Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca neće

poruka: 13
|
čitano: 5.328
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca neće ".
13 godina
neaktivan
offline
Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca neće

Toplina se prenosi, temperatura ne. 

 
11 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca n
Timater milijon stupnjeva?! Tu bi svaka sponzorusa pocrnila za sekundu pa ko bi to platio😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca neće

Sonda se ne može "otopiti" od topline, nego samo rastaliti ili isparirti. Da ponovimo kemiju: čvrste tvari prelaze u tekućine taljenjem, a tvari se otapaju u otapalu pri čemu nastaju otopine. Npr. NaCl se otapa u vodi, pri čemu nastaje vodena otopina, ali se tali zagrijavanjem na 804 oC, pri čemu nastaje talina. 

 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca neće

jabba su krečili u nasi ako somda nije blagoslovljena 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca n
"Toplina se orenosi česticama kojih u svemiru skoro pa nema"
Očito nisu čuli za elektromagnetsko zračenje koje putuje i kroz prazni svemir, i itekako grije. Lupaju gluposti samo da dobe više klikova i reakcija.
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca n

Netko je očito krivo napravio copy-paste pa sad novinari samo proslijede dalje....

Trebali su naglasiti da kondukcije i konvekcije nema u tom "vakuumu", a radijacijske komponente se riješavaju zrcaljenjem, barem većim dijelom.

Al dobro, možda 1% današnjih novinara uopće razmisli o onome što oiše, tj. nemru oni mene tak malo platit kolko malo ja mogu delat 😁 (poznato mi je to, itekako...).

 

 

Kruha i igala...
7 godina
protjeran
offline
Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca neće

Dobra je stvar sto imaju vodeno hlađenje, jel to pomaze kod visokih temperatura. Meni je na procesoru opala temperatura za 20k stupnjeva sa vodenim hladjenjem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca neće

Logično. Pokrit će je mokrom dekom.

 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca neće

ako zatreba poslat će astronauta da se popiša da pomogne vodenom hlađenju...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca n
Hladjenje smislila AMD ekipa 🤣
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca neće

A zašto ne naprave avion od materijala kojim rade 'crne kutije' :)

Only real programmers collect their own garbage.
 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca neće

S obzirom da sonda nije vise u nikakvoj zemljinoj, ili bilo kojoj drugoj atmosferi, toplina se ne zadrzava.

Vise bi problem mogao predstaviti to sto ce sonda sigurno naletjeti na kise prasine, velicine od zrnca prasine do velicine sake,

i kako ce se nositi s tim, dugorocno je pitanje. Ne znam dali se sonda giba pravocrtno okomito prema suncu, ili kruzno,

jer ako ide pravocrtno, to bi mogao biti problem. Kruzno gibanje olaksava izbjegavanje cestica koje ubrzavaju i prolete pored sunca, te se nastave gibati dalje.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako to da se NASA-ina sonda u blizini Sunca neće

Trebaju Thora pozvat ako zagusti jer, kako smo vidjeli, on moze podnijeti da ga sunce "blebne" kako bi si mogao napraviti sjekiru umjesto cekica :-D a pri tom nije cak ni pocrnio!

 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice