
Moj PC  
10 2 hvala 1
16 godina
online
Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

Naslov me zbunjuje. Ljudi su sada željni svega. Jedva čekam se cijepiti i počet putovat bez brige.
Treba preživjeti pandemiju. Nakon pamdemije... sve će buknuti.

 
7 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
Kuv kaže...

Naslov me zbunjuje. Ljudi su sada željni svega. Jedva čekam se cijepiti i počet putovat bez brige.
Treba preživjeti pandemiju. Nakon pamdemije... sve će buknuti.

 Nemoj bit francuska sobarica. Ne znam zašto neki imaju osjećaj da će jedan dan kao na filmu samo sunce izaći i sve će biti po starom. Putovat bez brige nećeš još neko vrijeme, kao ni cijepiti se, ovim tempom će to potrajat još najmanje godinu dvije

7 godina
protjeran
offline
Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

EZ - sa 2017. na 2018. nocenja su poskupila za 100%,

isto tako i sa 2018. na 2019., i sa 2019. na 2020., al 2020.

su jos nesto i izvukli, dok ce 2021. biti kita labudova.

 

Inace, kupujem ogromno zemljiste u Slavoniji, sadit ce se jagode, kupine,

maline, sve BIO, za izvoz u zapadnu EU. Pa svi dalmatinci su dobrodosli

raditi na mom buducem ranchu, dok ja uokolo jasem svog divnog lipicanera,

oni mogu pljeviti i brati voce za izvoz - laganini. A i sobe ce im biti povoljne,

sagradit cu 80 dvokrevetnih apartmana, u kojem ce za domacu dalmatinsku radnu

snagu nocenje biti 85€, a dnevnica ce im biti 8.50€ po satu (+ davanja drzavi, mirovinsko, zdravstveno itd).

 

Pa tko hoce raditi, nema straha od gladi! Ako dvoje iznajmite sobu, onda je 10€ popusta, pa svatko placa 75€ a ne 85€ po nocenju.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
9 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
Čitatelj kaže...

EZ - sa 2017. na 2018. nocenja su poskupila za 100%,

isto tako i sa 2018. na 2019., i sa 2019. na 2020., al 2020.

su jos nesto i izvukli, dok ce 2021. biti kita labudova.

 

Inace, kupujem ogromno zemljiste u Slavoniji, sadit ce se jagode, kupine,

maline, sve BIO, za izvoz u zapadnu EU. Pa svi dalmatinci su dobrodosli

raditi na mom buducem ranchu, dok ja uokolo jasem svog divnog lipicanera,

oni mogu pljeviti i brati voce za izvoz - laganini. A i sobe ce im biti povoljne,

sagradit cu 80 dvokrevetnih apartmana, u kojem ce za domacu dalmatinsku radnu

snagu nocenje biti 85€, a dnevnica ce im biti 8.50€ po satu (+ davanja drzavi, mirovinsko, zdravstveno itd).

 

Pa tko hoce raditi, nema straha od gladi! Ako dvoje iznajmite sobu, onda je 10€ popusta, pa svatko placa 75€ a ne 85€ po nocenju.

Pravi poslovni plan :D
Boravišna pristojba je uključena u cijenu?
Postoji li akcija za seniore ili dugi boravak? Mogu li se kombinirati? Popust za djecu na pomoćnom ležaju? Do koliko godina?

7 godina
protjeran
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

Ma sve je ukljuceno u cijeno, a za Dubrovcane akcija - mogu si cak odabrati grobno mjesto u 50% nizoj cijeni nego u Dubrovniku!

 

Besplatno FSME cjepljenje, FFP2 maske obavezne i besplatne unutar poduzeca, sve tip top West-EU standard.

Godisnje 25 slobodnih placenih dana, 14 godisnjih placa (7. mjesec dupla i 12. mjesec dupla).

 

Jedino se godisnji moraju upisati godinu dana unaprijed, i nisu moguci za vrijeme sezone sjetve i branja.

Dakle racunajte Prosinac i Sijecanj da mozete na godisnji. Ljeto je za bit na polju. A i bolju boju dobijete na polju nego na moru.

 

Takodjer je dnevna pauza od 12 do 13h, uz placeni dnevni obrok (moze se svaki dan birati izmedju dva obroka,

grah sa kobasicom je prvi odabir, a drugi odabir se mijenja iz dana u dan, nekad becki sa krumpiricima, nekad odrezak sa rizom i povrcem itd,

ali NEMA vegetarijanskih obroka - treba vam snaga, a ne da mi krepate nakon 15min rada), pitka voda u neogranicenim kolicinama,

a nakon radnog vremena mozete obilaziti domace vinske podrume i destilerije sa ljutim picima.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
8 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
Ne kuzim.
Ako mislite da su skupe sobe na obali - tko vam brani da vi sagradite apartmane i nudite ih jeftinije.

Također, kom je skupa kava u Dubrovniku, uvijek moze iznajmiti svoj lokal i prodavati kavu za 5 kn. Garantiram da ce biti pun. Kao i apartmani.

Po kolicini TDova pretpostavljam da se ne slažete sa ovim što sam napisao. Iduce sto mi dolazi na pamet je da bi da drugi svoje usluge i prostor vama daju jeftinije - a vi njima ne bi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 22:27 (Umbel).
 
4 8 hvala 0
16 godina
offline
Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

Konferencija nam treba, inače nam nikad nebi sve ovo objasnili!

Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

Baš i ne kužim čemu sva jal u komentarima članka. Mislite da su cijene zemljišta i gradnje 0? Da novci samo padaju s neba? Znate li koliko je prosječno godina potrebno za povrat investicije gradnje na moru? 25 godina.... pa ko voli nek izvoli....

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 8:12 (Gallu).
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

Ja sam pomorac u turistickom sektoru i mogu rec da neki komentari  ode su ispod svakog minimuma..  Može se postavit i ovako da ajti guzonje pune sebe shvate jednostavnim rječnikom 

Koliko jos dok ai ne preuzme programiranje pa guzonje postanu nebitni? 

Ili dok indijci ne zgaze i pregaze veliku rvacku ajti industriju?

Sto kad se to dogodi ocemo onda pisat a jbg da su manje igrali stolni tenis i pili kavu ko zna sto bi bilo. 

Mozda turizam propadne ali bez turizma propadaju kafici razni ugostiteljski obrti hoteli i ostalo samim time manja je potreba za softwerom i hardverom sto posljedicno nosi i otkaze u ajti ubermench industriji... Sto znaci da 90% ajti industrije u rh ce isto flopat jer htjeli nehtjeli turizam je srce rh i ako ono stane dozvjet cemo klinicku smrt.

Mozda cemo se svi iselit u indiju tipkat na tipkovnicu ili cemo u njemacku radit na traci... 

Moj PC  
4 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

Puno jalnih komentara. Kad biste živili na turističkoj lokaciji, iznajmljivali biste i vi, to dobro znate, nemojte se zavaravat. Čemu svaljivanje krivice na obične ljude? Zar je njihova krivica to šta nam je zemlja u banani, šta nema proizvodnje i izvoza, a imamo korumpirano vodstvo? Uostalom, dobar dio iznajmljivača oko mene od te sezone tek otplate neke dugove, a ostane im kusur, u većini slučajeva nisu to ikakvi veliki novci, jesu tek za manji broj njih. I da, suprotno popularnom mišljenju, iznajmljivači ipak rade svoje redovne poslove, baš poput vas. Osim toga, iznajmljivači koje znam se često i trude, pa je i to svojevrsni posal, gostima su uvik na raspolaganju i obavljaju im razne posliće i usluge. Licemjeri, prvo izvadite bilju iz svog oka da biste izvadili trn iz tuđeg oka.

 
5 1 hvala 1
16 godina
offline
Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

Ak je ovo pandemija, kak onda nazvat kugu i ostale zesce bolestine ?

Kakva debilna vremena preuvelicavanja i forsiranje tog preuvelicavanja - za ne povjerovat...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 11:42 (Batista).
 
2 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
Čitatelj kaže...

EZ - sa 2017. na 2018. nocenja su poskupila za 100%,

isto tako i sa 2018. na 2019., i sa 2019. na 2020., al 2020.

su jos nesto i izvukli, dok ce 2021. biti kita labudova.

 

Inace, kupujem ogromno zemljiste u Slavoniji, sadit ce se jagode, kupine,

maline, sve BIO, za izvoz u zapadnu EU. Pa svi dalmatinci su dobrodosli

raditi na mom buducem ranchu, dok ja uokolo jasem svog divnog lipicanera,

oni mogu pljeviti i brati voce za izvoz - laganini. A i sobe ce im biti povoljne,

sagradit cu 80 dvokrevetnih apartmana, u kojem ce za domacu dalmatinsku radnu

snagu nocenje biti 85€, a dnevnica ce im biti 8.50€ po satu (+ davanja drzavi, mirovinsko, zdravstveno itd).

 

Pa tko hoce raditi, nema straha od gladi! Ako dvoje iznajmite sobu, onda je 10€ popusta, pa svatko placa 75€ a ne 85€ po nocenju.

 Glupo generaliziranje.Kao da je Dalmacija samo ovisna o turizmu,imaš tu Istru,Gorki Kotar i Liku,a i Zagreb.Stvar je u tome da smo takva država da smo ovisni o turizmu,te da bi trebalo pronaći alternativni način zarade.Inače imam OPG preko 10 godina u Dalmaciji stoga ako si zainteresiran za izobrazbu što se tiče poljoprivrede dobrodošao si.

16 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
funny games kaže...

Glupo generaliziranje.

Apsolutno se slažem! Uopće ne kužim ideju ljudi koji se bune protiv turizma.

Ja bi htio da turizma ima još više, htio bi da se svi bave turizmom i da od njega zarađujemo još tisuću puta više nego do sada.

Ali bi istovremeno htio i da postoji industrija, high tech, da velike firme imaju svoje R&D odjele u HR...

I sad, je li grijeh iznajmljivača što sve ovo ostalo ne postoji ili je ugašeno?

Gledam te!
3 godine
protjeran
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
WHO je redefinirao pojam pandemija nakon svinjske gripe.
Life is meant to die. Accept your fates.
16 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
Caustic kaže...
WHO je redefinirao pojam pandemija nakon svinjske gripe.

 Cuo sam to... Zamisli kako su time doprinjeli kvaliteti ljudskoj populaciji... 

 Nista vise nego politicke manipulacije. Ne znam koje sve bolestine nas cekaju, al sam siguran da vec jedno vrijeme vladaju pandemije bezkrupuloznosti, pohlepe i necovjecnosti...

Truth in engineering.
7 godina
protjeran
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
Veliki Brat kaže...

Apsolutno se slažem! Uopće ne kužim ideju ljudi koji se bune protiv turizma.

Ja bi htio da turizma ima još više, htio bi da se svi bave turizmom i da od njega zarađujemo još tisuću puta više nego do sada.

Ali bi istovremeno htio i da postoji industrija, high tech, da velike firme imaju svoje R&D odjele u HR...

I sad, je li grijeh iznajmljivača što sve ovo ostalo ne postoji ili je ugašeno?

 

 

Prorocanstvo po Miletu:

 

Kad jednoga dana turizam procvjeta
I navale švabe u rekordnom broju
Cijela će zemlja samo od ljeta
Živjeti kao bubreg u loju

Samo će vječni rekreativci
Radit' na polju ili biti vojnici
Slavonija će biti golf teren
A tko previše radi uhapšen

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
Čitatelj kaže...

samo od ljeta

Nisi pročitao što sam napisao ili te fakat samo puca jal?

Gledam te!
14 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
Čitatelj kaže...
Veliki Brat kaže...

Apsolutno se slažem! Uopće ne kužim ideju ljudi koji se bune protiv turizma.

Ja bi htio da turizma ima još više, htio bi da se svi bave turizmom i da od njega zarađujemo još tisuću puta više nego do sada.

Ali bi istovremeno htio i da postoji industrija, high tech, da velike firme imaju svoje R&D odjele u HR...

I sad, je li grijeh iznajmljivača što sve ovo ostalo ne postoji ili je ugašeno?

 

 

Prorocanstvo po Miletu:

 

Kad jednoga dana turizam procvjeta
I navale švabe u rekordnom broju
Cijela će zemlja samo od ljeta
Živjeti kao bubreg u loju

Samo će vječni rekreativci
Radit' na polju ili biti vojnici
Slavonija će biti golf teren
A tko previše radi uhapšen

 LOL,  bitno da tebi u austriji cvjeta cvijeće a mi šta smo ostali čeprkamo po septičkama. Motaj taj kabel od interneta i gasi komp

13 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
Batista kaže...

Ak je ovo pandemija, kak onda nazvat kugu i ostale zesce bolestine ?

Kakva debilna vremena preuvelicavanja i forsiranje tog preuvelicavanja - za ne povjerovat...

 To ti je normalno danas kada su se ljudi uljuljkali u sigurnost i udobnost svijeta gdje im je sve dostupno, sve servirano, sve je nadomak ruke, first world problems i to pa onda imaš borce za razna ljudska prava iako ti ljudi za čija se prava bore žive bolje nego prije, pa generaciju instagramera influencera koji žive od lajkova i subskrajbova pa onda sukladno tom imaš i pandemiju koronavirusa.

16 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
Hazar kaže...
Batista kaže...

Ak je ovo pandemija, kak onda nazvat kugu i ostale zesce bolestine ?

Kakva debilna vremena preuvelicavanja i forsiranje tog preuvelicavanja - za ne povjerovat...

 To ti je normalno danas kada su se ljudi uljuljkali u sigurnost i udobnost svijeta gdje im je sve dostupno, sve servirano, sve je nadomak ruke, first world problems i to pa onda imaš borce za razna ljudska prava iako ti ljudi za čija se prava bore žive bolje nego prije, pa generaciju instagramera influencera koji žive od lajkova i subskrajbova pa onda sukladno tom imaš i pandemiju koronavirusa.

 Da...

 Ne moze bit jednostavno ok dok zenska pokazivanjem guzicetine preko instagrama zaradi vise nego covjek koji proizvodi hranu, stvari, stogod vec...

 Jasno mi je da je sve otislo u vrazju mater i 98% da nema povratka, bit ce samo gore...

Truth in engineering.
7 godina
protjeran
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

Nazalost je to tako.

 

Najavljujem da uskoro otvaram OnlyFans, i da cu detaljno pokazivati skidanje i otkrivanje

softwarea i hardwarea, a i pokojih glazbenih albuma, filmova itd.

 

Cemu Youtube, kad na OF stavim video za koji ce mi ljudi morati platiti, a produkcijska vrijednost moze biti

na razini nule, a kvaliteta videa kao da je snimana Nokiom 3310, i opet ce mi se isplatiti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
7 godina
offline
Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

Jučer prolazim gradom i vidim klince kako pilje u tablete i mobitele dok nekakva osnovna razina komunikacije ne postoji. Prije nekih skoro mjesec dana na lokalnoj tv kući kako je jedna Osnovna škola uvela iPad u program. Klinci naravno oduševljeni.

Prisjetim se svog djetinjistva i odrastanja gdje sma imao legendarni Siemens c55 , playstation 1 i 2 i Compaq Presario 6000 gdje nijednu novu igru tada nisi mogao vrtiti i ono njabolje od svega, nije mi falilo apsloutno NIŠTA. S frendovima sam išao vani, zvali smo se na fiksne, radovao si se odlaku u kino i ono što je davno izumrlo, zvonili smo si na vrata . Ne bih se mjenjao za život ovih modernih klinaca jer mi je  sve to dehumanizirajuće. Stari ljudi će ti reći kako su današnji klinci razmaženi, samo gledaju u telefone, ne poštuju starije i itd., ali sve je to rezultat modernog potrošačkog društva. Nekoć si morao ići u lov i obrađivati zemlju da bi preživio, a nerijetko si strahovao da li će te neka živina ili razbojnik koknuti. Danas odeš u market, uzmeš s police i daš novce, a strahuješ od prazne baterije na telefonu pa paničariš kada nema utičnice i punjača.

 

Žalosno je kada se danas umjesto nekakvog civilizacijskog dosega gdje bi se trebalo vrijednovati znanje i dobročinjenje, društvo vrijednuje razne Karleuše, Mandarine, Ciganoviće, "opake" frajere s bmw-ima i generalno trash kuluturu kao takvu. Nije ni čudo što ti danas klinke s 12 godina izgledaju barem 5 godina starije čim se našminkaju i utegnu, a muški dio populacije nerijetko nasiljem upražnjava svoje slobodno vrijeme.

 

Činjenica je da živimo u nikad boljem i zanimljvijem vremenu koje je koliko dobro, toliko i loše. Imaš sve, a nemaš ništa...

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 10:16 (Brki1994).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
Nema brige za turizam, radim u hotelu koji je otvoren cijelu godinu.

Od početka godine smo svaki vikend puni, ne prodajemo ukupan broj soba radi ograničenja broja osoba u restoranu i u SPA zoni.

Hotel bez problema radi sa 70% kapaciteta soba, svi gosti jedu u restoranu i svi idu na tretmane u SPA.

Čekamo da vidimo kako će se stanje promijeniti kada se otvore konkurenti na našem području.

U hotelu nije bio niti jedan slučaj Korone od strane gostiju. Par kolega su prebolili koronu koju su dobili od privatne strane života (djeca iz vrtića, bračni drug, roditelji,...)

Što predviđam, brzi i jeftini testovi do 10kn, spominje se i cijepljenje za putovanja ali to nije toliko vjerojatno.

Uvijek će gosti htjeti doći tamo gdje je situacija pod kontrolom, a ova godina može biti odlična ako uvedemo obvezna testiranja, te imamo neke blaže mjere za restorane i kafiće. Noćni klubovi bi isto mogli raditi samo da napokon imaju neku regulaciju max broja osoba.

EDIT: Upita za sobe je toliko da bismo mogli sve rasprodati kao u sezoni.
SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 8:56 (Bur33k).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
Brki1994 kaže...

Jučer prolazim gradom i vidim klince kako pilje u tablete i mobitele dok nekakva osnovna razina komunikacije ne postoji. Prije nekih skoro mjesec dana na lokalnoj tv kući kako je jedna Osnovna škola uvela iPad u program. Klinci naravno oduševljeni.

Prisjetim se svog djetinjistva i odrastanja gdje sma imao legendarni Siemens c55 , playstation 1 i 2 i Compaq Presario 6000 gdje nijednu novu igru tada nisi mogao vrtiti i ono njabolje od svega, nije mi falilo apsloutno NIŠTA. S frendovima sam išao vani, zvali smo se na fiksne, radovao si se odlaku u kino i ono što je davno izumrlo, zvonili smo si na vrata . Ne bih se mjenjao za život ovih modernih klinaca jer mi je  sve to dehumanizirajuće. Stari ljudi će ti reći kako su današnji klinci razmaženi, samo gledaju u telefone, ne poštuju starije i itd., ali sve je to rezultat modernog potrošačkog društva. Nekoć si morao ići u lov i obrađivati zemlju da bi preživio, a nerijetko si strahovao da li će te neka živina ili razbojnik koknuti. Danas odeš u market, uzmeš s police i daš novce, a strahuješ od prazne baterije na telefonu pa paničariš kada nema utičnice i punjača.

 

Žalosno je kada se danas umjesto nekakvog civilizacijskog dosega gdje bi se trebalo vrijednovati znanje i dobročinjenje, društvo vrijednuje razne Karleuše, Mandarine, Ciganoviće, "opake" frajere s bmw-ima i generalno trash kuluturu kao takvu. Nije ni čudo što ti danas klinke s 12 godina izgledaju barem 5 godina starije čim se našminkaju i utegnu, a muški dio populacije nerijetko nasiljem upražnjava svoje lošije vrijeme.

 

Činjenica je da živimo u nikad boljem i zanimljvijem vremenu koje je koliko dobro, toliko i loše. Imaš sve, a nemaš ništa...

 A starije generacije su onda kukale kako mladi imaju Siemens c55 , playstation 1 i 2 i Compaq Presario 6000 dok su oni ganjali loptu krpenjaču, isto tako će današnji mladi kasnije kukati kako moderni klinci imaju igre s 3D hologramima gdje se tuku anđeli i zombiji, a mi smo nekad za isti efekt morali ušmrkavati bijelu crtu.

7 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
ante_etna kaže...
Brki1994 kaže...

Jučer prolazim gradom i vidim klince kako pilje u tablete i mobitele dok nekakva osnovna razina komunikacije ne postoji. Prije nekih skoro mjesec dana na lokalnoj tv kući kako je jedna Osnovna škola uvela iPad u program. Klinci naravno oduševljeni.

Prisjetim se svog djetinjistva i odrastanja gdje sma imao legendarni Siemens c55 , playstation 1 i 2 i Compaq Presario 6000 gdje nijednu novu igru tada nisi mogao vrtiti i ono njabolje od svega, nije mi falilo apsloutno NIŠTA. S frendovima sam išao vani, zvali smo se na fiksne, radovao si se odlaku u kino i ono što je davno izumrlo, zvonili smo si na vrata . Ne bih se mjenjao za život ovih modernih klinaca jer mi je  sve to dehumanizirajuće. Stari ljudi će ti reći kako su današnji klinci razmaženi, samo gledaju u telefone, ne poštuju starije i itd., ali sve je to rezultat modernog potrošačkog društva. Nekoć si morao ići u lov i obrađivati zemlju da bi preživio, a nerijetko si strahovao da li će te neka živina ili razbojnik koknuti. Danas odeš u market, uzmeš s police i daš novce, a strahuješ od prazne baterije na telefonu pa paničariš kada nema utičnice i punjača.

 

Žalosno je kada se danas umjesto nekakvog civilizacijskog dosega gdje bi se trebalo vrijednovati znanje i dobročinjenje, društvo vrijednuje razne Karleuše, Mandarine, Ciganoviće, "opake" frajere s bmw-ima i generalno trash kuluturu kao takvu. Nije ni čudo što ti danas klinke s 12 godina izgledaju barem 5 godina starije čim se našminkaju i utegnu, a muški dio populacije nerijetko nasiljem upražnjava svoje lošije vrijeme.

 

Činjenica je da živimo u nikad boljem i zanimljvijem vremenu koje je koliko dobro, toliko i loše. Imaš sve, a nemaš ništa...

 A starije generacije su onda kukale kako mladi imaju Siemens c55 , playstation 1 i 2 i Compaq Presario 6000 dok su oni ganjali loptu krpenjaču, isto tako će današnji mladi kasnije kukati kako moderni klinci imaju igre s 3D hologramima gdje se tuku anđeli i zombiji, a mi smo nekad za isti efekt morali ušmrkavati bijelu crtu.

 

Svaka generacija uvijek kuka za onu mlađu, a starije se izleveliraju s vremenom, a danas je to i brže. Za primjer, starci su mi prethodno bili protivnici smarthponea, da što će njima to, da ćemo mi mladi otupiti, oglupiti whatever. Fast foward 8 godina kasnije, oboje na mobitelu, nešto ih pitaš, dobiješ odgovor nisam čula/čuo. Sada ih nebi mijenjali nizašto. 

 

P.S. bolje par gljiva pojesti, zabrijati na spiku, pa da onda vidiš holograme  

I want to believe
16 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
Brki1994 kaže...

 

Činjenica je da živimo u nikad boljem i zanimljvijem vremenu koje je koliko dobro, toliko i loše. Imaš sve, a nemaš ništa...

peak time je bio krajem 90-ih i pocetkom 00-ih, globalno govoreci.

drustvene mreze su kasnije poprilicno toga sjebale.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
16 godina
offline
Re: Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?
nixass kaže...
Brki1994 kaže...

 

Činjenica je da živimo u nikad boljem i zanimljvijem vremenu koje je koliko dobro, toliko i loše. Imaš sve, a nemaš ništa...

peak time je bio krajem 90-ih i pocetkom 00-ih, globalno govoreci.

drustvene mreze su kasnije poprilicno toga sjebale.

 Par puta mi neki klinci rekli da sam staromodan jer koristim Viber... Trudim se al ne mogu skuzit zbog cega sam zastario sa koristenjem Vibera... (?)

Truth in engineering.
7 godina
offline
Kako će turizam preživjeti nakon pandemije?

nixass 90tih i ranih 2000tih je bio peak onog starog života prije masovne tehnologije. Okej, imali smo VHS, računala na modem i primitivne mobitele, ali ništa to još nije bilo rasrostranjeno. Slažem se u djelu da su kulturološki to bile zadnje godine nekakvog razuma i opuštenosti prije nego su društvene mreže krenule sa gutanjem našeg vremena. Npr. 90% muzičke playliste na mobitelu su mi rane 2000, 90te, 80te i niže, dok modernih imam malo, a najbolja kinematografija mi je iz druge polovice 20. stoljeća. Moderne klince ne krivim jer odrasli i "programiraju" se u takvoj kulturi koja vrijednuje glupost, ispraznost, površnost i materijalno. Such is the life in 21. century so far...

 

Batista određeni poznanici imaju djecu koja su osnovna škola i klinci se čude da kako mi to nemam TikTok i razne bedaste aplikacije... 

 

P.S. Viber rula 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 10:09 (Brki1994).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice